Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Danes na TV: ne spreglejte!

368 odgovorov v tej temi

#51 trmica

trmica

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2008 - 21:08

prižgi zdaj:

PREVERJENO: pop tv, 20h

prispevek: 30 ljudi v Sloveniji že spremenilo spol. za kaj več pa bomo videli!!
2QT2BSTR8

#52 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2008 - 21:14

Včerajšni prispevek iz Preverjena je na netu: Rosalinda. Je pa blo zanimivo, da oni tipi v gostilni niso bili nestrpni. Pa tudi gospa na Zavodu za zaposlovanje je bila prijazna.

Je pa danes podobna tematika na TV 3 ob 22.55 o najstniških transseksualcih.
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#53 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2008 - 21:17

Danes na TV SLO 2 ob 22.35

WILDE (1997)
NAPOVEDNIK
Irski pesnik, pisatelj in dramatik Oscar Wilde se je v zgodovino evropske duhovnosti zapisal ne le kot predhodnik moderne angleške književnosti, ampak tudi kot eden najznačilnejših likov človeka 20. stoletja: v družbi je uveljavil pojem t. i. dandyja, samozavestnega, elegantnega svetovljana, ki se ne meni za družbene norme viktorijanske morale.

Režija: Brian Gilbert
Igrajo: Stephen Fry, Jude Law, Vanessa Redgrave, Tom Wilkinson

V okviru cikla Dediščina Evrope in času slovenskega predsedovanja EU obuja nacionalna televizija evropske izdelke sodobnega časa. Zgodba govori o ljubezni med odraslim moškim (Stephen Fry kot Oscar Wilde) in mladim fantom, ki je pisateljeva muza (lord Alfred Douglas-Jude Law). V stranski vlogi nastopi tudi Orlando Bloom kot fant za plačilo.
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#54 ri4get

ri4get

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2008 - 08:06

C.R.A.Z.Y.
Drama o mladeniču iz številne družine, ki se sooča z dejstvom, da ga privlačijo moški, velja za enega najboljših kanadskih filmov in je prejela vrsto nagrad.
Glasba, ki je zaznamovala 60 in 70 leta, pomeni pomemben element filma, zato je velik del proračuna filma bil uporabljen za pridobitev pravic pesmi...(povzetek iz STOPA).
Če to zapisano, da gre za enega najbolših kanadskih filmov drži, more biti res dobr film, če pomislim na to da ima kanada veliko bolj kvalitetne filme v primerjavi z sosedo ZDA.

Sicr pa je bil film predvajan na 22. festivalu lezb. in gej. filma. Slika na internetni strani od festivala je iz tega filma.CRAZY
Glede na to, da gre za kvaliteten(upajmo) film in za film na temo homoseksualnosti, lahko logično sklepamo, da ga nebojo vrteli na kašnih staromodnih komercialnih programih prepravljenih z zaostalo zadrto ameriško kulturo(POP tv, A kanal) ampak, da bo na nacionalki(slo2) in sicer ob 22:50(preverite kdaj se film začne še na txt-u, ker gre za nacionalko in tam imajo tudi do pol urne zamude).

#55 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2008 - 21:29

Filmček sm si ogledal in priznam, da mi je bil fuul ušeč .. :spostovanje:
.. sicer se pa tudi nebi branil glavnega igralca .. :nerodno:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#56 trmica

trmica

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2008 - 12:40

Danes (četrtek, 20.3.) zvečer pri Tedniku bo
prispevek v zvezi z ILGA konferenco v Ljubljani
na temo istospolnih družin.
Ne spreglejmo :angelcek2: !

tvslo1
2QT2BSTR8

#57 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 754 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2008 - 15:39

TV Slovenija 1, ob 20.45. Bomo gledal Slika objavljena.
Govorilo se bo o težavah istospolnih partnerskih in zakonskih zvez (predvsem pri posvojitvi otrok).
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#58 ri4get

ri4get

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2008 - 08:06

Danes ponoči je bil na tv slo2 avstralski film PREOBRAT(39nagrad12nominacij), ki je zelo realno prikazal prikrito homoseksualnost med moškimi.

Gre se za zgodbo o nenavadnem dekletu, ki odide od doma. Na poti spozna postavnega bolj molčečega fanta, ki bi bil všeč skoraj vsaki punci(in ki je prikri gej) v katerega se zagleda zato se zaposli v njegovm kraju(neko osamljeno majhno mestece), da bi mu lahko bila blizu in se z njim celo zaplete v intimno razmerje.

Drugače pa res odličn film, čista petica, res že dolgo časa nism videl tako dobrega filma. Njegova največja kvaliteta je predvsem izredno močna atmosferičnost, odlična igra in kako odlično predstavi medsebojne odnose. In vrjetno za marsikoga, ki naseda stereotipnim predstavam dosti šokanten film. Je film, ki je za razliko od kašnih hollywoodskih filmov(ki so vsi narjeni na isti način) posnet na čisto samosvoj način in je res nekaj posebnega in poleg tega zelo realistično prikaže like, odnose in kljub vsemu temu uspe delovati poetično in celo mistično.

To je zdaj v štirih dneh že drugi film na temo homoseksualnosti, ki so ga vrteli na nacionalki in četrti v enem mesecu. Tako da opažam pozitivno spremembo, saj nekaj časa po sprejetju rtv referenduma niso vrteli toliko filmov na lgbt tematiko.
Morda nism ta prispevek napisal v najbolj primerno temo glede na to, da je film že bil toda lahko si zapomnete naslov, ker na nacionalki ponavadi ponovijo filme v kratkem času(včasih celo večkrat :zmesan: ).

#59 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 754 prispevkov

Objavljeno 09 april 2008 - 08:34

Na nacionalki (TV Slo 2) so vnovič zavrteli kanadski film C.R.A.Z.Y.. V prvo sem gledala samo drugo polovico filma, včeraj (ali je bilo že danes(?) - skratka, pozno, no) pa prvo polovico filma, torej od začetka, kokr se ga gre. Dober film, ki je bil res vreden ogleda Slika objavljena.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#60 ri4get

ri4get

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 11 april 2008 - 20:45

Jutri v soboto je na POP tv film GLAVNA POSTAJA ob 14:45. stran od filma

Zagotovo najbolši od vseh filmov, kar so jih vrteli na POP tv. Vendar zaradi tega ker je brazilski torej manjvredn film, ga dajo na popoldanski termin v soboto kot kakšen družinski film za zabavo. In če pogledamo ocene v sporedu ima film Glavna postaja seveda razumljivo oceno 5, filma ki sta pa v večernem terminu, torej »Oceanvih enajst« in film na A kanalu pa imata oba oceno tri. Toda večerni (najbolj gledani) termin si zaslužijo le angleško govoreči filmi. Morda se naredi izjemo le za kakšen slovenski film, pa še to samo, če je v njem nastopil kater od priljubljenih ljudi s POP tv-ja kot je npr. Đuro.
Če bi bilo po moje bi mogli takšnim bednim programom kot je POP tv prepovedat, da vrtijo takšne kvalitetne filme. Naj raje vrtijo svoje neresne filme za zabavo množic.

Sicer pa je Glavna postaja film, ki mu je oskarje prevzel film Življenje je lepo od Benignija, vendar je na drugih festivalih pobral kar 30 nagrad in veliko nominacij. Za oskarje pa tako in tako velja to kar je rekel Gael Garcia Bernal, ko je bil za oskarja nominiran film Pasja ljubezn v katerem je igral, da je vedel da njegov film nebo dobil oskarja, ker so itak teli američani prebutasti, da ga bi razumeli.

#61 ri4get

ri4get

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 30 april 2008 - 13:54

V četrtek 1.maja ob 00:10 bo spet film z homoseksualno vsebino z naslovom SKRIVNOSTNA KOŽA. Mnde gre za zelo provokativn film. http://www.imdb.com/...ullcredits#cast
Vsebina: Trener bejzbola zlorabi dva dečka, ko prideta v najstniška leta eden zapade v prostitucijo, drugi pa misli, da so ga ugrabili nezemljani.
Programa pa mi vrjetn sploh ni treba umenjati, kr vemo kje si edin upajo vrtet takšne filme.

Sam pri vsebini filma na spletu pa piše: postane vlačugar, vlačugar?! :roll:

#62 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 30 april 2008 - 14:56

ta film sem jaz gledala nekaj časa nazaj, mislim da kak mesec ali dva nazaj. zelo mi je bil všeč. je vreden ogleda

#63 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2008 - 12:54

Danes na POP TV ob 20 uri:

Film o ameriškem seksologu Kinseyu, ki je med drugim izračunal delež homoseksualne populacije:

Igrajo Liam Neeson, Laura Linney, Chris O\'Donnell

Film prikazuje resnično zgodbo znanstvenika Alfreda Kinseyja, ki se je sredi prejšnjega stoletja lotil raziskovanja človekovega spolnega življenja. Leta 1948 je pretresel Ameriko in za vedno spremenil naš pogled na spolnost. Izid njegove obsežne študije je razkril šokantne reči o spolnem življenju moških. Nekaj let pozneje je sledila še raziskava o spolnem življenju žensk, ki pa je naletela na ogorčene kritike. Kinseyja so napadali z vseh strani in ta knjiga ga je skoraj uničila. Film nam podrobneje predstavi Kinseyjevo življenje, delo in odnos z ženo Claro. (POP TV)

#64 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 754 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2008 - 02:11

Sem si ravno ogledala film z naslovom Skrivnostna koža... meni je bil všeč.
Dober film, s provokativno vsebino; skratka, je vreden ogleda (če ga je kdo zamudil, ga bodo sigurno še kdaj zavrteli; obstaja pa tudi sposoja DVD-jev Slika objavljena).

Hvala na infu, ri4get!

#65 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2008 - 18:49

Polnočni klub: Danes ob 22.35:

V BOJE, ZA PRAVICE SVOJE !

V nosu žge smrad solzivca, barikada že 20 ur nepremično načenja potrpljenje represivnih organov. Na drugi strani brezglava množica policistov ujeta med vest in povelja. Bo počilo, bodo pogajanja uspešna, se bo množica razšla in pogovori vrnili za mize? Komu ali čemu se imamo zahvaliti, da slovenski protesti potekajo mirno, da namesto granitnih kock letijo besede in provokacije ne obrodijo nasilnih sadov? O demonstracijah in bojih za pravice delavcev, manjšin in izkoriščanih se bo Boštjan Kljun pogovarjal s predstavnikoma Policijskega sindikata Slovenije in SKEI-a, aktivistom Mitjo Blažičem in novinarjem Sinišo Gačićem.

#66 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2008 - 18:20

Danes bo sigurno vredno gledati 'As ti tud not padu'. Gostja bo namreč Svetlana Makarovič. :)

#67 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2008 - 23:09

Ujel sem samo za pol urce, ampak je bilo vredno! Ne vem sicer, po kakšni logiki sta si jo zaslužila prav onadva, ker se mi ne zdita posebej na nivoju, ampak ženska je itak vnovič dokazala svojo neomajno razturalskost. :spostovanje: Oddajo pa tako ali tako naredi dober gost. Če voditelji preveč ne gnojijo.

Sem še več napisal, pa me je zaneslo in sem zbrisal :/

v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#68 mihec

mihec

piščan'c

• Ban
  • 175 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2008 - 00:00

Kolikor jaz vem, si lahko vso lastno produkcijo RTV ogledaš na spletu. Nisem pa ziher. Najbolje, da pogledaš na www.rtvslo.si

Sem pogledal. Pojdi na AVDIO/VIDEO.

Prispevek uredil/a: mihec, 02 junij 2008 - 00:02.

There goes another one.

#69 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2008 - 01:19

Tudi jaz sem gledal oddajo s Svetlano. Ženska je fenomenalna, najbolj všeč pa mi je njeno stališče do RKC.

Produkcijo POP TV-ja, pa lahko vidiš na http://24ur.com/bin/poptv/ .
Za pesimizem je prepozno.

#70 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2008 - 13:42

Generacija X (American History X) na TV 3 danes ob 21.55

Uradni napovednik filma

Film o skinheadih in neonacistih
Režiser: Tony Kaye
Igrajo: Edward Norton, Edward Furlong,...

Ko je bil Derek (Edward Norton) najstnik, so njegovega očeta ubili pripadniki temnopolte skupnosti. Bes, ki se je kopičil v njem, in želja po maščevanju sta ga kmalu pripeljali k rasističnemu gibanju Bela oblast, zaradi karizmatičnosti, ki jo je izžareval, pa so ga izbrali tudi za vodjo lokalne celice tega gibanja. A sovraštvo, ki ga je kopičil v sebi, ga je privedlo do tega, da je brez pomisleka ubil tri mlade črnce, ki so ponoči vdrli v njegov avto. Tako je Derek za tri leta pristal v zaporu, kjer pa se je njegov pogled na življenje radikalno spremenil. A medtem si je njegov mlajši brat Danny (Edward Furlong) pobril glavo in zazdelo se je, da bo tudi sam krenil po poti sovraštva. Tako je v šoli napisal hvalnico Hitlerjevi knjigi Moj boj, zaradi česar ga je temnopolti ravnatelj (Avery Brooks) vključil v posebno skupino, ki jo je vodil sam. Njegova prva naloga je bila, da napiše spis o svojem starejšem bratu. Režiser Tony Kaye v svojem delu raziskuje korenine rasnega sovraštva v Združenih državah, pri tem pa se opre na izjemno interpretacijo Edwarda Nortona, ki glavnemu liku, nekdanjemu rasistu, ki mu je njegovo lastno sovraštvo skoraj uničilo življenje, vdahne kompleksnost in verodostojnost. (iz napovednika)

#71 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2008 - 14:04

ta film je res odličen, ga tudi jaz priporočam!

#72 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2008 - 17:37

Danes ponoči na TV SLO 2 (00.30) Morski sadeži, francoski film, 2005

Napovednik:
Béatrix in Marc se s sinom in s hčerjo odpravita na poletne počitnice na jug Francije. Pridruži se jim tudi sinov prijatelj Martin. Ker je Martin homoseksualec in zaljubljen v sina Charlyja, starša mislita, da imata Charly in Martin razmerje. To in na sploh vse odkrite seksualne debate in razkritja Marca spravlja v zadrego, toda vsa ta seksualnost v zraku bo tudi njemu in njegovi koketni ženi pomagala, da bosta ponovno obudila strast.

Režija: Olivier Ducastel
Igrajo: Valeria Bruni Tedeschi, Gilbert Melki, Jean-Marc Barr

#73 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2008 - 20:12

Danes na TV SlO 1 v Odmevih o Aidsu ter tudi kako je s to boleznijo med homoseksualno populacijo. Baje položaj nič kaj v redu.

#74 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 003 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2008 - 17:12

Danes na TV SLO 1 ob 21.05 Veliki olimpijski dopinški škandal

Napovednik:
Bile so zlata dekleta iz nekdanje Vzhodne Nemčije, elita, ki je podirala rekorde in prinesla slavo komunistični državi. 20 let pozneje so njihova telesa uničena zaradi jemanja moških hormonov in anaboličnih steroidov - zastrupili so jih ljudje, ki so jim najbolj zaupale.

Oddaja prvič prikazuje tragiko državnega eksperimenta. Dramatizacije in komentar v prvi osebi - glas ženske, ki je nevede žrtvovala zdravje, da bi prinesla športno slavo svojemu narodu.

#75 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 03 september 2008 - 19:52

Danes ob 22:00, na slo1 - Resnica o Patrijah, oddaja Finske tv.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov