Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Katero knjigo ste pred kratkim vzeli v roke?

1360 odgovorov v tej temi

#1 Gost_muky1980_*

Gost_muky1980_*
  • Gostje

Objavljeno 23 januar 2004 - 23:02

Berete kej knjige od slovenskih avtorjev? MEn se je recmo zdela knjiga od Mozetiča, Zgubljena zgodba, fenomenalna. Ste jo prebral?

http://www.ljudmila....ena_zgodba.html

Delček jo maste tukej, drugač jo pa nabavte, sej je čist pocen. PA neki se govori, da bodo tukej na forumu zberal novo ime za forum, pa da bodo knjige tud za nagrado.

#2 xenchy

xenchy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2004 - 18:32

Ja jz se strinjam z mukyem!
Jaz mislm da sem prebrala že čist vse knjige od Braneta Mozetiča in to samo zato, ker me je Zgubljena zgodba tako blazno naudušla nad njegovo litreraturo :) Čeprou ma velikrat kruto pa "želodec obračujoče" vsebine je zame najboljsi slovenski pisatelj in pesnik in tisto Jenkovo nagrado si je vsekakor zaslužu.

Kr tko naprej :clap:

Xenchy :oops:
po dežju vedno posije sonce

#3 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2004 - 13:59

smo jo prebral...sej je zanimivo ctivo sam nic posebnega...poznam ogromn zadetkov ki se se iscejo oz. si ne upajo priznat usmerjenosti...in furajo rave sceno :)
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#4 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2004 - 18:52

Ja jz se strinjam z mukyem in xency
Jaz mislm da sem prebrala že čist vse knjige od Braneta Mozetiča in to samo zato, ker me je Zgubljena zgodba tako blazno naudušla nad njegovo litreraturo Čeprou ma velikrat kruto pa "želodec obračujoče" vsebine je zame najboljsi slovenski pisatelj in pesnik in tisto Jenkovo nagrado si je vsekakor zaslužu.
se mi neda pisat tko da sam prekopiru... :oops:
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#5 xenchy

xenchy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 28 april 2004 - 01:09

No jz sem zdej pred kratkim predstavla Braneta Mozetiča svojim sošolkam (beri 16-17 letnicam in morem rečt da so bli občutki mešani! Ene so ble za, druge spet ne, tretje pa nimajo svojga mnenja in se priskledijo najljubši sošolki! Zdej spet ene so ble proti ker je "peder", druge ker mogoč niso razumele, tretje pa sej veste se prskledjo :) Sem bla pa čist presenečena nad profesorco k sem jo mela za eno zadrgneno bitch pa je bla od vseh se najbl odprta in prpravlena na diskusijo pa tko :) Sicer je pa velik uspeha pr mojih sošolkah požela knjiga Angel :) Kdo ve zakaj :lol:

lepo se mejte :cvek:

Xenchyka :oops:

#6 menua23

menua23

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 29 april 2004 - 22:34

Js mam pa rajs poezijo... In ko ze ravno Mozetica "obravnavamo" :) , men so totalno vsec njegove Banalije. A je kdo prebral? Js sm jih kr u knjigarni, tok me je not potegnal! :clap: super je!
Sometimes I have to shake the waters...

#7 xenchy

xenchy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2004 - 09:43

:) men osebno so najbolj všeč pesmi iz zbirke pesmi za umrlimi sanjami, čeprou so hudo pesimistične in depresivne (nekaterim). Da se pa iz teh pesmi zbrat tud velik pozitivnega, če smo le mi sami pozitivci. Moja najljubša pesem ja Sanjal sem (pesmi za umrlimi sanjami). Preberte si jo večkrat, ker jo tud jz nisem dojela čist taprvič. Sicer pa vam ne bom razlagala kaj pomen, ker si jo bo vsak interpretiru po svoje :) Pa mislm da tud sam pesnik ma mogoče čist drugo mnenje kot jaz (kaj pa vem) :?:

Sicer pa vse, ki vas zanimajo njegovi pesmi obvezno preglejte naslednjo stran:
http://www.e-knigi.c...ni.asp?lang=mac

Drugače pa vse o njem na :
http://www.branemozetic.com/

Tako mal reklame pa velik dobre volje pri branju :)

#8 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2004 - 19:37

Knjige še nisem prebral, mam pa namen prebrat enkrat v kratkem času. Je pa res tut to, da mam tolk knjig namen prebrat, da se iz kupa teh knjig sploh ne bi vidu!
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#9 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2004 - 16:13

Jaz sem po dolgem casu vceraj ponovno prebrala odlomke iz knjige War is a force that gives us meaning (Vojna je sila, ki nam daje smisel) od Chrisa Hedgesa. KLIK

Vcasih je bil vojni porocevalec iz vseh moznih vojnih podrocij in civilnih vojn. Njegova knjiga je prav tekoce in srhljivo spisana analiza oz komentar cloveskega karakterja in druzbe. Pomagala mi je razmisljat o dogodkih na ozemlju bivse Juge, ki so zaznamovali toliko prijatlejev okrog mene.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2004 - 17:06

Knjigo od Witold Gombrowicz -> trans - atlantik.

Full zanimiva :)

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#11 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2004 - 17:35

mediteranska kuhinja
Jaz sem mali psihopat... :evil:

#12 Saloma

Saloma

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2004 - 19:44

Brina Svit: SMRT SLOVENSKE PRIMADONE

...priporočam...
Življenje ni... potica!

#13 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2004 - 21:47

Zvone Šeruga: Poti v neznano (potovanja z "ljubico)! Zlo zanimiva knjigca. V bistvu potopis o deželah afrike, azije, južne amerike...

Za na morje mam pa Zvone Šeruga: Nekam daleč (potovanja z družino).
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#14 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 08:01

mediteranska kuhinja

isto :mrgreen:

#15 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 08:17

zadnja knjiga k sm jo držala v rokah je bil "Middlesex" by Jeffrey Eugenides, k ga še vedno nism prebrala, čeprou je knjiga sama po sebi fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul zanimiva... *embarrassed*
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#16 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 09:24

Silmarlion

od Tolkiena!!

Noro dobr!!

:o :o :o

#17 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 09:39

Orwel: Živalska farma (super knjiga), svetujem vsem ki jih zanima delovanje absolutističnih sistemov. V jugi je bila prepovedana.

#18 Kara

Kara

piščan'c

• Člani
  • 101 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 11:39

Hanifa Kureishija-Intimnost - "preklemano dobra knjiga"..Zelo priporočam.

#19 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 12:33

Če odštejem vse tiste knjige, ki jih berem za seminarsko, potem ostanejo:

- Umberto Eco: Ime rože. Zagotovo ena najboljših knjig, ki sem jih kdaj imel v rokah.

- Vladimir Bartol: Alamut. Zelo dobra knjiga, vidi se, da se je avtor potrudil spoznati svet, o katerem piše, čeprav stanje, ki ga slika, ni odraz realnosti. Pač veliko umetniške svobode, ki temelji na dejanskih podatkih.

- Wayne Dyer: Verjemite in videli boste. Motivacijsko vpliva na bralca.

- Clarissa Pinkola Estes: Women who run with the wolves. Definitivno ena lucidnejših knjig, ki svojo zgodbo prepleta z psihoanalizo jungovskega tipa. Avtorica sintetično obdela dele ljudskega slovstva več kultur z orodjem folkloristike in psihologije. Vzemite jo kot priročnik ali kot čtivo ali kot lahko počitniško branje ali kot pripomoček za duhovno rast ali kot učbenik - kakorkoli že, samo vzemite jo v roke.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#20 krisa

krisa

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 18:23

Orwel: Živalska farma (super knjiga), svetujem vsem ki jih zanima delovanje absolutističnih sistemov. V jugi je bila prepovedana.

men je bla bl usec njegova 1984.

drgac pa js obozujem zf knige, k so take... joj ne znam z besedami povedat... tak filing dobis zravn...
pa pravlice mam rada :oops: ampk ne une princ, princesa, ampk kšne orn, mogočne, kako nj rečm... no, severnjaki (finci, švedi...Ž) majo dobre. pa zanimivo mitologijo.

kar se tiče bl resnih knig (čeprov so pravlice lah tud resne, k majo "skrita" sporocila za starejse bralce...) mam pa rada ksne fejst sarkasticne, npr. Vonnegut...
Proximus est sibi quisque (na zalost).

Leben ist gut!

#21 didi

didi

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 19:37

ponovno (ne vem katerič že) Adamsov Štoparski vodnik po galaksiji (komaj čakam film), od malo bolj resnih pa Ljubljena Toni Morrison.

definitivno priporočam.

oboje :wink:

#22 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2004 - 00:01

Orwel-živalska farma- CN podpisem...
Repe-Rdeča Sloevnija
Moravia-GHli indiferenti (izšla pri delu pod naslovom Neprizadeti)

Vse tri odlicne.
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#23 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2004 - 16:35

Umberto Eco: Ime rože. Zagotovo ena najboljših knjig, ki sem jih kdaj imel v rokah..

Prebral 4x, super knjiga.

Didi napisala:

ponovno (ne vem katerič že) Adamsov Štoparski vodnik po galaksiji (komaj čakam film),

Prebral 8x v prevodu in 3x v originalu vseh pet knjig. Definitivno neke vrste ''biblija''.

KriZa napisala

drgac pa js obozujem zf knige, k so take... joj ne znam z besedami povedat... tak filing dobis zravn...

Enako, prebral več al manj vse. Svetujem našega Miha Remca, ki je definitivno no1 pri nas!

Grega

#24 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2004 - 21:01

Spet posegla po Joseph Heller: Catch-22.

V branj... Diana Johnstone: Fool's Crusade.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#25 illusion

illusion

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2004 - 16:37

Noro dobra knjigca za vse tiste, ki radi odsanjajo stran iz tega "ponorelega" sveta:

Ljubezen v času kolere; Gabrel Garcia Marquez :shock:
An illusion is like a religion- an invisible world.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov