Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sporazumevanje in pisanje sporočil

65 odgovorov v tej temi

#1 MrX

MrX

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2012 - 21:54

Pozdravljeni!
Opažam, da ne razumem, kaj se dogaja z ljudmi oziroma zakaj ne znajo normalno komunicirati in odgovarjati na sporočila. Zdi se mi, da skoraj nihče ne pozna osnovnih načel (dobrega) sporazumevanja... pa naj bi živeli v napredni in civilizirani družbi... mah... A je tako težko odgovoriti na poslano sporočilo? Pa ne glede na to ali je oziroma bo hipotetični odgovor pozitiven ali negativen. Ali se ne spodobi, da se prejemnik sporočila odzove?

Prispevek uredil/a: MrX, 09 oktober 2012 - 21:55.

#2 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2012 - 22:26

Lube hitro pregleda sporočila

Mogoče pa je problem v tem da jih je strah navezat kontakt, so le bežno registrirani za spremljanje forumskih debat.
Kdaj tudi sam zgrešim vizualno notifikacijo o novih zsjih, pa odgovorim... precej pozno.
Torej problemov je več :)

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#3 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2012 - 23:13

MrX, težava je v sami osnovi določene osebe. Ali kot je rekel predhodnik, ga je strah navezati kontakt ali zgolj izbrati začetne besefe in jih povezati v smisel, ki bo prebil začetno "oviro".
Drugi problem pa je, ko oseba plansko ne odgovori na zastavljeno vprašanje ali poslano sporočilo. To je samo odraz ignorantskega obnašanja in "napaka" v obnašanju.
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#4 Tomaz

Tomaz

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2012 - 06:16

Hja, včasih res kakšno sporočilo preberem bolj pozno, a vselej odgovorim. Saj veš; bolje prepozno, kot nikoli. Tudi jaz ne maram ljudi, ki ignorirajo, brez da bi vsaj povedali, zakaj. Naj me vsaj nekam pošlje; bom vsaj vedel, pri čem sem.

#5 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2012 - 19:50

Jaz včasih tudi ignoriram kak ZS na GR. Pa da razložim moj vidik: na začetku sem se trudil in rekel, da mi pač ni si za pisati z njim. Pa je bila pri vsakem človeku potrebna dolga debata, zakaj, kako, pa če vseeno ne bi chatal,.... Če pa človeka ignoriram, pa kaj hitro odneha (sploh če je sporočilo: "oj", ali kaj podobnega).
Vem pa, da to ni lepo, ampak ne da se mi ukvarjat z nekom, za kogar se mi zdi, da niti prijatelja ne bi mogla biti.
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#6 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2013 - 08:34

Mislim, da smo dandanes enostavno preveč obremenjeni z vsemi virtualnimi dražljaji ... Vsak ima pač omejen čas v dnevu, ki ga nameni prebiranju novic, branu e-pošte, forumov, sporočil na FB in milijonih drugih strani ... Sam zelo nerad odgovarjam na sporočila, ki so v dolžini podobna SMS-om in polna pravopisnih in drugih napak. Če so nekoč lahko tudi tedne čakali na klasična pisma, se menda tudi zdaj lahko toliko potrudimo, da vsaj še enkrat na hitro preletimo, kar smo napisali, preden se bo čez nekaj sekund sporočilo znašlo v predalniku prejemnika.
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#7 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2013 - 13:24

Se strinjam. In ne razumem zakaj taka užaljenost če nekomu izpiše da sem bil nazadnje viden v klepetu pred 1 uro pa nisem še vedno odgovoril :)
Kratka sporočila v dolžini par povedi so še v redu, me pa precej zmotijo enovrstični odgovori v stilu "res je", "hihi" ali "haha" na nekaj za kar si porabil čas in si se razpisal.

Zato postanem živčen če sem prijavljen v IM klepet z čistimi neznanci, oz bolj bedaki :)

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#8 aora14

aora14

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2013 - 21:22

zdravo, mislim .če dobimo sporočilo, je lepo da odgovorimo, s par besedami.

#9 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2013 - 10:41

Sporočila... Hm, seveda je spodobno na vsako prejeto sporočilo odgovort - seveda, če je potreben odgovor. Sem pa dostikrat opazil, da je problem ne v pošiljanju sporočil ampak v pogovoru preko telefona (naprimer spoznavanju novih ljudi). Dostikrat sem doživel, ko sem se z neko osebo menil preko sms-ov, in kasneje hotel pač slišati glas te osebe, da se potem oseba ustraši pogovora. I n za njim se potem izgubi vsaka sled. Kajti sem mnenja, da veliko več izveš o namenih ljudi preko glasovnega pogovora kot pa sms-ov. Kajti v sms-ih ti lahko naklada na dolgo in široko da je oh in sploh, ko pa se hočeš pogovort z to določeno osebo, pa ne spravi glasu iz sebe.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#10 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2013 - 14:14

Odgovarjam samo na sporočila, ki so vredna mojega odgovora. Za razne klasične mesiče tipa "kako si" se mi ne splača zapravljati časa.

#11 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2013 - 13:04

Sam sem bil včasih ravno tako izjemno občutljiv na ljudi, ki niso odgovorili na sporočilo, ali pa so to počeli z enozložnicami. Sčasoma se človek navadi in tudi sam določena vprašanja presliši in prezre sporočila.

#12 queerKa

queerKa

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2013 - 18:49

o wow, kako si je ful premalo pa to, da bi bilo vredno odgovorit:). zabavno. no saj, kar se tice neta in pogovorov s tujci, okej no. se mi pa zdi bolj brezveze, da nekateri ljudje niso zmozni odpisat na sms. ki jih poznas recimo. nekateri pozabijo. nekaterim se ne zdi vredno ali kaj. nekateri rabijo "mir". potem se to pove.v vsakem primeru je hudo nevljudno. in zdi se mi brezveze, da ce se je tebi zdelo brezveze, da ti niso odgovorili, da si zdaj sam postal tak. ni vazno kdo, govorim na splosno. ampak kakorkoli, kar se vrti se vrti in se zavrti nazaj.
Bo kot mora bit in ko mora bit bo

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2013 - 13:47

Osnovna načela sporazumevanja? So obvezna pri zadevah, ki so službene oz., uradne. Če pa ne odpišem vsakemu, ki mi pošlje sporočilo na kakem gej portalu pa v temu ne vidim problema. Vedno odpišem na e-pošto na uradnem e-mailu in kar se tiče osnovnih poslovnih, službenih in ostalih uradnih zadev. Za vse ostalo pa je odvisno od prostega časa in volje. Vsekakor nimam nobenega slabega občutka, če ne odpišem vsakemu.
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#14 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2013 - 15:40

Saj določeni portali (npr. romeo) so itak narejeni po principu tržnice (vsaj kolikor sem videl, sam nikoli nisem imel tam profila) ... Pač klikneš na prosil, pogledaš karakteristike in če ti je nekdo všeč, mu pišeš. In če ne dobiš odgovora, verjetno nisi dal dovolj dobre ponudbe. Predvidevam. :)

Verjetno pa nikomur ne bi bilo težko poleg "Živ', kwa dogaja?" dopisati "Zanimiv profil imaš ..." ali "Vidim, da te zanimajo filmi ..." ali kaj podobnega.

Prav zaradi tega imam rad strani, kot je npr. ta forum ali FB, ker imaš vsaj malo boljši vpogled v to, kaj človeka zanima in če ti je nekdo kul in mu pišeš, lahko tudi on malo pogleda tvoj profil in objave in se tudi komunikacija lažje razvije ...
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#15 Tenoch

Tenoch

piščan'c

• Člani
  • 190 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2013 - 16:43

Redno in v doglednem roku odgovarjam na službene/poslovne zadeve, zadeve povezane s šolo ter komunikacija s prijatelji/kolegi/znanci. Kar pa se tiče ostalih zadev, kot so zs-ji na raznih forumih, portalih itd. pa čisto po občutku. Virtualnega sveta niti slučajno ne jemljem za enakega resničnemu, zato je moj odnos do oseb, ki jih osebno sploh ne poznam, prepuščen trenutnemu navdihu, počutju... in zato nimam komu kaj za polagat račune. Če odgovorim, odgovorim, če ne, pač ne. Kakor se mi zazdi. Pika.
Hello, hello, hello, how low?

#16 Alien

Alien

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2013 - 20:49

Kar se tiče SMS-ov; ali res hitro odgovorim ali odgovorim čez par ur. :D
To pa je večinoma zato, ker preberem sporočilo (na katerega verjetno nimam čas odgovorit), in rečem da bom nanj kasneje odgovoril, kar pa pogosto pozabim.

#17 kodzi95

kodzi95

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2013 - 21:12

Ce mi kdo poslje SMS mu odpisem takoj ali pa med odmorom v soli :), kar se pa tice e-mail ali pa sporocil na forumih pa vsak dan ko pridem domov :)
Kodzi!
You say i should be straight, i say taste the rainbow! Bitch!

#18 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2013 - 23:32

No večinoma sem zadnje čase kar veliko doma tako da z mail-i nimam problema in jih takoj ko se mi prikažejo odpišem no včasih to prikazovanje pri hitrosti mojega računalnika tudi traja ampak večinoma če sem doma se največ v urco nekako zavleče(komp je res počasen že). Pri sms sporočilih pa tudi ni težav in jih takoj odpošiljam nazaj ker imam mobilni telefo seveda vedno pri sebi. :P
Če pa slučajno kdo ni dobil mojih sporočil nazaj se pa zelo opravičujem in naj me kontaktira namreč ti nikakor ni v moji navadi da ne odpisujem nazaj. :)

Prispevek uredil/a: bugs01, 15 marec 2013 - 23:33.

Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#19 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2013 - 01:08

Na elektronsko pošto, klice in sms-e odgovarjam redno in skoraj zmeraj. Na sporočila na raznih forumih in socialnih omrežjih po občutku in občasno naredim popolen ignore. Zakaj bi nekomu odgovarjal karkoli, če sam ni pripravljen vložiti niti več kot samo: Oj, kako? Ignoriram tudi pretirano vsiljive. Zakaj bi dajal ostale podatke kar tako naokrog, da je potem nekdo vsiljiv še na drugem mediju in se ga je še težje znebiti? Takih nikoli ne razumem. Slabe izkušnje.

Ampak se še najdejo 'normalni' sposobni komunikacije. Takim zmeraj odgovarjam.

#20 Deathd

Deathd

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2013 - 14:08

Odpišem vsem ki me kontaktirajo pa naj bo spročilo samo hey ali pa cel esej. Ne vem zakaj ne bi odpisoval če se je nekdo portudil in napisal vsaj hey se mi nekako zdi vljudo da mu vsaj odpišem. Sovražim pa ko mi kdo v prvo sporočilo napiše bi se dobila ali pa kaj pobnega, moj odgovor je vedno ne  :nene:  , če bi se vsaj toliko portrudila osbea in najprej napisal zdarvo in kako si, in nato če bi se dobila bi mogoče razmišlajl o kakšnem drugem odgovoru kod pa ne.

D€aTh

#21 perocat

perocat

biskvitek

• Člani
  • 43 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2013 - 13:08

Jaz vedno odgovorim vsem :) Pač nekak se mi zdi človeško da odpišem ... ker tudi meni ni cool če mi kdo ne odpiše. Na drugih forumih in straneh pa ponavadi z veseljem j***m v glavo s hladnimi ali drugačnim sproročili, tiste ki mi pošiljajo sporočila s spolno vsebino in vabila za sex date :D 

#22 soncek86

soncek86

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2013 - 16:00

z veseljem odgovorim na sporočilo, razen če je primerni odgovor molk v temu primeru ne odgovorim. Primer če nekdo naprimer ne razume predhodnega sporočila in želi me prepričevat v nekaj v kar očitno nočem, naprimer sex takoj,  vendar lahko tudi na takšno sporočilo odgovorim enkrat kasneje .... z ampak bolj kot ne z kakšnim zanimivim vprašanjem. Ljudi kateri ne odgovarjajo na sporočila pa naj bo to samo hi, kako si? Jemljem kot osebe katere so propad od mojega mišljenja zato jih nočem imet v bližini,... ker so omejene.

#23 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 31 oktober 2013 - 11:55

Ljudi kateri ne odgovarjajo na sporočila pa naj bo to samo hi, kako si? Jemljem kot osebe katere so propad od mojega mišljenja zato jih nočem imet v bližini,... ker so omejene.

To, da take osebe smatraš kot propad? še razumem, nikakor pa ne moreš vedeti, če/ali so omejene. Nekateri že imajo razlog, da ti ne odgovorijo in verjamem, da taka oseba prav tako ne "hrepeni" po tvoji bližini. =D

Sam načeloma odgovorim na sporočila, le redko temu ni tako. Ponavadi potem ko sem imel z nekom že neko neproduktivno "debato" ali pa sem zaradi določenih pogojev že jasno pokazal nezainteresiranost. Prav tako nimam nobene potrebe po odpisovanju kadar oseba nastopi neposredno v stilu: "Koliko si visok, koliko tehtaš, ali si A/P, etc". Pa tudi, ko ti sogovornik vrača sporočila v 3-5 besedah. Brez veze. =)

A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#24 Clockwise

Clockwise

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 31 oktober 2013 - 14:48

Zanimivo ... Meni se pa zdi bolj omejeno, da dobim spročilo, iz katerega ne znam razbrati, ali je moj sogovornik že kdaj slišal za slovnico - odsotnost kakršnihkoli ločil, izpuščanje črk, neraba rodilnika, "piši kao što govoriš" (npr. "hej kako si z kot si kaj delaš"). Od sogovornika pričakujem vsaj neko dostojno sporočilo (ne perfektno, le dostojno :P) - v nasprotnem primeru mi je to skoraj preveč moteč dejavnik, da bi nadaljeval pogovor. Naredi dober prvi vtis! ;)   

#25 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 01 november 2013 - 01:40

Ljudi kateri ne odgovarjajo na sporočila pa naj bo to samo hi, kako si? Jemljem kot osebe katere so propad od mojega mišljenja zato jih nočem imet v bližini,... ker so omejene.

Če je to letelo name, je odgovor preprost. V poplavi sporočil v ničemer ne iztopa in če jaz niti npr. ne pričakujem sporočil in nekdo začne z "Oj, kako?" potem na to navadno ne odgovarjam. Naj imajo prednost tisti, ki so vsaj bolj izvirni in zainteresirani kajne? Ker odgovor na zgornje je lahko samo "Dobr, pa ti?" čeprav nikogar v resnici ne zanima kako sem. Bom pa zagotovo odgovoril na "Oj, v resnici me ne zanima kako si, me pa zanima, če bi bil pripravljen mal poklepetat?". Vsaj vem da je iskren.

Drugo je, če pričakujem sporočila, takrat pa se seveda odgovarja na vse. (In pričakujem mislim v smislu, da sem objavil npr. v temi spoznaj me prispevek)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov