Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Revija Narobe

134 odgovorov v tej temi

#1 roadrunner

roadrunner

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2007 - 15:50

Nisem natančno pogledal, če je bilo že kaj odprto na to temo (upam da ne, in če se kesam!)
Na zabavi v nobilu je mladenič delil glasilo namenjeno LGBT populaciji. Ko sem prišel domov, sem jo takoj prelistal. Meni osebno je zalo všeč, ker glasilo ponuja zelo izčrpne informacije. Vsaj meni se je tako zdelo, ker ne sledim kaj se dogaja na sceni in v družbi, niti ne vem kdo je kdo, zato sem bil tega glasila zelo vesel.
Zanima me še vaše mnenje

#2 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2007 - 22:47

Točno! Za to glasilo sem slišal in tudi kritike so bile fuul pozitivne, a časopisa žal nisem uspel dobiti.
Kdo ve, kje se nahaja zadeva? Mogoče tudi na netu?
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#3 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2007 - 23:27

Vidiš, Pucko, če bi bil pa na Mavričnem žuru, bi jo pa dobil. :wink:

Revijo, ki je naslednica Legebitrinih oznanil, izdaja Društvo informacijski center Legebitra. Dostopna je tudi v GLBT organizacijah, klubih Monokel in Magnus, na info točkah in pred Lezbično knjižnico.
Če je ne najdete, pišite na: legebitra@siol.net

Vir

Videla sem jo tudi v Škucu.

Drugače pa odlična revija, thumbs up! :clap:

Prispevek uredil/a: Zoja, 22 maj 2007 - 23:28.

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 09:40

Končno revija na nivoju. :) Sem vesel, da so zdaj urednik in ostali profesionalci in revija ima perspektivo, da bo čez čas ratala še boljša in bo LGBT magazin v Sloveniji. 8)

Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 11:00

Mene pa zanima, zakaj ne zaračunavajo za to revijo? Jaz bi bila pripravljena odšteti tistih par evrov za naročnino oz. vsakomesečno številko, če bi to pomenilo, da bi revija zares redno izhajala. Potem bi bili vsi zadovoljni. :mrgreen: Pa tudi zato, ker glbt skupnost res potrebuje sredstva za take projekte in je zaračunavanje za revijo eden od načinov, kako do sredstev priti. Mislim, da se bi redkokomu zdelo težko odpovedat eni kavi in si namesto tega kupit Narobe, ki po kvaliteti res izstopa od ostalih glbt glasil.

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 11:06

Se strinjam. Revijo bi morali prijaviti na Ministrstvo za kulturo, jo dati v prodajo po zgledu EU revij za LGBT folk. Nažalost se tega niso domislili.
Upam, da bo v bodoče kaj drugače. Bom pobezal urednika, da nam mogoče tukaj odgovori. 8)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#7 RomanK

RomanK

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 11:57

Zdravo!

Najprej hvala za odzive. Me veseli, da vam je revija vsec. Hkrati upam, da se boste tisti, ki je se niste dobili, podvizali do prve info tocke, kjer se revijo da dobiti. :)

V kratkem - ceprav to ze nekaj casa obljubljamo - bo revija dosegljiva tudi na netu. Ampak dejansko smo veliko truda vlozili tudi v sam design revije, zato je skoda, ce je ne dobite v hard copy razlicici.

Kar pa se tice placevanja revije, pa zgodba ni tako enostavna (in seveda ni res, da na to nismo pomislili). Revija izhaja tako, da zanjo pridobivamo sredstva na razlicnih razpisih. Ti pa podeljevanje sredstev pogosto pogojujejo z "nekomercialnostjo". Receno drugace: ce bi revijo zaceli prodajati, se ne bo mogli vec prijavljati na omenjene razpise. To seveda ne pomeni, da te politike v prihodnosti ne bomo zamenjali. Vsekakor pa nas namen ni sluzenje z revijo, pac pa informiranje in sirjenje vednosti o LGBTIQ... problematikah. Prav zaradi tega revija ni izsla pod klasicno zascito avtorskih pravic, pac pa kot creative commons.

Trenutno je v pripravi druga stevilka (v njej si boste, na primer, lahko prebrali dolg intervju z dvema gejema iz Kosova, ki sta v Sloveniji zaprosila za azil), ki bo izsla do konca junija. Racunamo, da bo dosegljiva na Paradi ponosa, na kateri se vsi vidimo, kajne? :)

Lep pozdrav,
Roman Kuhar, urednik Narobe (ali narobe urednik?) :)

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 12:01

Tnx za info., iz prve roke. 8)
No upam, da se bo revija razvijala in bo obsežna. Pa upam, da ne boste postali trač revija (tega se že dosti sliš, bi bilo škoda imet še napisano). ;)

#9 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 12:02

Ja, revija je kul! Najbrž imajo sicer še začetne težave s pomanjkanjem piscev, čemur priča tudi izvirno vabilo k sodelovanju na koncu revije. Sredstva za revijo takega formata in tiska so prišla iz različnih naslovov, najbrž preko namenskega financiranja. Kakšni so pogoji za pridobitvene namene je zagotovo napisano na pogodbah, je pa zelo verjetno, da revije ne smejo računati. Vsekakor pa se strinjam, da bi zanjo marsikdo plačal nekaj malega in bi s tem lahko povečali naklado, če ne drugega pa plačali potne stroške posameznikom in povečali distribucijo. Če mi uspe, prinesem jutri še par izvodov v Nobile.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#10 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2007 - 12:06

Ups je moje ugibanje že prehitel narobe urednik. :shut:
Vsekakor pohvale še z moje strani! :stima:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#11 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2007 - 12:34

Dejte jo na net no - a ni to najboljsi nacin, da jo ful folka sploh prebere? Tnx

#12 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2007 - 12:49

Dejte jo na net no - a ni to najboljsi nacin, da jo ful folka sploh prebere? Tnx

odvisno, kako na to gledaš ;)
na netu jo bojo prebrali samo tisti, ki jo bojo iskali. če jo pa tisti, ki si jo lastimo, "pozabimo" kje, jo lahko "pomotoma" še kakšen strejt prebere in se kej izobrazi ;)

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2007 - 13:06

Tudi meni je boljše brati v tiskani obliki kot čepenje pred PC-jem.

#14 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2007 - 15:28

Prva številka je (bila) super. :stima: Zdaj pa čakam, da se me kdo usmili in me razveseli z drugo (ali pa že morda tretjo?). :mrgreen:

Tudi meni so bolj všeč revije v tiskani obliki, vseeno pa je tudi elektronska oblika dobrodošla, še posebej za tiste, ki šele kukajo iz omare in na skrivaj zahajajo na "naše" strani. :sssh:

Bojan :mavrica:

Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#15 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2007 - 23:01

Mene zanima, če se je možno na to revijo naročiti. Pa, če se je možno v kakšni obliki je zapakirano (tak da lahko vsi vidijo kaj si dobil ali ne). Drugače pa sem pogledal v cobiss in je na revijo naročenih le 7 knjižnic, kljub temu, da je brezplačna. Drugače pa še me zanima, kje so te info točke.

To pa sem našel o reviji na spletu. Klikni

Prispevek uredil/a: Las Meninas, 28 julij 2007 - 23:02.

Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#16 RomanK

RomanK

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2007 - 19:44

Zdravo!

Izsla je nova, druga stevilka LGBT revije Narobe.

Narobe je od danes naprej dosegljiv tudi na internetni strani www.narobe.si

Prebirate ga lahko v PDF ali spletni razlicici.

Slika objavljena

Iz vsebine druge stevilke:

INTERVJU
Kadri in Demir: Svojega zivljenja ne bi spremenil za deset vasih 'normalnih' zivljenj
Jerca Mrzel: Ko se je pojavila dr. Prennerjeva, se je spremenilo ozracje

TEMA
Azil: Ko drzava placuje odvetnika, ki nastopa proti njej

POLITIKA
Nihce ne diskriminira gejev in lezbijk na delovnem mestu. Ali pac?
Miha Lobnik: Ucim se "zmernega aktivizma"
Nova varuhinja o GLBT vprasanjih

KOLUMNA
Suzana Tratnik: Kdo je tu normalen?
Mitja Blazic: Vojna zvezd

KOMENTAR
Tea Hvala: Odvisno od lezbijke

AIDS
"Ves, da te ne bom pustil, skupaj bova sla sloz' to"

KNJIGA
Lambda v Angliji
Milan Selj: Molk ubija
Kate Walker: Peter

GLEDALIŠČE
Lojze Svete: Preproste karakterne vloge me niso nikoli zanimale

AKCIJA
Ziva knjiznica

PORTRET
Martina Ipsa

REPORT
Eurogames 2007
Rozavizija 2007

#17 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2007 - 08:28

O super! Pohvalno za branje skozi poletje. :gogo:

#18 RomanK

RomanK

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2007 - 17:12

Zdravo.

V prejsnjem sporocilu sem pozabil napisati, da tiskano verzijo lahko brezplacno dobite na Dihu (Slomskova 11), Legebitri (Trubarjeva 76/a), v klubu Monokel (Masarykova 24), pred lezbicno knjiznico (Metelkova 6), v nekaterih knjiznicah, dali jo bomo tudi v Lan in Galerijo Skuc v stari Ljubljani. No, toliko, da si ne boste prevec kvarili uci z buljenjem v ekran. :)

Roman

#19 mazy

mazy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 17:53

Učeraj sem prebral v novi gay reviji narobe intervju z Kadrijem in Demirjem iz Kosova katera dva sta prebežala v Slovenijo in zaprosila za azil. V azilnem domu niso imeli posluha za njiju pa tudi zelo nenavadna vprašanja so imeli ,katera sploh nimajo veze z azilom. Celoten intervju lahko preberete na strani www.narobe.si
Kakšno je vaše mnenje glede tega.

#20 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2007 - 10:57

Revija mi je zelo všeč. Vse pohvale! Tole z azilom, no comment!!! :neutral:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#21 RomanK

RomanK

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2007 - 22:49

Zdravo!

Izsla je tretja stevilka revije Narobe. Blezplacni tiskani izvod revije lahko dobite na obicajnih mestih (glej spodaj) ali na spletu www.narobe.si.

Slika objavljena

Narobe 3

Iz vsebine:

Volitve 2007
Predsedniski kandidati in kandidatke odgovarjajo za Narobe

Intervju
Sabrina P. Ramet: »Ne morem več na moško stranišče!«
Vaginal Davies in Jennifer Doyle: Zadeti od življenja

Report
Srkanje kave med Parado ponosa
Europride 2007
Eurogames 2007
L'art pour l'action – prvi lezbični festival v Novem Sadu
Kolumna
Mitja Blažič: Ite, missa est.
Suzana Tratnik: Kdor išče, ta išče še naprej

Politika
»Mimikrija« Leta enakih možnosti za vse?

Akcija
Ich bin ein lesbien

Komentar
Brane Mozetič: Medvedi in medvedje usluge

Mediašit
Dvigovanje rodnosti na RTV Slovenija

Zdravje
Ko ne stoji

Knjiga
Tom Lanoye: Predmet: Z
Jordan Cvetanović: Noči brez spanca
Druga prevajalska delavnica gejevske poezije

Glasba
Film

Gledališče
Vincent River
Težave z izražanjem

Slika
Kaj je »narobe« z erosom ob Deklici z medvedkom?

Portret
Stayfree: Prisegam pri Madonni

Pisma iz tujine
Greg Czarnecki: Peder s plakat

Šport in šah
Smaragdni bojevniki: Ko petke in pernate boe ostanejo v garderobi

Napovedujemo
Gejevski in lezbični filmski festival

Revijo Narobe boste lahko listali tudi v nedeljo, 14. oktobra, v klubu K4, kjer bosta ob 22.30 nastopila drag king Goran in Urska Sterle.

---
Tiskano verzijo Narobe lahko v naslednjih dneh brezplačno dobite:

LJUBLJANA Društvo Legebitra (Trubarjeva 76/a), Društvo Dih (Slomškova 11), Klub Monokel (Masarykova 24), pred Lezbično knjižnico (Metelkova 6), Galerija ŠKUC (Stari trg 21), Kafeterija Lan (Gallusovo nabrežje 27), Knjigarna Azil (Novi trg 2 - blizu Nuka), Bikofe (Židovska steza 2), Kavarna Maksimal (Breg 2)

MARIBOR MKC galerija MediaNox (Židovska 12)

KOPER MKC Koper (Gregorčičeva 4)

... in v nekaterih knjižnicah in info točkah.

#22 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2007 - 23:20

Yeah, I've been waiting for this :lalala:

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#23 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2007 - 10:19

Vedno bolj sem navdušen nad publikacijo! Way 2 go! Še na mnogo številk! :juhu:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#24 RomanK

RomanK

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2008 - 21:39

Zdravo!

Izsla je nova stevilka revije Narobe. Premierno bo predstavljena jutri, v nedeljo, 27. januarja 2008, v K4 (ob cetrtem nadaljevanju Slovenia's Next Best Drag).
Brezplacno bo na voljo naslednji teden na obicajnih mestih.

Spletno verzijo in tiskano verzijo Narobe v pdf formatu si lahko ogledate na www.narobe.si

Zelim prijetno branje!

Slika objavljena

#25 orbter

orbter

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2008 - 19:52

Super! Vse pohvale uredništvu. Komaj čakam, da ga spet dobim v roke. Narobe, da ne bo pomote ;-)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov