Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Škoda denarja za ...

80 odgovorov v tej temi

#1 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2007 - 21:17

Idejo za tole temo sem dobil od sodelavke. Vsi samo govorimo, kako je vse drago, potem pa ugotovimo, da večino stvari, ki jih imamo ne rabimo. Npr. njeni otroci so želeli psa. Bil je drag, ker je neke hude pasme. Sedaj zanj ne skrbijo, sama kupuje hrano, ga sprehaja itd. Potem so želeli PS2 (playstation), ki je zelo drag in ga sedaj ne uporabljajo.
Jaz pa bi začel z naslednjim:

Ali veliko berete? Zanima me, če si kupite knjige, ki jih berete ali želite brati. Ali si jih rajši izposodite v knjižnici in vrnete, ko jih preberete? Kaj je vzrok? Ali vam je škoda denarja za knjigo? Tudi sam ne kupim knjige, razen če je res taka, da me prevzame. Si jo rajši izposodim v knjižnici, še posebno če je to roman, ki ga enkrat preberem in ne rabim več odpirati.

Se je to dogajalo ali se še dogaja, tudi vam?

So pred vami kakšne odločitve, ko je škoda denarja ali ne? Večne dileme...
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#2 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2007 - 21:35

Seveda je treba gledati na to kako obračaš in za kaj zapravljaš denar. Jaz, moram gledati na vsak evro, kaj evro, cent, še posebej zato, ker imamo doma dosti finančnih težav. Deostikrat kaj prispevam doma za gospodinjstvo in od staršev ne zahtevam nobenega denarja v vračilo, zato ker vem da bosta tudi onedva finančno pomagala meni, če bom to potreboval.

Za kaj se mi zdi škoda denarja? KAj pa vem, za vse mogoče neumnosti, kot so razne dražje stvari, zato da si bolj "in" ker imaš neko stvar po zadnji modi, raznorazen kič, za glasbene cd-je (če lahko galsbo vlečem z interneta...) itd

Denarja mi pa nikoli ni bilo škoda za knjige (in mi ga verjetno nikoli ne bo), še posebej za kakšne znanstvene, ki mi lahko pomagajo pri študiju, pa tud kakšen roman je doro imeti na polici :), za avto recimo (mora biti pač brezhiben), pa še kaj bi se našlo.
God save the queer!

#3 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2007 - 22:35

Super tema.

Sam ne prejemam in nikoli nisem prejemal nobene štipendije, zato si moram denar prislužiti in vem, da je težko prigaran.
Doma imam na srečo še vedno vse zastonj in ne rabim prispevati za gospodinjstvo, a sam si kupujem oblačila (za katera pač porabim največ :nerodno: ), tankam avto, kupujem študijsko literaturo in pripomočke, ... Tudi vso opremo za svojo sobo sem kupil sam. Za vse to mi ni težko dati denarja, niti mi ni težko dati denarja, kadar grem s prijatelji na pijačo ali pa kupujem kakšno darilo (no ja, veselega decembra me je kar strah :) ).
Ja, z denarjem je včasih kar težko, saj naročam še tri revije, plačujem življenjsko zavarovanje, naložbeno varčevanje, gsm naročnino in verjetno še kaj.
Škoda pa mi je denarja za stvari, ki jih ne uporabljam oziroma jih niti ne potrebujem. Tako si nikoli nisem kupil na primer računalniških igric.
Za pesimizem je prepozno.

#4 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2007 - 23:03

mene so vzgajali, kot da smo zelo revni (no, niso me neposredno tako vzgajali, skoraj vedno so mi kupili, "kar sem se sprdnila", ampak s takim trpečim odnosom, da je imelo name na koncu pozitiven vpliv, ker sem dojela, da nobene od unih "must have" stvari nisem uporabljala več kot nekaj dni in je blo res metanje denarja skozi okno). in posledično sem postala tako zelo škrta, da grem še domačim na živce. v bistvu, če razmišljam, v glavnem zapravljam denar za sladkarije - za vse drugo mi ga je vedno škoda. pa čeprav pogosto izpadem obupna, ko v lokalih nič ne naročim, novotarij sploh ne maram, že od davno nisem več na nič naročena ... pa tudi ne maram kupovat novih stvari, ko stare še čisto dobro delajo, tu gre poleg škrtosti še za to, da se mi ta stara reč smili :opala: . tu se pa navadno kregam z očetom, ki bi kar naprej rad kupoval najnovejše modele česarkoli - najnovejši ekran, dodaten giga diska, nove zvočnike ... jaz pa znorim, ker če sem lahko do zdaj prav lepo živela s temi zvočniki, zakaj bi rabila nove? ali pa zadnje čase me vsi sprašujejo, kdaj bom kupla nov mobitel, ker ima ta raztreščen ekran. ampak dokler vidim skozi, je ta čisto ok.

aja, totalno metanje denarja v morje mi je pa vsekakor loto in vse take in drugačne igre na srečo. ob teh mi pa ponavadi prekipi, tako da to kar stran od mene :nene:

#5 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2007 - 15:41

Zanimiva tema: )

Škoda mi je denarja za:
  • cd-je; najnovejše mobitele, compe, kolesa, rolerje; kakršnekoli revije ...
  • nakit in ličila; firmana oblačila in obutev
  • za hrano v Lj, če lahko jem na bonote; sladkarije (izjemi sta žvake in sladkorna pena. Ta na recimo ... vsake 200 let.)
in zagotovo bi se našlo še kar nekaj stvari ...
ViDiM Te ...

#6 intense

intense

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2007 - 16:18

Hm, sem se morala, kar pošteno zamisliti. Nisem nek velik potrošnik ali mrzlični zapravljivec, tako da denarja ne zapravim veliko. Za knjige mi ga res ni škoda. Zdi se mi zelo dobro, da nabiram neko literaturo, ki se tiče mojega poklicnega področja, da bom z leti ustvarila svojo lastno zbirko. Najbolj mi je škoda denarja za telefon, ampak tega se zavem šele, ko pride položnica domov. Škoda mi je kupovati draga oblačila, ker se mi danes ne zdi več cena odraz kvalitete. Škoda bi se mi zdelo vlagati v pretočeni alkohol na žurkah, ampak ker se teh ne udeležujem na veliko, mi ne more biti. Moralo bi mi biti žal denarja, ki ga skurim v obliki cigaret, pa mi zaenkrat še ni toliko, da bi s kajenjem prenehala. Za tisto, kar mi prinaša zadovoljstvo, mi ni škoda denarja. Prav tako ne za nekoga, ki mi nekaj pomeni. Čeprav moj žep ni ravno globok, mi ni težko plačati kave, kosila,... Mi pa postane odveč, ko ugotovim, da to počnem samo jaz, druga stran je pa izredno škrta. A vseeno se zavedam vsakič preden kaj kupim, koliko mojega dela je v tej vsoti in vedno premislim, če res potrebujem to stvar. In se zlahka vzdržim, če si stvari ne morem privoščiti, tako da nikoli ne grem v minus in nikoli si ne izposodim denarja, lažje mi je počakati in delati.

#7 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2007 - 23:04

Kaj pa denimo revije in časopisi? Kupujete dnevnike? Tedenske rumene revije? Ali rajši preberete vsebine online oz. celo v knjižnici? Malo sem računal cene periodike, če bi vsak teden kupoval Novo, Delo in mogoče še kaj, bi mesečno zapravil krepko čez 50€ zgolj za revije...

#8 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2007 - 12:52

Navkljub redni uporabi interneta, se mi ne zdi kupovanje dnevnega časopisa ali pa kakšne revije - nesmiselno. Je že res, da je na internetu poplava takih in drugačnih svežih novic, ki jih osvežujejo neprekinoma, a mi je še vedno "čar" vzeti v roke svež časopis in v miru popiti svojo kavico z mlekom.. :mrgreen:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#9 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2007 - 17:48

Zanimiva tema :stima:

Veliko stvari je, ki jih človek ne rabi in s tem posledično zapraviš denar (po nepotrebnem). Če pogledam realno je to skoraj vsa kozmetika (parfumi, kreme za roke, geli za lase naprimer), potem so tukaj še fore za dodatke pri PC-ju, naročanje revij, ki jih na koncu sploh ne prebiram itd. Dokler si to lahko privoščim pač to kupujem. Pa čeprav vem, da velikokrat vržem denar stran za brezvezno stvar. Ampak jo hočem imeti oz. si zadovoljim mojo dušo. :mrgreen: :nerodno:

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#10 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2007 - 21:39

...Pa čeprav vem, da velikokrat vržem denar stran za brezvezno stvar. Ampak jo hočem imeti oz. si zadovoljim mojo dušo..

No tu pa gre že za popolnoma psihološke in čustvene dobrine. Isto je z ljubeznijo. Bral sem en članek neke Britanke, kako svoje otroke razvaja s čokolado v principu, rada jih imam, pa jim dajem čokolado. In njeni otroci to zamenjujejo z ljubeznijo - hrana za dušo, ko gre kaj narobe, imajo slabo oceno v šoli, pojedo čokolado in je vse takoj bolje.
Drugač pa mam sam tudi podobno situacijo, ko sem kdaj pa kdaj pod slabimi vibracijami, si kaj kupim za boljši občutek. Potem pa se kmalu zavem, da je zadeva odvečna.

#11 igorz

igorz

biskvitek

• Člani
  • 35 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2007 - 11:18

Tule bi jaz pristavil samo svojo izkušnjo, ko sem nek četrtek mislil, da bo konec sveta pa sem se šel potolažit z nakupom ogromnega LCD zaslona (za tisti čas je bil ogromen in drag). Občutek osebne drame je seveda ostal, ampak zaslon mi je še danes v veselje :)

In da se navežem na temo: dostikrat mi je škoda denarja, ki sem ga že zapravil za npr. oblačila, ki jih potem niti ne nosim ali pa za razne nepotrebne dodatke za PC (te šibkosti sem se na srečo že skoraj odvadil). Ni mi pa škoda bilo povabiti koga ali več ljudi na kosilo/večerjo, ker je fajn občutek, ko imaš zadovoljne ljudi okoli sebe. Po kakšnem ponočevanju po lokalih me naslednji dan zaboli srce, ko ugotovim, da sem mogoče zapravil več kot sem načrtoval. Ampak, če sem se dobro zabaval, mi tudi takrat ni preveč žal. Še bolj me pa boli srce, ko gledam svojo mamo, kako se napali na vsako neumnost, jo privleče domov in se po dvakratni uporabi začne na njej počasi nabirati prah.

#12 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2007 - 12:45

Pa čeprav vem, da velikokrat vržem denar stran za brezvezno stvar. Ampak jo hočem imeti oz. si zadovoljim mojo dušo. :mrgreen: :nerodno:

to sem do zdaj naredila samo enkrat. konec lanskega šolskega leta sem si za nagrado, ker je bilo leto zelo uspešno, kupla nov mp3 (jasno najcenejšega), pa še do po dolgih duševnih dilemah, ker nisem bla 100% prepričana, če ga res hočem in zakaj, pa moj walkman še čisto lepo laufa, poleg tega pa moram pri nakupu tehnologije vedno računati še s tem, da jo bom zelo kmalu uničila. zato je bil tisti dan, ko sem ga vseeno kupla, en tak prav malo pionirski zame :D.

naročninam na revije pa sem se tudi zelo kmalu odpovedala. lahko jih preberem v knjižnici zastonj, pa tudi ne vem, zakaj bi kupovala npr. dnevni časopis, če pa pride vsak dan nov in ga nima smisla hranit ampak se ga samo vrže v smeti. do papirja imam pa tudi poseben odnos, npr. nikoli ne vržem stran lista, ki je popisan samo na eni strani in se lahko drugo še uporabi, zato tudi ne maram tiste tone reklam, ki pride vsak dan v nabiralnik, ker je to totalna potrata papirja. (evo, tista nalepka za nabiralnik proti reklamam je pa ena redkih stvari, kar bi brez slabe vesti plačala tudi vsak dan :mrgreen: )

#13 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 605 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2007 - 19:03

Meni je škoda denarja za kakšne drage obleke, parfume, raze kemice in ličila,..., za stvari, ki vem, da jih bom uporabljala samo dvakrat ali trikrat,...

Ni mi pa škoda za pijačo, ali za časopis, knjige,za malenosti, ki jih dam nečakom ali prijateljem, za hrano,za avto (ker ta mora biti brezhiben),za stvari ki so meni v užitek, npr puzzle,....pa še bi se našlo kaj

#14 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2007 - 21:29

Meni je tako škoda denarja, da več nočem hoditi v trgovino, ker se potem vedno čudnim visokim cenam.

Če bi imel denar, mi ga ne bi bilo škoda.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#15 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2007 - 02:06

Dobra tema ja, ji sledim že od začetka, zdaj bom pa še jaz pristavil svoj piskrček.

Sam sem tudi prišel do zaključkov, da so eni stroški nepotrebni. Tako za nakup novega telefona (z izjemo prvega predplačniškega paketa) nikoli nisem dal več kot 5000 SIT, v kinu nisem bil po več let, novega CD-ja pa si nisem kupil najbrž že kakšnih 7 let. Podobno zaenkrat ne želim imeti svojega avtomobila, še bolj pa mi je nesmiselno recimo ravnanje brata, ki mu oče zalaga za registracijo, sam pa zaradi izgleda kupi ulite feltne in CD player. Pač ne razumem tega, in nikoli ne bom. Ajde kupiš če imaš res denarja ali če dobiš dobro ponudbo ali če stvar nujno rabiš, sicer pa... Pa še v SŠ, ko sem kupil novo akto, ki je itak razpadla na polovici leta. My ass da bom dal par jurjev za novo, vzel sem en fascikel za par 100 tolarjev in ko sem ga zgonil, sem pač vzel novega. Najbolj nepotreben nakup v življenju je bila kompletna nova oprema za bordanje, bordal sem pa vsega skup ravno nekje 10x.

Ne varčujem pa pri vsaki stvari, še manj pa sproti. Tekom srednje šole sem ugotovil, da če nimam denarja, vseeno preživim. Tako se mi je najbolj splačalo kakšen večji denar (recimo za spričevalo ali rojstni dan) dati na stran takoj, ko sem ga dobil. Na ta način, brez velikega prilagajanja, sem si že v OŠ sam kupil kolo in glasbeni stolp. Slabo leto nazaj sem dal nekih 150K za računalnik in LCD zaslon (itak ne najboljše, je pa vseeno!). Denar sem varčeval v vzajemnem skladu in zato se mi, tudi če sem ga "potreboval", ni dalo it na sedež te družbe in izpolnjevat obrazce. Meni je to palilo očitno. Za sproti pa nisem varčeval nikoli in tudi zdaj ne. Na cene ne gledam (no pri oblekah že, ker znajo bit razlike velike), pri pijačah ali v restavraciji pa ne. Tudi častim, pač ko imam, dam. To se mi je vedno povrnilo takrat, ko sem bil sam "suh". Pač ljudje so vrnili uslugo in ni mi bilo treba zato ostajat doma ali si izmišljevat izgovorov, da sem pozabil denarnico doma. Sem pa tudi iznajdljiv do določene mere, zato sem si že privoščil marsikaj, kar bi sicer prišlo kar precej denarja. Tako sem potoval v Kanado, London, Belgijo za dobesedno tako majhen denar, da v življenju to zame več ne bo mogoče. Vedno sem našel kak program za mlade, katerim kompenzirajo potne stroške ali nastanitve, v Londonu sem prespal pri kolegu... Po lokalih sem presedel ogromno in ogromno tam pustil, dobesedno večkrat na dan, vsak dan, več let. Z užitkom.

Potraten pa vseeno bi rekel, da nisem. Ne odrekam se stvarem, ki si jih res želim, je pa res, da imam dokaj majhen krog želja. Do denarja imam sicer bolj hladen odnos, mogoče se zato tudi ne obremenjujem s tem toliko in zato manj čutim pomanjkanje. Vem, da je marsikomu težko in gleda na vsak kovanček, samo, pa naj se še tako kruto sliši, tolar na tolar ni pogača, ampak dva tolarja. Bolj kot dva tolarja pa mi je pomembno moje zadovoljstvo in hedonistično, užitek. Je pa res, da ne iščem zadovoljstva v materialnih stvareh in da me nakupovanje ne zadovolji. Zna biti dober filing, ampak bolj zaradi občutka razsipništva kot da bi verjel, da mi bo ta stvar osrečila življenje.

Denarja mi je tako škoda dati za tehnične novotarije (overpriced any way you look at it), razne "spominke" s potovanj, nekvalitetno hrano, "okraske" vseh vrst (spimpat avto je najbolj očitna, tud tista akta blesava), pa za vse vrste stvari, ki jih najdeš zastonj na internetu. Trenutno pa mi ni škoda dat za pijačo prijateljem ob kaki priliki, karkoli mojem fantu (razen akto, da jo bo potem imel samo doma :P), ter za stvari, ki vem, da jih bom pogosto uporabljal in mi bodo kakorkoli olajšale življenje. Še najbolj se mogoče zamislim vsakič, ko kupim vodo. Najbolj mi je všeč tista brez okusa in vedno jo naročim v restavraciji, kupujem praktično vedno, kadar kam grem in se mi zdi potratno. Ne vem, voda je zaboga, to dobiš v vsaki pipi!!! :x
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#16 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2007 - 02:10

Najbolj bi mi bilo škoda denarja za cigarete..zato tudi še nikol nisem kadil in tudi ne nameravam.. :jazne2:
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#17 mihec

mihec

piščan'c

• Ban
  • 175 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2007 - 21:18

Angleži imajo menda pregovor: Nisem dovolj bogat, da bi poceni kupoval. Zanimivo, ne? Ampak je čisto res. Če kupiš najcenejšo in nekvalitetno stvar, se takoj pokvari in je denar vržen stran. Bolje je dati malo več za stvar, ki bo vsaj služila svojemu namenu.

Knjig ne kupujem dosti, ker tudi berem bolj malo. :nerodno: Ampak kakšno, ki mi je res všeč, si pa kupim. Tudi če jo enkrat preberem, potem pa stoji na polici. Mi je pač kul in bi jo rad imel. Podobno je s CD-ji. Imam ful originalov. Podpiram umetnike. :)
There goes another one.

#18 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2007 - 20:08

Ravnokar se je iztekla prigoda v zvezi z mojim puloverjem. Za to stvar se mi ni zdelo škoda denarja.
Torej: kupil sem pulover, ki mi je bil nadvse všeč: modrosiv z eno skromno črtno dekoracijo sive barve po ramenskem delu. Idealno se je ujel s kavbojkami in pod njim sem lahko oblekel kakšno sivo ali belo majico,, kar je dopolnjevalo vratni izrez.
Ampak sem ga kmalu posvinjal. Zakaj? Tako se mi je dopadel, da sem ga nosil v petek in svetek. Če sem izvajal gradbene storitve, sem ga oblekel in če sem šel na občino kaj urejat, sem ga oblekel, in če sem šel na pogreb, sem ga oblekel, in če sem šel spat, sem ga oblekel, in ko smo klali prašiča, sem ga oblekel. Večkrat sem se hodil gledat v ogledalo in tako sem se sčasoma tudi sam vase zaljubil. Nobeden ni imel tako lepega puloverja kot jaz.
Pulover sem dal prat. Pral pa sem ga skupaj z nogavicami in kuhinjskimi krpami na 70 stopinj celzija. Ta pa se je razpotegnil. Rokavi so se podaljšali do konca prstov, spodnji del pa je ohlapno prekrival stegna vse do kolen. Hlipal sem in jokal, a zvreči ga nisem hotel.
Spet sem ga dal prat, tokrat na 30 stopinj, pa se vrag ni skrčil. Ponovil sem pranje pri 60 stopinjah, pa se je znova razpotegnil. Odtlej nisem več hodil ven, kajti brez puloverja sem zgledal siromašen. Nato pa sem šel v kranjski Globus in tam kupil dvojnik tega puloverja. Spet je bilo moje življenje ena sama radost, spoznal sem nove ljudi in samozavestno hodil po svetu. A kaj, ko sem ga kmalu posvinjal, ta moj pulover. Če sem izvajal gradbene storitve, če sem še na občino in na pogreb in če sem šel v Ljubljano na sestanek... vedno sem imel pulover.
Pulover sem dal prat. Pral pa sem ga samostojno: pri 50 stopinjah. Da bi šli ja vsi madeži iz njega. Dodal sem K2R. Dodal mehčalec, dodal Omino bianco, dodal Pervol in skratka....A ko sem ga obesil, se je razpotegnil. Zato sem ga dal prat ponovno. Tokrat pa sem sklenil, da bi se mogoče skrčil, če ga perem pri visokih stopinjah celzija. In sem ga. 90 stopinj. Skupaj z belim perilom, da bi varčeval pri prašku. Pulover se je skrčil na primerno velikost. Bil sem do solz ganjen in moje življenje je spet dobilo smisel. Belo perilo - srajce, spodnje hlače, rjuhe - vse to pa je dobilo modro barvo lisaste prirode. Zato sem šel kupit razbarvilo. Razbarvilo stane 1, 5 EUR za 1,5 kg perila. Jaz sem kupil 3 doze, kar je 4,5 EUR-a. Perilo sem razbarval in ga znova pral. Po dveh poizkusih (ko sem dokupil še za 3 eure razbarvila), se je perilo kazalo že skoraj belo. Ampak nato sem kupil še belilo in sem pral ponovno. Zdaj sem zadovoljen.
Meni se nikdar ne zdi škoda denarja, če gre za osebno zadovoljstvo. Ponosem sem na svoj pulover. Vendar pa se bliža zima. Kmalu bo pulover premalo. Zato sem kupil bundo. Potem pa se moj pulover ne bo več videl. Moje življenje bo izgubilo smisel. Kvečjemu, če bi bunda prekosila pulover. Že vidim: tekma se pričenja. Za začetek bom šel v Lenti. Tam bom kupil štiri bunde. Če nobena ne bo lepša kot pulover, jih ne mislim nosit. V tem primeru bom ostal doma in nosil le pulover. Če pa bo treba ven, bom šel tako, da bi se čimprej vrnil.
Skrbi me pa, kako bom pral pulover. Kaj če se bo znova razpotegnil? Ta pulover je zagoneten. Kaj bo storil? Ali se bo skrčil ali razpotegnil? Ohraniti ga bo treba, da bo uporaben, to je dejstvo. Jaz pulover rabim - stroški so drugotnega pomena, to je menda jasno?

#19 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2007 - 20:28

Pozabil pa sem pribiti žebljico na glavico: da namreč meni ni škoda denarja za tisto, kar ljubim in kar mi je všeč. Za vse drugo pa je - za vse, kar nekako sovražim, a mora biti. Tedaj stiskam, Stiskač sem. Vohrn sem. Ta izraz pa je isto kot Škrt. Mi na Gorenjskem smo vohrni. Vohrnež sem.

#20 ruska

ruska

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2007 - 19:29

doskrat so samo oči...že sm pr cunjah se ustavi: od desetih hlač jih ponavadi pol nosm sm ene 5, sm mi ni škoda denarja, ker pač brez hlač ne bi lih hodila okul, ampk mislm, da jh morm met, škoda mi ga je za sladkarije, nove cdje, k si itak z neta da vse dobit, drugo je pa občutk originalnega!pa še bi se najdlo...
BORN TO BE WILD

#21 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 16 oktober 2007 - 23:52

Se mi zdi, da je ljudstvo skozi cas poskrbelo, da se tako rekoc vecino reci lahko kupi in kupuje se z denarjem. Ce te neka stvar ali dogodek, katerega lahko kupis osreci, potem denarja ni skoda za nic.
Sama se drzim nacela, da je denar zato, da se porabi in ne za to, da ga varcujem za najlepso krsto.
Zdi se mi smiselno, da za casa bivanja na tem planetu tako ali drugace poskrbim, da se imam lepo in ce me del te lepote stane denarja - je smiselno. Pa tudi ce gre le za 5 sekund srece ali vsaj zadovljstva zaradi zvecilnega.
No ja, racionalnost pa puscam na svojem mestu tudi pri tem.

#22 ulla

ulla

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2007 - 23:24

Škoda denarja z nepotrebne stvari. (pika) :briga me:
Ljubi in pusti ljubiti.

#23 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2007 - 14:40

ah jest imam že celo življenje občutek, da nekaj šparam in da se močno zadružjem nazaj pri nakupovanju... a denarja mi vedno manjka, ali si privoščim kakšen "extra" priboljšek v obliki knjige, CD-jke, MP4 playerja ali pa pa tudi ne.

na splošno pa ugotavljam, da ko sem bil študent in sem imel približno 3krat manj denarja na mesec moja kakovost življenja ni bistveno zaostajala v primerjavi s sedaj ko imam dobro službo. Skratka... denarja nikoli ni škoda, samo premalo ga je :D
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#24 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2007 - 14:45

ko imam denar ga ni škoda za nobeno stvar. le zakaj bi mi bilo škoda zapravljati za stvari, ki si jih želim kupiti ali pa za prijatelje??
ko pa denarja nimam, hja no...potem pa ne zapravljam toliko, vendar si tudi pogostokrat kupim stvari, katere se drugim zdijo nepotrebne....ampak ok....to sem samo jaz :)

#25 Ihim

Ihim

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2007 - 18:19

Tudi jaz ne šparam denarja za stvari, ki si jih res želim ali jih pač moram kupiti zase ali za druge, čeprav sem drugače (lastna hvala se pod mizo vala) varčen.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov