Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Iskrenost

43 odgovorov v tej temi

#1 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 130 prispevkov

Objavljeno 28 april 2013 - 05:16

Zdi se mi, da bolj ko poskušam biti iskrena do ljudi, slabše se mi godi... Včasih imam občutek,da bi bilo bolje,če bi zaprla gofljo in samo kimala. Poštenost je pa itak že iz mode. :roll:

Pa vi? Premislite, če se vam sploh splača biti iskren ali ne?
Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#2 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 28 april 2013 - 09:45

O kakšni iskrenosti je govora? Če o taki, ki brez občutka kot traktor povozi vse in pri tem pričakuje odobravanje, pol je bolje "držati gofljo". Oz. naslednjič povedat drugače. Isto stvar se da povedati na različne načine.

Verjetno pa nimaš v mislih mejnih situacij alias »Je trpel preden je umrl«, ampak povsem vsakdanje. Ljudje cenijo iskrenost in odprtost, če so nanjo pripravljeni. Če jih zares zanima ali so v tej obleki videti debeli. Če jim podreš iluzijo, postanejo jezni. Pač se različno soočamo z neprijetnimi zadevami (prijetna resnica oz. iskrenost ni se nikogar zmotila ;) ). Odvisno tudi, v kakih odnosih si s temi ljudmi, s katerimi imaš kratek stik glede iskrenosti. Več ti pomenijo, bolj se boš trudila za boljšo komunikacijo. In bolj si bos gnala k srcu njihovo reakcijo (ki je njihova domena, ne tvoja).

Prispevek uredil/a: Lona, 28 april 2013 - 16:22.
Vejice in šumniki. Vse za lažjo berljivost :).

#3 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 959 prispevkov

Objavljeno 28 april 2013 - 10:08

Se strinjam z Amos ... Kot primer dam sebe in sestro - obe sva nenormalno iskreni - le da sem se jaz naučila zaznavati kdaj je to dobro zame in/ali druge. Če ni, raje 'držim gofljo', kakor sta zapisali. Njej to ne gre preveč od rok (in pravi, da je to že neiskrenost oz. hinavščina).
Podobno je z poštenostjo. Vsak ima svoj vidik nanjo in nobena skrajnostna meja končno ne koristi nikomur.
Tko da ... Osebno sem iskrena in poštena, vse dokler s tem ne povzročam nikakršne 'škode' sebi ali drugim. To je to. Kratko in sladko. :lizika:

Prispevek uredil/a: Eos23, 28 april 2013 - 10:10.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#4 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 28 april 2013 - 19:18

Tole o iskrenosti: zapreti gofljo in samo kimati, to marsikdo počne v službi. In sicer, ko vidiš, da je tvoj šef blesavi kreten ali kakšen podoben neuravnovešenec in bi kaj pametnega prej dopovedal telegraf štangi kot njemu. Pa vendar je tvoj šef in ti lahko zas*rje kariero in prihodnost v službi (ali celo samo službo!!), zato je dostikrat, sploh v teh kriznih časih, bolje držati jezik za zobmi kot na glas povedati svoje mnenje, če je v nasprotju s šefovim. Morda kdo od vas dela za prijazne in demokratično usmerjene šefe, ki so vedno pripravljeni poslušati mnenja svojih zaposlenih - no, jaz ne.

Iskrena pa sem v odnosu s soljudmi, prijatelji, znanci, sodelavci. Skozi leta se vseeno naučiš biti toliko diplomatski, da ne zineš kar prve stvari, ki ti pade na pamet, sploh, če veš, da boš nekoga z besedami lahko prizadel. Primer: tvoja frendica gre k frizerju in pride k tebi na obisk vsa pisana v glavo, kot bi ji petarda padla na glavo in podobno. Ona je navdušena nad svojo novo frizuro. Ko te vpraša po mnenju, ni treba ravno reči, da izgleda kot pisana papiga ali na pol oskubljena kokoš, ampak se da to povedati na primernejši način.

Iskrena sem tudi v partnerskem odnosu. To spet pomeni, da ni treba bruhniti iz sebe prve butaste (butaste, ampak iskrene) besede, ki ti pade na pamet, ampak je včasih bolje, če šteješ (vsaj) do tri, zbereš misli in poveš svoje mnenje na primeren način.

Ko sem bila v svojih najstniških letih, pa tudi kasneje, tja do 25-ega leta, sem neusmiljeno zinila vsako besedo, ki mi je prišla na jezik. Ampak to ljudi lahko prizadene. Ljudi, ki jih imaš rad in imajo radi tudi tebe. Vsako stvar, nestrinjanje ali nesoglasje je možno povedati na prijaznejši in mirnejši način. Tega sem se naučila skozi leta, nisem se rodila s tem znanjem.

Pa še to: kdor se HVALI s tem, da vsakemu, brez zadržkov, upa PRAV VSE povedati v obraz, ta se v bistvu nima s čim hvaliti. :roll:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#5 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 130 prispevkov

Objavljeno 29 april 2013 - 03:52

Hmm, hvala za odgovore. Res nisem bila zelo specifična, ampak ja, seveda govorim o neki povprečni iskrenosti - ne čisto tisti brutalni,ki ti prvo pade na pamet.
Govorim pa tudi o iskrenosti,da poveš prijateljem ali partnerju o tem kaj čutiš, kako doživljaš stvari.
Glede službe - ja me še ne čisto izučilo,da je včasih bolje biti tiho - I`m getting there :roll: .

Se pa zelo strinjam s tem kar si napisala Amos:
Ljudje cenijo iskrenost in odprtost, če so nanjo pripravljeni.
Mislim,da ljudje pričakujejo,da boš isken, dejansko pa na to niso pripravljeni in niso pripravljeni sploh slišat, ali pa besede potem kar malo okrog obrnejo.. In kaj potem?
Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#6 srferka

srferka

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 29 april 2013 - 22:30

Vedno se "splača" biti iskren.
Jaz mislim, da veliko ljudi težko sprejme resnico, zato se odzovejo negativno. Jaz se zaradi takih ljudi ne bom obremenjevala, saj vsak potrebuje svoj čas, da premisli, dojame, popravi, ...

Kakorkoli obrnem mi je v vsakem primeru ljubša gola resnica, pa čeprav na začetku totalno "zareže" in zaboli.

Priporočam knjigo Radical Honesty (več)

#7 ovnica

ovnica

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 30 april 2013 - 00:02

Obožujem iskrenost. Mi pa je poleg nje pomembno, da čutim tudi pozitivno namero. Se pravi, ko mi nekdo nekaj pove, kar boli, pa čutim, da mi želi dobro. To meni odtehta težko resnico oz. olajša bolečino, ki jo iskrenost lahko prinese. In ta namera zmeraj zbližuje. Tudi sama delujem ali pa se trudim delovati tako. Iskrenost se, po mojem mnenju, izplača. Po mojem mnenju si v zelo pomembnih odnosih iskren, ko ti je pomembno, da te oseba nasproti pozna in je v odnosu (prijateljskem, partnerskem) s teboj, ker te ima rada takšnega, kot si. In obratno. Sprejemaš drugega, njegovo resnico (tudi, ko ni lahka), ker ga imaš toliko rad, da ti je pomembno, da se ob tebi počuti izpolnjeno, da je to kar je. Zdi se mi, da mnogo lahko izgubiš, če si v nekem odnosu neiskren, saj nikoli ne veš, kakšne rezultate bi prinesla iskrneost. Mislim, da smo največrat neiskreni, ker podcenjujeno osebo nasproti sebe. Iskrenost na spoštljiv način z lepo namero je zakon!
Izkušnja ni tisto, kar se nam zgodi. Izkušnja je, kar storimo s tistim, kar se nam zgodi.
Potovanje vase - Shirley Maclaine

#8 cogito

cogito

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2013 - 09:36

Ovnica, to si odlično povedala.
Iskrenost je sprejemljiva ne glede na morda neprijetno resnico, ki jo prinaša s sabo, če je povedana z dobrim namenom.

Iskrenost, ko nekoga z resnico spraviš na kolena, potem pa ponudiš ramo, da se lahko na njej razjoka, je figo vredna.

Sama prisegam na iskrenost v partnerskem odnosu, v teoriji ;).
V praksi stvari gredo svojo pot, ugotoviš, da prejšnjič nisi bil slišan ali da se nič ni spremenilo in tako kaj obdržiš zase. In če partner ravna enako, potem se teorija in praksa počasi razideta.

#9 Lady_S

Lady_S

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2013 - 10:59

Vedno se "splača" biti iskren.
Jaz mislim, da veliko ljudi težko sprejme resnico, zato se odzovejo negativno. Jaz se zaradi takih ljudi ne bom obremenjevala, saj vsak potrebuje svoj čas, da premisli, dojame, popravi, ...

Kakorkoli obrnem mi je v vsakem primeru ljubša gola resnica, pa čeprav na začetku totalno "zareže" in zaboli.

Se strinjam. Slej ko prej pride resnica na plan. Razžrlo bi me, če ne bi imela čiste vesti. In povem, pa četudi zaboli mene ali kogarkoli drugega. Ne znam igrati, da je vse super, ko pa ni. Ne znam molčati, če neka zadeva prestopi mojo mejo. Včasih je res treba požreti marsikaj, kar mi pade na pamet. Ampak ne vem, zakaj bi zapravljala življenje z ljudmi, ki tega niso vredni. Ampak, ne glede na vse, še vedno verjamem v ljudi in v to, da je vredno poskusiti znova in znova, ter pozabiti na tiste cmoke v grlu, ko te nekdo prizadane z neiskrenostjo, najti problem in ga poskušati rešiti, marsikdo včasih le potrebuje enega, da ga sune v ramo in mu pokaže pot, da neiskrenost ne vodi nikamor.

#10 BloodyMary

BloodyMary

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2013 - 18:35

Moraš bit iskren. Ker enkrat, ko se začneš izogibati resnici, se začneš izogibat samemu sebi.

Kam pridemo po letih neiskrenosti? Veze in dobrega prijateljstva si brez tega sploh ne morem predstavljati. Mogoče sem čudna, samo meni je res nepojmljivo, da imam doma nekoga, ki mu ne morem zaupati vse (pa četudi spim na kavču nekaj dni . :tralala: ).

#11 Infinity

Infinity

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2013 - 10:10

V službi samo kimam, ker nočem neprijetnosti. Žal imam take nadrejene, da je samo še hujše, če si iskren oziroma poveš tisto, kar misliš. Preverjeno na lastni koži. V razmerju skušam biti iskrena, kolikor se le da. Seveda se je že zgodilo, da na kakšno stvar nisem pomislila, da bi jo morala reči in me je pripeljalo v težave, čisto nehote. Vsak je pa kdaj izrekel belo laž, da se izogni nepotrebnim reakcijam, mar ne?

#12 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2013 - 10:44

Se pa zelo strinjam s tem kar si napisala Amos:
Ljudje cenijo iskrenost in odprtost, če so nanjo pripravljeni.
Mislim,da ljudje pričakujejo,da boš iskren, dejansko pa na to niso pripravljeni in niso pripravljeni sploh slišat, ali pa besede potem kar malo okrog obrnejo.. In kaj potem?

Moja strelčevska narava, ki je nagnjena k brutalni iskrenosti, me večkrat spravi v težave :D

Vsekakor opažam, da mnogo ljudi tega ni sposobno sprejeti in prebaviti. Tako da vedno bolj v življenju delujem po sledečem pravilu: Ljudem ponudi toliko resnice, kolikor so je sposobni sprejeti. Nič več, nič manj. In malo je ljudi, ki resnično ceni iskrenost in odprtost. Kar probajte, jaz sem zavoljo tega drastično oklestila svoj socialni krog, ker se mi preprosto ne da it nekih igric, če mi ni treba.
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#13 punca97

punca97

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2016 - 17:54

Se mi zdi, da je iskrenost ena izmed najpomembnejših stvari za zdrav odnos, pa tudi, če boli...

#14 Xander

Xander

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2016 - 23:04

:berem:  iskrenost?

Mora biti na prvem mestu. Ponavadi ni tako kot si predstavljam-o, dostikrat pride do izkoriščanja. Če pa pokažeš slabo plat sebe, kar znam-o najboljše,

si lahko tudi škodujem-o.

Primer: Če smo slabe volje ali v težavah, lažje pomislimo na vse slabše kar je lažje, kot pa na pozitivno kar je težje  ;)

#15 TetaPehta

TetaPehta

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2016 - 20:45

Iskrenost: :stima: , absolutno da (dobronamerna seveda, kot pravi Ovnica). Pomemben je tudi način dostave iskrenega sporočila-nekateri to zmešajo z brezobraznostjo, netaktnostjo ali celo brutalnostjo in se potem čudijo da njihova iskrenost ni sprejeta. Iskrenost zame ni samo druga beseda za resnico (za katero tudi goreče navijam), je izraz bolj usmerjen na subjektivna občutja posameznika ki je iskren, zato je pomemben tudi način in namen izvedbe.

:kava:

Boomchickawawa :ples:

#16 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 650 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2016 - 20:15

Zdi se mi, da bolj ko poskušam biti iskrena do ljudi, slabše se mi godi... Včasih imam občutek,da bi bilo bolje,če bi zaprla gofljo in samo kimala.

To je napaka , da si tiho in  da vase to požiraš , ker prej ali slej  to pride ven .

V preteklosti sem preveč trpela , zato jo zdaj, kar direktivo  ustrelim in priznam , da ne razmišljam o posledicah. Pa v končni fazi , zakaj bi... Rada tudi sama vidim , da je oseba iskrena z menoj  ne glede na posledice. Nisem več stara petnajst  , da poslušam bajke za lahko noč ..ovinkarjenje, pa ovako, pa onako...Kar se tiče poštenosti...  Bodimo pošteni do sebe , pa smo zmagal.. 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#17 Moira89

Moira89

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2016 - 15:19

Če človek ni iskren, se mora vprašat, zakaj se tako malo ceni, da bi si dovolil postavit se za svoje mnenje, potrebe, izrazit, kaj ga moti. Če mu to uspe in ga nasprotna stran še vedno ne upošteva, se gre razne užaljenosti ali ta mnenja preprosto ignorira, se je treba vprašat, zakaj sploh rabim tega človeka v življenju. In pol pretehtat, a je tisto, kar dobim ven iz tega odnosa sploh vredno, da grem skozi takšne muke cenzure... Sprva je res boleče, če morš osebo skenslat, samo to se prestane in življenje gre dalje. Huje je, če ugotoviš, da je cel tvoj socialni krog nenaklonjen tvoji iskrenosti. Takšne situacije so potem preizkušnje karakterja, koliko smo sploh sposobni izstopit iz tazga kroga in za nekaj časa živet sami (dokler nam pač ne uspe ustvarit nov krog). Mislim, da so take situacije vedno test, koliko stvarem smo se v lajfu pripravljeni odreči.

Strinjam se tudi, da je pomembno, na kak način izrečeš neko resnico. Nekaterim ljudem se pač zdi, da je najbolj groba verzija najbolj prava, resnična, kar seveda ni, je zgolj še ena subjektivna verzija.

˝The only thing we need to decide is what to do with the time that is given to us.˝ Gandalf, LOTR

#18 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 12:28

Jaz vidim iz lastnih izkušenj. Danes tisti ki je dober in iskren ne doseže nič v življenju. Če hočeš uspeti, moraš lagati in biti velika baraba in priliznjenec. Tako v službi kot v zasebnem življenju. Sicer pa pregovor pravi: "Dobrota je sirota." Isto pa velja za iskrenost.

Resda se kljub temu, da pravim da je najboljše bit v današnjih časih baraba, še vedno oklepam iskrenosti in dobrote. Mogoče zato, ker ne morem iz svoje kože.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#19 linebreaker

linebreaker

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 13:43

Iskrenost kadarkoli le možno, še posebej, če gre za kaj škodljivega. Seveda se splača oceniti, kako je sogovornica razpoložena, ali mojo izjavo želi slišati in ali je moja izjava dejansko pomembna (tvoja nova majca ni ravno lepa VS čudno se obnašaš, na dan s tem, kar te muči).

Iskreno imam raje ljudi, ki na vprašanje "Kako si?" ne odgovorijo z "dobro", če se zares ne počutijo dobro. Ker se pač opazi. In potem imam nekje odzadaj v mislih to, da sogovorec nekaj predeluje in tega noče deliti z mano. Razumem, da rabijo nekaj zasebnosti, da sami razmislijo o stvareh, ampak še vedno se počutiš malo zavrnjeno.

BTW: število močnih socialnih vezi močno korelira s pričakovano življenjsko dobo. You need other people to help you when you can't do it yourself. Pri tem je najpomembnejše to, da druga oseba verjame, da boš tam, če se kaj zgodi. To je vse.

In tega brezpogojnega zaupanja brez iskrenosti ni mogoče doseči. Zakaj bi zaupali nekomu, ki se je znova in znova izkazal za nezanesljivega?

Če smo že pri LGBT skupnosti, kjer ljudje partnerje/družbo pogosto iščejo preko interneta, najboljše ljudi sem spoznal, ko sem bil skoraj neusmiljeno iskren sam s sabo. Ljudje kapirajo ali pa ne kapirajo. Ne rabiš vseh ljudi na svetu, rabiš samo dovolj ljudi, ki te razumejo.

Kar pa se tiče barab, seveda se kratkoročno splača lagati in zavajati. In iz tega se da živeti. Vendar če ljudi ne moreš nategovat v nedogled, prav tako pa nimaš nobene verodostojnosti, ko dejansko kaj rabiš od drugih.

#20 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 673 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 17:31

Hmm, a ni jamranje v stilu "dobrota je sirota" neke vrste foušija in samopomilovanje? Skoraj obžalovanje, da tudi sami nismo pokvarjeni? Ker nimamo jajc, najbrž?

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#21 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 20:29

Če ne govorim po resnici, se mi vidi iz vesolja. Tako, da je najbolje, da povem kot je. Tudi kakšne kratkoročne prednosti laži me ne zanimajo. Verjamem, da se na koncu vse pogliha. 

#22 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 20:49

Iskrenost v pravem tonu in s pravimi besedami je največ kar lahko nekomu v odnosih daš. Pa naj bo to s prijatelji, partnerjem, starši,v službi... V dobrih odnosih pa iskrenost pride sama od sebe. Tudi če si "preveč" iskren ni nič narobe, zadovoljstvo je, če veš da si bil v odnosi fer neglede na povratno iskrenost. :) že Majdica Sepetova je pela da se med iskrenimi ljudmi nikoli ne zgodi, da zmaga laž. :)

Prispevek uredil/a: mičkena, 27 marec 2016 - 20:50.

All people smile in the same language.

#23 sonkei

sonkei

piščan'c

• Člani
  • 115 prispevkov

Objavljeno 09 april 2016 - 12:07

En izziv: za 48 ur si zadaj, da ne bo v tvojih besedah nobene laži (niti najmanjše!) - to pomeni z vsakomer (doma, v službi, s prijatelji...)

Iskreno, bo šlo? :halooo:

You can never start a new beginning, but you can always make a new ending!

#24 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 10 april 2016 - 00:39

Ne nebo šlo... ker bi se s tem outiral celi družini :S

(Stalno zasliševanje s strani cele familije!!!)

Sem naveličan vsak vikend lagati družini, kje sem čez teden, s kom, ali sem v vezi,... ampak če nikoli ni pravi čas za resnico!

#25 Tim91

Tim91

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 10 april 2016 - 09:15

Ponavadi sem iskren, zato ker je to del moje osebnosti :) Če ne morem ljudem okoli sebe zaupat, zakaj bi jih sploh imel okrog sebe? :) Hkrati pa je to tudi iskrenost do samega sebe. Če na enem področju konkretno lažeš, boš po vsej verjetnosti tudi drugje varal (beri: lagal). Enkrat sem se zapletel v en zelo zanimiv pogovor z neko psihologinjo, mi je razložila, da je LGBT skupnost še posebej specifična pri nezvestobi prav zaradi sprejemanja laži kot nekaj povsem vsakdanjega. Bodite fer do sebe in to je to, simple as that! Pa ne razmišljat, če se iskrenost splača, ker za iskrenost mi še noben ni plačal :D Vem pa, da lažnivcev ne maram met v lajfu :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov