Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

LGTB scena in grožnje

27 odgovorov v tej temi

#1 crazy_guy

crazy_guy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 08:48

Pozdravljeni,

zanima me, ali ste se kdaj srečali z grožnjami in opravljivimi jeziki na naši sceni? Zadnje čase opažam in slišim, da se ljudje kar veliko ukvarjajo z menoj in mojim fantom. Baje gre nekaterim v nos, da sva skupaj in na vsak način producirajo govorice, ki nato vnašajo nemir v najino življenje.
Spoštujeva se in skupaj probava prebroditi vse te insinuacije, tudi tako, da sva se popolnoma izolirala od gej scene že pol leta nazaj, da sva dejansko šla nazaj "v omaro". V zadnjem času razmišljava, da bi se preselila v tujino. Z znanjem in izkušnjami ter s tem, da sva že oba živela v tujini, nama verjetno ne bo težko.

Kako se vi soočate s takimi stvarmi, če se seveda soočate. Hvala za vaše mnenje.

lp
Virtus unita fortior

#2 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 08:53

Ja, govorice so nekaj povsem vsakdanjega, get use to it. Enostavno jim ne posvecajta pozornosti in vajino vezo gradita na vaju, brez vaskih cenc.

Razmisljanja o selitvi zaradi govoric? Ne me hecat. Izzivi se pojavijo zato, da se z njimi spopademo, ne pa bezimo.

Folk, ki vaju ne pozna ali pozna samo na videz, odrezita, naj govorijo kar zelijo, ohranita zgolj prave prijatelje, ljudje, ki jih cenita, spostujeta (in jasno obratno), s katerimi se imata fajn in to je tisto, kar zares steje.

#3 crazy_guy

crazy_guy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 08:58

Imava zelo ozek krog prijateljev, gej prijateljev nimava, ker jih tudi pred tem, ko se še nisva poznala, nisva imela. Željo po selitvi imava oba, sva jo imela že prej. Govorice pa so to željo samo vzpodbudile.

Hvala za tvoje mnenje, lp
Virtus unita fortior

#4 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 09:15

No, potem pa fino. Samo ne mislit, da v tujini tega ni. Mogoce v manjskem porastu, pa vseeno. Vprasajta se, zakaj vama gre toliko do zivega neka XY oseba, ki o vaju siri lazi?? Pa ne samo o vaju, se o stotinah drugih ljudi na sceni in izven nje. People talk.

Pa ne mislit, da so vsi taki, se zdalec niso. Sama imam kar nekaj lg frendov/ic, tekom casa si izberes pac tiste, ki ti nekaj dajo, ostale pa skenslas.

#5 crazy_guy

crazy_guy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 09:33

Žalostno dejstvo je to, da se širijo laži na splošno o ljudeh, tako na sceni kot izven. Ljudje so očitno zelo nezadovoljni s svojimi življenji, da jim tako delovanje pride v kri in se ukvarjajo z drugimi, kot pa sami s seboj in s svojimi problemi. Da nama gre do živega, verjetno zato, ker sva oba imela za seboj vezi, v katerih sva bila prevarana in razočarana. Midva se še vedno, čeprav sva že nekaj časa skupaj, spoznavava počasi, ker želiva uživati v malih podrobnostih. Imava pa oba podporo najinih družin, ki vedo, da sva skupaj kar nama daje dodatno energijo.
Virtus unita fortior

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 11:04

Toliko kolikor bosta pustila, toliko bo vnešenega nemira v vajino zvezo. Tujina ne bo nič drugačna, neumno, da vaju to žene v selitev.
Več trde kože in realnega pogleda vama ne bi škodilo. Naučita se živet in ignorirat nepomembne stvari - kar govorice so.

Glorč
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 13:05

Super, da se imata fajn! To je vse, kar je pri zadevi pomembno. Govorice so in bodo vedno del našega življenja. Tudi sam sem že bil tarča zlobnih jezikov in kar nekaj ljudi ima še sedaj zgrešeno predstavo o meni. Drugi, tisti, ki imajo toliko zdravega razuma, da so se odločili si sami ustvariti sliko o meni, so svoje mnenje spremenili.

Jaz na to gledam tako - če nekdo sproža govorice, ki se izkažejo za neresnične, sam izgubi na kredibilnosti kot vir informacij. Povedano preprosteje, če vztrajno lažeš, ti verjame vedno manj ljudi.

Če se imata namen seliti, krasno, vendar naj govorice ne bodo del te zgodbe. Vajina ljubezen je samo vajina in želim vama, da traja!
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#8 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 19:27

Naj vam bo motiv za odhod v tujino kaj drugega kot le to, ker drugače je to samo bežanje pred problemi.
Sem že bil zraven ob takih opravljanjih pa potem takim postane izjemno nerodno ko poveš da tistega poznaš :D Pa še spotoma dodam med mano in takimi ekstra distanco, če je res potrebno.
Drugače na splošno gej sceno ne jemljem resno - imam par gej prijateljev katerim jim zaupam, večina je žal pokvarjena (ne v dobrem smislu) ali pa enostavno čudna.

Presodita, če je vaš odnos zrel in si res želita življenja drugje (ljubezen ni večna, traja precej raznoliko).

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#9 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 20:32

Drugo na pomaga kot to, da ignoriraš in preslišiš zlobne jezike. To se dogaja. Ne samo vama, tudi drugim parom pa ni nujno, da so istospolno usmerjeni.

#10 gevallen

gevallen

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 23:20

Če bosta zbežala sedaj, bosta vedno, ko bosta naletela na tak problem zbežala. Nevem kaj bosta potem imela od življenja. Soočita se z zadevo in si selitev v tujino privoščita kot nagrado, če že.
"You can see clearly only with your heart . What is truly important is invisible to the eyes."

#11 Kalia

Kalia

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 08:42

Zlonamerno opravljanje in širjenje laži izvirata iz nizke samozavesti, ljubosumja in podobnih reči. Blatenje drugih je le orodje za doseganje svoje (navidezne) večvrednosti. Zadovoljen, srečen in samozavesten človek nima potrebe po takšnih umazanih prijemih. Zato si govoric ne ženita preveč k srcu. Niso nič drugega kot sfaljen in samodestruktiven način izogibanja lastnim težavam, ki ga uporabljajo ljudje, ki so ali preveč leni, da bi se z njimi soočili, ali pa preveč slepi, da bi jih sploh opazili. V obeh primerih pa niso srečni v svoji koži. Ne morejo biti, ne s takšnim odnosom do drugih. Karma je prasica ;)

Selitev pa seveda ni rešitev (čeprav se rima :D). Razen če imaš v mislih samotni otok.

#12 cyrusII

cyrusII

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 10:59

Mislim, da ste malo preveč ostri! Crazy_guy, če si resnično želita odseliti nekam drugam, go for it!!! Če imata možnost in si tega res želita, zakaj pa ne? Razumem, če nekomu že preseda isto okolje in se ne počuti del njega. Verjamem da lahko selitev za marsikoga pomeni pozitivno psihično spremembo. Spet nekaterim (meni verjetno) bi to pomenilo ogromen stres... Drugače pa nisi kaj preveč napisal kaj te govorice sploh so? Misliš s tem znance, ki tračajo ali sosede, ki vama grozijo ??

#13 crazy_guy

crazy_guy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 11:41

Glede selitve v tujino: seveda za to ni razlog, da se seliva. Je pa ena od mnogih stvari, ki nama je dala še več motivacije, da greva v novo okolje. Selitev sva navajena iz različnih obdobji, ko še nisva bila skupaj, eni zaradi študija, drugi zaradi selitev starešev v različne države. Ker si želiva ustvariti družino, jo želiva ustvariti tam kjer se bova midva dobro počutila in če naju Slovenija pri tem omejuje, se bova pač tako odločila. Nikako ne gre z odvračanjem od problema ali bežanjem pred zlobnimi jeziki. Opravljanja so pa raznorazne insinuacije in želje po razbitju veze. V večini primerov, ko sva ugotovila, kdo sproža govorice, sva ugotovila, da so to osebe, ki sva jih nekoč spoznala na kakem žuru in so pokazali interes za mojega tipa ail pa za mene in očitno mislijo, da bodo sexali z njim ali z menoj, če bova narazen in probajo seveda to sabotirati. Vsak se sooča z različnimi grožnjami, jaz na primer s tem, da bom razkrit v službi, kar pa ne bi bilo prav dobro oziroma bi mi povrzočilo veliko problemov pri vsakdanjih problemih, prav tako pri mojemu tipu. Le delava v poklicih in sva si vsak na svojem področju ustvarila neko ime, in pač ne želiva biti znana po tem: nrp to je pa Janez iz tega in tega oddelka in je gej, pretekli dosežki na delovnem mestu bi bili pa spregledani.

Ker sva oba nekako izpostavljena in vodiva teame v svojih službah oz na delovnih mestih, pač morava skrbeti tudi za avtoriteto in predvsem tudi zato, da zasebno življenje ostane zasebno. NIkogar ne briga s kom delim posteljo in kaj delam izven delovnega časa, če jaz tega ne želim povedati. Vsaj ne v službi, ki jo opravljam sam, preveč je javno izpostavljena.

Verjetno se vam zdi, da se bojim lastne sence in tega, da sem gej. Lahko me zaradi tega obsojate, vendar sem egoistični karierist, ki ljubi mir in zasebnost v najvišji možni obliki.

lp
Virtus unita fortior

#14 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 14:22

Verjetno se vam zdi, da se bojim lastne sence in tega, da sem gej. Lahko me zaradi tega obsojate, vendar sem egoistični karierist, ki ljubi mir in zasebnost v najvišji možni obliki.

Jaz si niti slučajno ne mislim tega! Tvoja zasebnost je samo tvoja in samo ti se lahko odločiš, s kom jo boš delil in v kolikšni meri. :-)

Grozljiva se mi zdi izkušnja, ki jo opisuješ - namreč, da nekateri poskušajo nekateri razbiti vajin odnos zaradi foušije. Mislim, eno so govorice iz dolgčasa, nekaj drugega so zlobne spletke, ki imajo lahko realne posledice. Preziram take poizkuse!

Očitno je res, kar pravi rek: "Great spirits discuss ideas, mediocre spirits discuss events, small spirits discuss people."
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#15 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 14:29

Po eni strani vaju razumem. Pred leti sva s partnerko kar veliko 'vandrali' po 'sceni' - bolj mislim tu srečanja, ne teh klubskih scen. In potem slišiš tako, naključno pri sosednji mizi, ko sediš v nekem lokalu: A veš, da baje Zoja in ... (dejansko so uporabljali moje MF ime ljudje, ki sem jih prvič v življenju videla) sta ful ... (vstavi poljubni nesramni komentar), mi je povedala .... (tokrat dejansko ime osebe, ki jo poznam) in tako dalje in tako dalje. Res je, to ni nič takega, dogaja se vsak dan. Dogaja se tudi, da se ljudje v virtualnem svetu delajo, da te ne poznajo in ti pišejo zasebna sporočila, kot da si oseba, s katero prvič komunicirajo, samo zato, ker so zamenjali psevdonim in mislijo, da so s tem uspešno zakrili svojo identiteto. Dogaja se, da o sebi slišiš stvari, ki niti slučajno ne držijo. Dogaja se, da o sebi slišiš stvari, ki popolnoma držijo in si jih nekomu zaupal, ker si mislil, da lahko. Toliko bolj je tukaj to prepoznavno, ker je prostor omejen, hkrati pa tudi število ljudi v njem, sploh konstante, ki se ves čas pojavljajo v tej skupnosti.

Tako sva se tudi midve postopoma načrtno, morda nenačrtno, kaj pa vem, oddaljili od te 'scene', nekaj pa je imela pri tem tudi selitev iz Ljubljane na obrobje, in ohranili stik večinoma s strejt ljudmi, če že moram svoje prijatelje opredeljevati po njihovi spolni preferenci. In potem je ves čas prisoten ta strah, komu lahko zaupaš. Kdo je tisti, ki ti odpre svoj osebni prostor, te sprejeme z nasmehom, se s teboj pogovarja, te pripravi do tega, da mu zaupaš in te potem, ko te ni zraven, fajn prežveči med zobmi in izpljune, kar je ostalo, da še drugi lahko poberejo in žvečijo naprej. Jah, to je pač tombola v življenju, ki se brez izjeme dogaja povsod. Zato govorice res niso razlog, kot je lepo zapisal Glorči, da se preseliš v tujino. Tudi tam je zadeva podobna, morda le večja, drug jezik, drug način, ljudje pa smo isti. Jaz sem 100 % za, da sprobaš tujino, zakon! Samo iz pravih razlogov.

Ker sva se oddaljili od te skupnosti, sva hkrati zagotovo 'izgubili' tudi možnost zbližanja z ljudmi, s katerimi bi morda lahko ustvarili dolgoletno prijateljstvo. Vsak korak ima svoj davek. Ampak tisti občutek, da nikoli več ne bom vedela, komu zares lahko zaupam in kaj bo prišlo naokrog, je prevladal nad željo po aktivni udeležbi v glbt skupnosti. Moja izguba? Zagotovo. Verjetno. Niti ne.

Skratka, da ne zaidem. Jaz še vedno zelo verjamem, da so povsod dobri in slabi ljudje, je pa res, da je v glbt skupnosti to toliko bolj izraženo (morda je zaradi majhnosti to v SLO še toliko bolj očitno?), in smešno je, da sem se jaz tam počutila bolj ranljivo kot kjerkoli drugje. Tako pa se človek ne bi smel počutit, a ne? :) In nikjer drugje še nisem izkusila res teh neposrednih govoric, ki so me res prizadele. Je pa to samo moja izkušnja in prepričana sem, da 90 % ljudi uživa polno, zadovoljno in srečno družabno življenje znotraj te skupnosti. In prav je tako. :)

#16 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 15:02

Jaz imam pa ravno obratno izkušnjo. Od mojega coming-outa sem bil večino časa izoliran od "scene". Za sabo imam dve daljši vezi ter nekaj krajših vmesnih obdobij samskosti in nikoli nisem čutil želje ali potrebe po spoznavanju, druženju ipd. Ker mi poleg tega scena, kot jo poznamo v Sloveniji, ne nudi ravno tega, kar je meni na kožo pisano (recimo, ne poslušam muzike, ki se vrti po K4 ali Tifli), je bilo še toliko manj iniciative.

V zadnjem letu pa sem pretežno preko foruma in forumskih pijačk spoznal veliko ljudi, z nekaterimi od teh se sedaj redno družim, z drugimi smo se samo nekajkrat srečali. Še vedno ne morem reči, da sem v stiku s sceno, sem pa precej razširil krog znanstev glede na pretekla leta. In sem na začetku tudi naletel na negativno izkušnjo v smislu opravljanja in laži, zaradi katere sem postal malo previdnejši glede vprašanja, komu zaupam. Najbrž res nima smisla nositi srca na pladnju, ker nekateri ljudje to preradi izkoristijo za zle namene.

Vendar se mi zdi ob tem pomembno spoznanje, da je vprašanje zaupanja tisto, ki je v vseh odnosih najbolj pomembno, da ne rečem temelj. Če med dvema obstaja zaupanje, se lahko tudi ob raznih pretresih v smislu zlobnih govoric, krepi in njun odnos še poglablja. Čeprav si predstavljam, da je izpostavljenost takim zgodbicam tudi utrujajoča.

Kot pravi Zoja, človek bi se moral počutiti varno, sproščeno. Kje in s kom si bo našel oz. zgradil ta varen kotiček, je pa stvar izbire posameznika.

#17 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 15:21

Mene so na sceni pogosto vlačili po zobeh. Še vedno me. Niti pod razno se zaradi tega ne bi selila v tujino. Tam je enako. Tudi grupiranje na sceni je enako kot tukaj. Zakaj bi potem svoje življenje postavila na glavo, da končam v istem majhnem bazenčku egotripov? Ne, hvala.
Včasih me je zelo prizadelo, ko so vsi več vedeli o meni kot jaz. Zdaj mi je vse skupaj smešno. Kar naj govorijo... Če je kdo srečen, ker opravlja... Pa naj.
Ne zanima me. Jaz in moji prijatelji že vemo, kaj je res in kaj ne. In to je vse, kar mi je pomembno.

Nič zanimivega. Move on. 

#18 ovnica

ovnica

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 16:49

Tudi jaz vaju spodbujam, da vsekakor gresta v tujino. Človek ni ravno pogosto tako pogumen, da bi si to upal. In če sta se našla dva, ki si to želita in upata, je to tisto pravo. Jaz sem to storila in mi ni bilo nikoli žal. In si samo želim, da bi se še kdaj tako počutila, kot takrat s to osebo...ko imaš občutek, da bi zmogel vse, da si upaš kamorkoli.

Ljudje so neverjetni. In zmeraj se najde, kdo ki je škodljiv oz. skuša biti. Vendar, če se o tem pogovarjata, si gradita svojo ogrado varnosti in moči. Nihče ne bo zmogel preko te vajine ograde, če mu ne bosta tega dopustila.

Sem pa tudi sama opazila, da se v tujini manj ukvarjajo z sosedom, bolj sami s seboj. je pa seveda odvisno kam imata namen iti.

Kakorkoli, vidva se odločata, kaj od zunanjega sveta se vaju bo dotaknilo in kaj ne. In le pojdita v tujino! Nazaj se vedno lahko vrneta. :)
Izkušnja ni tisto, kar se nam zgodi. Izkušnja je, kar storimo s tistim, kar se nam zgodi.
Potovanje vase - Shirley Maclaine

#19 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2012 - 21:06

Ljudje bodo vedno in povsod govorili stvari o tebi. Na eni točki je treba to preboleti, skrbneje izbrati krog ljudi, ki jim zaupaš in predvsem delati sam pri sebi za čisto vest. Nič ti namreč ne more priti do živega, če veš, da kar govorijo ni res ali pa je stvar preteklosti. Redkokdo namreč upošteva, da je del osebnostne rasti delanje napak in učenje iz njih, spreminjanje.

Če vaju v tujino preveč žene želja po oddaljitvi od scene - nikar. Prej ali slej bosta videla, da ne bežita pred njo, ampak pred samim seboj. Verjamem namreč, da te govorice lahko vržejo iz tira samo, če tudi sam dvomiš vase in svojo resnico, ter je v njih zrno resnice ali zgolj odmev lastnega strahu, četudi izmišljotina.

Vse kar sem že slišala o sebi je bilo včasih težko prezreti in pozabiti. Potem pa sem začela živeti tako, da poskušam dosegati lastne ideale in sem zadovoljna, če sem jaz zadovoljna. Kar naenkrat so mnenja ljudi, ki jim ni mar zame ali meni za njih, postala nek oddaljen odmev nečesa nepomembnega.

Prispevek uredil/a: Chiara`, 29 avgust 2012 - 21:06.

#20 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 02 september 2012 - 10:33

In kako bi dejstvo, da bi tvoji podrejeni v službi izvedeli da si gej, vplivalo na tvojo avtoriteto? Če ne vodiš skupine nedozorelih najstnikov ali pevske skupine v cerkvi, to res ne bi smel biti problem? Itak pa bi lahko kot vodja tima pač odstranil tiste, ki delajo probleme.

Res je, izpadeš kot nekdo, ki se boji lastne sence. motijo te govorice, motijo te insinuacije, moti te kaj bi si sodelavci mislili o tebi, moti te možnost izgube avtoritete v verjetno eni resni službi.

Ker pa bi s selitvijo verjetno tudi izgubila svoje položaje v službi pa niti ne vem zakaj bi to bil problem...

#21 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 09 september 2012 - 11:46

Poglej malo pretiravaš, jaz sem se tako obremenjeval z drugimi, da sem biu že na poti, da pristanem na zaprti oddelek.
Zdi se mi, da je to zgolj strah, da bi izgubil svojega partnerja. Noben načeloma ne govori veliko o vaju le občasno se kaj omeni, obstajajo pa psihoti, ki vam ne bodo dali miru.

To, da bi se preselila je preprosto brezveze, da bi bil vzrok zaradi drugih, je pa dobro, da se gre kam drugam, ker je tu dolgočasno. Srečujem se z groznajmi vsakodnevno in mi sprožajo nasmehe na očeh včasih sem pa resno vzel in to je bila velika napaka. Določeni so ljobosumni nate in so najbrž čutili nekaj do mene in zato zganjajo, ampak se navajam in mi ni nič nenavadnega.
Če se imata res rada potem bosta dovolj močna da preslišita minijaturne govorice.Tudi sam sem slišau govoriti o tem in onem, pa nekako postajam pristaš tega,
da pač ne želim več poslušat govoric, ker nima smisla in ljudje res nimajo življenja, ki govorijo o drugih. Tudi sam opažam, da počasi me pojenja tisti srd, ki ga imam v sebi odkar sem počistil določene ljudi, ki v moje življenje sprožajo jezo, pa jih je ostalo bore malo. Odkar sem pa spoznal svojega mi je pa res mar za ostale. Raje si izberita še en dodaten hobi in ne bo časa za obremenjevanje o govricah.
Npr jaz sem si sposodil knjigo in ko začutim, da je potreba po njej ne obotavljam in se posvetim, ker je dosti slabše kot da bi se jokal v postelji in bal za lubija ali pa grem tečt in z tem pridobim , kot pa da bi se izgubil v nepomebnem slovenskem gay svetu v kateri sem že tako izpadel čuden, kot pa da se sekiram da mi bo nekdo pomeben , ki ga ne poznam in on ne mene. Zato pa nasmeh na obraz, ker ga jaz imam odkar sem spoznal mojo dušo. Itaq pa to vesta, tako, da ne bo problema za naprej.

Prispevek uredil/a: glorious, 09 september 2012 - 19:47.

He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#22 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 11 september 2012 - 18:26

Ah jej no, midva živiva na vasi že 4 leta, pa mi res dol visi če kdo kej govori okol. Do danes nisem še ničesar slišal, ker se s tem pač ne obremenjujem.
Slovenska "gej scena" je pa samo farsa, ki se hrani z nesrečo drugih.

Če meniš, da bosta v tujini bolj srečna, ker se ljudje ne bodo ukvarjali z vama, se zelo motiš. Človek dobi nazaj isto, kar oddaja v okolico.

Glej, sploh ni pomembno, kaj si drugi mislijo o vama - pomembno je samo to, kaj vidva vesta o vama in kako si zaupata - v slovenski kopalnici ali sredi Avstralije...

Prispevek uredil/a: Skuliran, 11 september 2012 - 18:28.

"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#23 crazy_guy

crazy_guy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 25 september 2012 - 09:09

Po daljšem času, se vam javljam.

Na nekatere komentarje se moram odzvati:

Brez zamere Hyperion, ampak ne vem v kateri državi ti živiš. Jaz sem še vedno v Sloveniji, pa ti lahko povem, da imajo ljudje zelo veliko predsodkov, sam delujem v organizaciji, kjer nas je približno 460 zaposlenih. To pomeni 460 različnih pogledov na življenje in predvsem 460 različnih političnih pogledov in predsodkov. In če moraš, kot vodja neke ekipe, biti na očeh vsem, zelo zelo hitro izgubiš svojo kredibilnost, vse prej te prepoznajo po tem, da si gej, kot pa po strokovnosti. Nisem zastonj delal in se odrekal stvarem v življenju, da uspem, zato, da bom potem vlačen po zobeh, ker sem gej. In ne gane me, če mislite, da se s tem getoeziram oz sem NE outiran.
Na komentar oz kar nekaj vaših komentarjev je bilo na možno selitev in da je drugje tako kot tu. Verjetno je res podobno kot v Sloveniji, vendar sva s fantom prišla do skupne odločitve. In to je, po tehtnem premisleku seveda, da se seliva v tujino. V začetku prihodnjega leta. Čeprav odhajava, verjetno mislite, da brez glavo, naj vam povem, da ni tako. Preden sva se odločila za to, sva seveda v svojih službah prosila za premestitve v tujino oz pomoč pri iskanju zaposlitev v državi, ki sva jo izbrala. In najini nadrejeni so nama šli zelo na roke. Fanta že čaka služba v izbrani državi, ne glede kdaj pride oz se odloči, da bo prišel, na isti položaj, vendar z boljšo plačo iz malo več odgovornosti. Meni pa je služba tudi uredila nekaj razgovorov in sem pred kratkim tudi dobil nekaj pozitivnih odgovorov in se moram samo odločiti katero ponudbo bom sprejel.
Odločitev za selitev v tujino je tudi botrovalo najini odločitvi, da se poročiva in si ustvariva družino, najverjetneje z nadomestnim materinstvom. Upam, da nama uspe in da se bova nekoč vrnila nazaj v Slovenijo, če si bova seveda želela zapostiti novo državo, v kateri sva oba pred tem že živela in študirala.

Tako, toliko za sedaj.

lp
Virtus unita fortior

#24 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 25 september 2012 - 21:27

Carsko! Vso srečo! :plosk:

#25 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 25 september 2012 - 21:54

Jaz tud čestitam. Pa upam da še prideta kdaj nazaj v Slo ;)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov