Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sporazumevanje in pisanje sporočil

65 odgovorov v tej temi

#26 marky6

marky6

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 02 november 2013 - 22:04

Lepo je neobremenjeno poklepetat o bilo čem. Neka sex prepričevanja in vabila na hitre zmenke pa ne užgejo :nene: . S tako plehkim folkom je škoda vsake napisane besede.

Ne ponujajte mi česar nemaram in ne pričakujte tega kar ne morem dati.
marky6

#27 hidden

hidden

biskvitek

• Člani
  • 25 prispevkov

Objavljeno 08 november 2013 - 17:40

Sam sicer velikokrat ignoriram sporočila na gr-ju, še posebaj sporočila kjer je pošiljatelj (sodeč po profilu), nek "sex manijak" ali kaj podobnega. 
Na začetku sem še velikokrat odgovoril, da me ne zanimaš v nobenem smislu in kao odzdrav. Seveda to vedno bolj in bolj več ni zaleglo. nekateri ljudje kr ne nehajo pisati, četudi jim daš vedet da ne želiš pogovora ali bilo kaj. potem je še tukaj za nameček, da so nekateri prav grozno naostreni ko jim daš vedet da nočeš nič z njimi (kr nekam v PM te začne pošiljat O_o). 
No pa da ne bo pomote, tukaj na mavričnem pa itak odgovorim na vsako sporočilo :D :D (ko vidim seveda). 

#28 Cezar

Cezar

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2014 - 12:30

Bom pa zagotovo odgovoril na "Oj, v resnici me ne zanima kako si, me pa zanima, če bi bil pripravljen mal poklepetat?". Vsaj vem da je iskren.

Jaz bi šel tukaj še malo dlje: raje sem imel povsem iskrena in neposredna sporočila v slogu: "Hej, a si za fu*?" In sem odgovoril skladno s trenutnim razpoloženjem; bilo je pa vsaj jasno, da se oseba ne skriva za neko željo po chatanju.

Močno dvomim, da je velika večina uporabnikov (tu imam v mislih predvsem portale za spoznavanje) tam zaradi klepeta samega na sebi. Ultimativni cilj so pač pri večini čustvene in/ali paritvene dejavnosti. Tudi želja po chatanju je po mojih izkušnjah hitro upadla, ko sem komu poslal sliko, pa mu nisem bil všeč, in obratno, ko on meni ni bil všeč, tudi če sva bila prej oba ful ful za to, da bi se pogovarjala pa chatala pa intelektualno oplajala, tudi takrat, ko sva se prej že intelektualno oplodila. Toliko o chatanju.

Ne pravim, da takih, ki iščejo res samo chat, ni, ampak po mojih izkušnjah jih je zelo zelo zelo malo (na kakega sem v letih, ko sem bil član na enem izmed portalov, tudi naletel, jih je pa bilo manj kot prstov na eni roki).

Zato se mi zdijo vsa ta sklicevanja na slabo slovnico, pravopisne napake, pomanjkanje vsebine v sporočilih strašansko omejena, dejansko še precej bolj kot odločanje na podlagi fotografije (privlačnost se s fotografije načeloma da razbrati, čeprav tudi to ni nujno res). Koliko manjkajočih vejic pa je treba, da nekoga ignoriraš? In potem ko že z nekom dejtate, ali štejete njegove/njene pravopisne napake npr. v sms-ih? In ko dotična oseba preseže številko npr. 30, se lepo poslovite in rečete: "Adijo. Ker si nepismen/-a." Ali pa: "Več kot 10 % tvojih izjav je bilo premalo vsebinskih, zatorej: papa!" Aja, saj res, saj do dejta v takih primerih sploh ne pride. (Dopuščam sicer možnost, da koga vznemirjajo pravilno postavljene vejice in velike začetnice, ampak to so, se mi zdi, primeri, potrebni posebne obravnave.)  :D

Če bi mi bilo res samo do chata, ga prav gotovo ne bi iskal med geji. Se pa že raje pogovarjam z rožo: tudi če ni sposobna misliti, svoje neumnosti raje zadrži zase.  :D

People can be beautiful on the inside, but with flaws outside, nobody will look at you twice.

#29 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2014 - 10:25

Nebi šel v absurde in zahteval pravopis, ampak nekih osnovnih načel sporazumevanja se pa mislim da je potrebno držati. Pa kaj če manjka vejica, velika začetnica, napaka v črkovanju... To me nikoli ni zmotilo. Me pa moti, če so prispevki napisani tako, da so neberljivi in nekaterim to uspeva. Nekaj je govorjeni jezik, drugo je, če to pišemo. Tudi sam, ko se pogovarjam ne pazim ravno, drugo je če pišem. Želim, da so moji prispevki berljivi.

#30 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 11:40

Da še dopišem na post, ki sem ga na to temo napisal pred časom. Namreč, men gre na živce, če človek (govorim predvsem preko neta na portalih preko ZS) napiše samo Hey! ali kaj podobnega, ki ni daljše od ene al dveh besed. Kajti sem mišljenja, da če se že začneš z nekom pogovarjat, ali se odločiš začeti pogovor, je lepo če napišeš kaj več kot le eno ali dve besedi. Zato na taka kratka sporočila sploh ne odgovarjam. Kajti od takih ljudi tud ne veš kaj bi radi. Najbolj pa mi gre na živce, če že človek začne pogovor - se začne pogovor - in nato čakaš na odgovor po nevem kolk časa (tud po en danin več). Zakaj torej nekdo začne pogovor, če potem nima časa odgovarjat.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#31 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 11:54

Cakas en dan in se vec? :sok: Kaka nesramnost?!
Daj no :) Clovk ima svoj lajf in pride scekirat profil na vsake kvatre. Tudi ce se javi na tvoj oglas, se ne pomeni, da bo zdaj skoz visel in cakal na odgovore. Ne vem no, sj je lustno met nekoga ki te ima rad, sam ne bit pa obseden. Take it easy!

V sporocilih napisanih se trudim bit kar najbolj razumljiva, mi pa veckrat kaka informacija od drugih uide in potem se zgodi, da kako stvar znova vprasam. Se kdaj zgodijo zamude pri smsih, mejlih pa informacije ne pridejo pravi cas do naslovnika, ampak z zrelimi posamezniki se da vse zmenit in ni vroce krvi. Imam dobro prijateljico, ki se sicer v zivo super izraza, zna ubesedit svoja custva, pri pisanju smsov pa je katastrofa. Krajsa besede, uporablja dve piki za vsako tretjo besedo, vcasih res ne vem, kaj je hotela napisat-verjetno skusa kar najbolj izkoristit tistih 160 znakov za sms :D Me kdaj nervira, ampak taka pac je, sprejemam to cudaskost, ker ima sto drugih kvalitet.

#32 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 12:09

Amos, ne mislim glede pisanja sporočil med partnerjema. Ampak nasploh med ljudmi. Recimo, de nekdo začne pogovor recimo na chatu ali kaj podobnega, pol pa čakaš na sogovornikov odgovor dolgi čas. To sem mislu. Sicer pa sem take sorte človek, da partnerju itak nebi skoz težil in mu pošiljal sporočila. Ker mislm vsaj z moje strani, de če nimam časa, sploh ne začnem pogovora, kar je logično.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#33 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 14:51

Nisem pisala za komuniciranje med partnerjema - zgolj omemba v mojem prvem odstavku, da morda premocno isces partnerja in si cel prilepljen na komp :)

#34 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 16:56

Mhm. Meni se enostavno ne da viset po takih straneh, še manj kot recimo na FB. Vmes pa je potrebno tuki kaj delat. 

Partnerja pa sicer spoznaš v živo, spletni portali so samo mini odskočna deska zato je dobro preselit pogovor v živo čim prej, da vidiš s kom se v resnici pogovarjaš.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#35 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 21:14

Jaz sem naravnost grozna glede teh stvari. Običajno preberem sporočilo, ko sem zasedna in si rečem, da bom kasneje odgovorila... in ta "kasneje" nikoli ne pride. Pa pozabljam rojstne dneve, kdaj sem s kom zmenjena za pijačo. Res izpadem najslabša prijateljica na svetu, ampak sem le zmedena, smotana in rahlo neodgovrna. Ne govori pa to nič o moji naklonjenosti prijateljem. Tisti, ki so mi še vedno blizu, vedo, da sem to pač jaz in se ne sekirajo :)

Torej, hočem povedati: ne se sekirati, če vam kdo ne odpiše - mogoče je ta oseb ale meni podobna... No.. lahko pa je nesramna, samo potem je itak čudna in je ne rabiš. Lahko pa si ti tečen in nekdo preprosto ne najde drugega načina, da se te znebi :) Pač povem, ker poznam osebo, ki je težila vsaj 5 puncam s foruma in so jo vse začele 100% ignorirat, ker drugače ni odnehala z zaporednimi klici in SMS-i :)

#36 gyashii

gyashii

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 22:35

Bom dal recimo dva stara primera iz mojega inboxa.

Sporočilo 1:

Pozdrav, povzeta predstavitev, hobiji, izkušnje s homoseksualnostjo, itd. Vse primerno slovnično napisano...

Moj odziv: Sem takoj z veseljem odgovoril.

Sporočilo 2:

kako si kaj

Moj odziv: Ok... bom odgovoru, mogoče bo potem kej več povedu.

Vsa sporočila naprej: Večinoma enovrstična, nobenih zanimivih vprašanj, vse zelo generično in dolgočasno.

Tko da ja. Večinoma se potrudim tudi odgovoriti na krajša prva sporočila, ampak če se ta sistem nadaljuje mi zelo hitro začne padat interes. Po drugem ali tretjem takem odgovoru ne pričakuj več mojega sodelovanja, ne prenesem ljudi ki "začnejo" pogovor, ampak po prvem pozdravu moram jaz biti tisti ki stalno vodi temo. Če mi pišeš, pol mej kej zanimivega za povedat! Logika! Seveda, če pa je že v predstavitvi lepo in malo bolj na dolgo (ne kot roman, ampak več kot ena vrstica) vse lepo napisano, potem tudi jaz z veseljem odgovorim in se poglobim v debato.

Če mi samo napišeš "hej", "kako si?", pač dobim občutek da bom moral aktivno delati na temi pogovora, kar se mi sploh ne splača, zato raje ne odgovorim. Če tipu pišeš, ne bodi lenoba pri pogovoru >_>. Vem, da nismo vsi super ekspresivni in dobri v komunikaciji, ampak se definitivno opazi vsaj trud.

Prispevek uredil/a: gyashii, 22 februar 2014 - 22:35.

This comment is like, so fetch.

#37 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 971 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 13:18

Jaz sem naravnost grozna glede teh stvari. Običajno preberem sporočilo, ko sem zasedna in si rečem, da bom kasneje odgovorila... in ta "kasneje" nikoli ne pride. Pa pozabljam rojstne dneve, kdaj sem s kom zmenjena za pijačo. Res izpadem najslabša prijateljica na svetu, ampak sem le zmedena, smotana in rahlo neodgovrna. Ne govori pa to nič o moji naklonjenosti prijateljem. Tisti, ki so mi še vedno blizu, vedo, da sem to pač jaz in se ne sekirajo :)

Torej, hočem povedati: ne se sekirati, če vam kdo ne odpiše - mogoče je ta oseb ale meni podobna... No.. lahko pa je nesramna, samo potem je itak čudna in je ne rabiš. Lahko pa si ti tečen in nekdo preprosto ne najde drugega načina, da se te znebi :) Pač povem, ker poznam osebo, ki je težila vsaj 5 puncam s foruma in so jo vse začele 100% ignorirat, ker drugače ni odnehala z zaporednimi klici in SMS-i :)

Natanko tako je tudi pri meni. z majhnim dodatkom - največkrat se pripeti ravno obratno - da ljudje enostavno obupajo nad 'mojo grozno naravo' in nehajo pisat. Predvsem, ker sem tudi precej sarkastična oz. zbadljiva, a hkrati tudi občutljiva, torej sem kot vreme. En trenutek sem pravi sonček in se cedita med in mleko, v naslednji sekundi pa se obrnem za 90 stopinj ter bruham žveplo in ogenj, kakor hitro mi nekaj ni všeč, še naslednjega sem hladna kot led ali pa enostavno izginem brez sledu, brez slovesa. Zavedam se, da sem grozna ter da včasih izpadem nesramna. ampak tako pač je. Naveličala sem se opravičevati za to, kar sem. Vsak ima zmeraj namreč izbiro.Take it or leave it. There's plenty more fish in the sea, different from me. ;)

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#38 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 15:03

@gyashii, mater smo ljudje različni...meni se zdi čist mimo, nekoga v uvodnem postu zbombandirati s predstavitvenimi informacijami. Madona, saj pa nismo blago za oddajo ali predajo...ali pač  :sok: ?  Valda človeka vprašaš kako je, kako se ima...da sploh zaznaš, če mu je do komunikacije. Ali sem pa samo jaz čudna, baba buuuuuuuuuu.

#39 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 15:41

Mater sem zvedla enih novih informacij v tej temi. Si grem kojci napisat CV, da ga bom lahko pripela k mailom in zasebnim sporočilom, da se ne bo kdo v bodoče slučajno čutil prikrajšanega. rofl.gif

Slika objavljena

#40 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 15:53

Mater @avani si ti ena izvirna mačka :)...si tudi ti opazla da so spoznavni portali dobri za smeh terapijo :) , sem jih kuj zamenjala za humoristične serije na tv.

#41 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 16:14

Hvala za kompliment. happy.png

V bistvu ne vem, če bi to burlesko, ki se ji reče "medsebojni odnosi" pripisala ravno spletnim portalom, dasiravno na njih res vidiš svašta (and by that I really mean svašta), ampak preprosto - ljudem. 

Jaz naprimer zelo rada stojim kje v vrsti v trgovini (do te mere, da vljudno odklonim tistega, ki me spusti naprej - razen če se mi res ne mudi) ali se nasplošno postavim nekam in samo opazujem ljudi v interakciji drug z drugim. Najraje se na blagajni postavim za kakšen par, kjer je tip več kot očitno očitno copata in ga pička komandira ko cucka, on pa jo v vsem uboga. Trgovine nasploh so carske za kaj takega. Opazuješ kdaj ljudi, ko nakupujejo? Posebej v parih? To je treba sklicat referendum, ker se modela nikakor ne moreta odločit, al bi vzela 1,3 ali 3,2 jogurt. In to prerekanje okoli tega, kateri je bolj zdrav majkemi realno traja vsaj 5 minut. Pri tem moram izpostavit, da imata v košarici vedno vsaj dva glaža tavelike nutele in/ali vrečko čipsa.

Anyway, po določenem času se vedno zgodi sledeče:

a) se začnem prav neprikrito režat

b) zmajem z glavo in si rečem "svašta"

c) oboje hkrati (ne nujno v tem vrstnem redu)

Nimam pojma, zakaj bi si sploh gledala v naprej skriptane "humoristične" serije, ko pa svet okoli mene vsakič znova režira komedije vredne vseh oskarjev. 

Slika objavljena

#42 gyashii

gyashii

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2014 - 21:27

@gyashii, mater smo ljudje različni...meni se zdi čist mimo, nekoga v uvodnem postu zbombandirati s predstavitvenimi informacijami. Madona, saj pa nismo blago za oddajo ali predajo...ali pač  :sok: ?  Valda človeka vprašaš kako je, kako se ima...da sploh zaznaš, če mu je do komunikacije. Ali sem pa samo jaz čudna, baba buuuuuuuuuu.

No, jaz vzamem to da če je nekdo že napisu neki na temi Spoznaj Me, ki je namenjena spoznavanju in pogovorom z novimi ljudmi, da je seveda interesiran in se mi ne zdi potrebno bit neki sramežljiv pa se počutit kot da sem preveč vsiljiv. Če ti ni do pogovora, pol pa ne piš na taki temi v forumu :L je velik drugih. Če se pa osebi sam JAZ ne zdim vredu za pogovor, bo pa že ugotovil po par sporočilih.

Tvoj način je bolj za real life, kjer pogovor teče popolnoma drugače. V takem okolju kot je tu, se mi zdi popolnoma primerno se pač na kratko predstavit in kej konkretnega že povedat v prvem sporočilu. Ne mislim zdej napisat spis pa copy paste vsem, to mi ni res všeč (čeprov nekateri tud to delajo), ampak pač mal več povedat je pa pri meni precej dobrodošlo!

This comment is like, so fetch.

#43 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2014 - 19:06

Na hitro sem preletel temo. Pri meni je tako, da se vedno odzovem na sporočilo, načeloma tudi napišem, da ne me zanima, če tako presodim po napisanem v profilu. Priznam, da me moti, če nekdo piše prvi, potem pa na moj odgovor ni odziva več dni. Ja, saj ni problema, ampak potem pač ne piši, če nimaš časa.

Pozoren sem tudi na stil pisanja. Ni problem, če ni slovnično pravilno, ampak če vidiš, da nekdo napiše "gdo", namesto "kdo", je to en tak zelo odbijajočih faktorjev. :)

Sicer pa je zanimiv chat pogoj za izmenjavo slik in srečanje v živo. Neka kratka iztočnica, v živo pa je potem tako vse hitro jasno.

:)

"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#44 Goflja

Goflja

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2014 - 19:34

Namen portalov v stilu Gayromea žal ni vzpostavljanje normalne komunikacija, ampak čimprej najti nekoga za fuk (a to sploh lahko napišem ;) ?) Navadili smo se hitre in brezobrazne komunikacije, in ravno zato sem zbrisal profil na takšnih portalih. Vsekakor niso slabi že iščeš olajšanje, za kaj resnejšega pa težko, vendar ne izključujem. 

#45 wonderland

wonderland

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2015 - 01:22

Gawsh xD

Js odpišem vsakomur, pa tud če je to sam "Sry, not interested", ker tud sam ne maram ignoriranja. ČE nimaš interesa, povej. id doesn't take more than f... 3 secs.

Sem pa tko dost "domač" pr pisanju in me bk za pravopis and all that. Pišem kot govorim, čeprav opažam da kr velik folka tle pričakuje več xD

Live and let live

#46 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2015 - 20:07

Mislim, da je ignoriranje na vljudno napisano sporočilo odraz prejemnikove nizke inteligence in pomanjkanja bontona. Moraš biti pa res bu.ast, da ne odgovoriš vsaj: "Ni mi do klepeta." Sicer pa je še to...tisti, ki iščejo sex so meni osebno res nesramni in nemoralni, saj se do drugih obnašajo kot da so nekaj več. Takega geja bo enkrat fajn streznilo, ko se bo z glavo zadel v zid.

#47 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2015 - 21:56

... Zakaj bi nekomu odgovarjal karkoli, če sam ni pripravljen vložiti niti več kot samo: Oj, kako?...

Vzamem nazaj, sem s časoma postal manj vzvišen, bolj odrastel ter spremenil mnenje. Tudi če nekdo začne čisto preprosto, odgovorim. Je vsaj začel.

#48 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2015 - 15:39

Jaz tudi vedno odgovorim... zakaj nebi dal komu možnosti za pogovor...?? Pa tudi sam rad klepetam... :mezik:

#49 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2015 - 19:22

Jst pa vedno vsem odgovorim, ce poslejo sporocilo. Ker nikoli ne ves, koga spoznas. Je pa dostikrat tko, da se mi kaksen zbiralec slikc ali nesramnez naslika po vec mesecih in na novo zacne, mislec, da mam spomin kot zlata ribica. Ampak hej, morjo bit tut taki, da ti ni dc.

#50 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2016 - 09:56

Se mi je zdelo, da je nekje v zgodovini tale tema...
Rad bi samo pokomentiral, kako sem zgrožen nad slovnico oz. načinom pisanja nekaterih objav tule na forumu.
Fantje in dekleta, dajte pred objavo preleteti kaj zapišete, preden pritisnete gumb "objavi". Madona! :)
Pa lepe jajčke vam želim! ♡
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov