Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ljudje pridejo in grejo

57 odgovorov v tej temi

#51 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 344 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2019 - 00:12

kaj vem ... lepo in zrelo je rečt, kako nas je trpljenje ob koncu zveze brusilo in naredilo take, ko smo. Boljše, kot smo bili. In kako ne bi nič nazaj uzeli in vse to. Meni je larifari za nazaj tako govorit o nečem, za kar sploh nisem imela izbire.
pravo vprašanje je - bi šla jutri spet skozi kaj takega? skozi najhujše trenutke življenja, ki mi jih je prinesel razhod? Odgovor je NE. 

Podpis tudi od mene. Ni vredno. Ker je tovrstno mučeništvo romantično le v knjigah in filozofskih spisih. In bi tudi brez tega postala to, kar sem in zmorem in dajem. Žal včasih tudi bisere svinjam. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#52 Dean123

Dean123

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2019 - 23:13

Vceraj mi je prispevek od Eos dal za misliti.

Vedno sem si mislila, da moj krog ljudi bo pa ja vedno ostal isti. Samo se je skozi zadnji 2 leti cisto spremenil samo 2 stalni osebi me spremljanta cez to zmedo.
Ker ljudje hitro pridejo se hitreje odidejo. Velikokrat bi blo najlazje samo izbirsati spomine na doloceno osebo in nadaljevat zivelenje. Samo tako zal (na sreco?) ne gre.
Zanima me kako se vi soocate s tem, da nekateri odnosi propradejo skoraj, da cez noc. Custva pa se vedno ostanje prisotna kam potem z njimi?

#53 Dean123

Dean123

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2019 - 23:23

Moje mnenje:

Živimo, da se nekaj naučimo in gremo naprej, nazaj, vzporedno...:)

Vsak trenutek, ki ga dožvljamo" kot dogodek, je le dogajanje okrog NAS:)

Dogaja se:) ker smo pomembni"

D

#54 awkwardguy

awkwardguy

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 april 2019 - 20:18

Jaz se ravno zdaj soočam s tem. Par tednov nazaj sem spoznal enega tipa (sicer na eni aplikaciji) in sva se kar fajn ujela, dobila se sicer nikoli nisva (predvsem zaradi mene, saj mam mal mentalnih problemov s tem, čeprav tudi on ni nikoli predlagal), sva pa govorila cele dneve. To je trajalo kakšen teden in pol, kar res da ni veliko, ampak mel sem občutek da se res razumeva. Potem pa so njegovi odgovori postajali zmeraj krajši, skoraj nič več ni napisal... in to brez nekega očitnega razloga. Odgovor na to, kako se soočamo s tem če odnosi propadejo čez noč, čustva pa ostanejo...slabo  :?:  Sploh ker je to zame prvič (so že tako propadli odnosi s prijatelji, ampak do tega sem čutil nekaj več, pa še moj prvi 'gay friend' je bil).

Iz vsega tega je lahko razvidno, da se sam ne znam soočati s takimi problemi  :aja:  Tko da ne vem, a bi blo najbolje pozabit na to osebo? Ga vprašat, kaj se je zgodilo (dobit malo feedbacka, da bo v kakšnih naslednjih prijateljstvih, če bojo, bolje  :D )?

Se opravičujem, ker je malo offtopic (čeprav hkrati niti ne), ampak sem malce neizkušen v vsem tem hehe.

#55 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 02 april 2019 - 21:03

^^ Da te razsvetljim kaj se je naredilo: Dandanašnji smo ljudje nepotrpežljiva bitja in tipček onkraj vsemrežja je skontal, da si neizkušen in se mu ni dalo čez cel proces uvajanja. Na internetu se ujameš z marsikom, vendar to nikakor ni pravi odnos, še manj pa prijateljstvo, kaka čustva do nekoga v enem tednu preko spleta, a si nor. To dojami čimprej če ne ti bo v življenju hudo. 

Pozabi na vse skupaj, bilo i prošlo, ne zanašaj se na socialna omrežja in ne pusti ljudi preveč čakat, ker se nam večini ne da jajcat s temi spletnimi procedurami, izpadeš neresen in nezrel. Če imaš težave sam s sabo si poišči strokovno pomoč, v tem ni nič slabega, tudi jaz sem si jo. Srečno.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#56 Requiem

Requiem

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 03 april 2019 - 15:46

Živimo v dobi tehnologije, kjer ti že pogled na mimoidoče pove, da večina ljudi funkcionira samo še virtualno. Tudi tisti, ki sedijo za isto mizo, se pogosto pogovarjajo drug z drugim prek te in tiste aplikacije. Ne vem, kako je gejem navezati stike z drugimi moškimi (v romantičnem smislu), a predvidevam, da ni ravno enostavno kot kos torte. Še posebej, če si sramežljiv, neizkušen, prestrašen, neoutiran itd. Verjetno je awkwardguy imel to v mislih, ko je rekel, da ima glede srečanja s tipom mentalne težave (popravi me, če se motim). In glede na to, da je to zanj bilo prvič, se mi ne zdi nič pretresljivega, da je zaradi tega bil ves navdušen, utripajoč in da je tudi čutil nekaj več kot do navadnih frendov. Ne vem, zakaj je tip kar zginil, morda je spoznal koga drugega, morda to, morda ono. Še dobro, da imamo ljudje sposobnost, da vprašamo. Tako da, če te muči, ga enostavno vprašaj, slabše itak ne more bit. Eni ljudje pač iščejo zgolj zabavo, tretji neko zajebancijo, nekateri pa tudi kaj globljega z nekim pomenom. Nekateri, ko jim do česa ni, to povejo, drugi pa kar izginejo v smislu, da jim ni treba pojasnjevat svoje odločitve. Verjamem, da je to še posebej čudno, če imaš občutek, da si se z nekom dobro razumel, in sta klepetala vse dneve, potem pa naenkrat mrk. Moje mnenje je, da empatični ljudje, kot si ti, težko razumejo takšne poteze, ker pač ne iščejo kar nekega 123 instant spoznavanja, ne letijo že drugo sekundo takoj na zmenek in bi radi človeka prej vsaj malo spoznali. Koliko je to mogoče prek spleta … hja, odvisno od človeka. Nikakor pa zaradi tega, ker ne skočiš takoj na zmenek in ti je težko razumeti, zakaj nekdo kar spizdi, ne potrebuješ strokovne pomoči. Ti samo ohrani upanje, da bo prišel nekdo, ki bo vreden tvojega časa, bo iskren in ne bo kar spizdil ter te pustil tavati v temi. Zapomni si: easy come, easy go.

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realize it doesn't say anything it's to late to stop reading it!

#57 Nimbus

Nimbus

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 14 april 2019 - 07:26

Helo dvopicje__zOklepaj_.gif Zelo zanimivo vprašanje. Jaz mislim, da vsak od nas potrebuje določena obdobja, naj si bo polna razočaranja, ali mnogo sreče.To je tisto kar nas dela še močnejše, in preoblikuje našo osebnost. Pozabiti vse trenutke, bodisi srečne ali nesrečne, bi bilo skarjno nesmiselno.To je življenje, to je smisel življenja, da ga spoznavamo in odkrivamo takšne in drugačne stvari.
Lep vikend vsem in polno lepih toplih trenutkov. dvopicje__zOklepaj_.gif

Tako je. Lepe stvari imajo svojo polno obliko šele, v luči ostalih (tudi bolj težkih oziroma slabih) stvari). :-)

#58 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 206 prispevkov

Objavljeno 18 april 2019 - 16:54

Nobenega spomina ne bi rada izbrisala, vendar jih tudi ne bi (pre)pogosto pogrevala. Večine preteklih odnosov tudi ne bi spreminjala, se pa najde v kakšnem delu izjema. Resda mi je večinoma težko in boleče, ko ljudje odidejo, ni pa nujno da so vsi prihodi enostavni. Vsak prihod in odhod prinaša spremembo in četudi spremembo pozdravljam, še ne pomeni nujno, da je enostavna in da jo brez ovir sprejmem. Za kvaliteten prihod nove osebe potrebujem ''prostor'', ki pa ga dobim, če/ko ''počistim'' in razrešim pretekle odnose in ko ustrezno skrbim za sedanje, obstoječe. Tako da mi je oboje precej pomembno, prihodi in odhodi. Preteklost skušam uporabiti in izpustiti, sedanjost kreirati in živeti, prihodnosti pa zaupati. Včasih se kje zatakne, ampak verjamem, da se s pravim zemljevidom naposled pride do cilja. :) 

Fall seven times, stand up eight. 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov