Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Obrezovanje - Cirkumcizija

obrezanje

53 odgovorov v tej temi

#26 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 18:00

A kdo ve, če se da naročit z neta kako ok steroidno kremo.

Res mi čisto malo manjka - kožica je na trenutke malo pretesna.

K zdravnici ne želim, ker me ne jemlje resno. :)

#27 2Storm

2Storm

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2014 - 17:42

Tale video kr lepo pove stvari o obrezovanju.

Grizem po potrebi :angelcek2:

#28 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 615 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2014 - 17:48

Nikoli se ne bi dal obrezat :paprika:

be a slut, do what ever you want

#29 Bliss1

Bliss1

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2014 - 21:43

Pozdravljeni!

Star sem 15 let in jaz sem obrezan. Ne zaradi verskih razlogov, ampak "mande" zato, ker sem imel preozko kožico, tako da ni šla čez glavico penica. Nevem točno kdaj sem bil obrezan, vendar je bilo, ko sem bil še majhen, vendar ne ob rojstvu. Zadnje čase se pa s tem zelo veliko obremenjujem, ker mi to nikakor ni všeč! Nikol nisem hotel biti obrezan, vendar če je bilo iz zdravstvenih razlogov, potem itak ni bilo nobene druge variante... No ja, če razmišljate o tem, da bi si obrezali penis, moj nasvet je NE in NEEE! Neobrezani penisi so bolj občutljivi, pri seksu in samozadovoljevanju imaš mnogo boljši občutek, ker s tem, ko ti obrežejo penis izgubiš ogromno teh... živcev al kaj že... Še enkrat, ne se obrezat, če o tem razmišljate, pustite, kar vam je dala mati narava. Ker to, da ima človek kožico že nekje tiči en dober razlog, z miljardami let evolucije kot pa prepričanje neke religije. Če bi imel možnost, in če bi se takrat zavedal, kar mi bodo zares naredili - kaj mi bodo vzeli, bi poskušal najti kakšno boljšo rešitev.  :(

#30 Neil

Neil

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2014 - 05:03

Huh, eno leto je minilo, ko sem začel to temo in še vedno nisem obrezan :). Ampak grem.. sem zbiral denar, ker v Sloveniji je očitno res vse tako drago. Vmes sem mislil it že bolj na jug, kjer je ceneje in tudi izkušenj jim ne manjka. Ampak sem sem premislil in bom to storil kar pri nas. Sicer stvar je takšna, da sem v tem času kar dobro prebral vse forume (tuje) in ostale spletne strani o cirkumciziji in v bistvu ugotovil, da obstajajo 4 glavni načini (tipi) obrezovanja. Jaz sem si svojega že izbral, ker če bom že drago plačal... upam, samo, da ga znajo tako obrezat :D Seveda bo končna odločitev s posvetom in mnenju kirurga.
Zdaj se moram še samo odločit kam naj grem.

Pozdravljeni!

Star sem 15 let in jaz sem obrezan. Ne zaradi verskih razlogov, ampak "mande" zato, ker sem imel preozko kožico, tako da ni šla čez glavico penica. Nevem točno kdaj sem bil obrezan, vendar je bilo, ko sem bil še majhen, vendar ne ob rojstvu. Zadnje čase se pa s tem zelo veliko obremenjujem, ker mi to nikakor ni všeč! Nikol nisem hotel biti obrezan, vendar če je bilo iz zdravstvenih razlogov, potem itak ni bilo nobene druge variante... No ja, če razmišljate o tem, da bi si obrezali penis, moj nasvet je NE in NEEE! Neobrezani penisi so bolj občutljivi, pri seksu in samozadovoljevanju imaš mnogo boljši občutek, ker s tem, ko ti obrežejo penis izgubiš ogromno teh... živcev al kaj že... Še enkrat, ne se obrezat, če o tem razmišljate, pustite, kar vam je dala mati narava. Ker to, da ima človek kožico že nekje tiči en dober razlog, z miljardami let evolucije kot pa prepričanje neke religije. Če bi imel možnost, in če bi se takrat zavedal, kar mi bodo zares naredili - kaj mi bodo vzeli, bi poskušal najti kakšno boljšo rešitev. :(

Ne sekiraj se preveč, prej se boš sprijaznil bolje ti bo. Zdaj ne moreš ničesar več. Ravno zato pa.. ker nisi hotel biti obrezan in so ti to storili proti tvoji volji si pa tako proti temu. Jaz pa sem starejši in se za to odločam sam na podlagi svoje dolgoletne želje.

The two most important days in your life are the day you are born....and the day you find out why.

#31 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2014 - 21:53

Tudi jaz še nisem obrezan. Na napotnico splošnega zdravnika sem šel na pregled k urologu v Medur, keremu se ni zdelo potrebno rezati (mi je pa ugotovil rahel frenulum breve), tako da zdaj tudi jaz "šparam" da bom šel nekam samoplačniško. Je pa res pri nas to ful drago :/ Neil, boš malo povedal kam boš šel in vse ;)

#32 domm_b

domm_b

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2015 - 12:56

jaz sem enkrat našel tale link (ne me spraševat kako sem prišel do njega :P ) in upam da bo komu pomagalo če razmišlja o obrezovanju ali pa če ga samo zanima kakšen občutek je če si obrezan in zdaj ko prihaja poletje boste itak meli dost cajta da kej "preizkusite" ;)

#33 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2016 - 18:46

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ali bi kdo, ki je obrezan, bil tako prijazen in delil svojo izkušnjo s to operacijo. Sam si namreč želim opraviti ta poseg. Prosim, če poveste razlog da ste bili obrezani, starost, kje in kdo vas je obrezal in kakšni so rezultati (koliko kožice je odstranjene, kje se nahaja brazgotina - koliko od glavice, ali je brazgotina ravna ali ne, ali je močno vidna), kako zdaj drkate, sexate,... lahko pa dodate še kaj po svoji želji. :)

Hvala in lepo se imejte 

#34 vazelini

vazelini

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2016 - 16:07

Razlog za poseg je bila fimoza. Star sem 52 let.Obrezan sem bil v Mariboru pri Dr.Predragu Šainoviću.Odstranili so mi vso odvečno kožico,kar se mi zdi tudi najbolj smiselno pri tej operaciji.Sama operacija je bila neboleča,traja pa nekje od 30 do 40 minut.10 dni po operaciji ,postoperativnih zapletov nimam,Rano sem si redno umival s sveže ohlajenim kamiličnim čajem in hladno vodo po vsakem uriniranju.Brazgotina se nahaja tik za glansom penisa,kar je povsem normalno.Tuširam se vsak drugi dan,obvezna je menjava spodnjega perila.Seksal še nisem,ker mi šivi še niso izpadli,tudi masturbiral še nisem ,ker to ni priporočljivo,dokler se ti šivi ne razgradijo.Brazgotina je dokaj ravna,upoštevati je treba,da ti operacijo naredi kirurg,ki ima izkušnje s temi operacijami.Gre pač za natančen kirurški poseg.Vem da te je strah,tudi mene je bilo.Teh 14 dni pred operacijo ne bom pozabil nikoli v življenju,pa čeprav to ni bila moja prva operacija v življenju,imel sem že veliko hujših.Lahko greš domov že zvečer,če hočeš seveda.Jaz osebno sem šel domov naslednji dan,ker je bila vizita zelo pozno okoli 21 ure.MIŠKO 06 NE SE BAT,TO JE VSE RUTINSKO.Bolj boli ,ko ti izruvajo zobeke.

Lahko ti pa povem potek same operacije.Naročen sem bil zjutraj ob 7 in30 uri. Okoli 10 ure sem bil poklican na pregled v urološki ambulanti, kjer so mi dali papirje za bolnišnično zdravljenje. Greš lepo v pidžamo in na ustrezen oddelek.Tam te posadijo na primerno posteljo,če je prosta seveda,in lepo čakaš na poseg.Okoli 10 in 20 minut je prišla sestra,ki mi je dala pol tablete za umiritev,ki je vsekakor zelo dobrodošla . Seveda me je bilo strah ko pesa.Peljejo te v operacijsko dvorano.Pride gospod doktor,ki se predstavi in ti lokalno v koren penisa da lokalno anestezijo.Injekcija me ni nič zabolela,samo smešen občutek je,da ti tam doli nekaj počnejo.Vse skupaj je trajalo okoli 30 minut in pri posegu nisem čutil nobenih bolečin,niti pri šivanju,Vprašal sem jih ali je končano in so mi rekli da je. Po operaciji sem se najbolj bal uriniranja, ki je hvala bogu potekalo brez bolečin,Tega sem se najbolj bal.Drugače pa je sama operacija neboleča in jo vsem,ki imajo te težave priporočam.Vsi z fimozo ne se bat,vse bo v redu,Imate vso mojo podporo.

#35 machete777

machete777

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2016 - 17:44

Kako pa je z erkecijo po posegu? Se lahko šivi pretrgajo?

#36 vazelini

vazelini

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2016 - 09:10

Verjetno ne,vendar boli,Glede erekcije je potrebno,da je nimate prepogosto.Vem,da je to teško doseči a se z trudom tudi to da .Pač misliš bolj na druge stvari,kot pa na spolnost.

#37 Token

Token

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2016 - 10:08

Je to vse? Je še kdo, ki bi delil svojo izkušnjo z ostalimi? :)

#38 Ravens

Ravens

piščan'c

• Člani
  • 167 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2016 - 01:46

#39 Matty

Matty

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 06 september 2016 - 00:36

Tudi jaz imam že nekaj let to željo in sem se odločil, da končno to uredim. Poleg tega, da mi je to všeč, je razlog tudi v tem, da imam pod kožico zelo izrazit vonj, ki je prisoten že pol ure po umivanju. Ter na stiku zunanjega in notranjega dela kožice je tako čudno nagubano, da ne izgleda nič kaj lepo, vsaj če primerjam s penisi ostalih :) Zdravnik seveda pravi, da vse to ni nič neobičajnega, vendar meni je enostavno začelo presedati.

Ker po zdravnikovem mnenju pri meni zdravstvenih indikacij za obrezanje ni, bo treba najti samoplačniško varianto. Ali kdo pozna kakšno privat ambulanto na Štajerskem, kjer bi to izvedli v lokalni anesteziji? Pa da se da dogovoriti, koliko kože se odstrani, kje naj bo rez, ... Lahko na ZS, da ne bo reklame.

V slovenščini je zelo malo informacij na spletu, tako da sem večino pomembnih stvari v zvezi s tem izvedel na tujih, predvsem angleških straneh.

Jasno je, da se občutljivost penisa po obrezanju precej zmanjša, s tem je treba računati. Podaljša se čas, potreben za dosego orgazma. Vendar pa spolnost naj ne bi bila manj zadovoljujoča, tako pravijo tudi najnovejše raziskave.

Pri cirkumciziji so v glavnem 3 stvari, okrog katerih je možno izbirati in se je o njih priporočljivo pogovoriti z operaterjem pred posegom, v skladu s svojimi preferencami:

- oddaljenost linije reza od glavice (low/high): low: linija reza je blizu glavice, odstrani se skoraj ves notranji del prepucija, ostane več zunanje kože, to je večinska praksa v Evropi; high: linija reza je višje, dlje od glavice, ostane več notranjega dela in manj zunanje kože. Tako delajo predvsem v ZDA.

- koliko kože se odstrani (tight/loose): tight: pri erekciji je koža povsem napeta in ni prostega gibanja kože po korenu penisa, loose: ostane več kože, da jo lahko tudi v erekciji premikamo gor in dol, vendar v tem primeru lahko koža do neke mere še vedno prekriva glavico, ko penis ni v erekciji. Pri tight varianti je treba paziti, da se ne odstrani preveč kože, ker lahko potem ob erekciji vleče naprej mošnjo ali kožo s telesa.

- odstranitev ali ohranitev frenuluma: najbolje ga je odstraniti, ker nima več funkcije, praksa urologov se pri tem razlikuje, zato se je dobro o tem predhodno pogovoriti.

Jaz sem se odločil za low & tight z odstranitvijo frenuluma.

Kljub temu, da se uporabijo razgradljivi šivi, jih je potrebno 12. dan po posegu, v kolikor se še niso razgradili, odstraniti, ker sicer lahko pustijo vidne sledi.

Spolnih aktivnosti se je treba vzdržati kakšen mesec po posegu, stanje glede brazgotine, občutljivosti, itd., pa se ustali šele nekje po pol leta.

Pa še for the record, sem proti obrezovanju otrok, saj se glede tega ne morejo sami odločiti. Če pa to naredi odrasel človek po svoji volji, pa, just go for it :)

Tudi jaz bom vesel, če še kdo opiše kakšno svojo izkušnjo.

Obstaja tudi blog v angleščini z opisi izkušenj uporabnikov, ne vem če je direktno linkanje dovoljeno, v spletni iskalnik vpišite "gccirc".

#40 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 16 september 2016 - 12:30

Pozdravljeni!

Na spletu sem videl veliko napisanega o moških, ki kožico ves čas držijo nazaj. Na nek način gre za simulacijo obrezanja. Glavico pustiš zunaj ves čas, kožico potegneš nazaj in daš tako v hlače. Zanima me, ali je to že kdo poskusil in lahko deli svojo izkušnjo. Bi bil zelo vesel odziva. 

#41 kvakavec

kvakavec

piščan'c

• Člani
  • 106 prispevkov

Objavljeno 16 september 2016 - 14:00

Auč, mene kr zapeče že če pomislm na to. :D Ne vem, če bi si sploh upou narest kej tazga glede na to, da sm kr precej občutljiv tam spodaj. Bi bil pa zanimiv eksperiment ja. :D 

#42 Matty

Matty

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 16 september 2016 - 22:03

Jaz to prakticiram. Kot neke vrste vmesno stopnjo, ker se bom enkrat v prihodnosti verjetno dal obrezati (nekaj o tem sem napisal v temi o cirkumciziji).

Traja kar nekaj časa, da se navadiš. Tista prvotna preobčutljivost (ko te glavica vsak trenutek opominja, da drgne ob sp. hlače) mine po kakšnih 2 tednih. Potem pa traja še kakšen mesec ali dva, da se tega sploh več ne zavedaš. Na začetku jo boš moral verjetno večkrat popravljati, ker bo rinila naprej. Ampak potem je vsaj meni super. Glavica je manj občutljiva, vendar je meni to prednost. Razlogi so: prej sem imel skoraj preobčutljiv penis in sem se moral vedno malo držati nazaj. Na primer pri oralcu, če je kdo bil pregrob, sem ga/jo moral na to opozoriti. Zdaj pa lahko bolj sproščeno uživam. Malce dlje traja, da dosežem vrhunec. Pri drkanju lahko glavico direktno simuliram z roko (podobno kot obrezani), občutek pri tem mi je zelo dober.

Občutki pri seksu in drkanju so malo drugačni, treba se je navaditi, zato vztrajaj pri tem vsaj npr. 3 mesece. Če ti ne bo všeč, lahko kožico ponovno začneš nositi čez glavico in v nekaj mesecih se povrne prvotna občutljivost.

Pri vseh pa prakticiranje tega ni mogoče, ker nekaterim kožica sama takoj zleze nazaj čez glavico.

Prebral sem izkušnje nekaterih, ki so to prakticirali in so se kasneje dali obrezati. Večina pravi, da je potem občutek še bolj drugačen in da to še ni prava simulacija obrezanja.

Skratka, meni je super in priporočam. Pa prosim poročajte, če boste to počeli, ker tudi mene zanimajo  izkušnje drugih.

#43 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 16 september 2016 - 22:03

Jaz ravno začenjam s tem. Penis postane manj občutljiv, bolj je čisto, ker se pod kožico manj bakterij nabira. Fant ima takšno prakso že iz otroštva, ko so jim na sistematičnem pregledu tako svetovali.
Pri menji je problem, da kožica sama nazaj zleze in je to potrebno konstatnto popravljati. Pa tudi določeni premiki povzročijo erekcije. Dokaj neprijetno v javnosti heheheheh :)

#44 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2017 - 21:32

Ima kdo izkušnje z obrezanjem v UKC Ljubljana? Lahko poveste svojo izkušnjo? Zanima pa me tudi kako gre ves postopek z napotnico. Ali greš k svojemu zdravniku, ki ti da napotnico in potem k urologu, ta pa ti da napotnico za poseg? Seveda pa me najbolj zanima vaša izkušnja s tem posegom v UKC, kako je potekalo in kako izgleda zdaj po posegu. Hvala :)

#45 Token

Token

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2017 - 22:57

Pozdravljeni

Je bil mogoče kdo obrezan v Kirurškem sanatoriju Rožna dolina? Ali pa pri dr. Miru Miheliču? Bi bili tako prijazni in svojo izkušnjo delili tukaj ali pa v ZS. Hvala

#46 Matty

Matty

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2017 - 20:21

Kar nekaj časa je naokoli. Je kdo na novo obrezan / razmišlja o tem / si to želi? Prosim, napišite kakšne izkušnje. Jaz bom počasi začel iskat kirurga (samoplačniško).

#47 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 662 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2018 - 23:09

Iceland law to outlaw male circumcision 

A bill currently before the Icelandic parliament proposes a penalty of up to six years in prison for anyone carrying out a circumcision other than for medical reasons. It acknowledges that while parents have the right to give religious guidance to their children, “such a right can never exceed the rights of the child”. Boys who wish to be circumcised for religious or cultural reasons can do so when they reach an age at which they “understand what is involved in such an action”, it suggests.

:plosk: 

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#48 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2018 - 19:54

Je bil mogoče kdo v zadnjem času obrezan v Sanatoriju Rožna dolina pri dr. Miru Miheliču?

#49 dexter

dexter

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2018 - 09:23

Ima kdo izkušnje s cirkumcizijo pri dr. Janežiču http://www.klinika-j...zovanje-penisa/? Lahko tudi v PM.

#50 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2018 - 23:19

Dr. Janežič je lepotni kirurg. Jaz sem bil obrezan pri dr. Breskvarju v njegovi zasebni ordinaciji Tauro v Ljubljani. Super zdravnik in lepo opravi svoje delo. Priporočam ti, da obrezovanje opravi urolog, da hkrati pogleda še če je kakšna posebnost ali kaj drugega narobe. Pri meni je pred operacijo izvedel še hiter pregled in potrdil mojo težavo s kožico, hkrati pa ugotovil še eno težavo za katero nisem imel pojma, da sem jo imel. In lepotni kirurg ne bo znal obrezati, glede na kako morebitno zdravstveno posebnost. Me je pa obrezal toliko, da je glavica ves čas zunaj, imam pa v prihodnosti še namen opraviti korekcijski poseg, da mi odstrani več kožice (stvar osebne preference). Skratka za začetek ti priporočam, da obrezanje opravi urolog, kasneje pa greš lahko še k lepotnemu kirurgu.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov