Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aseksualnost

53 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 12:53

Link do članka - klikni
Ste bili kdaj aseksualni :?: Če da, koliko časa :?: Ste aseksualni :?:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 13:04

Jah jst lih nism... sam poznam pa tud koga...

#3 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 13:04

Včasih paše, včasih ne paše. A ni tako?

Čeprav naj povem še to - članek mi daje misliti, kot da je to trajnejše "stanje". Torej ne gre za to ali sem kdaj bil aseksualen in koliko časa je trajalo, ampak za vprašanje ali sem aseksualen. Če aseksualnost primerjajo z vsemi drugami vrstami seksualnosti, potem je ta nespremenljivost (pogojno rečeno) nekako inherentna.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 13:12

Ja je to trajnejše stanje - toda, lahko je kdo bil nekoč. Naprimer 2 leti nič seksal, takrat bil aseksualen (če imel simptome, kot so značilni za aseksualnost). Lahko pa je trenutno kdo.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#5 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 14:22

Hello,

ampak, če je nekdo aseksualen in je npr. samski že 2 leti, potem se tudi ne samozadovoljuje. Ali pa se? :?: Če se samozadovoljuje, potem najbrž ni čisto aseksualen. Najbrž mu ni do ničesar, tudi do orgazmov, ki si jih "sam lahko priskrbi", ne. :roll:

Lep dan vsem!
Ljubezen je večna, dokler traja.

#6 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 15:34

Nisem, nisem še bil, dvomim, da kdaj bom :evil: !
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#7 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 17:32

Zagotovo nikoli in nikdar nisem bila :lol:

#8 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 17:45

Meni se zdi pa prav smesno da avtor clanka v isti kos z hetero, homo in bi seksualnostjo spravlja metroseksualnost :lool:
Drugace sem pa tudi jaz vedno bila seksualna, v takem ali drugacnem smislu. :D
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#9 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 19:34

Nekatere že po naravi malo bolj spolno razganja kot druge, tko da so že tuki razlike, nekatere pa verjetno ful malo. Pa če je tukej še kakšna psihološka komponenta, je pol lahko človek recimo sam 2 leti aseksualen.
Ampak da gre pa za 'novo družbeno kategorijo spolne usmerjenosti' se pa ne strinjam. Tko ko so bli in bojo zmeri nimfomanke/ni so bli in bojo tud 'aseksualci', ki imajo pač tolk manjši spolni nagon.

#10 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 20:23

Meni se zdi pa prav smesno da avtor clanka v isti kos z hetero, homo in bi seksualnostjo spravlja metroseksualnost :lool:
Drugace sem pa tudi jaz vedno bila seksualna, v takem ali drugacnem smislu. :D

Ja, mene je tudi zbodla ta metroseksualnost ... WTF, to je vendar heteroseksualnost s poudarkom na negovani zunanjosti in ne spolna usmerjenost.

Kar se pa aseksualnosti tiče ... Ja, verjamem, da obstajajo ljudje, ki si spolnosti ne želijo, ne sami s sabo ne z drugimi. V tem seksualiziranem času jim najbrž ni lahko :cry:
Jaz pa ne pašem zraven .... Nisem aseksualna, sem bi ;-)
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#11 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 20:25

Ja, mene je tudi zbodla ta metroseksualnost ... WTF, to je vendar heteroseksualnost s poudarkom na negovani zunanjosti in ne spolna usmerjenost.

Samo pokaze koliko je novinar sploh razgledan... Raje poka fore na besedne korene kot pa da bi se poglobil na to, kako njegov komentar vsebinsko izpade :loco:

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 20:28

Ok pa pustimo, zdaj novinarjevo razgledanost.

Tudi sam nisem aseksualen. Po eni strani si niti ne predstavljam, kaj je razlog - da je nekdo aseksualen :?:
Četudi so aseksualni - pa mislim, da jim ni hudo :?: Ker če bi jim bilo - bi bila to "bolezen" :?:

#13 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 20:35

Moja mama je aseksualna, je se kar mlada,tako da ni starost kriva. Pravi pač, da ne mara več tega, da ne rabi. Vidim pa, da moj foter zaradi tega precej trpi. Je bolj žive narave, al kak bi rekla. V glavnem se ve, da sem njegova :evil: :evil: :evil: .
Something's wrong...
But i don't know what...

#14 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 03 december 2004 - 01:19

Hello,

mene pa zanima, če je nekdo, ki je zdaj aseksualen, tak bil od nekdaj? :?: Ali je možno, da je nekdo kar lepo seksualen, pa potem skozi leta (npr. v dolgotrajnem zakonu) postane aseksualen?

Najbrž takih ljudi niti ni tako malo. :roll:

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#15 Gost_ZOE_*

Gost_ZOE_*
  • Gostje

Objavljeno 03 december 2004 - 02:00

Po mojem je bolj malo res asexualnih ljudi, najbrž pa ogromno sexualno otopelih - v dolgoletnih zvezah brez kakšnih konkretnih varanj se to pogosto pojavi... Zakaj?

#16 vanilija

vanilija

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 03 december 2004 - 15:05

Uf to je ena redkih stvari za katero vem, da 100% nisem :wink: drugač pa verjamem, da obstajajo takšni ljudje a se mi zdi, da jih je manj kot homoseksualcev..no sam zdi se mi :| me pa zanima zakaj pride do tega, da je nekdo aseksualen in ali obstaja možnost, da se tak že rodi :?:
J'ai touche le creux des vagues, le fond des mers, sur les flots le vent divague je me laisse faire.

#17 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 03 december 2004 - 16:36

nikol bila, nisem in upam, da nikol ne bom :D
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#18 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 00:51

Aseksualnost? Najprej bi pomislil, da gre za spolno zavrte ljudi (npr. zaradi vzgoje) ali pa za ljudi, ki so bili v ljubezni in/ali spolnosti zelo prizadeti, razočarani. Vendar, morda bi jim s tem naredil krivico. Ne vem. :?:

Ganimed in aseksualnost sta vedno bila povsem različna pojma in nič ne kaže, da bo v prihodnje kaj drugače. Če ni pri roki fanta, je pa vsaj roka ... in roka je dejansko vedno pri roki. :)

Da bi bila aseksualnost spolna usmerjenost? Nekako nimam tega mnenja, ker mi ob tem pride na misel malce provokativna izjava: če je aseksualnost spolna usmerjenost, bi po analogiji lenoba lahko bil poklic. :mrgreen:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#19 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 01:22

Za informacijo sem si sla mal prebrat o aseksualnosti.
http://en.wikipedia....wiki/Asexuality
http://www.asexuality.org/About.htm

Vse skupaj je mal zamotano ker se vse suce okrog odsotnosti romanticne navezanosti in/ali spolne privlacnosti za drugo osebo (kateregakoli spola).
Jaz po niti eni niti po drugi tocki ne spadam zraven 8)

Kar se tice debate, ali je aseksualnost legitimna spolna usmerjenost ali ne, obstajata vsaj dve strani. Nekateri pravijo, da je aseksualnost psiholosko stanje, t.im hypoactive sexual disorder ali sexual aversion disorder. Tisti, ki to verjamejo, pravijo, da vzroki lezijo v prezivetju spolnega nadlegovanja, represiji seksualnega nagona (homoseksulanega ali drugih oblik), hormonski neuravnotezenosti, zapoznelem razvoju privlacnosti, ter (se) ne poznavanju "prave osebe".
Tisti, ki se identificirajo za aseksualce, pa pravijo, da zgornje ne opisuje njihovih izkusenj, ali pa da seksualnost zanje ni stresor in se zato ne more poimenovat za psiholosko disfunkcijo. Nekateri tudi pravijo, da se je podobno govorilo tudi o homoseksualnosti, ceprav jo sedaj vsi smatrajo za legitimno spolno usmerjenost.
V vsakem primeru ni bilo veliko raziskanega na to temo in ne obstaja mnogo dokazov za eno ali drugo stran.

Some asexuals use a classification system developed (and then retired) by the founder of the Asexual Visibility and Education Network (http://www.asexuality.org), one of the major online asexual communities (abbreviated as AVEN). In this system, asexuals are divided into types A through D:
a Type A asexual has a sex drive but no romantic attraction,
a Type B has romantic attraction but no sex drive,
a Type C has both, and
a Type D neither.
The categories are not meant to be entirely discrete or set in stone; one's type can change, or one can be on the border between two types.
Note that AVEN itself no longer uses this system, on the basis that it is too exclusive, but a number of asexuals still feel it is a useful tool for explaining their orientation.

#20 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 06 december 2004 - 23:28

sama si v resnici do pred kaksnega pol leta sloh nisem zelela seksat in bolj kot premisljujem, bolj se mi neumno zdi, da sem podlegala zelajm drugih. bilo je tako, da je bila spolnost tisti osebi, s katero sem bila, zelo pomembna in ji je pomenila enega najvecjih izrazov ljubezni.jaz pa sem rabila drugacno pozornost, ki pa je una oseba ni bila sposobna dajati. spala sem z njo, ker je bila to edina in najvecja blizina, kar sem je od nje lahko dobila, hotela bi pa mnogo vec.

zdaj dobim tiste druge stvari in je tudi spolnost bolj zazeljena. zelo zazeljena, kar pa prej ni bila. ampak to ni tista aseksualnost, o kateri pise v clanku. je bilo samo to, da nisem bila s pravo osebo in da tega nisem vedela.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#21 frak

frak

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 07 december 2004 - 11:54

Pred časom sem tudi jaz šel raziskovat to aseksualnost in sem prisurfal do natanko istih webpejdžev kot Špelca. Vse skupaj se mi zdi brezvezno flancanje in samo še en napis na majici... nekako v stilu 'asexual & proud'. Mah, brezveze. Ljudje smo seksualna bitja in pika. Je pa zelo velika razlika v tem, kako ta nagon izražamo. Mogoče od tod dejstvo, da nekateri ne seksajo, ampak svojo spolno energijo usmerjajo v kaj drugega... šport recimo. Ampak ne mi tvezit, da nekateri ljudje nimajo spolnega nagona. Mogoče imajo zmanjšan spolni nagon, izgubili ga pa zagotovo niso. Kam bi potemtakem prišlo človeštvo kot vrsta? Bah...

#22 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 07 december 2004 - 21:24

Ja in zakaj ne? Brez spolnega nagona lahko posameznik popolnoma normalno preživi. Vrsta res ne more, zato je pa tako narejeno, da je večina ljudi heteroseksualna, manjšina pa biseksualna in homoseksualna. Mogoče pa obstaja še majhen procent aseksualcev.
Kolikor jaz to razumem, tukaj ne gre toliko za to, da si res popolnoma brez spolnega nagona, ampak da ga usmerjaš izključno vase (samozadovoljevanje) in si ne želiš spolnosti z drugimi osebami. In ne vem, zakaj bi bilo s tem kaj narobe.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#23 frak

frak

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 08 december 2004 - 17:15

Saj ne pravim, da je s tem kaj narobe. Samo gre mi na živce, da hoče nekdo iz popolnoma normalnega vedenja zopet narediti trend. Ljudje se čisto preveč delimo na vijoličaste, rumene in kodrlajsaste. Zdej bomo pa še aseksualci. Potem se bomo podobno misleči aseksualci zgrupirali in nazadnje ustanovili svojo stranko ter preko nje v parlament lansirali še enega dobro plačanega kretena.

Ma... slab dan imam, sori. :x

#24 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 15 december 2004 - 13:38

jaz poznam osebo, ki jo imam za aseksualno! je v začetku srednjih let in še nikoli v življenju ni imela ne fanta ne punce, živi pri starših, se še ni poljubljala in je nedolžna. to vse vem, ker je bila že pri več psihologih, na terapijah in kaj jaz vem še kakšnih zdravljenjih, na hipnozi ... in niso ugotovili popolnoma nič, zakaj bi bila taka.

tako da, trend to (še) ni, vsekakor pa aseksualnost obstaja.

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 16 december 2004 - 18:17

>Bio< te lahko vprašam o kakšnih zdravljenih je govora :?:
Namreč zanima me, kakšne terapije je ta oseba imela.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov