Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Islam, Isis in LGBT skupnost

269 odgovorov v tej temi

#51 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 13:23

Sense, pri muslimanih je problem, da njihova asimilacija velja, dokler so v manjšini. Potem se pa začne dogajat, kar se dogaja v Stockholmu, Malmöju, Münchnu ipd. So normalni, dokler nečesa ne rečeš "čez" njihovo vero. Katolik te ne bo zaštihal, če boš rekla kaj čez njihovo vero, ker se tudi sami ne strinjamo popolnoma z našo vero, medtem, ko ti jo bo musliman branil ne glede na vse. In če pride do medverskih spopadov, bomo LGBT skupnost prvi na udaru. Raje sem LGBT v krščanski deželi, kot pa med muslimani. Katoliki nas ne bodo pobili zaradi tega kar smo.
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#52 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 14:09

A bejž no, bejž? Katoliki imate to neverjetno lastnost, da se vedno postavite v vlogo žrtve, čeprav ste vi tisti, ki nenehno napadate druge. Poglej malo v zgodovino: napadali ste vse verske manjšine, tudi krščanske (!!), homoseksualce, ženske, drugače misleče... Zakaj se to v Evropi ne dogaja več? Ker Evropa ni krščanska, ampak sekularna. Verjemi mi, če bi bili še vedno pod vplivom Cerkve, ne pa civilnega prava, bi ti prav tako visela iz kakšnega drevesa, kot bi visela iz drevesa danes v kakšni državi, kjer še vedno zagreto sledi kakšni od abrahamskih religij. Nenazadnje je Koran copy-paste Biblije v marsikateri stvari.

Seveda, islam kot ideologija je nazadnjaški, a nazadnjaških stvari na svetu je nebroj. Problematičen ne bo, dokler bomo v svojih državah izvajali zakone in Ustavo. Ko navajaš probleme v Stockholmu, Malmöju in Münchnu - še kako realni so. Ampak kdo je za to kriv? Mi sami. Ja ni čudno, da če se vodi politika getoizacije, kamor policija ne zahaja, da boš imela probleme. Predstavljaj si, da bi bila uradna politika Slovenije, da pa v Maribor ne bo pošiljala policije. Mesto, ki stoji na čvrstih krščanskih vrednotah, bi v roku 3 let ratalo ekvivalent IS. Noben trezen človek v Evropi ti ne bo predlagal politike "odprtih vrat" (v smislu nič ne vidim, nič ne slišim), ampak nadzorovano politiko sprejemanja beguncev in asimilacije. Zakaj ima Nemčija in S Evrope probleme z geti? Ker niso vodili nikakršne sistemske politike. Nemčija je dolgo govorila, da niso država za tujce, da jih sprejemajo zgolj kot ekonomske migrante (haha, kakšna ironija je to, nanašajoč se na današnjo retoriko). Češ, bojo tu delali za nizke pare, potem bodo pa odšli. Jok, zahvalijo se lahko samo sebi. Na drugi strani imamo pa Slovenijo - po ocenah imamo cca 2,5% prebivalstva, ki sledi islamu. Ne mi rečt, da je 50.000 ljudi na 2M prebivalcev zanemarljiv delež. Zakaj mi nimamo problemov z njimi? Ker jih nismo getoizirali, ker jih nismo pošiljali v svoje posebne šole, ampak v naše civilne šole itn. Koliko muslimanov je že zaštihalo klene Slovence, ki so kaj govorili čez islam? Nič. Pa smo še kako pljuvali po islamu (in prav je tako, nobena vera ni izvzeta iz kritike!).

Tvoja skrb glede njihovega vključevanja v družbo je dobrodošla, tvoje sprenevedanje, da pa se jih nikakor ne da asimilirati pa je popolnoma enakovredno nazadnjaško kot je nazadnjaški islam. 

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#53 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 15:19

BBB, to kar je delala cerkev v zadnjih stoletjih tudi sama kritiziram, in se ne strinjam s tem početjem. Toliko ljudi, kot jih je izstrebila cerkev, jih tudi Hitler ni. Tu se strinjava. In to kar je cerkev delala stoletja nazaj, dela sedaj ISIS, in to je tudi kritike vredno. Toda povej pa mi, zakaj bo džamija v Lj potrebovala svojo restavracijo in bolnišnico? Tega ne najdeš v nobeni cerkvi.
Some people got to laugh
Some people got to cry

#54 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 334 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 15:24

Strinjam se z BBB-jem, da je ravno sekularizem najbolj zaslužen za stanje duha v Evropi, kot ga poznamo danes. Po vsem, kar sem lahko raziskala, videla in doživela, sta v islamskem svetu Atatürkova Turčija in Ben Alijeva (ali Bourghibova) Tunizija bili še najbliže evropskemu pojmu sekularnosti. O organizirani religiji nimam najlepšega mnenja, ne glede na to, katerega predznaka je. Religija je, dokazano in preverjeno skozi vso človeško zgodovino, instrument, s katerim lahko tudi najbolj krotkega in dobrosrčnega človeka pripraviš do najhujših grozodejstev. Torej sem seveda tudi jaz stokrat raje LGBT v SEKULARNI Evropi, kakor v islamskem svetu - ki mu lahko kot paralelo postavimo recimo ameriški Bible Belt. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#55 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 16:09

"Poleg prostora za molitev bo imel center še umivalnico za obredno umivanje, po en izobraževalni, administrativni in stanovanjski objekt, v kleti pa so predvidena parkirišča, restavracija in telovadnica."

RTV

Si ziher za bolnišnico?

Kar se tiče restavracije, mi je vseeno. Ali jo imajo v sklopu tega kompleksa, ali bi bila pa dol po ulici kakšnih 500m. Naj bo, gre za gostinski obrat. Vseeno mi je tudi za vse ostalo, razen za "izobraževalni objekt". Tu pa že privzdignem obrv. Ne strinjam se z nobenimi "izobraževalnimi" ustanovami, ki so verskega pridiha, pa naj bo ta muslimanska ali pa katoliška ustanova. Bi pa tu ločil šole od nekih dopolnilnih "izobraževalnih" ustanov. Šole morajo nujno slediti učnim načrtom javnih šol. V redu, naj bodo tudi privatne (tudi te mi niso preveč po godu, vsaj ne osnovne, drugo je potem na univerzitetni ravni), vendar učni načrt mora biti identičen tistemu, ki se izvaja v javnih šolah. Verouk v šolah je tako zame popolnoma nesprejemljiv. Sprejemljiv pa je v ostalih "izobraževalnih" ustanovah, ki so neobvezne in kot dopolnilo šolskemu sistemu - kljub temu, da bi rad videl, da bi bilo tega čim manj. 

Prispevek uredil/a: BBB, 18 oktober 2015 - 16:11.

#56 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 16:20

Verouk sem sama dala skozi, in edino kar je bilo, so bile zgodbe iz svetega pisma in pa molitvice, ki jih molimo v cerkvi in pa te stvari. Nismo se učili nobenega sovraštva do drugih ali pa kakšnega drugega političnega sistema.
Some people got to laugh
Some people got to cry

#57 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 16:42

Lepo slišat :)

#58 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2015 - 00:14

Sense, pri muslimanih je problem, da njihova asimilacija velja, dokler so v manjšini. Potem se pa začne dogajat, kar se dogaja v Stockholmu, Malmöju, Münchnu ipd. So normalni, dokler nečesa ne rečeš "čez" njihovo vero. Katolik te ne bo zaštihal, če boš rekla kaj čez njihovo vero, ker se tudi sami ne strinjamo popolnoma z našo vero, medtem, ko ti jo bo musliman branil ne glede na vse. In če pride do medverskih spopadov, bomo LGBT skupnost prvi na udaru. Raje sem LGBT v krščanski deželi, kot pa med muslimani. Katoliki nas ne bodo pobili zaradi tega kar smo.

Samo toliko, imam dva prijatelja ki se opredeljujeta kot muslimana, ki sta daleč od tega da bi bila komurkoli nevarna in na zadnjem referendumu o družinskem zakoniku sta oba to javno podpirala (in ne nista geja). Z vsemi nauki se pač ne strinjata, tako kot se kakšen katolik ne. Tako da vse ljudi kar tako jaz nebi metal v isti koš. Določen % budal pa najdeš vsepovsod.

#59 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 334 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2015 - 18:19

Katolištvo branik pred islamom? You wish.In ne ti meni o krvoločnežih.  Last time I checked, je krvoločno ultrakatolištvo sprovociralo islam do obisti, do svojih pravoslavnih bratov pa so bili križarji tako krvoločni, da se zgodovinarji ne morejo odločiti, ali je bilo za Bizanc bolj uničujoče osmansko obleganje 1453, ali "zavezniško" križarsko plenjenje leta 1204, ko so se hrabri katoliki med ropanjem, posiljevanjem in pobijanjem naučili eno samo grško besedo: HRISA. Nič čudnega, da je pet mesecev pred padcem Carigrada sovraštvo bizantinskega ljudstva do vsega latinskega najbolje izrazil cesarski velikaš Luka Notario:« Rajši vidim sredi mesta turški turban kakor latinsko mitro.«  In res ga je, z odločilno pomočjo težkega topništva pod vodstvom presvetlih katoličanov. Komaj čakam kaj bo naš velekatolik naredil. Morda bo kot nekoč malteški vitezi tudi on metal s katapulti muslimanske glave preko Sredozemlja? 

#60 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2015 - 21:15

Sense, multikulti ne gre nikjer skupaj. Še najmanj pa v partnerstvu, kjer vsak od partnerjev želi vzgajati otroka v svoji veri. Tudi sama pravim da je prav da pomagamo beguncem. Toda od teh beguncev je večina moških, ki bi lahko branili svojo deželo. Kako bi mi danes živeli med 2. sv. v., če bi vsi naši dedki, babice in starejši pobegnili pred nemci in italijani? Najažje je pobegniti, pa še to vsi gredo samo v Skandinavijo in Nemčijo in Avstrijo. Povej mi, kaj bo potem, ko bodo te države rekle stop?
Some people got to laugh
Some people got to cry

#61 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2015 - 21:29

1.) A je multikulti definiran izključno kot mešanje nemuslimanov in muslimanov? A je poroka med, npr., Italijanko in Brazilcem multikulti ali ni? Kaj pa med Slovencem in Kitajko? Morda med Nemcem in Južno Afričanko? Bosta imela nujno težavo vzgojit otroka?

2.) Če bi vsi naši predniki pobegnili pred nacizmom med 2. sv. v., bi bila danes Evropa domala prazna. Je Bližnji Vzhod prazen? Ni.

Je bilo v Evropi v času 2. sv. v. ogromno beguncev? Da, štelo se jih je v desetinah milijonov. Ne vem, iz kje javna zmota, da so pa naši dedi in babice kar vsi hodili v partizane. Imam novico zate - 99% prebivalstva se nacistom ni upiralo (govora je na okupiranih področjih). Veliko jih je ali pobegnilo ali pa mirno čakalo, da se vojna poleže. Ali delajo ljudje iz Bližnjega Vzhoda tokrat kaj drugače?

#62 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 334 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2015 - 23:14

V svojem zadnjem postu nisem nikjer omenila multikulturalizma kot vsesplošnega imperativa za vesoljni blagor. Nasprotno, postavila sem celo primer, kjer ni deloval. Je zaželjena zadeva, ampak ne za VSAKO ceno. Multikulti ne gre skupaj niti v tvojem primeru, saj bi šlo za dva verujoča, ki že v definiciji izključujeta ve razen črno-beelega gledanja na svet. Kako take zveze uspevajo, meni žal ne bo jasno. V popolni harmoniji gotovo ne, vedno bo eden žrtvoval bistven del sebe na ljubo drugemu. Multikulti pri verskih zadevah deluje le, če lastno vero jemlješ z zrnom soli. A tovrstnega pragmatizma je žal vedno manj. 

Razlogov za skrb pri reševanju begunskega vprašanja je seveda ogromno, in upravičeni so predvsem zaradi nesposobnosti EU, da se usklajeno, hitro in učinkovito postavi po robu domino efektu. Ampak imenovati prezeble in premočene ženske in otroke krvoločneže, zaradi katerih bi naj patološki altruisti viseli z drevesa, je v nebo vpijoča in ZARES patološka skrajnost. Nič manj skrajna od tistih skrajnežev, zaradi katerih jih dobršen del beži. Nevredna pojma "evropski". 

#63 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2015 - 19:12

Sense, multikulti ne gre nikjer skupaj. Še najmanj pa v partnerstvu, kjer vsak od partnerjev želi vzgajati otroka v svoji veri. Tudi sama pravim da je prav da pomagamo beguncem. Toda od teh beguncev je večina moških, ki bi lahko branili svojo deželo...

Ma nemoj.    Po čem pa ti lahko to sklepaš, da  » multikultI »ne gre skupaj. Prav, da se razbrati  iz tvojih prispevkov  tvojo nastrojenost in tvoj oklep, ki so ga ti nadeli prav tisti ,katere ti na vsak način zagovarjaš .   Najprej , da povem , da so moje korenine iz Bosne in Hercegovine  . Vzgojena sem v nekem Jugoslovanskem duhu  prav tako ,kot moja družina in moji bližnji sorodniki , ki smo itak  mešanci.  Moja seka živi z  Slovencem . Imata tri čudovite pupe . Zdaj mi pa ti povej, zakaj ti misliš , da sta še vedno skupaj? Ker men je tvoje razmišljanje "skroz na skroz " :roll: 

Pa ne razumem tega za  koga vraga  pa naj se  borijo begunci ? Kaj misliš kdo bo  prišel po tej  vojni na oblast ?  Jaz bi jo definitivno popihala. Poskrbela bi zase in za svoje bližnje  .

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#64 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2015 - 09:07

Potem mi pa ti razloži kaj se bo zgodilo, ko jih bodo skandinavske dežele, Nemčija in Avstrija začele zavračati. Če so že včeraj začeli razbijati tujo lastnino, bodo tudi naprej to delali, ker je po njihovem na nas, da poskrbimo za njih.
Some people got to laugh
Some people got to cry

#65 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2015 - 22:50

Kaj se bo zgodilo, če se bom ,ti ne znam povedat ,lahko ,pa vprašaš mamo  Angelo Merkel .  Njej se zahvali . 

Hočeš reči , da ti misliš , da smo mi dolžni za njih poskrbet.  Komaj  si čakala , da pride do izgredov , da lahko potrdiš svoje prepričanje , da so nasilneži . Ni opravičila zato ,kar so naredil , obsojam kakršnokoli razdejanje, nasilje  ampak nekako  se  še vedno postavim oziroma oživim  v njihovo vlogo .  Kaj če bi bila jaz na njihovem mestu ? Bežijo ,ker želijo sam živet , potlej jih, kot  ping ,pong žogice podajajo iz ene države v drugo državo, kot da so zbolel za Ebolo. Na koncu  jih kot živali zaprejo v kletko  , jim ne dovolijo naprej .  Mogoče nisem vernica  kot ti in ne-obiskujem  božje hiše  ,ker ne dovolim nikomur  , da mi fila možgane , ker moja glava še vedno meni pripada. Eno   imam pa za sigurno čut do sočloveka. 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#66 Tenoch

Tenoch

piščan'c

• Člani
  • 190 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2015 - 11:31

Stvar je že zdavnaj ušla izpod nadzora. Razumem osnovno človeško potrebo po boljšem življenju, sploh tistih, ki bežijo, da si rešijo lastno življenje, ampak vsa ta množica gotovo ne spada v to kategorijo. Zakaj ljudje, ki bežijo pred vojno, ne zaprosijo za azil v prvi varni državi, ki jo prečkajo? Zato, ker vsi hočejo k Angeli. Živeti v Nemčiji pa ni človekova pravica! Nemogoče je preseliti na desetine milijonov ljudi iz muslimanskega sveta v Evropo, brez da bi to vplivalo na naš način življenja in naš standard, ker smo kao vsi "državljani sveta", kot bi rekli na fdv-ju. Kot rečeno, razumem ljudi,ki bežijo pred vojno in si želijo rešiti lastno življenje, življenje svojega otroka...Njim je potrebno pomagati. Razumem tudi ljudi, ki zaradi ekonomske,socialne in pravne bede iščejo boljše življenje v Evropi. Ampak, kaj pa naj naredimo, kar vse sprejmemo? Kdo jih bo pa živel in na račun koga? 

Hello, hello, hello, how low?

#67 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2015 - 12:56

Podpisem Tenocha. In se nekaj, ko smo ze ravno sredi vihre o tem, kaj clovekova pravica je in komu pripada, je clovekova pravica, da naseli vsak prostor pod soncem?

#68 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2015 - 14:10

Formalno-pravno: vsaka država ima pravico voditi selektivno migracijsko politiko (prost prehod meja NI človekova pravica), pri čemer so izjema le pravi begunci, katerim naj bi se zagotavljala zaščita.

Real-politično: od leta 2001 je Bližnji Vzhod, zaradi pretveze boja proti terorizmu, v resnici pa zaradi geostrateških interesov, popolnoma destabiliziran - dokaz za to je preganjanje domnevnega terorizma zgolj v strateško pomembnih državah. Kaj Boko Haram in ostale podobne militantne islamistične radikalne skupine niso teroristi? So, a kaj nas to briga, ko pa so stacionirani v - za naše interese - nepomembni državi. Pri nelegitimnih (neodobreno v ZN) intervencijah na Bližnjem Vzhodu ne gre zgolj za standardne državne udare, državljanske vojne ipd., ampak za totalno uničenje infrastrukture držav. Uničene so ceste, bolnišnice, šole in druge institucije. Države so se razbile na subtvorbe z lokalnimi vplivnimi območji. Čuditi se, da ljudje bežijo iz takih območij in se ne borijo "za svojo državo" je neverjetno sprenevedanje. Za koga pa naj se borijo? Oni nimajo več svoje države, njihova država je sistemsko uničena. Morda obstaja na zemljevidu, realno pa ne obstaja več. Irak nikoli ne bo več Irak, ampak se bo delil izključno na kurdski del Iraka, na sunitski del Iraka in na šiitski del Iraka. Migranti, begunci, prišleki, kakorkoli že, se lahko borijo zgolj za različne milice in ne za svojo državo, ker je ni več. Bi radi ta dam ostanejo? To pomeni, da lahko izbirajo med IS in ostalimi milicami ali pa uradnim režimom, ki je prav tako daleč od tega, da bi bil nedolžen in brez krvavih rok. V tem primeru bi pa spet ogorčeno tulili kako so na Bližnjem Vzhodu vsi radikalni, vsi klavci, vsi barbari. 

Naslednji argument (za ne vem kaj): "pa naj gredo v Turčijo, Savdsko Arabijo ali Indonezijo". Ja lepo vas prosim, no. Gre za ljudi kot sva jaz in ti! Predstavljajti si vojno v Sloveniji danes - bi vi odšli na Madžarsko? Morda Ukrajino, ki je tudi v vojni (iti iz Sirije v Savdsko Arabijo je "tam tam")? Na Hrvaško? Ne, razen, če ne bi imeli tam sorodnikov... Če bi lahko, bi odšli tja, kjer bi bili varni ter dobro preskrbljeni, to je pač človeško in tako so se preseljevali tudi slovenski migranti v preteklosti - v Nemčijo, v ZDA, v Argentino. Ne se farbat, da so šli v prvo sosednjo državo. Jaz migrantov iz Bližnjega Vzhoda prav nič ne krivim, da želijo v Nemčijo in v Skandinavijo. Krivim lahko le EU države in EU kot celoto, ker je držala štango ZDA pri destabilizaciji Bližnjega Vzhoda in ker se v 5. letih vojne v Siriji ni sistemsko pripravila ter sedaj zadeve rešuje ad hoc.

Če se vrnem na začetek: da, vsaka država ima pravico, do selektivnega sprejema migrantov in imamo pravico do sistemskega reševanja problemov, kar pomeni:

- dogovarjanje z mejnimi državami EU (a la Turčija), da migrante zadržijo, če jih le lahko,

- razporeditev beguncev po celotni EU, kakor nas je volja - in če to ni spoštovano, potem hvala in adijo, sam se izrekaš, da nisi begunec,

- zavračanje tistih beguncev, ki 1 dan po vstopu v državo napadajo policiste ali zažigajo svoje začasne nastanitvene prostore - sam se izrekaš, da nisi begunec (neko negodovanje, zavračanje hrane in drugačni mirni protesti so pa razumljivi, ker nihče ne želi biti natlačen med 1000 in več ljudi ob slabih pogojih),

- začasno zaprtje meje, trpanje beguncev v kampe in njihovo razporejanje po EU s takim tempom, ki nam ustreza,

- dajanje jasnega signala vsem prišlekom, da prihajajo v sekularne države, kjer veljajo sekularni zakoni ne pa šeriatsko pravo. Zakoni so enaki za vse in če to pomeni, da jaz za hrusta pusta ne smem na pošto z masko, potem tudi muslimanka ne sme na pošto z naglavno ruto - zakaj? Ne zaradi prikrite islamofobije, ampak zaradi možnosti identifikacije posameznikov na javnih uradih! Lahko pa se mirne duše sprehaja z glavno ruto po cesti ali doma. Prav tako imajo države pravico njihove otroke pošiljati v javne OŠ (vsaj v Slo je OŠ obvezna), prav tako imajo ljudje pravico kritizirati Islam in risati karikature. 

- itd.

Vendar eno je sistemsko reševanje migrantske krize, drugo je pa širjenje sovraštva, jamranje in totalen šok, kako je to mogoče. Za moje pojme smo dolžni sprejeti vse nenasilne migrante iz od nas destabiliziranih območij ter jim zagotavljati vse pravice, ki pritičejo našim državljanom. Prav tako kot sem za to, da zakoni veljajo za migrante, ko gre za njihove dolžnosti, sem tudi za to, da zakoni veljajo za migrante, ko gre za njihove pravice. Kar se mene osebno tiče, bi sicer najraje videl, da ne bi sprejeli niti enega begunca. Ampak ne zato, ker jim sprejema ne bi dovolil, ampak zato, ker bi rad videl, da vojn sploh ne bi bilo. Vojne pa so in še več, to so naše vojne. Čas je pač, da gor plačamo, zahvalite se pa uradni politiki.

#69 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 695 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2015 - 19:30

Če se vrnem na začetek: da, vsaka država ima pravico, do selektivnega sprejema migrantov in imamo pravico do sistemskega reševanja problemov, kar pomeni:

- dogovarjanje z mejnimi državami EU (a la Turčija), da migrante zadržijo, če jih le lahko,

- razporeditev beguncev po celotni EU, kakor nas je volja - in če to ni spoštovano, potem hvala in adijo, sam se izrekaš, da nisi begunec,

- zavračanje tistih beguncev, ki 1 dan po vstopu v državo napadajo policiste ali zažigajo svoje začasne nastanitvene prostore - sam se izrekaš, da nisi begunec (neko negodovanje, zavračanje hrane in drugačni mirni protesti so pa razumljivi, ker nihče ne želi biti natlačen med 1000 in več ljudi ob slabih pogojih),

- začasno zaprtje meje, trpanje beguncev v kampe in njihovo razporejanje po EU s takim tempom, ki nam ustreza,

- dajanje jasnega signala vsem prišlekom, da prihajajo v sekularne države, kjer veljajo sekularni zakoni ne pa šeriatsko pravo. Zakoni so enaki za vse in če to pomeni, da jaz za hrusta pusta ne smem na pošto z masko, potem tudi muslimanka ne sme na pošto z naglavno ruto - zakaj? Ne zaradi prikrite islamofobije, ampak zaradi možnosti identifikacije posameznikov na javnih uradih! Lahko pa se mirne duše sprehaja z glavno ruto po cesti ali doma. Prav tako imajo države pravico njihove otroke pošiljati v javne OŠ (vsaj v Slo je OŠ obvezna), prav tako imajo ljudje pravico kritizirati Islam in risati karikature. 

- itd.

Strinjam se s tem, kar je napisal Tenoch, strinjam pa se tudi s citiranim od BBB-ja.

In ja, Evropa je veselo sedela kot kužek ob ZDA in mahala z repom, ko so ZDA destabilizirale omenjene države zaradi svojih interesov. Zdaj bo pač Evropa morala pojesti svoje sran*e, žalostno pa je, da ga ZDA ne bo treba.

Saudska Arabija je izjavila, da teh ljudi noče, ker se ji to zdi preveliko varnostno tveganje. Zanimivo.

Danes so povedali na poročilih, da je število beguncev, ki se dnevno zgrinjajo v Slovenijo primerljivo s tem, kot da bi se v Nemčijo vsak dan nagrmadilo 500.000 ljudi! Številke so postale previsoke, vendar val je tu in ustaviti se ga ne bo dalo. To je kot voda, kot poplava. Samo gledaš lahko, ker silovitosti vode ne moreš ustaviti.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#70 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 334 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2015 - 19:58

Podpis pod post od BBB-ja. Sama ne bi mogla jasneje izraziti istih misli. Dodala bi le, da to ni nujno vedno vprašanje islama napram krščanstvu, ali celo napram sekularni Evropi. Multikulti ja, ampak tam, kjer so razlike v mentaliteti nepomirljive (odnosi med spoloma, delovne navade, poslovna etika, spoštovanje zakonov), lahko rečem samo eno: certain cultures just should not mix. Torej: kdor pride k meni v goste in se je sposoben integrirati, je dobrodošel. Kdor pa misli, da mi lahko v lastni deželi vsiljuje svoj način življenja: bujrum v deželo, kjer gojijo mentaliteto, podobno tvoji. 

#71 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 208 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2015 - 14:10

Včasih sem se spraševala kako je lahko prišlo do nacistične Nemčjie in podpore Hitlerju. Nisem dojela kako je sploh mogoče, da ljudje o nekom razmišljajo s takim sovraštvom. Sicer stvari zdaj niso tako radikalne, ampak se mi zdi zadeva precej zaskrbljujoča v smislu v kakšni ksenofobni družbi živim. Večino časa imam o slovencih dobro mnenje in sicer, da smo dobrodelni, dokaj tolerantni (vsaj Ljubljana in okolica) skratka nasplošno dovolj liberalni. Ko je vojna v Iraku in Siriji postala res krvoločna smo govorili kako so ljudje tam bogi, oh kako smo sokrivi za nastalo situacijo in žalostne zgodbe objavljali v vseh medijih po dolgem in požez. Ampak stvar je bila tam, daleč od naših oči in ušes. To se je dogajalo njim, mi pa lahko le nemočno opazujemo. Takoj, ko so se ljudje začeli pomikati proti Evropi je naša empatija nekam poniknila. Očitno naša empatija deluje samo na daljavo. Zakaj sem zgoraj navedla naci Nemčijo. Od ljudi za katere si nikoli nisem mislila, da bom slišala kaj žalega o ljudeh, sem slišala tako hudobne reči, da me je kar groza. In to ljudi, ki načeloma podpirajo pravice LGBT, se imajo za liberalce. Torej kako so prišli h nam uničit gospodarstvo, kako lahko od teh ljudi pričakujemo teroristične napade. Nekateri se celo pridružujejo mnenju radikalcev, da bi morali postaviti mreže ipd.

Kot,da ni dovolj se je pojavila ena skupina idiotov, ki želijo zbirati sredstva (beri orožje) in manpower, da bi napadli centre za pomoč. Da ne omenjam idej kot so postavitev strojnic in minskih polj ob prehodih. Potem sem naredila še to napako, da sem malo preveč brala komentarje na različnih forumih in stranmi z novicami. Ko grem na kavo poslušam ksenodobne izjave, v glavnem iz vseh strani. Glede na to, da begunci dejansko niso naredili kakšne večje škode in kakšen je naš odziv nanje, si samo predstavljam kako bi bilo, če bi se zgodil kakšen incident in bi na oblast prišel dovolj prtegnjen človek.

Kar se tiče samih migrantov. Mislim, da če tudi je samo 40% ljudi iz vojnega območja, jih ne moramo odslavljati zaradi drugih 60%. In vem da številke niso tako hudo razporejene. Vse kar je trenutno pomembno je, da se ljudem pomaga. Za integracijo mora poskrbeti vsaka država zase. Ampak kako naj ljudje sprejemajo migrante, če mediji objavljajo senzacionalne članke, države vpletajo vojsko, da stvari res zgledajo izven kontrole. Ljudi je postalo strah in strah pripelje v radikalno razmišljanje. Menim, da se da poskrbeti za begunce in jih tudi uspešno integrirati. Ampak, če imaš neumno napisano zakonodajo, kot npr. nekatere skandinavske države, kjer lahko skoraj vsak ustanovi svojo zasebno šolo... torej muslimanske zasebne šole, nekako ni realno, da se bo folk asimiliral; seveda v super kombinaciji strpanja velike mase tujcev na eno mesto brez omogočene zaposlitve.

Prispevek uredil/a: Mer, 25 oktober 2015 - 14:12.

#72 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2015 - 15:44

ISIS Slaves (RT Documentary)

Močno priporočam ogled dokumentarca. 

#73 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2015 - 08:04

Mer, saj ni to. Begunskim družinam je treba pomagat. Toda na živce mi gre, ker sedaj cela Afrika in Azija izkoriščata vojno v Siriji. Poglej koliko Srbov, Kosovcev, Makedoncev in Albancev bo Nemčija z letali nazaj poslala. V kolikor sem seznanjena, v teh deželah ni vojne. Kar je ekonomskih migrantov, bi jih samo nazaj poslala. Meni verjemi, da če bi bilo res toliko samo Sirijcev, bi bila Sirija že ene 5x izpraznjena.
Some people got to laugh
Some people got to cry

#74 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 208 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2015 - 16:41

To, da jih bojo nazaj poslali je itak samoumevno. Ampak je tudi samoumevno, da bodo mladi izkoristili priložnost odhoda na lepše. Na živce mi grejo tudi izjave češ, da so med begunci sami moški... Nemčija je jasno dala vedeti, da bodo sprejemali begunce, med drugim tudi zato ker rabijo mlado delovno silo. Velika večina beguncev je pobegnila preko meje v sosednje države. Npr Libanon je sprejel več kot milijon beguncev, če prav ima država sama le 4 milijone ljudi. Turčija 2 milijona, Jordan pol milijona. Vsaj meni je logično, da so si bogatejši lahko privoščili pot do Evrope, med tem, ko so se drugi odpravili v sosednje države, ki imajo tudi same precej velike probleme. Predvsem Libanon, ki je načeloma najbolj liberalna arabsko govoreča država, kjer bi se prebivalci tudi lahko bali ideologij prišlekov (glede na to, da pride na 4 libanonce 1 begunec). Logično se mi zdi tudi, da bo na pot od tod raje odšel samo mož/oče, z zavedanjem, da lahko v Nemčiji pridobi delo in na podlagi njihovih zakonov kasneje pripelje družino. Sirija je imela 22 milijonov prebivalcev, po novih ocenah jih je zdaj 17 milijonov. 5 milijonov sirijcev je zapustilo državo. Iz tega se mi zdi povsem primerno sklepat, da ni nič nenavadnega, da jih je vsaj miljon ali pa recimo pol milijona prišlo v Evropo. Dodaj še begunce iz Iraka in tudi Libije, kjer je oz. se širi ISIS.

Evropa bi lahko posrkbela za vse. V Libanonu je stvar precej drugačna, saj imajo že sami po sebi notrajne nemire  in hkrati več beguncev kot jih lahko vzdržujejo.

Več statistike na tem linku: http://data.unhcr.or...s/regional.php

#75 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2015 - 00:50

Vsi, ki pravite, da bi Evropa lahko poskrbela za VSE begunce...na kak nacin pa? In kdo bi to placal? In kam bi se jih nastanilo? Treba jih je izobrazit, vsaj otroke in mladostnike, naucit novega jezika...integrirat v novo druzbo. Al mislite, da se bo to naredilo kar samo od sebe? Da neka drzava sprejme tujca, je odorta drzavna meja sele zacetek.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov