Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ljubezen transženske in transmoškega/ transdružina

transseksualnost ljubezen transženska transmoški.

5 odgovorov v tej temi

#1 Transwoman

Transwoman

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2017 - 20:23

Pozdravljeni!

Sama sem transženska, ki še nisem dokončala svojo tranzicijo. Sem približno dve leti  na hormonski terapiji in se počutim odlično, ker končno živim sebe.

Bila sem v daljšem razmerju s "heteroseksualnim" moškim, vsaj tako se je počutil, najina edina ovira je bila, da nisva mogla kot par udejanjiti skupnega potomstva.

Po razpadlem razmerju sem spoznala transmoškega, ki tudi ni dokončal svoje tranzicije, kar pomeni, da sva imela povsem naravno možnost, da spočneva lastnega otroka po nekaj mesečni prekinitvi jemanja hormonske terapije. Razmerje je trajalo več kot pol leta, a nisva našla skupnega jezika, navkljub vsej medsebojni ljubezni, zelo strastni spolnosti in močnim čustvom, ego je bil tisti, ki je zmagal. Vsekakor pa imam občutek, da ga je bilo strah nosečnosti, to pa je nespretno opravičeval, da je še kao premlad, čeprav je enako gorel za tem otrokom, morda celo bolje kot jaz....

On je bil moja zelo zanimiva izkušnja, s katero sva oba presegla biološki spol, kajti nihče od naju prej ni imel spolnih odnosov z nasprotnim spolom.

Vem, da je pri nas v Sloveniji zelo malo možnosti za takšen par, ker večina transmoških zavrača transženske in obratno v seksualno-čustvenem smislu; prvi so najraje  v razmerju s heteroseksualnimi ženskami, slednje pa s hetero moškimi. Tudi sama sem nekoč menila, da nikoli ne bi mogla biti v razmerju z žensko ali s transmoškim, dokler se ni zgodila ljubezen kot strela z jasnega. Ljubezen ruši vse tabuje in predsodke!!!

No, ja... mogoče pa le  spoznam sorodnega transtipa, ki bi si resnično želel imeti družino na naraven in enostaven način...

Čutila sem, da se lahko na kratko izpovem in mogoče prižgem lučko upanja za transpolne družine!

Lepo se imejte! :))

#2 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 238 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 21:18

Zanimivo :) mogoče bova pa imela dvojčke, hahaha. 

Šalo na stran, zelo zanimiv prispevek in odstira marsikako vprašanje; hvala, da si odprla svojo intimo. Bom še nekajkrat prebral, pa morda kaj bolj modrega napišem. 

This is the real me. 

#3 Transwoman

Transwoman

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2017 - 16:35

Da, da mogoče pa res, pa ravno dvojčke.. hehehe  :lalala: 

Modrost pride z leti, tako pravijo al pa tudi ne.. ;) Lep pozdrav

#4 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

piščan'c

• Člani
  • 143 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2017 - 23:25

Preden si začela z tranzicijo so te privlačile ženske, moški ali si bila biseksualna?

Je pa to zanimivo, ker večina transžensk si zares želijo biti popolne heteroseksualke, da bi ustrezale vsem stereotipom hetero ženske in si zato želijo biti v objemu močnega alfa moškega.

#5 GAga

GAga

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2017 - 22:34

Preden si začela z tranzicijo so te privlačile ženske, moški ali si bila biseksualna?

Je pa to zanimivo, ker večina transžensk si zares želijo biti popolne heteroseksualke, da bi ustrezale vsem stereotipom hetero ženske in si zato želijo biti v objemu močnega alfa moškega.

Nočem pametovati...ampak bo mogoče izpadlo kot da je to moj namen.

Naj najprej povem, da se seksualnost s tranzicijo ne spremeni. Mogoče se spremeni etiketa (npr. iz gej v strejt) za tiste ignorante, ki pre-op transspolnih oseb ne priznavajo kot "prave" ženske/moške. Je pa res, da je seksualnost lahko fluidna, ampak to nima nič opraviti s tranzicijo.

Človek si ne more "zaželeti" biti hetero-/homoseksualec. Tako si transženske (ali pa biološke ženske) ne "želijo biti popolne heteroseksualke"...če jih privlačijo izključno moški, potem so hetero, v naspretnem primeru pa pač ne...easy as that.
In večina transžensk je hetero, zato ker je večina človeške populacije heteroseksualne (če izključimo dejstvo, da je večina dejansko biseksualna, ampak o tem pod katero drugo temo). Največkrat feminilne osebe privlačijo "masculine" in obratno.

Naj še povem da je izvirna zgodba izredno zanimiva in vzbudi razmišljanje o trans družinah, nekaj o čemer bi se moralo več govoriti.

#6 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

piščan'c

• Člani
  • 143 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2017 - 12:48

Nočem pametovati...ampak bo mogoče izpadlo kot da je to moj namen.

Naj najprej povem, da se seksualnost s tranzicijo ne spremeni. Mogoče se spremeni etiketa (npr. iz gej v strejt) za tiste ignorante, ki pre-op transspolnih oseb ne priznavajo kot "prave" ženske/moške. Je pa res, da je seksualnost lahko fluidna, ampak to nima nič opraviti s tranzicijo.

Človek si ne more "zaželeti" biti hetero-/homoseksualec. Tako si transženske (ali pa biološke ženske) ne "želijo biti popolne heteroseksualke"...če jih privlačijo izključno moški, potem so hetero, v naspretnem primeru pa pač ne...easy as that.

Večina transžensk želi izgledati kot heteroseksualka iz stereotipnega vidika, se pravi kot Ivanka Trump npr, tako je bilo mišljeno. Se pravi nadvse skrbijo za videz itd. Nisem pisal o spremembi spolne usmerjenosti. Je pa znano, da so nekatere transženske, ki so jih pred tranzicijo privlačile samo ženske, postale po tranziciji biseksualne, zato sem postavil vprašanje.

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 14 avgust 2017 - 12:49.

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: transseksualnost, ljubezen, transženska, transmoški.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov