Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Varna spolnost in lezbijke

47 odgovorov v tej temi

Anketa: Uporabljate zaščito pri spolnem odnosu? (323 članov je oddalo svoj glas)

1. Da (6 glasov [5.22%])

Odstotek glasov: 5.22%

2. Ne (94 glasov [81.74%])

Odstotek glasov: 81.74%

3. Včasih (2 glasov [1.74%])

Odstotek glasov: 1.74%

4. Odvisno od načina stimulacije (10 glasov [8.70%])

Odstotek glasov: 8.70%

5. Drugo (3 glasov [2.61%])

Odstotek glasov: 2.61%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 02:17

Zadnji cas, da se zenske spet mal zmigamo in odpremo kako novo temo... Pod roke mi je prisel link do spodnjega web sita... pa me zanima:

Ali se zavarujete pri seksu in ce, katere tehnike/pripomocke uporabljate?

Postnala sem v lezbo koticek, ker se mi zdi, da je zenska perspektiva (lezbo in bi) mal drugacna od moske.

http://www.avert.org...biansafesex.htm
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#2 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 11:27

Hello,

jaz sem o zadevi, ki se imenuje "dental dam" brala na hrvaškem lezbo forumu www.balconn.com in sem nekje v enem postu prav tebe, Spelca77 vprasala, če si že slišala zanj, ampak si najbrž spregledala moje vprašanje.

Jaz osebno in moja partnerka (oz. ženka :wink: ) pri sexu nisva zaščiteni. Skupaj sva že kar nekaj let in eden od pomembnih temeljev najine zveze je zvestoba, zato menim, da nama zaščita te vrste ni potrebna. Sva pa na srečo obe zdravi oz. brez spolnih bolezni.

Se pa sprašujem, če lezbijke na splošno sploh kdaj razmišljajo o kakršnikoli zaščiti pri sexu? :?: Najbrž jih večina meni, da je to bolj stvar, ki zadeva geje in hetero pare in da zaščita nekako ni njihova skrb. Tiste, ki pogosto menjavajo spolne partnerke, ne-varno prakticirajo intravenozno uživanje drog ali sexajo nezaščitene tudi z moškimi partnerji, bi morale o tem najbrž ponovno razmisliti. :?

Spelca77 (oz. kdor ima možnost), ne bi bilo slabo, če bi se pri tej temi odprla anketa, da bi videle, če je SPLOH KDAJ katera od žensk uporabljala zaščito pri sexu z drugo žensko? Imam občutek, da ne.

Toliko zaenkrat in LP vsem! :mrgreen:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#3 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 16:41

jaz sem o zadevi, ki se imenuje "dental dam" brala na hrvaškem lezbo forumu www.balconn.com in sem nekje v enem postu prav tebe, Spelca77 vprasala, če si že slišala zanj, ampak si najbrž spregledala moje vprašanje.

hihi, sem jih ze imela v rokah in nikoli uporabila. Za zascito pri oralnem seksu sem ze uporabila razrezan kondom. Da bi sla rezat lateks rokavice itd, se nisem in tudi verjetno ne bom. Je pa res, da mi okus lateksa ne prija in me ni navdusil.

Moram priznat, da je moja odlocitev uporabit zascito ali ne, odvisna od mnogo faktorjev. Do sedaj se nisem skocila v posteljo z dekletom, ki je nisem vsaj malo poznala in je nisem tudi po tisti noci se videla. Je pa res, da redkokdaj ob prvem seksu sprakticiram vse mozne polozaje in dejanja, ki bi zmesale telesne tekocine in dotikale razne sluznice.

Med zenskami sploh ne pride toliko vpostev HIV kot vse ostale spolno prensljive bolezni. Zaradi faksa se moram testirat za razlicne bolezni zato lahko samo sebe "certificiram", vendar je to bolj meni v potrditev kot partnerki. Ko imam enkrat samo eno partnerko (ona pa mene) za daljse obdobje, nimam nobenih zadrzkov kar se tice nezascitenega seksa.

#4 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 17:45

khmm...mene pa posebaj zanima, kolikokrat se katera zamisli, da bi lahko imela intimen odnos z osebo okuženo z virusom HIV. Ali se lezbijke tega sploh zavedajo.

jest se ne zaščiim...sm pa opravila test tako da lahko rečem, I am OK to have fun with :evil: :wink:
Emptiness is form, form is emptiness

#5 aberacija

aberacija

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 18:51

...je res treba ponje v zda ali pozna katera od vas kak plac kje blizje, kjer bi jih imeli?

respectZ

ps: ja, ja, ja, seznanjena sem z rezanjem kondomov - kljub temu....daaah

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 18:56

Rezanje kondomov :o
Kakšne zaščite pa za lezbijke sploh obstajajo :?:

Rezultat ankete je pa tud mal neodgovoren - razen če so vse zveste v vezah :shock:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 19:20

Ah Glorci.... :? Meni se zdi, da si mal preoster.

Poleg tega bi bila mogoce morala uporabit izraz "varnejsi seks", ne "varen".

Varnejsi seks je kakrsnokoli dejanje s katerim zmanjsas moznost okuzbe s spolno prenosljivimi boleznimi (ne samo HIVom, o njemu smo ze dosti dovorili :roll:). To vkljucuje tudi to, da zascitis partnerko in ne samo sebe.

Samo dejstvo, ali je hetero, bi, ali homoseksualno usmerjena, nima toliko korelacije z nevarnostjo, ali se bo zenska s cim okuzila. Vecji faktor sta obnasanje in dejanja. Stik s krvjo, vaginalnimi izcedki ali pa izcedki iz ranic, ki so posledica spolno prenosljivih bolezni, se smatrajo za rizicni faktor.
Naceloma je nevarnost prenosa HIV med dvema zenskama manjsa kot pri moskih ali mesanih parih. Ampak to meni se nic ne pomeni, HIV ni najvecji problem, ki ga ima lezbo populacija.

Na kratko:
Varnejsi seks med dvema zenskama se lahko prakticira brez dodatne "bariere":
-pogovor in odprta komunikacija o bivsih parnterjih in njihovih parnterjih
-poljubljanje in dotiki po telesu, ki ne ranijo koze
-eroticna masaza telesa (izkljucujoc genitalije)
-masturbacija
-kakrsnokoli vzburjanje pri katerem se ne pride v kontakt z izcedki

Z dodatnimi barierami:
-kondom na dildotu, butt plugu oz. najboljse je, da se igrack ne izmenjuje
-pri rimmingu ali oralcu se uporabi dental dam, rezan kondom ali lateks rokavica, ali pa kao plasticna folija (ne za v mikrovalovko)
-pri stimulaciji s prsti, kratki in oskrbljeni nohti ter lateks rokavica

Glorci, je zdaj mal bolj jasno?

#8 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 19:33

Hello,

mene pa zanima, če so tiste, ki so odgovorile, da uporabljajo zaščito pri spolnem odnosu oz. včasih oz. odvisno od načina stimulacije - imele v mislih sex z žensko ali tudi z moškim? :?:

Sama namreč poznam kar nekaj lezbijk, pa nisem še od nobene slišala, da bi uporabljala zaščito pri sexu z ŽENSKO. :roll:

Billytiss, kaj točno si mislila s svojim vprašanjem, ne vem. Ampak zdi se mi, da bolj malo lezbijk razmišlja, da bi bilo možno, da se tudi one okužijo s HIV-om "zgolj" pri sexu z žensko. Tako razmišljanje seveda ni pravilno. Če si pa mislila, ali bi šla sexat z žensko, za katero bi vedela, da je HIV+ (npr. da bi mi ona sama to povedala), pa je odgovor NE. Čeprav bi lahko uporabila zaščito, vseeno ne bi šla zaradi slabega občutka. :? Nisem kot tisti simpatični Mike iz QAF, ki je v resni zvezi z Benom, ki je HIV+.

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#9 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 19:49

...je res treba ponje v zda ali pozna katera od vas kak plac kje blizje, kjer bi jih imeli?

Na Hrvaskem in v Bosni (OK, pa v Italiji, Avstriji in na Madzarskem) se jih ze dobi... kje bi se jih pa dobilo pri nas... pa ne vem. V lekarni?

#10 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 20:19

menim, da predem punce spoznajo, da jih bolj privlačijo ženske parkrat poskusijo tudi z moškimi...no takrat menim, da lahko pride do okužbe z virusom HIV, ki se je morda niti ne zaveda...pa smo tam...to sm predvsem mislila
Emptiness is form, form is emptiness

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 20:23

Spelca hvala za obrazložitev :respect: :*

Glede ankete, pa sem mislil le to - da je presenetljivo velik procent (%) žensk, ki ne uporablja zaščite.
Pa tudi ne verjamem, da so vse v resni/iskreni zvezi ;) Ali pač :?:

Lep pozdrav, Glorchy :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#12 aberacija

aberacija

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 17:40

Spelca, hvala za odgovor - kot kaze, jih pri nas nobena ne uporablja, pa se zato ne ve tocno, kje jih nabavit - osebno ne vem niti, kako jim reci po nase. Predlogi dobrodsli - lahk skujemo kak izraz za predmet, ki pri nas ne obstaja.
:wink:

Imam pa za vse se dodatno vprasanje: ce je odstotek teh, ki ne uporabljajo zascite, tako visok, kako izvajate rimming (lizanje anusa)? Ali ga sploh ne? Ce ga, pocnete to brez zascite? Brala sem namrec, da je brez zascite stvar lahko precej nevarna, da o raznih predsodkih sploh ne govorimo.

Razrezani kondomi so sicer kul opcija, ampak stvar je zamudna in popolnoma nestimulativna.

#13 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 17:46

lahk skujemo kak izraz za predmet, ki pri nas ne obstaja.

hihi, jaz tudi ne vem, kako se jim rece po slovensko :?: Ima kdo kak predlog? Jezikoslovec ali medicinc? :?:

ce je odstotek teh, ki ne uporabljajo zascite, tako visok, kako izvajate rimming (lizanje anusa)? Ali ga sploh ne?

Predvidevam, da ga ne? :?:

Razrezani kondomi so sicer kul opcija, ampak stvar je zamudna in popolnoma nestimulativna.

Ja, se strinjam.

PS: ful dober nick, aberacija :D

#14 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 18:19

Baje se temu reče oral-dam in dental-dam (al dama :?: ), sem pa to slišala že par let nazaj, ko sem na dan boja proti AIDSu hotla spravit eno bogo dekletce za štantom v zadrego in sem jo pač na velko sprašvala o vsem mogočem (OK, vem da sem packa, sam to ni pojnt)... Očitno "ta predmet" obstaja tud pri nas, ampak v kakšnem Mercatorju in Sparu ga vrjetno res ni. :evil:
V bolje založenih trgovinah (beri: RedShop&company) jih pa mogoče majo.

Ne bi pa vedla, nisem telih "Dam" nikol mela pa me tud ne mika. :mrgreen:
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#15 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 18:24

Pravkar mi je padlo na pamet, da so dental dams v bistvu pripomocki za zobozdravnike... hm, bi bilo treba vprasat kakega stomatologa (al pa stomatologinjo :evil:), kje se jih da dobit :)

A kak Venus Shop v LJ jih nebi imel? V ZDA jih med drugim prodajajo tudi tam. :?:

#16 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 02 december 2004 - 18:30

Venera Shop, Sex Shop, Red Shop... :blah:
...majo vse živo in mrtvo, pa da tega nebi mel...
Sej ne da bi jst kdaj bla tm. :shock:
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#17 aberacija

aberacija

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 01:38

Zivjo vsem, hvala za odgovore!

Spelca, hvala za kompliment o nicku, :oops: , a ti niso povedali, da mi je kr nerodno, pa to... :wink:

Glede dentalov pa ja, baje so originalno res pripomocek za zobozdravnike, sem brala na eni ameriski strani o veselem in varnem seksu. (Mislim, da zadeve ni objavila kaka nadebudna zobozdravnica...) Zato se mi zdi najbolj logicno, da bi jih imeli v lekarni, ampak dejansko se nisem sla vprasat - iz enostavnega razloga - ker namrec ne vem, kaj naj teti recem, da iscem. Ne bi pa lih razlagala uporabne vrednosti objekta svojega pozelenja tam na salterju, tolk jajc pa ipak nimam.

Po pravici mi je pa tut nerodno v sex shop. Nimam pojma, zakaj, ampak dejansko imam kar probleme s tem, it tja in to. Bom odprla novo temo o tem, ker tu ne govorimo o strahovih pred sex shopi, a ne... :roll:

Torej, ce bi katera dame mogoce kje zasledila v kaki lekarni v Kungoti al pa Kaslju, prosim za eno zs. :mrgreen:

#18 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 01:45

Bom vprasala stomatologe in medicince v druzini, pa bom porocala o imenu in mogoci nabavi.

#19 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 11:23

Jaz bom pa vprašala v venera shopu ok? ta teden :wink:
I belive in God, only i spell it Nature.

#20 aberacija

aberacija

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 04 december 2004 - 20:53

zakon, zakon!! Hvala lepa... nej zvi solidarnost!!! :party:

#21 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 07 december 2004 - 20:02

Tole sem dobila po vezah :evil:

Dental dam se v Sloveniji ne dobi, niti v lekarnah, niti v Sex Šopih, preverila sem pravkar.

Sem pa govorila z g. v Sex Shop Lent Maribor, kjer imajo podobno kot je kondom, pripravljeno lateksovo zašćito, ki se vloži v nožnico.
Veliko bolj pa baje povprašujejo po kremah z različnimi okusi, ki so tudi z aseptičnim učinkom, neškodljivim za oralni sex, a ni takšna zaščita, kot naj bi bil dental dam.
G. pravi, da so pred leti imeli nekaj podobnega, vendar je bil trenutni hit internetne prodaje, ki pa ni bil priljubljen in ga ne nabavljajo več.

Torej dekleta.... hm.... uporabljat bo treba alternative dental damu (rezana lateks rokavica, kondom, folija)....
Tale "zenski kondom", ki je omenjen, bi lahko bil ok, sam mislim, da je bolj mali...

#22 Zvezdni Slavček

Zvezdni Slavček

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 08 december 2004 - 01:21

Ooookaay, za dental dam pri rimmingu in podobnem že razumem. Drugače pa ne skačem v posteljo vsak večer z drugo žensko, tako da se mi ne zdi zaščita potrebna. Saj se s človekinjo že nekaj časa poznam, preden se dava dol.
Če bi mi bilo do lizanja gume, bi pa to lahko počela tudi brez družbe :evil:
According to my calculations the problem doesn't exist.

#23 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 09 december 2004 - 21:14

No glede na rezultate ankete(več jih NE uporablja zaščite) se ne čudim, da tega ni v Sloveniji za dobiti(oral/dental damov). Pač ni povpraševanja po tem in za "5 lezb" se jim ne splača tega imeti na policah. Še vedno pa imam upanje, da se bi kje našlo to, ker bi marsikomu prav prišlo.

Tega drugače s punco ne uporabljava. lp Amylee
I belive in God, only i spell it Nature.

#24 mk

mk

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 24 november 2005 - 16:22

Še jaz malo pofirbcam v Ženskem kotičku :)

Katerih spolnih bolezni se lahko naleze ženska pri seksu z žensko? Katere oblike lezbičnega seksa so bolj nevarne, kar se spolnih bolezni tiče? Kaj punce naredite, da zmanjšate nevarnost okužbe, ali pa se bolezni sploh ne bojite?

Thx 8)

#25 blarba

blarba

piščan'c

• Člani
  • 89 prispevkov

Objavljeno 25 november 2005 - 12:41

spolne bolezni so:

genitalne uši, gen. bradavice (HPV), herpes, gonoreja, hepatitis B, bakterijska vaginoza, gljivična infekcija... (če je še kakšna lahko dopišete)..

verjetnost okužbe pri lezbikah je majša kot pri homosex. oz. strejt parih, kar še ne pomeni da se ni treba preventivno zaščititi..

po mojem mnenju je najpogostejša zaščita lezbik osebna higiena ter poznavanje spolnega življenja partnerke.. nekatere se po potrebi zaščitijo s kondomi za ženske (sama tega še nisem doživela in tudi ne prakticiram), drugih sredstev za zaščito (pri oralnem seksu) pa ne poznam..
..Was normal ist, ist auch eine Frage...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov