Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Windows 8

19 odgovorov v tej temi

#1 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2012 - 14:35

Ga že ima kdo? Kako sem vam zdi? Inštaliral sem si ga, bil na robu živcev in resno razmišljal o nadaljni uporabi 7ke. Kar nekaj stvari je novih in se hitro izgubiš. Dal sem mu priložnost in po kakem mesecu ne bi nikoli več šel nazaj na 7. Imam miško in tipkovnico in je enako uporabno kot touchscreen, če ne še bolj.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#2 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2012 - 19:00

Jaz sem ga bežno (par minut) videl na faksu, pa nekako nimam izoblikovanega mnenja. Me je pa motilo, da nisem našel kje se ga ugasne (še sreča, da Alt + F4 deluje). :D Bi pa rabil več časa, da bi se odločil. :)
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#3 Diego

Diego

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2012 - 22:24

Jaz sem nov Windows tudi imel priložnost preizkusiti zelo na hitro. Po moje je sprememba koncepta uporabniškega vmesnika od prejšnje različice kar velika, zato je potrebno nekaj privajanja. Za začetek me je zmotila ločenost metro dashboarda ter namizja, ki sta po mojem mnjenju čisto nepovezana. Tudi preklaplanje med njima je nerodno. Nekaj podobnega so pred časom ponudili v enem izmed namizij na Linuxu, pa linuxsači tega nisi preveč dobro sprejeli.

Skratka, zadevo bo potrebno najprej namestiti na laptop, se privaditi na spremembe, pol bomo pa videli, koliko je (ex)metro dejansko uporaben.

#4 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2012 - 13:40

Kako se sploh sedaj imenuje metro po tem fiasku?
Jaz sem ga imel že ko je bil RC in določene pomanjkljivosti ne bom štel zraven, ker so jih do končne odpravili.
Ampak koncept "metra" (ne tistega za merit razdalje) je uporabnost na napravah na dotik - telefoni, tablice... ter da je seveda vidna površina manjša (ne glede na resolucijo).

Na domačih in delovnih PC-jih je pa malo muka - še posebej če imaš več zaslonov se tisti robovi na dotik ne obnesejo preveč praktično.
Dobro je ker takoj ko stisneš npr. start gumb, lahko vpisuješ noter željeno ukaz, program in kar precej dobro zadane, drugače pa samo začasno zakriva namensko postavitev aplikacij (bolj oken) na namizju.
Drugače metro aplikacije naj bi se obnašale kot telefonske ali tablične - torej ena aktivnost naenkrat. To mi je malo čuden koncept na 24'' ali več zaslonu, ko imaš veliko površino in lahko daš 2 aplikaciji eno zraven druge,
oz še bolj čudno in omejujoče izpade če imaš več zaslonov.
Sicer jih razumem da želijo poenotiti videz na vseh napravah in tako olajšati razvoj - ena aplikacija na vseh platformah.

Mogoče se bo pa trend prijel - ne vem. Moje KDE namizje zgleda vedno isto in me ne silijo v zamenjavo koncepta rokovanja z računalnikom, ne glede koliko novosti strpajo noter :)

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#5 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2012 - 00:08

Saj metro aplikacije imajo tudi "snap" funkcijo, kar pomeni, da lahko imaš dve vzporedno hkrati. Ali pa namizje in aplikacijo.

#6 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2012 - 11:35

Tukaj je njihov nov reklamni spot. Očitno je, da se zelo trudijo poudariti barvitost :)

#7 aShocka

aShocka

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2012 - 20:04

Nisem poseben fan osemke, vsaj po tem sodeč, kar je videti po screenshotih na netu. Mislim, da mi je nesimpatičen predvsem zato, ker se ne strinjam s smerjo, v katero gre razvoj osebnih računalnikov - torej v touch. Tipkovnica forever!

Pa še tale razlog je: :D
Slika objavljena
Prevod: zgodovina Windowsev: gut=dober,scheise=slab, 'trollface'=kaj misliš? :)

#8 nowpictured

nowpictured

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 14 november 2012 - 00:11

Zdaj ga uporabljam že nekaj časa in sem kar zadovoljen. :)

#9 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 14 november 2012 - 18:20

Že v začetku poletja je prišel do mene en stric, ki je našel na eni avstrijski spletni strani možnost, da si kar preko spleta namesti osmico. Ker je seveda niti približno ni znal uporabljat, me je prosil, če mu lahko razložim kako pa kaj. No pa smo prišli do prve težave. Ne samo, da je tudi sam nisem niti malo razumel, problem je bil, ker je bila v nemščini. V angleščini bi še šlo, nemščina pa mi ne leži ravno ...

Drugače pa, kolikor sem jo lahko uporabljal eno popoldne moram rečt, da me ni prepričala. Ne rečem, da je zato ne bom nikoli uporabljal, ampak preprosto mi ni bila všeč. Pa da ne govorim kakšne težave so bile, ko sem iskal kje se računalnik pravzaprav izklopi. No pa tudi na namizje ni blo enostavno prit. Sem se počutil, kot, da sem prvič za računalnikom.

Je pa še nekaj res. Do zdaj nisem zasledil še nikogar od mojih prijateljev, da bi jo pohvalil. Tako, da ... pustimo času čas.
When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm better. :tralala:

#10 claire13

claire13

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 03 december 2012 - 23:55

imam windows 7 in ne rabim 8, ker ni dober. za 9 bom počakala.

#11 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 04 december 2012 - 01:21

Oblikovno mi je lepa, ni mi pa všeč, da sem v parih tednih že ene 3-krat doživel "blue screen" (btw - nova niansa modre je :P). Pa to ob normalni uporabi - nobenih posebnih/zahtevnih programov.
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#12 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 09 december 2012 - 11:45

Na občasen BSOD sem se navadil na vseh verzijah Windows. Običajno so težave v gonilnikih, ne v samih Windows. Osemko sem imel par dni in se mi je dopadla, ampak nisem uspel najti enih gonilnikov sem jo da dol. Zdaj gonilnike imam in jo bom spet namestil. Všeč mi je princip, da zapelješ kazalec miške v vogal zasolna in se odpre "dock". Nekaj podobnega sem imel že na sedmici.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#13 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 25 december 2012 - 17:53

Jaz sem si ga tudi prvič inštaliral kak mesec nazaj. A sem hitro obupal nad njim (pač nisem bil navajen na nov vmesnik). Zato sem ga spet zamenjal s 7-ko. Vendar pa mi 7-ka ni nekaj delovala pravilno, zato sem se odločil, da bolje preizkusim 8-ko in ji dam še eno šanso. Od takrat naprej sem ostal na 8-ki. Dela brez problema, le z antivirusi sem imel par problemov, ker v 8-ki še niso bili podprti. Sedaj sem tudi to zadevo rešil. Na 8-ki deluje vse, kar je delovalo na 7-ki. Tudi START menija ne pogrešam, ker sploh ne opazim da ga ni, saj sem se popolnoma navadil na nov izgled 8-ke. Tudi "Metro" vmesnik mi je priročen. Le navadit se je treba na nov sistem. Sem pa pred dnevi zamenjal 32-bitno verzijo za 64-bitno verzijo in razlike sploh ni, le nekaj rama več žre. Kar pa je v primerjavi s 7-ko sploh neopazno. Kar se primerjave 8-ke in 7-ke tiče je tako:
Gledamo osemko:
-hitrejši zagon
-manjša poraba resorsev (RAM, CPU), pri Ramih se mi pozna tudi 300 MB manj kot pri 7-ki
-več uporabnih programov (v Metro sistemu)
-hitrejša namestitev samega sistema (saj večino driverjev naloži sam)

V bistvu ne grem več na 7-ko, sem z 8-ko čisto zadovoljen.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2013 - 14:31

Večinoma slišim same slabe kritike, edino pozitivne pa letijo za prenosnike.
Ko bod win7 začel padati v pozabo, kako si predstavljajo win8 na stacionarnih računalnikih, če bolj malo koristi v smislu uporabnosti? :?:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#15 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2013 - 21:54

Jaz zdaj že nekaj časa uporabljam 8-ko, in še nisem naletel na BSOD. Sicer pa vse windowse, ko izidejo vsi najprej kritizirajo, ker se jih preprosto nočejo navadit, dokler skoraj niso prisiljeni. Enako je bilo z Visto (ki so jo vsi popljuvali), ampak jaz sem jo imel gor in sem bil tudi z njo zelo zadovoljen. Tako je bilo tudi s 7-ko, od začetka so jo vsi spljuvali, sedaj pa se mi zdi, da jo ima že skoraj vsak naloženo na računalniku. Najmanj pa so se mi dopadli XP-ji, pri katerih sem doživel skoraj živčni zlom (kar naprej neki errori, vsake drugič BSOD, kar naprej so neki štekal ...). Kar mislim reči, da je za vsak nov operacijski sistem, ki izide, potrebno nekaj časa, da se nanj navadiš in se ga naučiš uporabljati. Po navadi na take reči jamrajo taki ljudje, ki se jim ne da vzeti nekaj minut ali pa ur, da se navadijo na nov sistem, ker bi vsi radi, da bi sistemi počeli vse sami.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2013 - 13:53

Negativni komentarji glede Viste so bili veliko bolj množični in upravičeno argumentirani kot za Win7.
Glede Win8 jaz ne govorim glede splošnih kritik, ki se pojavijo ob vsakem operacijskem sistemu - govorim bolj o tem, da če nimaš napriner touch screena, da je Win8 zelo slabo uporaben. Torej poleg mojega prenosnika imam še stacionarni PC, kjer prebijem 90% časa in vsekakor ne mislim imeti touch screena; potem pa se vprašam o uporabnosti zmede, "tekanja" z miško itd. :šok:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#17 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2013 - 20:58

Kritike bodo vedno, nikoli ne moreš zadovoljiti 100% ciljnega trga.
Uporabljam ga že nekaj časa, bsod-jev že nekaj. Problem: AV komponenta za realnočasovno skeniranje prometa, kar je bilo že odpravljeno. (ne moreš merit kvalitete os-a bo bsdo-jih če ni splošen problem)

Glede guia - je samo eden in optimiziran za naprave na dotik, kar se pri drugih vhodnih napravah ne obnese preveč učinkovito ter nekoliko obstruira tok dela.
Win+q iskalnik je dober. Metro aplikacije na HD monitorjih zgledajo kot da bi imel neizkoriščene zaslone, zapiranje le-teh z vlečenjem miške navzdol je tudi čudaško ob uporabi le-te.
Precej pa so spolirali osnovne servise ter če že kaj win8 dobro dela, je hitrost in odzivnost.

Nazaj na win7 ne grem - se mi ne da :)

Prispevek uredil/a: lube, 08 januar 2013 - 20:59.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2013 - 15:33

lube to imaš na stacionarnem pc-ju win8?
Sicer pa test o WIN8: http://tehnik.mobite...lani-windows-8/

#19 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2013 - 22:12

Pa sploh dejansko uporablja "Modern UI" vmesnik - in aplikacije zanj?

Jaz sem ostal kar na klasičnem namizju... z bližnjicami. Preveč navajen na takšen način dela... :?: Pa tudi aplikacij za tisti vmesnik ne uporabljam - mi je bilo precej moteče in omejeno (ogled videoposnetkov, fotografij, skype...) Zato sem šel pri vsem tem na "ločene" aplikacije.
No, na prenosniku, ki ga že nekaj časa sila redko uporabljam (prehod na tablico), me je vmes zaneslo in sem s prstom pacal po zalosnu. :šok: Če si vajen dela z zasloni na dotik (telefon, tablica), potem te res (ex)metro vmesnik zavede in želiš upravljati s prsti. Kar ni nič narobe - proizvajalci so se itak pripravili: od prenosnikov s "touch" zasloni, do raznih hibridnih tablic/prenosnikov, do samih tablic.

Drugače pa sem zelo zadovoljen. Ampak mislim da za to ni toliko razlog Win8, kot dejstvo, da sem po 2 letih na novo (čisto) naložil OS. In da je temu primerna zanesljivost in odzivnost sistema.
Be smart! Think before you speak!

#20 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2013 - 12:42

Sem dobila šanso sprobat, ko sem cimru zrihtala disk.

Ful, ampak res ful nesmiseln update glede na odlično 7ko. Da so sforsirali androidni user interface na PC je ena večjih neumnosti, ki so si jih provoščili pri Microsoftu (and that's saying something in ja, sprobala sem tudi Windows Visto). 

Kar se preformance tiče je pa zadeva res top. Glede na vse aplikacije, ki jih avtomatsko zažene se sistem res hitro postavi (iz ugasnjenega računalnika v polno naloženo namizje v 10h sekundah, pa imam 4 leta star računalnik!) Antivirus ni potreben, ker Defender res odlično opravi svoje delo pri res minimalni porabi sistemskih resourcev, nad novim Task Managerjem sem pa itak čist navdušena.

Tako da bi se znalo zgodit, da malo zamenjam. UI je res, ampak res glup, a sem se pripravljena navadit, ker čez samo delovanje (zaenkrat) res nimam pripomb. Dobra odzivnost, še nobenega crasha, driverji se nalagajo in posodabljajo samodejno in pop-upi niso moteči. Malo me je*e kompatibilnost starejših programov, ampak sem zaenkrat za internetu še za vsako stvar našla ustrezen popravek.

Načeloma Windows 8 povprečnemu uporabniku ne priporočam, sploh če ima že Windows 7. Ampak sploh ni tako zanič, kot bi nekateri želeli prikazat.

Slika objavljena

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov