Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sporazumevanje in pisanje sporočil

65 odgovorov v tej temi

#51 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 02 april 2016 - 08:07

Tole naj bi spadalo tud se mi zdi pod to temo. Namreč, dostikrat se mi je zgodilo, da so mi na recimo oglas (na kakem portalu) odgovarjali povsem napačni ljudj. Mislim, v oglasu vse lepo napišem, kaj iščem, predvsem mislim glede letnih omejitev. Ker so mi všeč mlajši fantje, pa tja do 40. Mi vedno pišejo samo stari moški (50+). Pa tud recimo ko napišem, da iščem resno vezo, mi vsi težijo smao za sex. Pol se pa vprašam, a ljudje ne znajo več brat al kaj. Pol pa če koga zavrneš, ker pač ne upošteva age limit in kaj iščem, je pa z njihove strani ogenj v strehi. Je pa vsekakor ogromno ljudi, ki samo slike zbirajo. Toda iz lastnih izkušenj sem se naučil, da slik več ne pošiljam prvi. Pa pri meni kot sem že v nekem postu prej napisal, ne pošiljam sporočil prvi, ker nočem bit vsiljiv in tudi zato, ker ogromno ljudi ne zna biti več spoštljivih, in če jim nisem všeč, kar takoj začnejo s tem, kaj češ da jim pišem in podobno. Pa ok, sej hočem samo normalen pogovor. Tako da vedno čakam, da mi kdo prvi piše. Kar pa se tiče, pa na vsakršna sporočila skoraj vedno odgovorim, odvisno kdo mi piše (recimo če vem kdo je in kaj hoče, pa mi ni do pogovora s to osebo - pač eni samo jamrajo kolk jim je hudo in da so oh in sploh najbolj bogi ljudje na svetu). Kar se pa tiče slovnice v sporočilih, pa je to že vpršljivo, saj veliko ljudi ne zna več pravilno slovnično pisat - kot je že nekdo omenil pred mano, tudi mene zmoti, če nekdo napiše namesto KDO - GDO. Jaz se po večini trudim vsaj kolkor toliko pravilno slovnično pisat, čeprav tud včasih nisem glih natančen.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#52 linebreaker

linebreaker

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 05 april 2016 - 22:46

V neformalnih okoljih jezikovna norma pač trpi, deal with it folks.
SSKJ ziher nima pravila o uporabi caps locka, v primerih da je sogovornik tečen.

#53 Tim91

Tim91

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 10 april 2016 - 09:06

Če je to letelo name, je odgovor preprost. V poplavi sporočil v ničemer ne iztopa in če jaz niti npr. ne pričakujem sporočil in nekdo začne z "Oj, kako?" potem na to navadno ne odgovarjam. Naj imajo prednost tisti, ki so vsaj bolj izvirni in zainteresirani kajne? Ker odgovor na zgornje je lahko samo "Dobr, pa ti?" čeprav nikogar v resnici ne zanima kako sem. Bom pa zagotovo odgovoril na "Oj, v resnici me ne zanima kako si, me pa zanima, če bi bil pripravljen mal poklepetat?". Vsaj vem da je iskren.

Drugo je, če pričakujem sporočila, takrat pa se seveda odgovarja na vse. (In pričakujem mislim v smislu, da sem objavil npr. v temi spoznaj me prispevek)

Se podpišem. Mogoče bi še dodal tiste osebe, ki vedno znova pošiljajo ista sporočila v obliki "Oj, kako si?". In potem malo pregledam zgodovino sporočil in vidim, da je ta oseba že večkrat začela pogovor, ki nikamor ni peljal ...

Sam osebno pa ne razumem ljudi, ki po dolgem pogovoru enostavno ne odpisujejo več. Ponavadi so to tisti, ki se vpletejo v pogovor s pol Mavričnega foruma in potem nardijo neko selekcijo al se jim pa enostavno ne da več odpisat toliko osebam hkrati ... In to počnejo zgolj iz dolgčasa. Pač naj se napiša da se išče samo chat, pa se pogovor na koncu dneva zaključi z adijo. Neprimerno se mi zdi, da po enem tednu nekdo kar izgine.

Drugače pa še nasvet za tiste, ki se preveč obremenjujejo z raznimi sporočili na tem in onem socialnem omrežju - izbrišeš profil in greš v real life :) Jaz osebno imam le še ta Mavrični forum in mi je čisto dovolj :)

#54 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 17 april 2016 - 14:36

nek član foruma me je dregnil prek osebnih sporočil, in potem sva si malce dopisovala. pove, da je biseksualec v hetero zvezi. pol pa mi navrže, da vidi, da jaz živim gej lajf, kar je OK, samo dvomi, da sem zadovoljen. to sem še spregledal. dalje pa, on se je odločil za urejen (strejt) družinski lajf, in pove, da glumenje gay lajfa mu ne gre ravno od rok...hahahaha! V veze med dvema moškima pa sploh ni nikoli verjel.

napisal sem mu jezen odgovor in je prizadet, ker to je bilo samo njegovo osebno mnenje.

koji k... me zanima njegovo osebno mnenje, kot da se nisem naposlušal takih mnenj v tej družbi. a moram res še na lgbt forumu poslušati take izjave? kaj si sploh dopisuje na lgbt forumu?

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 17 april 2016 - 14:37.

Un novio no, pero un ex es para toda la vida.

#55 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 17 april 2016 - 17:30

Se podpišem. Mogoče bi še dodal tiste osebe, ki vedno znova pošiljajo ista sporočila v obliki "Oj, kako si?". In potem malo pregledam zgodovino sporočil in vidim, da je ta oseba že večkrat začela pogovor, ki nikamor ni peljal ...

Sam osebno pa ne razumem ljudi, ki po dolgem pogovoru enostavno ne odpisujejo več. Ponavadi so to tisti, ki se vpletejo v pogovor s pol Mavričnega foruma in potem nardijo neko selekcijo al se jim pa enostavno ne da več odpisat toliko osebam hkrati ... In to počnejo zgolj iz dolgčasa. Pač naj se napiša da se išče samo chat, pa se pogovor na koncu dneva zaključi z adijo. Neprimerno se mi zdi, da po enem tednu nekdo kar izgine.

Drugače pa še nasvet za tiste, ki se preveč obremenjujejo z raznimi sporočili na tem in onem socialnem omrežju - izbrišeš profil in greš v real life :) Jaz osebno imam le še ta Mavrični forum in mi je čisto dovolj :)

Timi se popolnoma strinjam s tabo. Tud sam sem naletel na take ljudi, ki se najprej pogovarjajo s tabo (oziroma celo sami začnejo pogovor), potem pa po dveh ali treh odgovorih preprosto prenehajo. Takih je kar precej. In zmeraj pomislim, pa kaj sploh začnejo nek pogovor, če se potem nočjo pogovarjat. In pa tudi primeri, ko se z nekom enkrat meniš, pa te zavrne oziroma karkoli, potem pa čez nekaj mescev spet začne težit - s tem mislim pogovarjat. Take ljudi jaz preprosto blokiram ali pa ploh ne odgovarjam. Potem so tudi taki, ki se lepo menijo in potem kao želijo pogovor prek skypa (tam pa ugotoviš, da hočejo razne dejavnosti prek cam). Take ljudi tud ignoriram. Preprosto, zelo redko je najti koga, ki je resno iskren. Po drugi strani pa imaš tudi take ljudi, ki se predstavljajo za povsem nekaj, kar niso - oziroma taki, ki hočjo ljudi samo zajebavat. Sem imel en pogovor z nekom prek chata, ki mi je deloval najprej vredu. Potem pa je kar nekaj začel filozofirat in filozofirat in še nekrat filozofirat. Namreč naletelo je na temo kakega pasivca iščem (v bistvu je ves pogovor najprej tekel v smeri iskanje resne veze, nato pa na to kakega tipa iščem). Pa sem mu odgovoril da pasivnega, in pol je začel neki kao kako vrsto pasivnega tipa... Pa sej je samo ena vrsta. On pa še kar da ni samo ena vrsta pasivnih, da obstaja več vrst, glede na to kako se obnašajo, kaj delajo... In filozofija se je nadaljevala do te točke, da sem mu preprosto moral z grdimi besedami prekinit pogovor. No glede na vse to, sem ga potem hotel poiskati v imeniku uporabnikov, in kmalu ugotovil, da se je po tem pogovoru izbrisal iz registra uporabnikov. Ja tako je to, na netu naletiš na vse čudake tega sveta. Od tega, da sami ne vejo kaka je njihova spolna usmeritev, do tistih, ki ne znajo brat napisanega, do filozofov in še bi lahko našteval. Seveda pa je tudi nekaj takih, ki so iskreni in pošteni, vendar kot ugotavljam (tudi iz pogovorov z nekaj gej kolegov), da je takih iz dneva v dan manj. Ne vem sicer zakaj.

#56 Srecko1

Srecko1

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 18 april 2016 - 13:18

Slovenija ni imun na Metroseksualece.

Metroseksualec pričakuje, v prvem pismo popolni opis, da lahko on zviška reče fack off, me ne zanimaš, poberi se stari, ali pa OK si…,  skratka počuti se več, višji in pomembnejši od osebe, ki ga kontaktira.

Zato metroseksualec potrebuje več, kot samo pozdrav, čeravno imaš vpis in želje že v svojemu profilu, vendar zanj to pomeni nepotrebno delo.

Kritičnim primerkom, je to celo žaljivo, da mora on gledat tvoj profil ali si po njegovih merilih ali ne, pričakuje, da se mu predstaviš, kot na kakšni avdiciji na kateri se odloči ali ti bo odgovoril ali ponižal, to je to zanj edino normalno??

Gay Romeo!

Sodit, kakšne osebe so na GR je mal smešno, saj je zaradi množičnosti uporabnikov postal en največjih gay portalov na svetu,  Slovenci tam predstavljamo mali procent. Osebno imam zelo dobre izkušnje z uporabniki in slabe izkušnje z Slovensko govorečim uporabniki. Da na GR ni  potrebno v prvem stiku pisati pozdravljen, hey, kako si,… , so si izmislili zanimive slikice, ki povedo vse namesto besed, vsi ostali osnovni podatki so v profilu oziroma za resne osebe bi morali biti. 

Razumem tudi osebe, ki ne odgovorijo nič, saj je v  profilu videl, da ga ne zanimaš, zanj je zaključena zgodba, kot je nekdo napisal v morju sporočil se mu ne da na vsa odgovorit.  Lepo je, da ozdraviš samo nešteto odgovorov zna bit pa tudi neprijetno.

Torej se men zdi normalno, da v prvem stiku najprej pozdravim, če koga to moti je  zame signal, da nisva za skupaj in ne rabim zato dajat osebne opise, ki so mimogrede vedno bolj kočljivi   ;-)

#57 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 18 april 2016 - 19:32

V enem komentarju prej sem napisal, da odgovorim vsakemu in tega se držim. ˝Držim˝ pa se tudi nekih (svojih) pravil, ki bi večini najbrž bila nesmisel, meni osebno pa zelo ustrezajo. Ta pravila sem postavil predvsem za uporabo GR, saj sem s tem dosegel, da so se neresni in iskalci avantur sami izločili. GR nimam več, za forum pa so pravila prav tako priročna.

Prvo pravilo je, da nikoli ne začnem pogovora jaz. Zelo rad klepetam, vendar nisem še nikoli bil tisti, ki je prvi pristopil. Vedno sem potrpežljivo čakal in vedno se je pojavil nekdo, ki ga je zanimalo kaj o meni. Zakaj to pravilo.... bom objasnil kasneje.

Drugo ˝pravilo˝ je, da ne pošiljam slik. Zakaj? Je pri pogovoru izgled pomemben? Drugega kot pogovor pa tako ali tako nočem oz. ne iščem. Besedo PRAVILO sem dal v navednice, ker čez čas ga v določenih primerih tudi prekršim. Na forumu sem ga prekršil zgolj 1x, na romeu pa malenkost več.

Tretje pravilo je, da ne posredujem telefonske številke. Zakaj bi nekdo to potreboval? Se skoraj vsak dan logiram na forum in se potrudim, da odgovorim v najkrajšem možnem času.

Četrto ˝pravilo˝ je, da ne podajam informacij kot so: kraj bivanja, datum rojstva, itd.... torej preveč osebne informacije odpadejo. To pravilo je spet v narekovajih, saj čez čas sogovornik pridobi moje zaupanje in zato popustim. No popustim predvsem pri kraju bivanja.

Peto pravilo je, da ne sprejemam ljudi s foruma na Facebook-u. Tukaj je ista obrazložitev kot pri tretjem pravilu. Izjemo sem naredil ko sem zaprl GR profil. Takrat sem štirim, s katerimi sem se res zelo dobro razumel dovolil, da ohranimo stik prek fb-ja. Mogoče nekoč prekršim pravilo tudi za uporabnike forum.

Tu se lahko vrnem na obrazložitev prvega pravila. Ker ne začnem pogovora prvi, mi nihče ne mora očitati recimo: ˝Zakaj si mi sploh pisal, če mi nočeš poslati slike, me sprejeti na fb-ju, mi dati telefonske, mi povedati kje živiš,...˝

Rek (če smem temu tako reči), da pravila so zato, da se kršijo, tudi sam do določene mere upoštevam. Če vidim, da osebi lahko zaupam, seveda prekršim določena pravila in naredim korak naprej. To kršenje pravila definitivno ne pride v poštev po 5ih ali 10ih sporočili, ampak kasneje. Z nekaterimi uporabniki tukaj na forumu sem zapolnil že par strani s sporočili in občudujem, da jim je dovolj klepet tukaj na forumu, brez vedenja kako izgledam in brez prijateljstva na fb-ju.

Dobil sem tudi že vprašanje, da kako lahko pričakujem iskrenost od drugih, če sam nisem iskren. Saj sem iskren. Ne lažem o stvareh. Saj se iskrenost ne meri s tem, ali takoj podam vse svoje podatke ali ne. Če mi je določeno vprašanje neprijetno pa tudi povem, zakaj ne želim nanj odgovoriti. In tudi sam ne sprašujem preveč osebnih vprašanj. Navsezadnje lahko o sogovorniku izvem veliko, če samo preberem komentarje v različnih temah in prav tako sogovornik o meni.

Iz tega komentarja najbrž večina razbere, da sem zelo zakomplicerana oseba. V resnici sem zelo preprost fant, ki je samo zelo zelo previden pri komuniceranju in sporazumevanju. ;)

#58 Srecko1

Srecko1

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 18 april 2016 - 23:07

;-) zanimivo napisano, biskvitek mislim, da popolnoma pravilno razmišljaš.

Da ne bom narobe razumljen, kar sem prej napisal, moj moto je vsak živi za sebe in naj dela kar sam želi in naj se ne obremenjuje z drugimi.  Rezultati so presenetljivi ;-)

Predno sem naletel na to diskusijo nisem posebno razmišljal o tej temi, pri branju pa sem se spomnil, da sem kar nekajkrat naletel na opis v katerem je pisal, naj ne pišejo osebe, ki začne pogovor z pozdravljen, kako si,... in mi tisti trenutek ni bilo jasno, kako hudiča naj drugače pričnem s kontaktu, drugače kot s pozdravu.

Tako sem pri branju diskusije prišel do zaključkov, ki sem jih napisal v prejšnjem sporočilu.

Seveda, jaz osebi, ki je imela tak opis nisem nikoli poslal pozdrava sem spoštoval njegovo željo, tudi jezim se ne če mi nekdo ne odgovori, mi pač ne odgovori.  ;-)

Bolj neprijetno je, ko nekomu jasno daš vedet, da ga ne zanimaš on pa še naprej sili vate.

:lalala:

#59 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 16:08

MilkyWay, lepo napisano. Tudi sam se drži menkaterih svojih pravil, in prvo je isto kot tvoje, torej nikoli ne začnem pogovora prvi. In to iz razloga, ker se nobenemu nočem vsiljevat.

Drugo pravilo je, da nikoli ne pošiljam slike prvi. To zato, ker je že tako preveč zbirateljev slik na netu. In potem naletim dostikrat na izjave, češ da kaj se bojim; da oni niso doma in nimajo slike na trenutni napravi... Pa tudi tako ali tako sem že dostikrat doživel, da mi ko sem poslal svojo sliko, potem oni niso vrnili svoje.

Tretje pravilo je, da nerad odgovarjam na kratka sporočila - odgovarjam skoraj vsem ampak na kratka zelo nerad. In sicer zato, ker ne vem, če hočeš z nekom navezat stik, naj bo prvo sporočilo ne vem pač tako, da recimo: "Ojla, sem videl tvoj profil. In napisano mi je všeč. Si za kak pogovor..." Tako vem kaj uporabnik hoče. Iz samo ene besede pa težko ugotoviš.

Četrto pravilo je, da nikoli ne pošiljam svojih podatkov (naslov, tel. številka...) ker bogsigavedi kaj lahko ta uporabnik hoče z temi podatki. To povem le, če se toliko časa pogovarjam z uporabnikom, da mu lahko zaupam.

Peto pravilo je, nikoli ne zaupam svojega skype naslova. Mogoče malo čudno, ampak sem že mel par psihopatov, kjer so v pogovoru preko forumov govorili druače kot pa je bilo to potem preko skypa. Recimo po forumih je govoril, da išče resno vezo, ko pa sem mu zaupal skype, pa mi je začel težit, da naj mu ga pokažem in kajvem kaj še vse. Ok hvala bogu, da obstaja možnost blokade stikov.

Šesto pravilo, da ne sprejemam prijateljstev prek ostalih forumov. Dosti je spletnih forumov, kjer je možnost, da se uporabniki sprejemajo med prijatelje. Toda koliko je dejansko med temi "prijatelji" takih, ki so se recimo sploh kdaj pogovarjali prek spleta ali mogoče v živo. Nočem biti neka statistična številka v profilu nekoga, s katerim se nikoli ne bom ali nisem dopisoval.

In še recimo temu sedmo pravilo - da ne odgovarjam (to se nanaša predvsem na Planet romeo) na footprinte. Zato, ker dejansko ne vem kaj hoče človek, ki mi pošlje footprint s tem povedat. Ali bi rad navezal stik, ali mi samo hoče povedat, recimo da mu je moj profil všeč, ali kaj sploh hoče. Zato na njih ne odgovarjam.

No potem pa je še eno pravilo, kar pa se tiče ohranjanja stikov. S tem mislim predvsem na to, da če nekoga spoznaš in ugotoviš, da nista za skupaj - iz tvoje ali njegove strani - vendar on hoče ohraniti stike s teboj. Tu pa je tako. Da če nekdo to reče, potem nikoli ne kličem (telefonsko gledano) prvi. Kajti, če hoče dejansko ohranit stik, bo poklical prvi. Ker kot že v prvem pravilu, jaz se nočem nobenmu vsiljevat. In da če vidim, da je drugi res pripravljen ohranit stik - prijateljstvo, potem pa tudi jaz kličem.

No na dolgo in široko sem to povedal. Če smo že govorili o raznih pravilih. Je pa res, da so tudi taki ljudje, ki kljub temu, da nekomu daš vedet, da ga ne zanimaš, še kar sili vate. udi to že dostikrat doživel. Temu pa se izognem tako, da ga preprosto ignoriram. Nej piše, sej gre njemu čas, ne men. Ampak s časom se tudi taki naveličajo in te čez čas pustijo pri miru.

Tako je, na spletu je mnogo čudnih ljudi, toda niso vsi slabi. Le vedeti moraš komu zaupat in komu ne.

#60 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 661 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:07

Uuu, madonca, toliko pravil!

Tudi sam jih imam in to z razlogom - da se ne vsiljujemo eden drugemu, še posebej pa ne maram, ko kdo sili vame (obratno ni tak problem, se razume). Čudaki, res, polno jih je. Kaj bi jaz začenjal pogovor, saj nisem egocentrist, imam pa rad, da drugi mene klikajo. Ko sem že pri tem, naj pojamram, da me že dolgo nihče ni kliknil :( Oh, ko bi le bilo drugače. Samo ko me kdo klikne, naj ne pričakuje preveč, namreč jaz ne grem kar z vsakim, v svojem prvem sporočilu mi mora spesnit vsaj konkretno misel s 14. besedami! To je nivo, pod katerega se ne spustim. Znam se cenit, za razliko od tistih, ki zbirajo slike. Mislim, a ni že to dost, da sem aktiven na portalih, ki bazirajo na slikah in kratkih pogovorih, potem moram pa še razlagat ljudem, da mi to ne paše? Halo!? Pa filozofiranja tudi ne maram, pff, zadnjič me je en nadlegoval s čisto casual debato, si morte mislit? Čudaki, psihopati, take jaz blokiram. Ampak niso vsi slabi, samo bolj malo je res iskrenih. Veste, meni je iskrenost najpomembnejša, daleč pred vsemi vrednotami. Čudno da Šifrer ni prepeval: 

Vse manj je dobrih dejt-sajtov, 

vse manj je iskrenih ljudi,

vse bolj me dolgčas razjeda

nekoč bežni znanci, zdaj tujci vsi.

;)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#61 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:18

Se popolnoma strinajm s tabo BBB. Evo en konkreten primer par sekund nazaj na Romeu. Mi model piše, da naj mu pošljem kako svojo golo sliko. Pa kaj folk ni normalen več? Lepo vse piše v profilu kaj iščem in česa ne. Toda folk je ratal len, da se mu tudi brat več ne da.

#62 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 661 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:37

Nekateri vse preberejo, samo razumeti nočejo ali ne zmorejo, to je še huje.   :?

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#63 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:45

Hja, kaj pa vem. Mogoče imaš prav. Nekateri probajo vsilit svoje stvari, pa čeprav vejo, da ni to kar iščeš/m. Ampak jaz se ne dam. Recimo je dosti profilov na Romeu, in če mi je recimo profil v opisni vrstici všeč, ga odprem in preberem. Ker nekateri imajo recimo omejitev let ali kaj drugega. In če vidim, da v to skupino ne spadam, mu pač ne bom šel težit. Recimo im omejitev do 30, pa bi mu jaz težil: "Sem sam 4 leta starejši, sej to ni nič tazga. Se sploh ne opaz, zgledam mlajši..." Zato pa so profili, da se jih pregleda in prebere.

#64 among_the_ruins

among_the_ruins

piščan'c

• Člani
  • 64 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:46

When smartassedness backfires.

There's always an angle you forgot about.

#65 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 april 2016 - 17:50

Aja pa si napisal, kolk pravil imam. Pa sej če pogledaš sploh niso nevem kako zahtevna. In tudi tako je, nekako če se enega pravila držiš, potem se nekako tudi druga razrešijo oziroma izničijo. Način: prvi dobim sporočilo, nanj odgovorim (eno prvilo rešeno). Če se zaštekava, potem tudi pošljem sliko in dam morda tudi cifro (dve pravili na enkrat)...

Nč kej kompliciranga. Samo vedet je treba kje začet. To je tako kot če bi hotel "razdret" štrikan pulover. Samo pravo nit je treba najt in potegnit, da se ti cel pulover razštrika.

#66 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2019 - 23:50

Komunikacija preko interneta je kot poljubljanje skozi okno.

Pravi pisatelj je gotovo o tem že napisal knjigo.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov