Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Moška_Lezbijka

Videnje sebe

7 odgovorov v tej temi

#1 Moska_Lezbijka

Moska_Lezbijka

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2017 - 14:31

Pozdrav!!!!!!

Vem da se bo marsikateremu tema zdela smešna, absurdna, ampak sem prepričan, da je veliko takšnih ljudi tam vnih. Da imam se za moško lezbijko. Najprej kaj to pomeni to pomeni, da si hetero moški, ki se čuti kot ženska všeč so mu stvari, ki so običajno všeč ženskam, po energiji se čuti kot ženska vendar je moški. Če bi se že spremenil v žensko bi bil z drugo žensko. Sej vem homoseksualnim ženskam se bo to zdelo smešno žaljivo itd. ampak tako pač čutim. Sem moški, ki ima rad ženske sem rad moški se rad oblačim v moške cunje ne ženske vendar se čutim v energiji bol podoben ženskam kot moškim. Včasih si želim bit ženska vendar ne da bi bil z moškim ampak da bi bil z žensko kot ženska. Me zanima vaše mnenje o tem kaj si mislite o tem ali je to možno ali so samo perverzne fantazije :vrtnica: :vrtnica: :mrgreen: .

#2 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2017 - 22:27

Kratko mnenje: nisi moška lezbijka, si čisto navaden (hetero) moški, ki se požvižga na spolne vloge.

Na dolgo: če hočeš, si lahko moška lezbijka, še več, lahko se identificiraš tudi kot nebinarno cisspolna nenormativna leteča podvodna vegetarijansko evkariotska zelenjadnica.

Osebno ne ločim med biološkim (sex) in družbenim (gender) spolom. Za moškega se imam, ker imam pač XY in ne XX kromosome, posledično pa tiča oz. primarne (genitalije) in sekundarne (struktura telesa, poraščenost,...) moške spolne znake. V sebi ne čutim nobene moške "energije", "duše", identitete ali česa podobnega. Špekuliram, da če bi lahko svojo zavest prenesel na računalnik, da bi se nato smatral za brezspolnega. Zame osebno torej moj spol določajo izključno telesne karakteristike.

Osebno tudi nisem preveč navdušen nad sodobno popularizacijo politike identitet(e), ki se jo zadnje čase gre LGBT skupnost, me pa po drugi strani niti ne razburja (preveč). V redu, če sam osebno tega ne razumem, pa vseeno vidim, da se pojavljajo ljudje z disforija spola in če je nekdo po več desetletij sanjaril o spremembi spola, je očitno res nekaj na tem. Ne želim zanikati realnih stisk in občutenj ljudi, trans osebe podpiram in jim želim, da bi bili v življenju čimbolj srečni, z ali brez tablet, z ali brez operacij, s tako ali drugačno frizuro, oblekami, karkoli in kakor pač želijo. Vseeno pa nisem pristaš tega, da se vsakega človeka, ki ne pade v binarni okvir moški-ženska predalčka v neko svojo kategorijo. Čakte no mal, to je pa že preseravanje. Trditi, da je (družbenih) spolov neskončno, je morda dobronameren poskus, lepa gesta in priznavanje stisk nekaterih, a je to še vedno, pardon, neumno.

Lejte, čisto upravičeno je trditi, da imamo ljudje normalno deset prstov, čeprav se sem pa tja rodi kdo, ki jih ima več ali manj kot deset. Gre pač za odklon (ni mišljeno slabšalno), ki ga pojmujemo bodisi oligodaktilija (manj kot 5 prstov na okončino) bodisi polidaktilija (več kot 5 prstov na okončino). Ne gremo v skrajnosti in ljudem talamo oznake, aha ti si pa monodaktil, no, moj sosed je pa bidaktil, samo jaz sem pa tri- tetra- penta- heksa- hepta- okta- nona- deka- daktil in tako dalje. To bi bil absurd! Ne, nekaj je norma, nekaj pa odklon. Enako velja pri spolu in bi popolnoma zadostovalo, da bi imeli samo tri kategorije, tj. moške, ženske in tiste, ki se (samo-)identificirajo kot karkoli drugega. Tako kot imamo ljudi z 10 prsti (norma) in odklone (več ali manj prstov), tako bi zadostovalo, da imamo ljudi, ki se identificirajo kot moški ali ženske (norma) in vse ostale (odklon od norme; od trans do hermafroditov; neslabšalno). Pa tudi ta "spolov je nebroj" mentaliteta me ne bi niti malo motila, če ne bi ljudje napadali meni nekaj močno dragega: jezika. A lahko prosim nehamo s podčrtaji, poševnicami, zvezdicami, luncami, smajliji, barvami in vsem tem simbolnim sranjem, samo zato, da se sluačjno(!) eden izmed sedmih milijard ljudi ja ne bo čudil izključenega? Ali lahko raje namesto tega ljudi učimo, da so spolne vloge popolnoma brezvezen in zastarel koncept, ki v današnjih časih ne bi smel imeti nobene teže več?

Si (biološko) moški, a rad gledaš balet, nabiraš marjetice in pečeš pehtranovo potico. Okej.

Si (biološka) ženska, a rada jahaš chopperje, jih znaš tudi pošraufat in občasno tudi prdneš na glas. Tud' v redu.

Si (biološko) moški, ki ima vse znake moškega, niti nisi gej (seksaš le z ženksami; edino ženske te privlačijo), nimaš nobene potrebe po preoblačenju v ženske in si s svojo "moškostjo" pravzaprav popolnoma zadovoljen. Samo pač niso ti smešni vici o blondinkah, boli te kurac za avtomobilizem in šport ter si upaš pokazat čustva. Super, čim več takih.

Zdaj me pa zanima kdo je tu nor? Tisti, ki vidimo problem v spolnih vlogah in si prizadevamo za odpravo pričakovanj, kako naj se vedejo moški/ženske (naj vsak dela kar želi, ne glede na spol, saj ja živimo v svobodni državi), ali pa morda tisti, ki vidijo problem v nazadnjaški družbi, ki ne priznava nešteto spolnih identitet, ki so veliko težje objektivno merjene, in vlagajo neprimerno večje napore za odpravo vedno novih krivic, vse do lepljenja oznak, haloja glede stranišč, mrcvarjenje jezika itn.?

@Moska_Lezbijka, sorry, ker sem ti malce ugrabil temo, samo se mi zdi, da tale rant čisto spada sem, glede na to, da je govora o samoidentifikaciji. To, da si občasno želiš biti ženska (z žensko), je čisto okej, pač fantazija. Fantazije pa so normalne in zdrave (nezdravo je zatiranje lastnih hotenj). Lahko jih uresničimo ali pa tudi ne :)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#3 Moska_Lezbijka

Moska_Lezbijka

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2017 - 10:42

Ooo dober odgovor :-) se strinjams tabo čist :-) sam vseeno mislim da ni samo moški ženska pa ne kot druzbeni spol. Če razumeš kako indijanci gledajo na svet no oni so meli 5 spolov:

moški; ženska; 2 dušni moški; 2 dušna ženska; transseksualci.

https://the-numinous...an-two-spirits/

#4 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 907 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2017 - 22:00

Pred časom sem se gibala v družbi, kjer se je en kolega, znanec identificiral z istim izrazom, moška lezbijka, tko da ... Nisi, edini, če ti to kaj pomeni. ;)
Je pa res, da je pri njemu šlo bolj za to, da se je zapalil zgolj in samo za lezbijke, občasno za kakšno biseksualko, nikoli pa za strejtko. Brez da bi vedel, seveda. Se mi zdi, da je posledično še zmeraj samski ...  :?  Upam, da v tvojem primeru ni/ne bo tako.
:zate:

P.s. Kolikor mi je znano, je skozi zgodovino bilo kar nekaj kultur, ki so priznavale več kot dva spola. Nekje sem zasledila, da celo 9 (!) različnih. Seveda je ponekod tudi danes še tako, čeprav 'večinoma v manj razvitih, primitivnih' ... :roll:

Prispevek uredil/a: Eos23, 12 oktober 2017 - 22:00.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#5 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 667 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2017 - 17:51

Za izraz "moška lezbijka" sicer še nisem slišala. :?: 

Že večkrat pa sem slišala popolnoma običajne strejt moške, ki so mislili, da so duhoviti, ko so trdili, da so lezbijke.

Ha ha ha. :roll:

Ljubezen je večna, dokler traja.

#6 cebelica23

cebelica23

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2017 - 10:10

ja no jaz te čisto razumem imam prijteljico, ki se rada oblači in šminka kot ženska-počuti se tako kot ti kot moški ima rada nogomet boks ipd. in če bi spremenila spol in bi bla moški bi imela tudi partenerja moškega. To ne morete razumet dokler ne spoznate takšne ženske in se ne pogovarjate veliko, in potem posplošite da je navadna ženska- ne ni ;)

Don't tell me the sky is the limit :)

#7 Nokian

Nokian

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2017 - 14:26

Vse je odvisno od počutja osebe in kaj čuti v svoji duši...

Je pa res, da se je zelo težko izpovedati omenjeni osebi...

#8 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 29 november 2017 - 19:55

cebelica23, zakaj ni navadna ženska? Ker pač ne čuti, da ji je vloga v svetu v kuhinji ali v vrsti v nakupovalnem središču na razprodaji torbic ali čevljev, tako kot pač zapoveduje družba? Za mene je človek navaden moški/navadna ženska, ko ima ustrezne spolne organe. Čisto mi je vseeno, če je biseksualec/ka, ona rada pije pivo ali on rad pije rosé, ona najraje cel dan hodi okoli v overallu, on pa v dizajnerskih oblačilih... Zakaj? Ker nič od naštetega človeku ne določa spola, niti mu ga ne določa spolna usmerjenost. Lahko si ''moška lezbijka'' ali pa magari tut ''ženski gej,'' ampak zame bodo tvoj spol še vedno določala tvoja spolovila in drugi znaki, ki jih je že naštel BBB. ''Moška lezbijka'' je pač v bistvu še vseeno moški, pa tudi če najraje cel dan hodi v trgovinah ali se navznotraj ''počuti'' kot ženska (in tukaj ne mislim disforije, ki je nekaj ne čisto tretjega temveč v tem primeru nekaj čisto žnj-tega).

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov