Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Članki o nas

3446 odgovorov v tej temi

#1 pesnica

pesnica

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 13:12

V včerajšnjem Nedelu (12. marec 2006) je objavljen članek z nalsovom Je čas, da homoseksualci pridejo iz ilegale?

Iz njega je naslednji izsek:

»Zakon je svet le, če ga sklepata katolika,« je razložil vodja škofijskega odbora za mladino, Andrej M. Poznič. »Sicer pa bi moralo biti v interesu države, da se ljudje med seboj poročajo in imajo otroke. Homoseksualci zato nimajo pravice, da se njihova jalova skupnost izenači s skupnostjo, zaradi katere človeštvo sploh obstaja. Vse, kar ne prispeva k družini, vodi v uničenje,« je bil odločen sogovornik. Potezo Vatikana jemlje kot radikalen, potreben ukrep. »Od homoseksualnosti do pedofilije je namreč le kratek korak, otroke pa je treba nujno zavarovati,« meni Poznič. »Sicer pa mi sami umetno ustvarjamo ta problem, ki je v bistvu problem neznatne manjšine. Država se ne meni za večino, slepo sledi Evropi, medtem ko je liberalizem le floskula na papirju. Homoseksualci imajo precej več časa kot ljudje, ki skrbijo za družino, in ker več delajo za uresničevanje svojih interesov, je njihovo lobiranje tudi zelo uspešno. V tem vidim greh današnje demokracije, ki to ni več. Spremenila se je namreč v lobikracijo,« je bil kritičen Poznič.

vaša mnenja...
Vselej vem,/kdaj misliš name-/Takrat moje srce postane dete/in te kliče. (E. L. Schuler)

#2 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 13:32

Oh, vsakič iste izjave in argumenti. Zakaj bi se sploh trudil in izgubljal živce zaradi takih ljudi. :roll:
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#3 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 15:04

Tudi meni se ne zdi več vredno spotikati ob takšne in drugačne izjave klenega vodstva RKC-ja in njenih vdanih podložnikov. Vendar me še vedno takšne neumnosti vržejo iz tira. In izjava, da je od homoseksualnosti do pedofilije le kratek korak, je višek vsega. Najprej naj se zamislijo zakaj bi bil primernejši izraz PEDOFILIJA = DUHOVNIŠKI POKLIC.

#4 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 15:41

Eh dvojna morala RKC si ne zasluži komentarja. Dovolj je, da dekan teološke fakultete, ki je duhovnik, javno živi z ženo in otrokom... Sprenevedanje pa takšno. :?
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#5 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 16:05

kakšne izjave :bruh:
*bljunil od gneva, ko knap* :D

#6 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 654 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 16:44

Bruhalno - kot tudi večina izjav predstavnikov RKC o homoseksualcih. :bruh: Tip očitno še ni slišal, da imajo tudi homoseksualni ljudje lahko otroke.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#7 SPORT_GUY

SPORT_GUY

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 17:10

Itak smo mi krivi za vse pedofilske škandale v cerkvenih vrstah. :roll:

Drugače pa se mi ne da zgubljat besed za te komentarje - nič novega in nič presenetljivega!;)

Lets get naked!!!;)

#8 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 19:50

men se zdi čisto brezveze komentirati tale članek in pa tudi karkšen koli drugi članek, ki ima podobno vsebino!
prenehala sem se že sekirati kaj folk pravi in misli glede homoseksualnosti in menim, da bi blo bolje in tudi lažje živeti, da bi se vsi nehali obremenjevati s tem.....ker menim, da nekateri sami iščejo članke s tako vsebino, da imajo potem možnost prerekati se s ''celim svetom''.
ne zastopite me narobe - saj je pomemebno, se boriti za naše pravice in vse kar spada zraven, ampak res mislim, da bi bilo bolje, da se nebi toliko obremenjevali in pritoževali glede tega pa bi bilo vse bolje, saj bi str8 world videl, da ni več možnosti in načina na katerega bi nas prizadeli in bi nas pustili pri miru...mislim pa tudi, da bi se počasi začeli navajati na homoseksualce na cestah.
ko pa vidijo, da se pritožujemo s tem dojamejo na kateri način nas najbolj prizadanejo in bodo seveda to še naprej in bolj ponavljali.

#9 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 20:16

ko pa vidijo, da se pritožujemo s tem dojamejo na kateri način nas najbolj prizadanejo in bodo seveda to še naprej in bolj ponavljali.

Bo že držalo.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#10 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 476 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 01:53

In tem s podobno vsebino je bilo na MF že toliko draga pesnica, da je res škoda besed. 8)

Jaz razumem pravopis kot bonton, bonton ni obvezen, je pa lepo, če se ga držimo. Če se je nekdo zavestno odrekel temu, da bi se držal bontona v slovenščini, je s tem pokazal svoj odnos do slovenskega jezika, do ljudi, ki ga uporabljamo, se je, če mene vprašate, neprimerno obnašal.

(prof. dr. Marko Snoj, predstojnik Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU v oddaji Intervju na RTV SLO 1)

#11 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 11:12

In tem s podobno vsebino je bilo na MF že toliko draga pesnica, da je res škoda besed. 8)

Se strinjam.
S tem da stigmatizirajo "nas", neizogibno stigmatizirajo sebe.
Tako da, živi in pusti živeti. Čeprav samo enostransko. ;)

#12 pesnica

pesnica

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 11:33

Draga???
Hm, ne vem če. Oz. kakor za koga. Se pravi, samo za koga (meni dragega). Zame pač to ni fraza, kakor je nekaterim.

Da je bilo o tem že veliko povedanega? Morda. O čem pa ni bilo. O vsem. Vse smo si povedali. Vse je bilo že napisano, vse izgovorjeno, vse povedano...

Moj namen je bil predvsemv razpravljanju o stavku, ki sem ga podčrtala.

Vsako stvar se da ali zrušiti ali pa vkovati v nebo. Tako, da...
Vselej vem,/kdaj misliš name-/Takrat moje srce postane dete/in te kliče. (E. L. Schuler)

#13 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 476 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 13:49

Se opravičujem za "draga", ni bilo mišljeno slabšalno ali kakorkoli negativno. :oops:

Kar se pa podčrtanega stavka tiče, tudi o tem je bilo že veliko debate na MF, samo to sem hotela povedati.
In vidim, da nisem edina, ki sem to opazila. ;)

Jaz razumem pravopis kot bonton, bonton ni obvezen, je pa lepo, če se ga držimo. Če se je nekdo zavestno odrekel temu, da bi se držal bontona v slovenščini, je s tem pokazal svoj odnos do slovenskega jezika, do ljudi, ki ga uporabljamo, se je, če mene vprašate, neprimerno obnašal.

(prof. dr. Marko Snoj, predstojnik Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU v oddaji Intervju na RTV SLO 1)

#14 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 14:01

In vidim, da nisem edina, ki sem to opazila. ;)

Agree! ;) Veliko o tem in onem, kar se nanaša na ta članek tudi, smo napisali v sledečih temah:

Homoseksualnost in cerkev

Duhovništvo in homoseksualnost

Izvolitev novega papeža in kako bo to vplivalo na nas

Pastorala za istospolno usmerjene

Pedofilija

.. in še mnogo več napisano, le funkcijo "išči" uporabi, pa se bo našlo še pa še .. ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#15 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2006 - 15:32

Od homoseksualnosti do pedofilije je namreč le kratek korak

Koliko pa je potem od duhovništva do pedofilije? :roll: Aja saj res, to je eno in isto. :roll:

Drugače pa se strinjam s predhodniki. Moje mnenje je, da se je neumno obremenjevati s slaboumnimi članki slaboumnih časopisov.
:|
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#16 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2006 - 20:15

Koliko pa je potem od duhovništva do pedofilije? :roll: Aja saj res, to je eno in isto. :roll:

To pa ni res, tudi kakšen peder se najde vmes! Slika objavljena

#17 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2006 - 20:28

ampak zanimivo, da folk opazi samo posilstvo fantkov, ne pa punčk (za kar si upam trdit, da je pogostejše ) :?:

#18 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2006 - 21:46

ampak zanimivo, da folk opazi samo posilstvo fantkov, ne pa punčk (za kar si upam trdit, da je pogostejše ) :?:

Malo daljši uvod k odgovoru. Nekje na tem forumu sem mensezdi tole zgodbo že napisal...ampak od tega je preteklo že precej vode. In padlo veliiiiiiko snega. In, nenazadnje, na MF se je prijavilo obilo novih članov.

Zgodilo se je kake tri leta nazaj nekje v nedrjih dolenjskih s trto zasajenih gričev. En fant (mladoletnik, celo "under the age of consent" - BTW, kako se temu reče po slovensko?) in en moški srednjih let sta se dobila v zidanici tega moškega z namenom...khm...no, to vesta onadva. Fant je bil bodisi pretentan bodisi se je v zadnjem trenutku premislil in celo zagnal glede celotne stvari velik halo oz. zadevo obesil na veliki zvon.

Moškega, ki mu je ves ugled družinskega očeta in moža splaval po vodi, ni NIHČE poimenoval "pedofil". VSI so ga zmerjali s "pedrom".

Toliko o hierarhiji družbenih stigm v slovenski družbi. Morda se zato tolerira posilstva punčk in žensk, ne tolerira pa se posilstev dečkov. Torej, problem, ki tare družbo na splošno, ni toliko v pedofiliji, temveč v homoseksualnosti!
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#19 navia

navia

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov
Objavljeno 23 marec 2006 - 00:02

[quote name='mickey']... Najprej naj se zamislijo zakaj bi bil primernejši izraz PEDOFILIJA = DUHOVNIŠKI POKLIC.[/quote]
Mickey, tudi ti nimaš razčiščenih pojmov.
to je skrajno neprimerno izpisano, ker, pedofilija je kaznivo dejanje, poklic duhovnika pa ne in ta izjava oz. tvoja namigovanja niso pravzaprav nič boljša (ali slabša) od tistega stavka, ki ga je pesnica podčrtala v uvodu. (in tudi konkubinata ne gre metati v isti koš.)

[quote="pesnica"] Od homoseksualnosti do pedofilije je namreč le kratek korak[/u]... mogoče je avtor teh besed sam sebi dal upanje, da bo pedofilija, ki so jo kakih 60 let nazaj v psihologiji imeli za psihično motnjo, enako kot je bila definirana homoseksualnost (!), postala svobodna opredelitev posameznika... :idea: kot je danes homoseksualnost, ki je seveda osvobojena zmotne definicije ( čeprav ne v vseh glavah) in s tem sebi morda odprl prosto pot v delovanju...
Ampak doba velikih iluzij se je tudi končala pred petdesetimi leti in ... skratka, takih neumnih izjav res ni kaj komentirati, kdor se v njih najde, se pač najde.

dejstva, da gre pri pedofiliji za prisilno dejanje, ki je kaznivo, ne moremo enačiti s sporazumnim dejanjem kot tudi ne s poklicno dejavnostjo in zato tu v tej temi vidim zgolj še eno novo priložnost za vse tiste, ki komaj čakajo, da lahko svoje negodovanje in neumesno izjavljanje o RKC na tak ali drugačen, bolj ali manj neprimeren način PONOVNO izrazijo.

Da je bilo že vse povedano? Bilo. Pa ne na vse možne načine.
Vsaj na lepše ne.

#20 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2006 - 00:05

Dragi moji in ne boste vrjeli, da je ta kreten od Poznica mene verouk ucil. In nihce se ne bo cudil, da se mi je cerkev zamerila za vse zivljenje. Clovek je rojen v Argentini in je pri svojih dvajsetih prisel Slovence vere ucit - ocitno iz Argentine izhajajo sami ekstremisti. On in Rode sta ravno za skupaj.
When you start with me you can't go back ...

#21 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2006 - 09:55

to je skrajno neprimerno izpisano, ker, pedofilija je kaznivo dejanje, poklic duhovnika pa ne in ta izjava oz. tvoja namigovanja niso pravzaprav nič boljša (ali slabša) od tistega stavka, ki ga je pesnica podčrtala v uvodu. (in tudi konkubinata ne gre metati v isti koš.)

Joooj, navia! :roll: Ti pa ne razumeš ravno karikiranja, ne?

Seveda nihče ne misli, da so 100% vsi duhovniki pedofili. S tem samo želimo poudariti idiotizem izjave, da od homoseksualnosti do pedofilije ni daleč.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#22 navia

navia

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov
Objavljeno 23 marec 2006 - 11:36

Shaman, joooj , joooj !
o idiotizmu izjave (ali kar celega članka) ne gre dvomiti, kot ne o razumevanju Vaših napisanih izjav, ponavljam pa, - da taka karikiranja ( tvoje recimo) niso kaj dosti drugačna... oziroma, da so pisana v istem jeziku, kot članek in o primernosti tega spet ne gre dvomiti - zgolj cilj pisca članka je bil dosežen - če bere tele strani pa sploh, seveda. So kosti, ki so okusne za glodanje, vsako, ki pade pred noge, pa le ni treba pobrati. A misliš, da se najini razmišljanji tako zelo razhajata? Prepričana sem, da ne.

#23 pesnica

pesnica

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 04 april 2006 - 09:41

Spet zanimiva kolumna v Dnevniku. Citat je vzet iz konteksta, pa vseeno...

Od kod te paranoične ideje borcev proti homoseksualnosti, da bi ves svet postal homoseksualen, če bi geji dobili svoje pravice? Da bi narod izumrl, če bi se homoseksualci lahko poročili, dedovali in tako naprej? Vedenjski strokovnjaki pojasnjujejo, da gre pri iracionalnih sovraštvih za frustracije in težave s (spolno) identiteto, ki se kažejo kot nasilnost do tistega, v katerem je svoje težave mogoče prepoznati. V tem so si vsi pogromaši podobni, in enako podobni so si tudi v tem, da v svojih moralističnih blodnjah niso le homofobi, ampak v enaki meri zaničujejo tudi ženske (lezbijke in heteroseksualne ženske), ki jih zvajajo na biološki spol. Zdi se, da je te norosti med ženskami manj, saj še nisem slišala, da bi kakšno zaskrbelo, da bo zmanjkalo "straight" moških, če se bo liberalizirala politika do homoseksualnosti. Mogoče zato, ker ženske intuitivno vedo, da ta manipulacija poteka skozi njihova telesa in skozi njihove otroke, v imenu višjega cilja, ki se mu reče država; nenadzorovana država pa rada žre svoje otroke.
(Kolumna v Dnevniku, 4 .4. 2006, Tanja Lesničar-Pučko)

#24 e_misko

e_misko

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 04 april 2006 - 16:46

Dobro napisano.

Zanimivo.

Žalostno.

#25 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 05 april 2006 - 10:55

Mene pa takile članki čist nič ne ganejo. Pojavljajo se povsod, mnenje laične novinarke/novinarja, razne cerkvene kampanje itd. me pa res ne zanima. Jih niti ne berem. Jaz se ne najdem v njih, nisem ena izmed "njih". Sem jaz. S svojimi potrebami, s svojo vizijo. In ne srkam vase vsega, kar diši po homoseksualnosti. Raje vzmam v roke kako strokovno literaturo, preberem fajt kakega politika 8) in potem željno preberem odgovor "odgovornih", kot so recimo DIH-ci.

Razgljabljanja o tem, kaj smo in kaj nismo in bi morali biti - ne, hvala. S tem se ne ukvarjam. Niti ne s tem, od kod, zakaj sem lezbijka - pač sem. In vedno bodo obstajali ljudje, ki jim bo šla LGBT populacija na živce (pa še kdo drug), ki bodo iskali dlako v jajcu - zakaj bi se obremenjevala z nečem, kar se tako ne trudi razumet osebnih občutkov? :?:

Toplo vam polagam na srce, tudi sami se ne obremenjujte s tem, kaj kdo misli, kaj kod izreče. Vsak gradi svojo zgodovino oz. prihodnost.
A hug is the shortest distance between Friends.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov