Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Akvaristika

4 odgovorov v tej temi

#1 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 335 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2017 - 10:10

Je še komu všeč akvaristika in je vaš hobi?

Pred kakšnim tednom sva z fantom nabavila cca 250L akvarij. Zaenkrat je še prazen, ker ga je potrebno zaciklati. Dodal sem preparat, ki naj bi vodo pripravil do te mere, da lahko čez kakšne 3 tedne naselim prve ribe. Čez kak teden pa lahko posadim rastline. 

Ne vem še točno katere ribe bom naselil v akvarij. Prav tako še nisem prepričan glede rastlin. Se pa nekako bolj nagibam k "puščavskemu" izgledu akvarija. Torej 2-3 ribe največ in čisto malo rastlin na eni strani, na drugi strani pa jasa iz mivke in majhnih kamenčkov. Mogoče še kakšna posušena veja...

Slikice pa še pridejo!

Imate vi kakšne izkušnje? Kaj bi svetovali začetnikom?

Zaželjene so tudi slikice vaših akvarijev :)

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#2 Jacques

Jacques

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2017 - 17:37

Meni je nasploh všeč biologija in akvarij bi imel (no, imel bi cel živalski vrt ...). Smo ga imeli pred leti doma, ampak je nehal obratovat ...

Ta puščavski stil mi je všeč, ker zna bit estetsko zelo lep.

Spomnem se, da smo takrat imeli nekaj skalark, ki so mi bile všeč, pa še neke neonke. 

Žal pa nekih nasvetov nimam. Mogoče si lahko omislita še kakega čistilca, ki sesa po tleh in po šipah in pomaga odstranjevat alge. Pa z zmanjšanjem časa osvetlitve tudi upočasniš rast alg. 

Mogoče lahko v prihodnjosti še kdaj napišeš, kako gre akvariju. 

Aja, pa ribe sploh niso tako neumne, kot si nekateri ljudje mislijo. Poznam nekoga, ki je vsak dan ob točno določeni uri hranil ribe in so se ribe zmeraj nabrale v tistem kotičku že nekaj minut prej. Tako da mit o 5 skundah ne velja :)

Srečno!

De gustibus non est disputandum

#3 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 335 prispevkov

Objavljeno 01 september 2017 - 17:54

Je že več kot en mesec odkar sem začel temo. 

Po enem tednu sem nasadil rastlinje, ki se sedaj lepo počasi razrašča. Posadil sem eno višjo rastlino, nekaj maha in še dve vrsti nižjih rastlin. Točnih imen ne vem. V akvarij sem dal tudi dve pravi korenini. Eno večjo z luknjicami in skrivaliči in eno manjšo. 

Po treh tednih sem kupil dva modra rogatca. Točno takšna

Teden kasneje sem pa sem še dokupil samčka in samičko vrste kraljeva plaščarica. Samica izgleda točno takšna :P

Osvetljujem ga točno 8 ur na dan z časovnim stikalom.

Trenutno imam probleme z rjavimi algami. Naj bi bile posledica utekanja akvarija in jih uspešno rešujem z redno menjavo vode. Verjetno sem dajal ribam tudi malo preveč hrane. 

Čez teden ali dva bom še pa dokupil nekaj jatnih rib.

Slikice še pa pridejo, ko rjave alge zginejo :D

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#4 Jacques

Jacques

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 10 september 2017 - 23:45

Sem se spomnil na to logiko.

Kokr je slabo, mi je smešno :)

De gustibus non est disputandum

#5 wonderland

wonderland

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 17 oktober 2017 - 10:09

Haha linku xD

Um mal pozn input, js sm sicel imel zalo minimalističen akvarij, s par rastlincami pa školjkami pa minerali za dekoracijo (as shown here). Imel sem pa ene mavrične ribice (pozabil ime), in polže za čiščenje. Nekaj let nazaj sem imel tudi "rogatce" za čistilce, ampak morem priznat da so mi bili polži veliko bolj všeč. Baje  se tudi manj tepejo z ribami. Pa še zlo zabavno jih je bilo opazovat kako so se spuščali po mehurčkih xD 

Prizor #1 #2

Sem pa zelo velik oboževalec maha in trave v akvarijih/terarijih... noro. #2

Live and let live

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov