Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Enostranska zaljubljenost - kaj storiti?

26 odgovorov v tej temi

#1 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 15:21

Ker sem zdaj že kar lep čas samski, sem se odločil, da je potrebno narediti nekaj v tej smeri. Tako sem zadnje čase spoznal preko spleta in v živo kar nekaj zanimivih fantov in moram priznat, da sem res vesel, da še obstajajo res prijazni in simpatični tipi, ki niso vezani in ne iščejo samo avantur. 

Večina je res full prijetnih in zabavnih ampak meni se je nekako usedel v srce samo en za katerega si niti predstavljal nisem, da me bo tako pogrel (no, če odštejemo mojo spet najdeno dolgoletno simpatijo, ki pa živi cca 700 km stran od mene - ampak to je že druga zgodba).

Problem pa nastane, da ravno ta, ki je meni v kratkem času res prirasel k srcu, ravno on nima takšnih občutkov do mene kot jaz do njega. Sem sicer dobil odgovor, da naj bi bila kriva samo leta, ker imava pač kar nekaj let razlike ... no mogoče pa je želel bit samo prijazen ...

Ker verjamem, da smo se že po večini vsi srečali s podobnim primerom me zanima kako ste to situacijo rešili. Po eni strani razmišljam, da se bom pač preprosto oddaljil od njega, da bodo čustva popustila, po drugi strani pa si ga res močno želim ob sebi in bi rad vztrajal. Mogoče se bo čez nekaj časa kaj spremenil, ko se bolje spoznava?

Vaš nasvet, izkušnje, predlog??

When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm better. :tralala:

#2 puhy

puhy

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 15:33

jaz sem zmeraj mnenja, da ljubezen nastane iz prijateljstva. mogoče je najboljše, da mu zdaj stojiš ob strani kot prijatelj, če on noče ničesar več. lahko tvegaš, lahko pa se zmeraj sprašuješ, kaj bi se zgodilo, če bi ravnal drugače. samo če ti pove, da nekako ne čuti do tebe tako kot ti do njega, potem najboljše, da ne vztrajaš, ampak to je tvoja odločitev ;) sem bila dostikrat v taki situaciji in zmeraj sem imela v sebi en občutek, da sem ravnala, kot sem pač hotela. če se ni zgodilo po mojem pričakovanju, potem sem pustila, da je šlo svojo pot.

upam in držim pesti, da bo pri tebi uspelo ;) če pa ne bo, je pa še dosti ljudi na svetu :) :)

Prispevek uredil/a: ženska, 27 november 2013 - 03:08.
Prosim, piši slovensko, uporabljaj ločila in samoglasnike.

#3 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 17:28

Sicer ne maram nasvetovanja (bodo to prevzeli drugi forumaši) in to ni nasvet. Rešitev, ki bi najbolj ustrezala meni, verjetno ni takšna, ki bi najbolj ustrezala vsakemu drugemu. 

Jaz ne bi gojila upov in se trudila vzdrževati odnos "na silo". Dlje časa vlečeš tak odnos, bolj boli (po mojih izkušnjah), odnos pa po navadi vlečeš zarad upanja in idealiziranja. Biti prijatelj nekomu, na katerega si nor, je zame hudo boleče.  Pa tudi ne maram biti rezervni načrt oz. "ne ravno prva izbira" nikomur.

Jaz vidim 3 poti: prekinitev (stikov), odkrit pogovor (da ugotovita, kje sta), nekaj časa [določen čas] nadaljevanje odnosa na isti način na nato razjasnitev (bodisi prekinitev bodisi priznanje).  Jih je pa verjetno še več.

WIP

#4 trendline28

trendline28

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 17:36

Ja če ni kemije, na silo ne gre, pozabi, pojdi dalje - bolje zate / oba. mogoče bosta lahko čez čas prijatelja, čeprav tudi to se zgodi spontano. Ker če boš preveč silil vanj, tudi prijateljstva ne bo. Ljubezen razumem kot prijetno in svobodno odločitev dveh.

#5 Sorrea

Sorrea

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 17:42

Biti prijatelj nekomu, na katerega si nor, je zame hudo boleče.

In točno tu se trenutno nahajam jaz... Sploh ne vem, kako naj se ji približam... Jaz sem noro zaljubljena vanjo, ona pa me vidi le kot prijateljico. Ta čustva do nje me počasi ubijajo in ne vem koliko časa bom to lahko še skrivala pred njo, ampak če ji povem se bojim, da se bo prestrašila mojih čustev in ne bo je več niti kot moje prijateljice. To pa ne vem, če bi lahko prenesla. Kako izraziti čustva nekomu, ki je tako zelo čustveno nedostopen??

#6 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 26 november 2013 - 18:08

Bodi človek, s katerim bi ti bilo noro preživljati čas. Fokus stran z njega, fokus nase. Zakaj si ga želiš ob sebi? Zakaj pa bi si on želel tebe ob sebi? -> Najdi odgovor na to vprašanje in ga izpolni, ne zanj, zase. Mogoče ugotoviš, da pravzaprav sam hočeš kaj drugega. Mogoče vmes celo pozabiš na vse skupaj, kdo ve.

#7 kathe13

kathe13

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 27 november 2013 - 10:18

Moj nasvet, sledi tvojim željam v izogib kasnejšemu razmišljanju, kaj bi bilo, če bi...,tako boš vsaj vedel (čeprav dejansko veš že sedaj, kajne?). Ampak to je le moje mnenje, ki temelji zgolj na čustvih kajti razumske nasvete si dobil že v prejšnjih postih.

"It's not what i do, but the way i do it. It's not what I say, but the way I say it."

Mae West

#8 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 27 november 2013 - 10:24

Hja, zdaj si me pa dobila. Ja, res je. Že sedaj vem. Ampak ravno to je problem kako ločiti čustva in razum oz. čemu se prepustit. A veš, da sem bil že popolnoma prepričan, da grem dalje in da se ne mučim spet z vsem tem. No zdaj pa berem tvoj prvi stavek ... sem pa postal spet zmeden  :jazne:

Mogoče bi se blo dobro držat vseh "razumskih" nasvetov tu gor. Čeprav sem kar presenečen nad nekaterimi odgovori.

#9 kathe13

kathe13

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 27 november 2013 - 10:31

Oprosti, res te nisem želela zmesti.

"It's not what i do, but the way i do it. It's not what I say, but the way I say it."

Mae West

#10 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 27 november 2013 - 10:33

Ah, nisi me zmedla. Si mi pa dala misliti :) Predvsem, da čustev ne morem zanemariti ... 

#11 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 november 2013 - 12:18

Se mocno strinjam z Beminim drugim odstavkom. Pa tudi s Chiarinim odgovorom. Pobrskaj po sebi, morda odkrijes zanimiv vzrok, zakaj te je najbolj pritegnil ravno ta nedostopni moski. Se mi zdi da si pisal nekje, da si prebolel dolgoletno vezo. Morda samo mislis, da si ready za nov odnos, pa se malo cincas in podzavestno isces moske, s katerimi resnga odnosa ne mores stkat: fizicno oddaljeni moski, vezan, custveno hladen ali pac tak, ki ne cuti enako kot ti. Samo na glas razmisljam.

Bi pa vseeno nekaj pripomnila. Ce nekdo rece, da ne cuti podobno kot ti in si torej poglabljanja odnosa, ne zeli s tabo, je treba to upostevat. Ne pa cakat in upat, da spozna, kako super fant si. Itak da si! Samo on nosi drugacna ocala in ga pac nisi pritegnil. Poti je nesteto, moje izkusnje kazejo, da dokler gre za enostranska custva, je vsako druzenje kot resilna bilka, isces izgovore, zakaj se druzita (kao saj bova furala samo prijateljstvo pa super oseba je), v tebi pa nevihta custev in premlevanje v glavi, zakaj ne funkcionira kot bi rad.

Ce te kaj tolazi, je podobno tudi, ko sta si dva sicer vsec, morda celo zatrapana drug v drugega, pa zaradi razlicnih vzrokov nista skupaj. Moj nasvet je: ce zmores furat nek v izi odnos, ne da bi skakal od emocij, potem nadaljujta kot dve osebi, ki se radi druzita skupaj, ce se lahko sprijaznis s tem, da ga "imas" le do dolocene mere. V nasprotnem primeru si naredi uslugo in se distanciraj. Bodi iskren do sebe in njega. Ko se bodo emocije polegle, lahko znova navezeta stik, vkolikor ga res cenis kot cloveka.

Nasveti v stilu "go with the flow" se obnesejo, kadar kompliciramo po nepotrebnem, se ne znamo sprostit, si risemo crne scenarije in si delamo stalo na podstresju. Nikakor pa ne tam, kjer si en zeli veliko vec kot drugi, ko so tudi pricakovanja razlicna in vlozek nasega casa in energije nesorazmerna v primerjavi z drugim. #imho

#12 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 28 november 2013 - 12:54

Če sem prav razumel, si ga že vprašal, kje sta? Če ga nisi, ga vprašaj, povej mu kaj ti čutiš oziroma želiš (na primer: prijetno mi je s tabo, več bi se rad družil s tabo, zanima pa me, kaj ti želiš?). 

Če je jasno, da je to samo prijateljstvo (pri čemer si od začetka dal jasno vedet da iščeš vezo in ne prijateljstvo) ter da te to ne osrečuje, potem zaključi in pojdi, kot že zgoraj napisano. Vprašaj se, ali si želiš trpinčenja, ko boš z njim kot prijatelj, pa bi hkrati rad več, ko boš poslušal kako spoznava druge ali pa da je spoznal partnerja?

Razumem te, ker sem trenutno v podobni situaciji, samo da še nisem postavil "Kje sva?" vprašanja. Če odgovor ne bo tak, kot si ga želim, bom šel. Prijateljev imam dovolj, in mi že oni veliko časa vzamejo, ker prijateljstva je treba negovat. 

Upam, da sem ti pomagal.

#13 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 01 december 2013 - 20:18

No, lahko da je bil odgovor glede razlike v letih le izgovor, ker je hotel na lep način povedati, da za intimno zvezo ni zainteresiran. Lahko so leta tudi prava ovira, poznam ljudi, ki jim je (prevelika) razlika v letih ovira in druge, ki se na to ne ozirajo.

Kar se tiče prijateljstva: zgoraj je nekdo zapisal, da ljubezen nastane iz prijateljstva. Huh, s tem se po eni strani strinjam in po drugi ne. Sama sem doživela že oboje, namreč, da je ljubezen nastala iz predhodnega prijateljstva, pa tudi to, da iz prijateljstva navkljub močni želji z ene strani, ni nastalo nič - celo prijateljstvo je kasneje razpadlo.

Tudi za nastanek ljubezni iz prijateljstva morata tako čutiti oba. Če tako čuti le en sam, iz te moke ni kruha. Spomnim se znanke, ki je v nedogled "prijateljevala" z eno, v katero je bila v bistvu zaljubljena. To se je vleklo še pa še cajta, nakar ji je enkrat priznala ljubezen in tista druga je bila čisto šokirana, niti sanjalo se ji ni, ji je rekla, da ona tako čuti in je vanjo zaljubljena. Po tistem je bilo med njima mučno, dokler tudi skupnega druženja ni bilo več.

Sama sem mnenja, da si mora človek slej ko prej priti na čisto, kaj pravzaprav želi: prijateljstvo ali ljubezen. In če nekomu ni do tebe, pa ti ponuja le prijateljstvo, ti pa bi rad kaj več - potem je bolje, da greš naprej, kajti nekje je gotovo nekdo, s katerim bo ljubezen možna in mogoča. V bistvu je preprosto, ampak včasih nam nagajajo čustva in premalo poslušamo razum.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#14 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 11:07

@provokatorka: se strinjam. kot sem že napisal, sem bil pred situacijo, ki sem jo moral razrešit. kje smo: ali friendshipzone ali relationshipzone, pri čemer sem jasno izpostavil, da to ne pomeni, da bova v vezi, ker se šele spoznavava, a da prijateljev ne iščem (konec koncev se nisva spoznala na iscemprijatelja.si) in ga spoznavam z namenom veze. no, odgovor je bil: najprej, da mora človeka dobro spoznat in mu mora zlest globoko pod kožo (dobivala sva se dober mesec in to ni bil en ali dva zmenka), naslednji dan pa: bivši se je pojavil pa ker nisem indiferenten ...  sicer menim, tako kot je že provokatorka napisala, da je to lahko le izgovor, ne vem. vsekakor ugotavljam, da bivši lezejo iz vseh lukenj ter da se še sedaj sprašujem: zakaj sva šla na njegovo pobudo petkrat v kino, zakaj me je povabil na večerjo, zakaj me je prosil, če ga vozim do mehanika, zakaj mi je rekel, da bi šel v ikeo z mano (in je šel), ... in zakaj ni vsega tega počel z bivšim? in na koncu je dejal da bodiva v stikih. huh? 

vem pa, da sem to moral razčistit zaradi sebe, ker viset v neki negotovosti, dokler ne bo vse globoko je no-go. ali kot je rekla provokatorka: razum nad čustva.

#15 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 11:45

Fajn mu je blo s tabo. Ce do bivsega ni ravnodusen, se ne pomeni da se vidva ne moreta dalje spoznavat. Custva so eno, odlocitve drugo. Ce se tvoj nesojeni lover odloci da zeli tebe spoznavat v smeri veze, lahko iz brlogov pride deset bivsih in skace okol njega. Drugo je, ce se sam ne ve, kaj bi rad- in ga vlece zdaj v tvojo zdaj v drugo smer.

Vse je stvar odlocitve.

#16 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 12:48

@amos: se strinjam. a mi je dal jasno vedet da bi bil prijatelj. ker je bivši ali kdorkoli že pomigal z ... in on bi. menim pa da on ne ve, kaj bi, ker bi rad hkrati (POZOR! SLEDI DIRTY TALK!!) stiskal in prdel. nakar se je treba vprašat, ali želiš biti s takim v kakršnemkoli odnosu, sploh v resni vezi (kar je pa zame edino sprejemljivo, enonočnice ne pridejo v poštev), če ne ve, kaj bi pa bi, ko bi, če bi pa morda bo, pa ne ve, če bo, pa mu je fajn pa mu ni pa ....

mislim da bi moral tole preselit na kak drug topic, saj je Tai79 začel to glede svoje situacije. pa upam da ne zameri, delimo izkušnje. tako da Tai79 nisi sam v tem zosu :)

#17 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 12:53

Nič ne zamerim, seveda ne. Sicer sem začel to temo res zaradi moje situacije ampak me res zanimajo še vaše izkušnje. Mogoče si lahko pomagamo z izkušnjami ... :) Mi je res všeč, da ste se vsi tako razpisali.

#18 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 13:22

Ce ti ves, kaj bi rad, potem drugi, ki ne delijo podobnega, odpadejo ko knof z gat :)

Vcasih se mamo z nekom cisto fino pa jih pici in se zadeva obrne za 180 stopinj, se preden se je dobro zacela. :?: Reces hvala lepa za tisti cas in nasvidenje. Bolje to kot da bi sedel na dveh stolih, a ne? :)

#19 Tenoch

Tenoch

piščan'c

• Člani
  • 190 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 13:53

@Tai79: Ce bi hotel, bi bil s tabo in bi ti dal to tudi jasno vedeti. Vse ostalo je iluzija in zanikanje realnosti. Prej se s tem sprijaznis, lazje ti bo.

@Kreont: Ce ima custva do bivsega, jih pac ima in bo to moral sam pri sebi razcistiti. Na to nimas ti nobenega vpliva. Ce ne ve kaj hoce, pac ne ve. Tudi do tega ima pravico. V tvojem prispevku nisem zasledil, da bi te kakorkoli zavajal. Kul mu je hengat s tabo, zaenkrat pa je to vse. V prijateljskem smislu, ocitno. Morda te je na nek nacin izkoristil, da si je zapolnil svoj cas, kar je grdo, ti pa si upal, da bo iz tega zraslo nekaj vec. Vedno je na tebi, da potegnes crto, ce ti kaj ne pase. Vem, da je to lazje reci kot storiti, ce so vpletena custva ampak vsemu lahko in bi lahko vedno rekel "ne, tega se ne grem vec".
Hello, hello, hello, how low?

#20 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 964 prispevkov

Objavljeno 02 december 2013 - 15:26

Hm, tudi jaz se pridružujem mnenjem, ki so bila podana v prejšnjih prispevkih. 
Recimo, ta vzorec se je pojavljal tudi v moji preteklosti. Vedno znova sem se zaljubljala v prijatelje oz. kasneje v prijateljice. Sanjarila in upala ... Čeprav je sicer bilo večinoma obojestransko in so te zaljubljenosti trajale po več mesecev ali celo let, se je le iz predzadnjega razvil čudovit odnos, ki se je sčasoma preoblikoval nazaj v prijateljskega.  Tako zelo sem uživala v tem stanju zaljubljenosti v zaljubljenost samo, da je šlo vse preveč odnosov v resnici mimo mene. In šele pri zadnjem takšnem primeru, ko sem dobila oster nož zavrnitve direktno v srce, sem pričela razmišljati.Opazovati Spoznavati. Sama sebe in druge. Takšen kot v resnici so. Leto in pol sem potrebovala, da sem dojela, da nihče ni bil takšen, kakršnega sem videla. Da tudi sama nisem takšna, kot se vidim sama, niti kot me vidijo drugi. In potem je prišla žena. :) Me sprejela natanko takšno kot sem.  In odkrito povedano, tudi jaz sem na začetku do nje čutila ne nežno, prijateljsko naklonjenost. Ki je prerasla v nekaj več. Najverjetneje zato, ker nobena tega ni pričakovala. Niti upala. Enostavno zgodilo se je.
Tako da ja, precej prepričana sem, da najlepša in najtrdnejša oblika ljubezni se razvije iz prijateljstva. Toda potrebno je, da sta obe strani odprti za to možnost. Ko eden ni za to, je zmeraj bolje iti naprej, kakor pa gojiti upanje. Kajti največkrat se izkaže, da je prazno. Pravijo, da upanje umre zadnje. In šele, ko umre upanje, se lahko rodi ljubezen. Do sebe. In nato še do drugih. Vse ob svojem času. Ampak zagotovo. Nihče še ni ušel ljubezni, pa tudi ljubezen ne uide nikomur. ;)

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#21 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 03 december 2013 - 04:14

heh, no in nadaljevanje (ali konec zgodbe). moški, kateremu se je pojavil bivši, je sedaj pod drugim nickom na portalu, kjer sva se spoznala, z besedilom, da išče nekoga okoli svojih let s čim manj sprenevedanja. sva poklepetala in on ni pomislil da sem jaz (anonimni chat). toliko o sprenevedanju. in o bivših. ah, seveda pa išče nekaj resnega.

#22 trendline28

trendline28

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 03 december 2013 - 19:29

jah ni poanta v obsodbah, očitno sta bila drug drugemu lekcija v življenju, bodi vesel, da nisi šel pregloboko s čustvi ipd, svetujem, da ne boš vojak do naslednjega kandidata:)

#23 luminat

luminat

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 16 december 2013 - 14:13

Meni se zdi zadeva enostavna (ko nisem jaz vpletena ;) ) ali si za ali pa ne. In on trenutno ni za. Pa naj bo razlog kakršenkoli že.

Zdaj pa k tebi :). Kolikor razberem iz tvojih prispevkov si tudi sam malo razdvojen med to simpatijo in bivšim?

Meni je ob takih situacijah ali koncih razmerij vedno pomagalo, da sem se začela ukvarjati sama s sabo. Več časa sem posvečala svojim hobijem, se razvajala in se bolj poglobila v svoje področje dela.
Konec koncev se moramo zavedat, da smo najbolj pomembni mi sami in ne smemo pustit, da odločitve drugih vplivajo na nas. (Sploh takrat, kadar za nas niso ugodne, hehe)

Toliko o teoriji.
Praksa pa,... kaj pa vem. Bo čas pokazal :P

#24 Water

Water

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2017 - 23:58

Je zelo neprijetno, a naredila sem tako: če se le da, ne razmišljam več o njej, temveč o sebi. Poskušam si vsak dan narediti lep, zanimiv in prijeten. Učim se uživati v življenju. Enkrat mi uspe bolj, drugič manj, a končna lekcija neuslišane ljubezni je: imej se rada.

Rada imam preproste stvari.

#25 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 21 april 2019 - 00:10

vsako čustvo se slej kot prej izkaže kot negativna izkušnja.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov