Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Lasje

25 odgovorov v tej temi

#1 Zmedenka

Zmedenka

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 20 april 2014 - 21:28

Oj :)

Imam probleme z slabim lasiščem oz. imam tanke "skurjene" lase, ki niso preveč gosti. Ustigla sem se že, pa ni preveč pomagalo in ne vem več kako si jih naj obnovim :S.

Zanima me kako vi negujete svoje lase? Kako pogosto jih umivate in na kakšen način? Katere šampone uporabljate? Ali si jih umivate z vročo/mrzlo vodo? Uporabljate kakšne posebne balzame ali obiskujete kakšne posebne nege? Mogoče ste pristaš kakšnih naravnih domačih pripravkov? ;)

#2 Blue

Blue

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 20 april 2014 - 22:33

Pozdravljena :)

Glede tvoje težave z lasmi, ali se barvaš? Če se, ti svetujem, da mogoče opustiš to, ker kemija najbolj škoduje lasem.

Drugače pa poiskusi z zdravo prehrano, predvem z vitamini in minerali, ki so pomembni za dobro rast las. Lako pa si tudi kupiš dodatek k prehrani B-komleks, dobi se v obliki kapsul v vseh bolje založenih drogerijah in pa seveda v lekarnah. Meni je pomagalo :)

Veliko boš tudi naredila z uporabo kvalitetnega šampona. Iz mojih izkušenj se splača odšteti malo več denarja, ker je razlika očitna.

Jaz imam dolge lase in si jih umivam 2x na teden. Uporabljam pa šampon in balzam znamke John Frida ter arganovo olje za konice.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about... Be kind...  Always!

#3 zvezdica175

zvezdica175

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 21 april 2014 - 11:12

Pozdravljena :-D

No jaz sem imela podobno težavo z lasiščem in sm si ful barvala lase ( no ubistvi še zdej jih ), potm so mi rekli, da če se ustriže bo boljši ampak to ni res ker barve majo preveč kemiskih dodatko :-P

ČE bi rada mela negovano in zdravo lasišče kljub barvanju ti priporočam česnov šampom je malo drag a zdravilo za to :-D

#4 Rosalie

Rosalie

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 21 april 2014 - 13:34

Koprivin šampon je sicer baje tut kul. Sicer pa če se barvaš, se ne barvaj prepogosto. Jaz se barvam na 2-3 mesece, pa je čisto ok. Fajn je tudi kakšno arganovo olje kot je omenila že Blue, pa kvaliteten šampon in ne preveč pogosto umivanje las.

Ljudje si ful prepogosto perejo lase se mi zdi, vsakodnevno pranje s šamponom las uniči, prav tako pa škoduje lasišču, ki se zaradi prepogostega pranje še hitreje zmasti. Las ima po naravi malo zaščitne "maščobe", ki jo razni šamponi, balzami ipd. sperejo dol, lasišče pa zato proizvede še več te maščobe. Tako so lasje izsušeni, po drugi strani pa se neverjetno hitro zmastijo. Pa ne pravim, da se nehajte umivat, samo ne pretiravat, predvsem pa uporabljat čim bolj naravne kozmetične preparate.

Tudi barve se dobijo manj agresivne, jaz kupujem od Ilirije Subrina Pure, ki je brez amonijaka, se jo pa žal dobi zgolj v drogeriji Ilirije. Pa dokaj redno je treba strič konice, da se las ne cepi. No, tega zadnjega se jaz sicer ne držim preveč, ker me obiski frizerja navadno spravijo v izredno slabo voljo. Se bom morala sama naučit odstrižt tistih par cm konic, da ne bom vsakih par mesecev doživljala travm ob vsakem pogledu v ogledalo  :D

Prispevek uredil/a: Rosalie, 21 april 2014 - 13:35.

#5 Zmedenka

Zmedenka

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 21 april 2014 - 20:02

A ima česanje ( pa vse kar spada zraven- pogostost, vrsta glavnika...) tudi kakšen pomen pri negovanju las?

#6 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 23 april 2014 - 10:01

V najstniških letih sem začela masovno zgubljati lase. Takrat mi je dermatologinja predpisala en šampon (od neke slovenske firme, možno da je bil Fitoval). Ta je izpadanje samo še pospešil, zato sem probala z Vichy šamponom, ki sem ga dolga leta uporabljala in mi je dobro del.

Zdaj že nekaj let kupujem navadne šampone, pogledam le, da so čimmanj parfumirani in da mi ne delajo prhljaja. Ostalih preparatov ne uporabljam.

Ker se mi lasišče nenormalno hitro masti, moram čim bolj redko prati lase. Vidim da bolj kot perem, hujše je. Še najbolj učinkovita zafeva zame je soda bikarbona. Ko se mi da, si jo raztopim v vodi in s tem operem lase. Takrat mi zdrži 5-7 dni, da imam mehke in nemastne lase. Ker pa imam tako goste, mi potem preveč skačejo naokoli, tako da tega ne počnem redno.

Vsekakor, če ima kdo težave z lasmi, je soda super. Če jo imate na dostopu, ima deževnica isti efekt :) Super opere lase in ne draži lasišča. Mislim, da bolj naravno od tega ne gre :-)

Razni balzami in ostali preparati pa meni ne pridejo v poštev, ker me iritira silikon ali karkoli že dajajo not, da se nam potem koža/lasje zdijo svilnato mehki :-)

Če komu manjka B-vitaminov, pa popijte žličko pivskega kvasa na dan. Meni so se lasje in koža opazno popravili, ko sem imela nekajtedensko kuro s tem. Ima nadležen okus, ampak pomaga in še ne stane toliko kot kakšne fensi kapsule, katerih učinek je lahko pod vprašajem. Dobi se ga pa v večini trgovin.
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#7 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 23 april 2014 - 11:46

sem imela na koncu sredje šole masovno izpadanje las, mislila sm že da bom plešata, no, k sreči ni bilo tako:). meni se zdi da so mi zelo pomagali ti izdeliki Fitoval (lahko da se mi je samo zdelo da pomaga, ker se je pač popravilo pa nisem ziher zakaj točno). sicer nisem bila pri zdravniku ampak samo v lekarni kjer so mi to priporčili. po drugi strani sem pa brala, da ima vask las neko življensko dobo in potem pač izpade. in kot nalašč so vsi lasje na moji glavi se odločili, da bodo svoj cikel začeli ob istem času? razmišljala sem da je možno, da je bilo to izpadanje las ravno zaradi tega ker potem mi je vse lepo zraslo nazaj, tudi zdaj mi jih dnevno izpade zelo malo, vsakih nekaj let imam pa ta problem da izgubim zelo veliko. vsakič me seveda huda panika ampak vedno upam da bo spet vse vredu. to je en delno rešen problem :)

kar se tiče mastnih las. no, glava se navadi na bolj redko pranje in potem s časoma navadiš glavo, da se masti manj:) ni ravno znanstvena teorija. samo jaz vem da več kot perem bolj imam mastne. tako da zdaj se trudim prat enkrat na teden, tudi na 10 ali več dni. trenutno imam kar lepe lase, tudi mastni niso preveč. proti koncu tedna konice malo osvežim z sprejem za razčesavanje in krepitev konic (schwarzkopf, glis, rumena tekočina) ki lepo diši tako, da nimam občutka, da jih že dolgo nisem prala. tudi konice se mi ne cepijo tako da mogoče pomagatudi zato. šampon (in balzam, ki ga dam obvezno samo na konice čim dlje od lasišča) trenutno uporabljam od schwarzkopf v črno zelenem pakiranju, so fantje (dolgolasi,k ki dajo veliko na lase hehe) zelo priporočili in se mi zdi da tudi meni odgovarja, ne mastijo se mi pa zelo so mehki in baje preprečuje izpadanje. vse to kar je meni pomembno. brat prisega na koprivo ali brezo od ilirije, ima tudi lepe lase in se mu ne mastijo preveč čeprav jih pere enako redko kot jaz.

slišala sem za par teorij za krepitev las. jajčna maska recimo, baje pomaga nisem še probala. tudi pranje s kamiličnim čajem, ki hkrati malce posvetli lase. če hočeš na vsak način barvat daš gor kano, kupiš tisto v prahu in zmešaš s čajem ali toplo vodo in olivnim oljem, vse naravno. pustiš čim več časa na glavi (kolegica ima res božansko lepe lase pravi da jo je imela gor kar 3 ure, rezultat super lepa rdeča barva, seveda lepše prime če imaš po naravi svetlejše lase). tudi jaz sem jedla b vitamine ko so mi zelo izpadali lasje, ne vem če je res pomagalo ali je bilo vse samo v glavi, moč pozitivnega razmišljanja da bo pač bolje :)

baje sušenje z vročim zrakom ni najboljše, tako da jaz vedno sušim z hadnim zrakom (nalašč kupila fen ki ima tako nastavitev). ali pa poleti da se sami posušijo. me pa zanima kako je s česanjem? jaz uporabljam krtačo, zelo dobro mi dene če me češe (tudi umiva lase) kdo drug da krtača lepo zmasira lasišče. :)

#8 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 23 april 2014 - 15:30

Se cudim da ste vsi tako na samponih. Za mehke lase je super soda bikarbona. Ce so pa uniceni pa ni boljsega od kane (v prahu,ne kremi)-kateri dodas kamilice in olje (oljcno/kokosovo) ali balzam. :)
"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#9 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 30 april 2014 - 10:53

@Becca, kolk časa pa maš ti kano gor? sm slišala že ful različnih idej o tem, ne glede na to kaj piše na škatli. me prav zanima kaj je najboljše? ma katera izkušnje z tem?

#10 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2014 - 20:40

Uro sigurno :) Potem je pa odvisno...če misliš kano,ki se jo da kupiti v Nami/D&M/itd. (in pride v prahu ali kremi), ne bi šla čez uro in pol. Pri raznih drugih,kot so pakistanska ter tista,ki se občasno dobi v Sariko...pa lahko tudi več. :) v osnovi začutiš na lasišču,če te začne peči si dosegla limit.

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#11 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2014 - 09:35

to je pa dobro vedeti, najlepša hvala Becca :)

#12 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2014 - 17:01

Apropo lasje, moji so gosti, kot Conchitina bradica :) res gosti. In vztrajni, tak da brezkompromisno igrajo svoj scenarij z naslovom; Mi gremo po svoje. Pomeni, dvigajo se kot avion na vzletni stezi, ali kot, ne vem kaj, komu, kdaj. Če jih hočem obdržat v željeni smeri, jih moram vsak dan limati z geli in potem je razultat tak ali pa tak . Kot se spodobi, sem pa pristaš Donvito stila  :poreden: . 

#13 Callie

Callie

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2014 - 22:08

Nikoli nism mela problemov z lasmi, hvala bogu imam goste in močne lase :) Kar pa se tiče prhljaja in mastnih las, sm pa vse rešla z pravim šamponom. Čeprav še sama težko vrjamem, ampak Head&Shoulders dejansko deluje :P

Nekej časa sm mela kratko postrižene laske, zdej si pa puščam dolge dolge dolge :) čim daljše hihihihihi pa zdej so še na črno pobarvani :D

Jezus died for somebody's sins but not mine.

#14 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2014 - 12:55

Uporabljam šampona Head & Shoulders Citrus (za osvežitev) in 2V1 Thick&Strong (zaradi prijetnega vonja in mehkobe las). Zaradi redne uporabe voska oziroma gela, je umivanje las pri meni obvezni del dnevnega rituala (zjutraj in/ali zvečer med prho) in to s toplo vodo. Mlačna voda mi ne sede, mrzla pa nikakor ne pride v poštev (le na morju, ko sonce nažiga).
Lase si občasno barvam z dokaj agresivno barvo, do sedaj brez problemov. Tudi se nisem znašla v položaju, ko bi posegla po domačih pripravkih.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#15 meowNyan

meowNyan

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2014 - 13:44

Uporabljam šampon in balzam iz Schwarzkoppfove profesionalne linije. Šampon je za barvane lase, balzam pa vsebuje keratin za obnovo.

Drugače pa sem prej imela zelo suhe lase, s tem, da ko sem začela jesti (dosti) več mesa, so se mi zgostili (plus nohtki so se ojačali :) ).

Prispevek uredil/a: meowNyan, 31 avgust 2014 - 13:45.

#16 teja91

teja91

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 05 september 2014 - 09:17

iz frizerskega vidika lahko rečm da predvsem je bistvena nega las po umitju las samih..in sicer sm frizerka in ti sama priporočam kakšno olje ( res dobro olje je marocca oil)  al pa kakšno arganovo... domači pripravek za masko bi bilo da si pustiš akr dosti olivnega olja na laseh cerka30minut in potem temeljito lase opereš...lahko pa tudi kupiš to se prodaja wsepowsod kaken hranilec las v sprayu... to pomen kakšen preparat za lažje razčeasavanje oziroma zadrževalec vlage v lasu... najbolsi je men od tigija se ga da kupiti v mullerju, salonih, iliriji.... najceneje te pride vse skupaj s prow profesionalnimi šamponi w estelli ali pa iliriji... lp =)))

pa če maš suh tak skurjen las si ne lase na m0okro razčesavat ker jih s tem še bl cufaš lp... =) 

#17 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 08 september 2014 - 15:38

Moj problem, pa je ravno nasprotno. Lasje lepi in dokaj močni le mastijo se nenormalno. Glavo bi si morala prat vsaki dan, zdaj si perem nekje na dva dni, vendar me to grozno obremnjuje. Ko moram kam it, se vedno prvo vprašam kakšni so moji lasje in vedno si moram glavo oprat. Kupila in poskusila sem že tisoč šamponov in nič mi ne pomaga.

Ti moji lasje me res spravjajo ob pamet in slabo voljo. Nimam več idej kako se jih naj še lotim... :?

All people smile in the same language.

#18 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 08 september 2014 - 16:17

Si probala kak bio sampon brez saponinov in ostalega smetja? Doma imam enega, a se zdaj ne spomnim znamke. Sem mela pa obratno od tebe, precej prhljaja, suh las, na lasiscu pa mastno, da sem si prala na dva dni! Odkar uporabljam tega naravnega, si perem na 4-5 dni, nimam prhljaja in tudi lasisce me ne srbi vec.

#19 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 437 prispevkov

Objavljeno 08 september 2014 - 20:09

Tudi jaz imam hitro mastne lase. Kot je rekla moja frizerka, pogostoje kot si jih umivaš slabše je. Kot je že Amos rekla probaj najti nek naraven šampon, ki ti lahko stanje bistveno izboljša, povsem pa nikoli, ker imaš pač tak tip las. Žal. 

#20 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 08 september 2014 - 21:28

Nekaj sem probala, kar sem kupla pri frizerju, poskusila sem tudi sampon od Just-a pa tudi ni pomagalo. Ce se morda spomnes Amos za kateri sampon se gre bi bila zelo vesela :-) . Pa da sprobam se to :-D

#21 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 08 september 2014 - 22:00

Imam Bio Secure za suhe lase s karitejevim maslom, fantazija vonjev.

#22 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 09 september 2014 - 09:02

Hvala bom poskusila še to. :)

#23 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 09 september 2014 - 10:34

Ker se ne peni, mas lohk obcutek, da ne dela in si ga das vec. Pa menda ga moras uporabljat vsaj 2 mesca skup. Jaz sem pol svoj star sampon (Syoss) uporabila kot dusch gel :)

#24 shally7

shally7

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2016 - 20:17

Jaz uporabljam arganovo olje, približno pol leta in mi zelo pomaga...sam morate pazit da imate 100%. Priporočam tole arganovo olje

#25 andrejka

andrejka

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 08 november 2017 - 11:09

Jst sicer kupujem to arganovo olje -  https://www.malinca....lje-100ml.html

Sam, ko si ga dajem na lase se mi zdijo kar mastni. Sedaj pa ne vem ali ga dam preveč ali pač vpliva na moje lase pač tako.... Ima še kdo izkušnje s tem?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov