Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Islam, Isis in LGBT skupnost

269 odgovorov v tej temi

#26 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2015 - 04:39

1.) S kritiko islama pelješ vodo na moj mlin. Bolje, da ne bo kakšnega nepotrebnega besednega nesporazuma, tu se strinjava. Krščanstva mi pa ne moreš olepšati, pa če še tako lajnaš o njegovi transformaciji in reformaciji. Nedolgo nazaj je bilo krščanstvo na ravni islama, ki ga danes tako kritiziraš. Pa ne govorim o letu 1200, ampak o navezi Hitler-Vatikan. 
2.) Hvala za opozorjeno slovnično napako, a kot si že sam ugotovil, se na tem forumu po določenem času prispevkov več ne da urejati.
3.)

(BBB) Tu pa ne gre mešati moje kritike islama kot takega z opravičevanjem vseh zahodnih zločinov proti človečnosti, ki se redno dogajajo na Bližnjem Vzhodu, tako kot ne gre mešati moje kritike zahodne zunanje politike z odobravanjem ravnanj večinsko muslimanskih držav z manjšinami. Večina bralcev mojih postov to najbrž zastopi, ne pa vsi. Brez problema smo lahko hkrati kritični do določenih razlag islama in do NATOvih akcij na Bližnjem Vzhodu, ki so mimogrede izvajane mimo mednarodnega prava. Tu ni nobene kontradiktornosti.

Ma ti si ena sama kontradikcija. Udrihaj čez Zahod, a obenem uživaj vse njegove dobrote. Ne upravičuješ ravnanj muslimanskih držav z manjšinami, a vseeno bi dal Palestincem državo, kjer bi ti počeli ravno to. Res nam je prelagodno, taki strahopetci kot ste nekateri rabite gajžlo ali pa boljšo vzgojo. In da so NATOve akcije izvajane mimo mednarodnega prava? Pričakujem link iz Guardiana oz. izvedensko pravniško mnenje od tebe!

Haha, tu se kaže lepota tvojega karakterja. Torej, če mi Zahod nudi dobrote je imun do moje kritike? Sedaj razumem kako so lahko slovenski desničarji tako popustljivi do domobrancev. Tudi njim so nekateri nudili dobrote, nič hudega, če so bili zločinski, važno, da je bilo njim lepo.

Rabim gajžlo... Warterver  :zmesan:

Sedaj pa zanikamo že popolnoma očitno. Pa oprosti iz dna srca, če kdaj enačim NATO z raznimi koalicijami voljnih ipd. Dobro veš kaj ciljam - vojaška posredovanja Zahoda po svetu. Da pa za njih kdo trdi, da so bila v soskladju z mednarodnim pravom...

4.) O Pegidi... Lej napišejo lahko karkoli, papir prenese vse. Jaz bi ti lahko enako naivno razlagal program ZL. Ga ne znam na pamet, ampak notri zagotovo piše nekaj takega kot "dostojno življenje za vse". Če je tako enostavno, zakaj potem ne voliš ZL? Ker dobro veš, da ni vse tako, kot je videti na prvi pogled. Pegida lahko piše kakršnekoli manifeste, dejstvo je, da z množičnimi javnimi pohodi ne kličejo k strpnosti in odprtosti, pa če imajo to zapisano v svojem spisku ali pa ne.

5.)

Ne bom zmanjšal glorifikacije, ker si za to, da so branik civilizacije na Bližnjem Vzhodu zaslušijo več, kolikor jim lahko damo. Da nekdo vztraja in išče two-state solution, čeprav vsak dan trepeta pred še enim Münchnom '72, je hvale vredno. Zraven, pa si nekateri strahopetci iz varne Evrope želite njihovega pribitja na križ. Ozemeljska širjenja se dogajajo, zato ker se v Izrael še zmeraj priseljujejo Judje s celega sveta in zakaj se ne bi širil na ozemlje, ki ga Hamasovci uporabljajo za svoja skladišča orožja?

Če bi Izraelci ostali na ozemlji, ki jim je bilo dodeljeno, Palestinci tega ne bi požrli, ampak bi vseeno napadali. In napadali bojo dokler bo en Jud živ na svetu. In ne govorim o Hamas, ki je priznana teroristična skupina, ampak napišem Palestinci, ker če so na oblast izvolili Hamas, potem zagotovo podpirajo njihove rasistične težnje.

Jaja, če Izraela ne bi bilo, bi nas muslimani preplavili. Pričaj ti pričice komu drugemu.

Prisiljevanje Judov iz celega sveta je dober argument za ilegalno širitev judovskih naselij? Haha, če bi jaz hipotetično rekel, da je upravičeno, da npr. Mehičani širijo ilegalna naselja v ZDA in si jih potem Mehika prisvoji skupaj z zemljo na katerih stojijo, potem bi najbrž poslušal, da imam fetiš na vse kar je anti-ameriško. Tega seveda ne zagovarjam, ti bi pa po svoji logiki to odobraval.

Iz posplošitev o Izraelcih in Palestincih pa lahko iz tvojega pisanja potegnem le tole: Izraelci =ubermensch, Palestinci = untermensch.

6.) 

Naj te še jaz razočaram, problem nizke rodnosti se ne zmanjšuje s priseljevanjem, ampak s spodbujanjem, da se ljudje odločajo za familije, kar se dobi z ustvarjanjem najboljših pogojev za ustvarjanje družine npr. z nižjimi davki, olajšavami - boš pomagal, ekonomist? S tem, ko priseljuješ radikalne priseljence pa to nizko rodnost še nižaš.

Za konec pa še tvoja hipokrizija. Pljuvaš na kolaboracijo Zahoda s Saudsko Arabijo, sam pa počneš ravno to, ko spodbujaš nastajanje mošej (v Ljubljani bo sicer džamija), ki jih v veliki meri (za Slovenijo nisem prepričan, drugje po Evropi pa zagotovo) financira prav Saudska Arabija. A ta denar je pa vredu, ker je za "pravo stvar"? Neresen sogovornik si, ideološko motiviran in vajen preobilja.

To s spodbujanjem rodnosti se sliši lepo, dolgoletni trendi pa kažejo jalove uspehe politik spodbujanja prebivalstva. Ne pravim, da lahko migracije v celoti odpravijo problem nizke rodnosti, ga lahko pa omilijo. 

Višjo rodnost lahko dosežemo z nižjimi davki? Seveda namiguješ na to, da se bodo ljudje odločali za otroke, če bodo bolje preskrbljeni. Za zdaj se bom ognil debati o davkih (lahko jo odpreš v kaki drugi temi), če si pa kdaj vzel kakšno knjigo iz demografije v roke, pa veš, da ravno tam kjer je višji standard, tam rodnost pada. Torej tvoja teorija ne drži vode.

Mošeja je slovenski izraz za džamijo, btw.

Ne spodbujam gradenj mošej po Sloveniji. Tako kot ne spodbujam gradenj cerkva. Najraje bi videl, da pri nas ne bi bilo verskih objektov. Pa ne zato, ker bi se jih prepovedalo, ampak zato, ker jih ljudje ne bi potrebovali. A ker očitno jih, potem je pa demokratično, da se vsem vernikom dopusti opravljati svoje verske dejavnosti. Enakopravnost, simple as that.

Neresen sogovornik vajen preobilja + rabiš gajžlo + udriham čez "naše", a sprejemam njihove dobrote. Se zavedaš, da govoriš kot vahabit :D

Zdaj se mi pa res ne da več, debato lahko nadaljujemo po izpitih. Do takrat pa glej, da nehaš tumpat o Izraelu tukaj, ampak odpreš rajši novo temo, da ne boš SPET banan. Pa dosledno preberi moje poste in tudi dosledno in argumentirano nanje odgovarjaj. Jezi me, ko napišeš klobaso o dveh od mojih desetih odstavkov in se potem sporočilo zgubi, ker je zreducirano zaradi tvojega površnega branja in namenskega izpuščanja.

Še se bo dogajalo.

Prispevek uredil/a: BBB, 21 januar 2015 - 04:42.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#27 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2015 - 04:54

Te vabim k temu, da citiraš tudi svete knjige drugih religij in njihovo izvajanje podkrepiš s primeri iz vsakdanjega življenja. Vera zagotovo dandanes pomeni zavoro napredku, so pa vere, ki so inertne in vere, ki so militantne v svojem boju proti napredku - in te so nevarne.

Če želiš imeti debato o tem, predlagam, da odpreš novo temo. Tu bi znali moderatorji brisati poste, če bi debata skrenila na vsesplošno presojanje religij. Tu sem pa popolnoma zadovoljen z ugotovitvijo, da vera pomeni zavoro napredku. Nimam lepega mnenja o nobeni in nobene ne preferiram.

A res? Nihče ne trdi, da je islam v svojem bistvu strpna religija, ki je postala radikalizirana samo in SAMO zaradi imperialističnih Zahodnjakov.

(kanji) Islamski svet je bil takrat povsem drugačen kot danes, bil je središče filozofije, matematike in medicine (torej vsega razvoja). Predvsem pa je bil to svet kulture in tolerance. To da kar tako namečete neke pojme o rasizmu in diskriminaciji je povsem mimo. Tudi to, da so rezali glave kar tako ne drži.

To bo, če bo, pokomentiral kanji sam.

A to na koncu naj bi bila pronicljiva šala?

Tako je :)

(Lahko nam pa res podaš svoje rešitve...)

Prispevek uredil/a: BBB, 21 januar 2015 - 04:57.

#28 edvin

edvin

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2015 - 04:29

1.) S kritiko islama pelješ vodo na moj mlin. Bolje, da ne bo kakšnega nepotrebnega besednega nesporazuma, tu se strinjava. Krščanstva mi pa ne moreš olepšati, pa če še tako lajnaš o njegovi transformaciji in reformaciji. Nedolgo nazaj je bilo krščanstvo na ravni islama, ki ga danes tako kritiziraš. Pa ne govorim o letu 1200, ampak o navezi Hitler-Vatikan. 

Kakršnakoli naveza bi naj že to bila, štručko, nima veze z religijo, ampak s Cerkvijo. Če trdiš, da je krščanski nauk vplival na to, da sta Hitler in Vatikan sodelovala, mi to dokaži in ne nameči brez argumenta

Haha, tu se kaže lepota tvojega karakterja. Torej, če mi Zahod nudi dobrote je imun do moje kritike? Sedaj razumem kako so lahko slovenski desničarji tako popustljivi do domobrancev. Tudi njim so nekateri nudili dobrote, nič hudega, če so bili zločinski, važno, da je bilo njim lepo.

Rabim gajžlo... Warterver  :zmesan:

Sedaj pa zanikamo že popolnoma očitno. Pa oprosti iz dna srca, če kdaj enačim NATO z raznimi koalicijami voljnih ipd. Dobro veš kaj ciljam - vojaška posredovanja Zahoda po svetu. Da pa za njih kdo trdi, da so bila v soskladju z mednarodnim pravom...

Ej hvala dr. Phil, da si me tako okarakteriziral. No, pa da bova resna, Zahod ni imun do tvoje kritike, ampak ne zgražaj se, ko te okličem za strahopetca in hipokrita, ko z neko visoko moralo poskušaš zadostiti nekim humanističnim idealom, ki jih nosiš v sebi, hkrati pa zavračaš krščansko in zahodno sekularno tradicijo, ki ti je te vrednote priučila. Gajžla pa zato, ker si se očitno privadil na lagodno življenje in pozabil kakšna je Evropa brez EU, Evropa druge svetovnje vojne, Evropa 7 letne vojne, Evropa danes, tam na vzhodu Ukrajine. Nasploh smo na Zahodu pozabili na to, kako dobro nam je, da se lahko ubadamo s stvarmi kot so npr. LGBT pravice. Pozabljamo na Karla Martela, ki je razbil Alahove sinove s kladivom in ne tako, da jim je dal socialko, dom, mošeje in jih prosil, da se asimilirajo.

Ne, nisem vedel kam ciljaš. Ker mešaš popolnoma različni stvari. NATO se ne gre intervencionizma.

4.) O Pegidi... Lej napišejo lahko karkoli, papir prenese vse. Jaz bi ti lahko enako naivno razlagal program ZL. Ga ne znam na pamet, ampak notri zagotovo piše nekaj takega kot "dostojno življenje za vse". Če je tako enostavno, zakaj potem ne voliš ZL? Ker dobro veš, da ni vse tako, kot je videti na prvi pogled. Pegida lahko piše kakršnekoli manifeste, dejstvo je, da z množičnimi javnimi pohodi ne kličejo k strpnosti in odprtosti, pa če imajo to zapisano v svojem spisku ali pa ne.

Saj, problem je, da program ZL ne prenese niti tehtnega razmisleka niti prakse. Pegida ima point, v praksi pa njihova načela prakticirajo v Švici, ki je vsem dobro znan hell on Earth.

Jaja, če Izraela ne bi bilo, bi nas muslimani preplavili. Pričaj ti pričice komu drugemu.

Prisiljevanje Judov iz celega sveta je dober argument za ilegalno širitev judovskih naselij? Haha, če bi jaz hipotetično rekel, da je upravičeno, da npr. Mehičani širijo ilegalna naselja v ZDA in si jih potem Mehika prisvoji skupaj z zemljo na katerih stojijo, potem bi najbrž poslušal, da imam fetiš na vse kar je anti-ameriško. Tega seveda ne zagovarjam, ti bi pa po svoji logiki to odobraval.

Iz posplošitev o Izraelcih in Palestincih pa lahko iz tvojega pisanja potegnem le tole: Izraelci =ubermensch, Palestinci = untermensch.

Mehika ni quasi-država, ki jo vodi teroristična organizacija, ki je obsedena z izbrisom Judov, Američanov in vsega Zahodnega.

A spet neka pritlehna in ogabna nacistična malverzacija? A boš kdaj uporabil argument namesto tega?

To s spodbujanjem rodnosti se sliši lepo, dolgoletni trendi pa kažejo jalove uspehe politik spodbujanja prebivalstva. Ne pravim, da lahko migracije v celoti odpravijo problem nizke rodnosti, ga lahko pa omilijo. 

Višjo rodnost lahko dosežemo z nižjimi davki? Seveda namiguješ na to, da se bodo ljudje odločali za otroke, če bodo bolje preskrbljeni. Za zdaj se bom ognil debati o davkih (lahko jo odpreš v kaki drugi temi), če si pa kdaj vzel kakšno knjigo iz demografije v roke, pa veš, da ravno tam kjer je višji standard, tam rodnost pada. Torej tvoja teorija ne drži vode.

Ja, ker so bile te politike res namenjene spodbujanju rodnosti ... Naivnež. Kako ne vidiš, da naši brihtni eurokrati izkoriščajo migrante za to, da bodo imeli futer za svojo volilno bazo? Predvsem levičarji, pa tudi desničarji širom EU se poslužujejo tega manevra.

Mošeja je slovenski izraz za džamijo, btw.

Ne spodbujam gradenj mošej po Sloveniji. Tako kot ne spodbujam gradenj cerkva. Najraje bi videl, da pri nas ne bi bilo verskih objektov. Pa ne zato, ker bi se jih prepovedalo, ampak zato, ker jih ljudje ne bi potrebovali. A ker očitno jih, potem je pa demokratično, da se vsem vernikom dopusti opravljati svoje verske dejavnosti. Enakopravnost, simple as that.

Ni, mošeja je molilnica, džamija pa islamski kulturni center, razen če so me v šoli narobe naučili.

"Migrante je potrebno obravnavati enako kot staroselske Evropejce, imeti morajo točno toliko pravic kot jih imamo ostali in točno nobene več. To pa med drugim pomeni tudi mošeja sredi Ljubljane."

Ne spodbujaš gradnje mošej in džamij? Pa jih, in samo iz nekega bedastega prepričanja, da če že ne morem porušit teh grdih cerkva, bom pa vsaj spodbujal gradnjo džamije s krvavim denarjem (70% finanzminister LJ džamije je Katar, kjer je vahabizem državna religija).

Bom še sebe citiral za konec, ker to še zmeraj velja:

Zdaj se mi pa res ne da več, debato lahko nadaljujemo po izpitih. Do takrat pa glej, da nehaš tumpat o Izraelu tukaj, ampak odpreš rajši novo temo, da ne boš SPET banan. Pa dosledno preberi moje poste in tudi dosledno in argumentirano nanje odgovarjaj. Jezi me, ko napišeš klobaso o dveh od mojih desetih odstavkov in se potem sporočilo zgubi, ker je zreducirano zaradi tvojega površnega branja in namenskega izpuščanja.

Vesel bi bil, če se začneš obnašati kot resen sogovornik in argumentiraš tisto, kar si tri poste nazaj zatrjeval in sem ti pokazal kako se motiš. Ne zavrži tega s tem, da rečeš: "Bolje, da ne bo kakšnega nepotrebnega besednega nesporazuma, tu se strinjava."

They've got us surrounded again, the poor bastards.

#29 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2015 - 14:05

Sicer nima veze z LGBT ima pa vezo z islamom in odnosom do žensk. Po e-pošti sem dobila ta video, ki me je pretresel v dno duše. :obup:

Komentar, ki sem ga poleg videa dobila je naslednji:

Paradoks stoletja

Ženska emancipacija, ki je v zahodni civilizaciji vzdignila žensko zavest in svobodo, ki so jim jo kratili skozi vso zgodovino, je neposredno in usodno vplivala na padec rodnosti in na ta način omogočila propad zahodne civilizacije, kot jo poznamo danes.

Stopnja rodnosti v EU in Evropi komaj še presega 1,3 otroka na družino, za normalno reprodukcijo pa bi morala dosegati najmanj 2,11. Muslimanska populacija v Evropi ima rodnost 8,1 otroka na družino.

Ko bo preplavil zahodni svet in dosegel večino, bo ekspanzionistični skrajni islam ukinil ženskam ne le enakopravnost, ampak tudi svobodo, ki jo sedaj uživajo.

Jaz seveda nimam komentarja, ker nimam otrok in samo pomagam zniževati povpečje ... :neumen:  :solzice:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#30 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2015 - 13:34

ženska, midve najbrž ne bova dočakali kakšnih hujših sprememb v Evropi v odnosu do žensk in njihovih pravic. Je pa to možno za sedanje otroke in za njihove otroke. Spremembe v zakonih v Evropi bi bile možne, če bi priseljeno prebivalstvo pač postopoma skozi leta postalo večinsko prebivalstvo (pridobilo državljanstva in volilno pravico v raznih državah). Takrat so možne spremembe ustave, pa tudi raznih drugih zakonov.

Ampak, če se bo to resnično zgodilo, potem je Evropa izgubila "vojno" in to bi tudi pomenilo konec Evrope kot jo poznamo do zdaj. Včasih zna biti demokracija tudi hudičevo velika ovira za odločnejša dejanja.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#31 kvakavec

kvakavec

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2015 - 14:23

Evo konec Evrope

Prispevek uredil/a: ženska, 25 avgust 2015 - 14:26.
Uredila povezavo/link.

#32 Dobrovoljcek

Dobrovoljcek

piščan'c

• Člani
  • 155 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2015 - 12:52

No, dajte no, lepo vas prosim. Ker vsi ženske in moški z muslimanskim ozadjem, ki pridejo v Evropo, se imajo namen samo in izključno čim bolj razmnožiti vse s končnim ciljem vzpostavitve šarije, kajne? Se sploh zavedate, kaj pišete?

Dejstvo je, da v Evropi prihajo do socialnih nemirov in, da, v izgredih je pogosto veliko ljudi, ki izpovedujejo muslimansko vero. A kaj se zdi bolj verjetno? Da zaradi velikih nepravičnosti pri razdelitvi bogastva med sloji, obupa nad getizacijo okolja, iz katerega več kot očitno ni neke možnosti izhoda, splošne revščine in stagnacije, ali pa zaradi želje po vpostavitvi redrogradnega muslimanskega zakonika, brez katerega jim živeti ni? Obstoječe stanje zavedno ali pa nezavedno podaljšuje tudi avtohtono prebivalstvo, ker navsezadnje, koliko od vas pa si dejansko želi neke socializacije z "drugim"? Če do te ne prihaja je jasno, da se bo prišlek počutil odrinjenega in ne bo imel neke pretirane želje po integraciji v družbo in prevzemu njenih vrednot. Ta mentaliteta se seveda odraža tudi na trgu, kjer bo delodajalec večinsko dal prednost avtohtonemu prebivalcu, čebrav bi bila, recimo, oba kandidata iste nacionalnosti, in tako za tiste s temnejšimi odtenki in drugačnimi ozadji ostajajo nižja, za ostale nezaželjena dela. Bi res lahko rekli, da je odnos do LGBT v obubožanih belih sosekah bistveno bolj drugačen od priseljenskih? Mogoče prihaja samo do različnih odtenkov tega, kaj bi nam naredili - od bolj sofisticiranih, dal bi jih na vlak itd. pa do, verjetno tudi, prikrajšal bi jih za glavo. Edina bistvena razlika, zakaj mi tega ne opazimo, je, da so zahodnje države "bele gete" bolj ali manj izkoreninile, medtem ko drugi, bolj raznobarvni, zaradi vsega zgoraj naštetega še kar ostajajo.

Recimo v ameriškem "talilnem loncu" jim je razlike uspelo dokaj dobro preseči, vsaj na trgu dela, zaradi njihove, že rahlo bolestne, mentalitete dela. Tako je med ameriškimi muslimani podpora istospolnim porokam na 42%. Da, res je. Zraven lahko predložim še članek, kjer je ta procent naveden (ker nobeden od vas ni navajal vire za svoje več kot vprašljive podatke), in v katerem dva muslimana propagirata istospolne poroke. Da, vem, tudi sam sem iskal paragraf, kjer bosta končno prišla do kamenjanja, ampak začuda ga ni bilo ... Tukaj pa je še en prispevek, priročno v kratkih slajdih, o mitih o muslimanih na zahodu, ki so bili na žalost tudi na polno generirani pod to temo.

Moram reči, da sem kar rahlo šokiran nad vsemi zapisi tukaj. Sploh ker še ni minilo veliko časa, od kar so bili LGBT-jevci tisti "drugi". Tisti, ki, če so živeli odkrito, niso dobili službe stanovanja, so bili deležni takšnih in drugačnih socialnih prijemov ... Dejstvo je, da je šele popularna kultura in vztrajanje po dialogu spremenilo družbeno percepcijo in vpeljalo neke vidnejše spremembe. V muslimanskem svetu so sicer naše pravice skoraj neobstoječe, a treba se je zavedati, da v družbah ujetih v konstatne vojne in reprisivne sisteme z ostro cenzuro do dialoga sploh ne more priti. Šele ko se vzpostavit vsaj nek približek prostega pretoka idej in mnenj prihaja do spremeb kot npr. v Turčiji, kjer je nasprotovanje istospolnim porokam na 80% (podobno stanje jev Libanonu), kar je, mimogrede, manjše kot pa v marsikateri vzhodnoevrospki državi, uvedbo le-teh pa podpirata obe glavni opozicijski stranki. Če se pogovore začenja z "tvoje ozadje pomeni smrt za Evropo", "muslimani niste civilizirani" itd. potem je tudi jasno, da bo oseba na drugi strani, ne glede na to, kako zelo je odprta, zavzela defenzivno pozo, zaprla dialog in obratno projecirala negativne in neresnične stereotipe o vas, ki pišete in izrekate takšne bedarije.

#33 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2015 - 16:37

Zanimivo, kajne? Ena diskriminirana manjšina (spolna), hujska proti drugi diskriminirani manjšini (verski).  Mene kaj takega na tem forumu ne preseneča, saj smo par mesecev nazaj lahko brali v večih različnih temah nadvse neomajne govore, kako so vsi geji po vrsti od prvega do zadnjega nezvesti. Še nekaj mesecev nazaj smo pa lahko prebirali kako si geji ne zaslužimo zakonske zveze, ker to je pa ja gospod Bog rezerviral samo za moškega in žensko. 

Ja, Evrope je nedvoumno in nedvomno konec. Konec je strpne, solidarne in k človeku usmerjene Evrope. A niso je ubili migranti, ni je ubila LGBT niti muslimanska manjšina, ubili so jo fašistoidni posamezniki, ki bi diskriminirali in diskriminirajo na podlagi spola, barve kože, nacionalnosti, starosti, vere, spolne usmerjenosti in še česa. 

Z Dobrovoljčkom bi se pa edino ne strinjal z "uspešnostjo" ameriškega talilnega lonca. Seveda zaradi enakih razlogov kot so našteti zgoraj. Tudi američani imajo socialne izgrede, a ker je tam človek ideološko popolnoma atomiziran, se to pri njih ne odraža z masovnimi protesti in izgredi ampak z... ohoho, materiala imamo veliko:

- s streljanjem policajev v hrbte neoboroženih ljudi, tudi otrok,

- z množičnimi stelskimi pohodi po univerzah, nakupovalnih središčih in kar lepo na ulicah.

- z masovnim onaniranjem na vse kar je barbarsko. Ljudje obožujejo vojne, pojejo hrabre pesmi svojim "patriotom" ter imajo posilstvo v zaporu za legitimno neuradno kazen. V trgovini si ukradel pašteto? Dobro, dobro, le počakaj, da prideš v zapor, pa ga boš fasal, dokler ne bo tvoj šupak širok kot pločevinka paštete. (Pardon nazornosti) 

- Donald Trump ( :))

- ...

Aja, pa čakte no vi lepo mal. Se nihče ne spomni Fergusona?

Sedaj se pa človek vpraša kako to, da se tudi tam pojavljajo take družbene anomalije. Večino teh stvari so izvajali nemuslimani. Hm, hm, hm, hm, hm ... 

#34 Ravens

Ravens

piščan'c

• Člani
  • 167 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2015 - 14:48

Tudi meni gre močno na živce to podpihovanje sovraštva in nekega strahu. Ok, se ne strinjam z ISIS, niti z islamom, daleč od tega, sem ateist, natančneje anti-teist, ampak ta gonja proti miroljubnim priseljencem in muslimanom mi gre pa pošteno na živce.

Če se navežem na zgornji prispevek, se to, da se diskriminirana manjšina na drugi strani sovražno obnaša do druge, ki je diskriminirana na drugem področju, v družbi ne dogaja tako redko, kot bi si mislili. Smo pač v dobi preobratov, kjer se povsod po svetu dogajajo precejšnje spremembe. Tako na bolje kot na slabše. Ljudje, seveda ne vsi, se večinoma sprememb bojijo in temu trendu ne uspejo slediti. Postanejo preokupirani s svojimi mislimi. Tisti, ki so diskriminirani, morda tega ne kažejo navzven ali celo ne čutijo, so podvrženi izjemnim frustracijam. Te frustracije jih pripravijo do tega, da se na spremembe odzivajo z obrambnim vedenjem. Tako pri nekaterih prevlada maščevanje, drugje spet tisto strašno pomanjkanje empatije, česar je vedno več, pri nekaterih obup in nagrmadeno potlačeno sovraštvo zaradi tega, ker so bili sami prej zatirani. To zlijejo pač na najbolj ranljivega, brez premišljevanja - to je vse na čustveni ravni.

Iz Dobrovoljčkovega prispevka se da razbrati, da se ne rodimo nestrpni, ampak takšni postanemo. Zakaj ne bi bili muslimani pro-gej? Verjamem, da je ogromno muslimanov tolerantnih do LGBT. Da niso, so samo naše popačene predstave v glavah, ker vidimo le tisto najbolj skrajno. (Tisto o Ameriki bom spregledal, ker po mojem ni razlog za to - Amerika je izredno heterogena država in jasno je, da je napredek večji na področju človekovih pravic, ker imajo več ljudi, ki se lahko v vsakem trenutku poistovetijo z diskriminirano manjšino. Zato se tudi tam dogaja nekaj nasprotnega kot pri nas. Tam so politiki bolj "nazaj", konzervativni od ljudi, pri nas pa so ljudje bolj zadržani do vseh manjšin in so politiki bolj odprti.)

Sta mi pa dve stvari močno kontradiktorni.

Recimo, se pogovarjaš z nekom, ki je bolj desne politične usmeritve in ti dopoveduje, kako smo levičarji butasti, da raje poskrbimo za begunce kot pa za svoje državljane, ki se ne morejo preživljati iz meseca v mesec. Ok. Najprej ga vprašam, kdo je že hotel, da se priključimo EU, ki nam daje navodila za sprejem beguncev, ki se jih on tako otepa? Ker mi seveda ne odgovori, se kasneje spet spomnim na njihovo logiko, kako me je nek uporabnik na tem forumu ozmerjal, da socializem pa res ne more obstajati, ker da naj bi bili vsi ljudje egoistični. To naj on kar sebi pripiše, sem rekel, meni ne. No, ampak to je bil samo primer, kaj se pri nas dogaja v zelo širokem aspektu. Odlično so uspeli izbrisati v tej kapitalistični, potrošniški individualistični dobi vsak čut za sočloveka, vsakršno solidarnost, človečnost, iz nas naredili hijene, ki se grebejo za kos mesa, ki jim ga vržeš v kletko. In potem ni nič lažjega, kot kontrolirati tako množico ljudi, ki se ne povezuje, ni složna, ampak se rovari med sabo. Tebi (oblastniku) takorekoč ne preostane nič drugega, kot da jih gledaš in si misliš: "bebci".

Druga stvar, ki je kontradiktorna, pa je, da pravzaprav ti isti ljudje, torej nekako kapitalistično usmerjeni, zagovarjajo idejo, ki je v preteklosti povzročila, da se sedaj dogajajo krize v državah tretjega sveta. Izkoriščanje njihovih virov na eni strani in jim potem v zahvalo vozili še smeti nazaj v domovino. Domorodce so seveda tako izkoriščali, da si niso mogli privoščiti niti hrane za preživetje. Vsakemu človeku bi se ob tem stemnilo pred očmi od groze. Ampak se nam ne sme. Saj smo vsi egoistični, baje. No, v glavnem, kar hočem reči, je, da je sedaj samo prišel čas, da jim to poplačamo. Ali niso ravno ekonomski desničarji tisti, ki pravijo, da če nekje nekaj vzameš, moraš to tudi vrniti? Da je treba dolg poplačati? Zakaj so potem sedaj presenečeni in v nekakšni sovražni agoniji gradijo zidove? Prišlo je samo plačilo, zahteva za povrnitev za posojilo, ki smo si ga izposodili. To, kar smo naredili s kapitalizmom. Amerika, tudi Evropa ni nedolžna, daleč od tega. In to moramo mi, ki se sicer s tem sistemom ne strinjamo, razlagati tistim, ki ga podpirajo.

Glavni problem so seveda mediji, ki se, če se že, dotaknejo dogajanja na bližnjem vzhodu le takrat, ko se dogaja kaj senzacionalnega in nečloveškega. Ko je kaj pozitivnega, pač ni treba o tem poročati, saj ljudi to itak ne zanima. In potem pridemo do posplošitev, kako so vsi muslimani grozni, kako bodo okupirali Evropo in kako nas bodo vse poklali, kako bodo uvedli šeriatsko pravo in podobne nebuloze. Pač, slovenski FOX TV.

Socializacija je pri muslimanih in vseh drugih manjšinah, tudi Romih, v začaranem krogu. Ljudje se jih zaradi svojih predsodkov in popačenih predstav bojijo, se jih izogibajo. Na drugi strani pa se ravno tako te iste manjšine bojijo večine. Ker ne vedo, kaj si mislijo o njih. Ali morda mislijo, da krademo, da bomo koga ubili, morda imajo načrt oni se nas znebiti. In potem pride do podobne diskriminacije na delovnem mestu, pa med prijatelji, tako ti posamezniki ne dobijo dela, prisiljeni so preživeti, ker iz nečesa morajo živeti. In kaj jim preostane drugega, kot da kaj ukradejo? Začaran krog se nato dopolni tako, da ljudje, ki predstavljajo večino, v tem njihovem vedenju dobijo samo potrditev za svoje predsodke - "smo vedeli, da so takšni" - (ne pomislijo pa na vzroke) in tako se med sabo vsi čedalje bolj oddaljujemo.

No, potem je tu še ena stvar. Nekateri bodo zelo jezni, ker to povem, ampak tako je. Gre za tekmovanje med religijami. Krščanstvo si je skozi cel srednji vek z groznimi, nečloveškimi dejanji prisvojilo Evropo in Ameriko, posredno Avstralijo, Južno Ameriko, skratka, večino sveta. Kristjani se sedaj počutijo blazno ogrožene, ko se islam razširja. So takšni, kot užaljen otrok, ki je prvi prišel do gugalnice in se iz trme noče umakniti drugemu. Kristjani so si podredili večino sveta z izjemno podlimi, črnimi, nečloveškimi dejanji. Ampak na to pozabljajo, kajne? Saj je popolnoma isto sedaj, ko se vsi zgražamo nad muslimani. Kaj pa vi mislite, da so prišli oni do poganov, se jim vljudno predstavili in rekli, "Dober dan, ali se morda zanimate, da bi spemenili svoje svetonazorsko prepričanje?". Daleč od tega. Rušili so zgradbe, morili, ubijali, kurili ljudi, prisiljevali, na silo pokristjanjevali, poročali, mučili... Pa saj ste se učili zgodovino, no, malo pa le pomislite! Čisto nič drugačni niso, sedaj, ko imajo oni v razvitem svetu vse pod kontrolo, pa se zgražajo in hlinijo neko sočutje, se počutijo večvredne in civilizirane. V bistvu niso prav nič drugačni, samo polni so hipokrizije in sprenevedanja. Izrabljajo ateiste na svojo stran, s tem ko jih po medijih strašijo pred muslimani. Strah pa je izjemno učinkovito propagandno sredstvo. Deluje izjemno hitro in zelo učinkovito. Ogromno levičarjev so dobili kristjani v svoje pasti. Saj se spomnite, isti princip, kot ga je Primc uporabljal, da je zminiral družinski zakonik. Zakonik, dolg preko 300 členov, zelo uporabnih za otroke in rejniške družine, je uspel zminirati na podlagi dveh členov! In to samo na podlagi strahu. Isto se dogaja sedaj. Manipulacije z besedo otrok. Kdo pa se ne zdrzne in v strahu pritrdi, ko mu nekdo omeni "saj gre vendar za otroke!"... Zakaj ne bi še malo strašili pred muslimani, da si zagotovijo prevlado v tej regiji, najbolj razviti regiji na svetu?

Kar zadeva begunce. Slovenija jih bo sprejela, ker je tako edino prav in človeško. Se pa strinjam tudi s to trditvijo, da jim je potrebno pomagati doma. Toda najprej je treba odpraviti vzrok vojne, saj je to prva stvar, zaradi katere se izseljujejo. Kdo stoji za temi vojnami, mi verjetno ni treba posebej razlagati, čeprav mediji o tem modro molčijo. Če izhajamo iz tega, da smo vsi ljudje enaki in enakopravni, potem ne bi smeli imeti pomislekov, da se pomaga tako beguncem, kot ljudem, ki so v stiski v Sloveniji. Če imamo tak problem, da tega ne razumemo, obstaja velika verjetnost, da ljudi delimo na večvredne in manjvredne. Slednji so seveda begunci.

Prispevek uredil/a: Ravens, 25 avgust 2015 - 14:51.

#35 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2015 - 14:33

Danes sem bolj ali manj po naključju našel tole - Mass Shooting Tracker. Gre za stran, kjer štejejo in zbirajo podatke o strelskih pohodih po ZDA. Letos so jih zabeležili že 248. Dajmo v perspektivo: danes je 27. avgust, 239. dan v letu. Torej, v letu 2015 se je v ZDA na povprečen dan zgodil več kot 1 strelski pohod!

Dajmo še bolj v perspektivo, primerjajo to z versko motiviranimi napadi v EU (oranžna). 

800px-Terrorist_Attacks_in_the_EU_by_Aff

Vidimo, da so skoraj neobstoječi. 

Prispevek uredil/a: BBB, 27 avgust 2015 - 14:36.

#36 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 219 prispevkov

Objavljeno 08 september 2015 - 14:14

Zanimiv graf. Glede na ves fuss, ki ga zganjajo v medijih glede bojazni terorističnih napadov bi sklepala, da je v EU vsaj vsak dan uspešno izveden teroristični napad v imenu religije. :)

Prispevek uredil/a: Mer, 08 september 2015 - 14:14.

#37 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 20 september 2015 - 12:48

V izogib kakšnim neprimernim komentarjem raje ne bom odpiral nove teme z udarnim naslovom "begunska kriza", gre pa za sorodno in prepleteno tematiko, zato tu prilagam 2 videa, ki za moje pojme dobro orišeta trenutno situacijo:

The European Refugee Crisis and Syria Explained

CrossTalk: Western-made Refugee Crisis

#38 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 01:47

Useful idiots ste postali. Sovraštvo do samih sebe je močno, sklopljeno z narcisizmom in želji po večnosti - se zgodijo take stvari. Vabite med nas skrajno retrogradno kulturo. Ampak prva in zadnja bitka bo kratka, itak smo postali tako feminizirani, da smo na boj pozabili, medtem ko naši nasprotniki niso. V kateremkoli drugem obdobju v zgodovini, bi se obramba domovine smatrala za dolžnost, medtem ko danes invazivno vojsko hranimo in oblačimo. Glas reakcionarjev, ki so na začetku kolone in kričijo "Nazaj!" pred robom prepada, pa preglasi skupek progresivcev na repu, ki kričijo "Naprej!", ker imajo še tla pod nogami in prepada ne vidijo.

Europa, quo vadis? To ni več kontinent miru, to je kontinent rasnih, verskih in kulturnih nemirov in postalo bo vse slabše. Predvsem za nas LGBT, ženske, Jude in Kristjane.

#39 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 02:48

Dobrodošel nazaj, edvin :)

(ali pa zgolj njegov zveličaven duh?)

#40 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 18:43

We are Legion.

Prispevek uredil/a: glanton, 17 oktober 2015 - 18:46.

#41 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 19:13

Europa, quo vadis? To ni več kontinent miru, to je kontinent rasnih, verskih in kulturnih nemirov in postalo bo vse slabše. Predvsem za nas LGBT, ženske, Jude in Kristjane.

Je boj res samo domena moških? A je bila Evropa kdaj kontinent miru?! Brez zgoraj naštetih nemirov? Predvsem za prve tri omenjene "rizične skupine"? Mene prav nič ne moti, če pridejo na vrsto tudi kristjani. Mar bi bili ostali doma, namesto da so rinili na križarske pohode. Karma is a bitch. Žal pa je in vedno bo obstajala kolateralna škoda tako samopašnega evropocentrizma kot krvoločnega islamizma. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#42 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 19:22

Sicer bi lahko marsikaj napisala, ampak se mi trenutno ne da. Tudi linkov bi lahko prilepila polno, obstajajo taki in drugačni, torej, ne samo linki, ki vabijo begunce in migrante v topel objem Evrope, ampak tudi taki linki, ki prikazujejo težave oz. probleme domačega prebivalstva (npr. Malmo na Švedskem je le en tak primer) zaradi neuspešne integracije ljudi, ki so prišli iz popolnoma drugačne kulture kot jo imajo na Švedskem.

Okrog tega je bilo na raznih forumih že toliko debat, da glava peče. Jaz bi rekla samo eno: v bistvu niti ni tako zelo slabo, da nihče noče ostati pri nas, ker že vsak revež iz sirske, iraške, libijske, eritrejske, pakistanske ali afganistanske vukoje*ine ve, da smo "nerazvita državica z nizkimi plačami in nizkim standardom". Ljudje si pač želijo več.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#43 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 19:54

Je boj res samo domena moških?

Da. Nobena vojaško trenirana ženska ni sposobna toliko kot vojaško treniran moški. Se boste same branile pred islamom? Zgleda, da se boste morale, moderni moški i.e. hipsterji z bradami, non-binary gender people in ostali vas zagotovo ne bodo. 

Kot rečeno, temni časi prihajajo in od zgoraj naštetih skupin, bomo LGBT najlažji plen. Ko pokne in bo vsaka skupina zase, in samo vprašanje časa je kdaj, ne bo več vseh dobrotnikov, ki se borijo za naše pravice danes, ne bo več policajev, da bi varovali parade ponosa ali razne Kolaže in Pritličja. Številke so ogromno, tretji svet čaka na čolne na obalah Indije, Severne Afrike in Bližnjega Vzhoda. Tako pač je, pripravite se, dokler se še lahko. To je moje sporočilo. Ne gre se več za to, kdo je kaj kriv ali ne, gre se za pragmatizem in preživetje. 

#44 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 20:48

Da. Nobena vojaško trenirana ženska ni sposobna toliko kot vojaško treniran moški. Se boste same branile pred islamom? 

Navaden bullshit od nekoga ki o tem pojma nima in najverjetneje ne loči ne častnika od podčastnika kakor tudi ne mitraljeza od avtomatske puške, ker ni imel v rokah ne enega ne drugega. Imam novico zate: sem ena od vojaško treniranih žensk, ki nismo v ničemer zaostajale za svojimi moškimi kolegi. Imam kolegico, ki je peljala scat celotno četo  (dobesedno in figurativno) napumpanih dedcev pri vzdržljivostnem plavanju. Druga kolegica je bila na temeljnem usposabljanju najboljša strelka najine generacije, sama sem bila tretja najboljša od 40+ udeležencev svoje generacije na tečaju za skupinsko pehotno orožje. Rezultati NATO testov ves čas ocenjeni z oceno odlično. Na 60-kilometrskem pohodu sem kar dvema junakoma nesla njuni puški, ker ju sama nista mogla več. Da ne govorimo o preverjanjih individualnih veščin pri pouku sanitete, telekomunikacijskih zvez, orientacije in RKBO orožja, kjer se dekleta ne odrežemo nič slabše, raje precej bolje, ker za razliko od rambotov te stvari jemljemo resno. Ruskega snajperista Vasilija Zajceva poznate vsi zaradi Juda Lawa, ki ga je igral, in ta Zajcev je imel potrjenih 242 zadetkov. Daleč boljša je bila njegova tovarišica Ljudmila Pavljučenko, študentka psihologije, s potrjenimi 309 zadetki. Samo nekaj primerov, da ti razsvetlijo očitno temo na tem področju in da boš začel ločevati mite od dejstev. Če je moja babica bila sposobna s puško spraviti na oni svet malo manj kod dva ducata četnikov in esesovcev, naj te ne skrbi, kako se bom ubranila - pa ne islama, ampak fanatikov, ki jih je dovolj v vsaki veri. Sem brez težav zlomila nos tudi kristjanu, ki se me je lotil v zavetju neosvetljene ulice. 

#45 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 21:41

Ne pravi mi, da lahko 1.75m visoka vojakinja razvije toliko eksplozivne moči kot 1.75m visok vojak. Ne pravi mi, da lahko 1.65m visoka vojakinja preskoči in prepleza enako hitro v polni opremi toliko in toliko visok zid, ki 1.8m visokemu vojaku ne dela problemov. Plavaj ti kolikor hočeš, nesi kolikor želiš pušk, streljaj bolj natančno - ampak v boju si šibka točka čete, če ne prej, pa takrat, kot je treba zares it scat in moreš hlače dol potegnat, medtem ko vojaku tega ni treba. Boj ni poligon. To vse resne države vedo in ne pošiljajo žensk v prvo linijo. 

S tem postavljanjem res ne boš dosegla ničesar, razen dokazala, da ste poleg zgoraj naštetega ženske v vojski varnostni problem, ker ste nagnjene k čustveni labilnosti. Za vse zajebancije s strani fantov na urjenju se prek anonimnih postov na forumu ne boš maščevala. 

Če bi še naprej o tem rada razpravljala, lahko prek ZS, tle sva zašla s teme.

#46 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 22:09

Ti, multitasky Aristotel, verjemi še naprej v mite in potrjuj lastno čustveno labilnost skozi oklepanje le-teh. TEBI in ostalim seksistom se res nisem dolžna dokazovati, ne preko javne ne preko zasebne razprave, ker vam nobeni argumenti ne pomagajo. Jaz sem svoje dala skozi in govorim na podlagi DEJSTEV. Zdaj pa pojdi reševat naprej rajskomili dobrohotni evropski svet, v katerem ste varnostni problem ravno zapriseženi reakcionarni hollier-than-thou zagovorniki "krščanske" civilizacije z večvrednostnim kompleksom.

"A Muslim, a Jew, a Hindi, a Christian, a Pagan and an Atheist all walk into a coffee shop. And they talk, laugh, and do henna on each other, and become good friends. It's not a joke. It's what happens when you are not an asshole."

#47 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2015 - 22:23

"A Muslim, a Jew, a Hindi, a Christian, a Pagan and an Atheist all walk into a coffee shop. And they talk, laugh, and do henna on each other, and become good friends. It's not a joke. It's what happens when you are not an asshole."

Kot pravim, tako razmišljanje vodi Evropo v grob. Namesto da bi to naslovili, se raje obkladamo z različnimi nadimki. Vem, da se potihem itak bojite in upate, da ograje zadržijo poplavo, se prepričujete, da imate prav - tudi s kazanjem jajc na anonimnih forumih. Jemljete the blue pill matrice.. 

#48 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 11:04

Omg bruham, se res res rabis tu izzivljat?

#49 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 410 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 11:23

Mislim da se rabi, da se lahko zjutraj sploh pogleda v ogledalo. Ybg obstaja tudi tak tip ljudi, ki ravno tako anonimno drugim pripisujejo isto, kar sami počnejo, je tako najlažje. Enostavno jim ne potegne tista "live and let live", čustveno inteligenco in empatijo pa imajo na nivoju sobne temperature, tako da tudi če bi jim človek privoščil, da sami dajo skozi kakšno begunsko kalvarijo, se jih to itak ne bi dotaknilo v smislu streznitve in sočutja, pa čeprav do določene vrste muslimanov. Ker ne verjamejo, da obstajajo tudi "normalni" muslimani. 

#50 glanton

glanton

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2015 - 13:20

Komu ne potegne live and let live? Kdo je triggered, ko vidi napačno mnenje? Kdo želi napačno mnenje preglasiti in cenzurirati? Komu torej ne potegne razumeti, da živijo ljudje, ki mislijo različno kot on in da se to spoštuje? Problem mate - za tako tolerantno druščino se zdite sila netolerantni, celo sovražni.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov