Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Družinske težave

Pomoč/nasvet

19 odgovorov v tej temi

#1 Fireman96

Fireman96

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2017 - 15:58

Pozdravljeni!

Pa bom kar začel...:

Prihajam iz okolice Maribora, star sem 20 let sem gej( streight videza), moja družina ne ve, da sem gej, čeprav sem moji mami med bivanjem v tujini povedal za svojo usmerjenost in je rekla, da še nisem najdel prave punce za sebe imel sem nekaj kratkotrajnih vez z puncami nic resnega skratka.

In pred kratkih sem bil na praznovanju rojstnega dne seveda nisem spil skoraj nič alkohola sem se pogovarjal z stričevo mamo in sem odkrito povedal, da če nebom najdel zaposlitve( je več razlogov), da bom storil samomor iskreno priznam sem razmisljal o tem velikokrat, tudi povedal svojemu psihologu v Lj v centru za mentalno zdravljenje, kot tudi Psihologinji v Mb.

Skratka, da povem situacijo( nimam veliko dolgov) razen limita in sem vesel, da sem dobil zaposlitev. Skratka doma so mi vzeli stran bančno kartico, teta je predlagala, da, moja mama prevzame vodenje mojega bancnega računa.. imeli smo pogovor jaz sem se seveda razjezil,da to tako ne gre, kot si oni mislijo... parkrat sem še povedal, da se bom spravil stran in, da bo teta poklica na psihijatrijo, da bodo prišli po mene, ker sem nevaren za sebe, kot za okolico, da si kaj slabega naredim. 

Predlagala je tudi, da se bi mogel zglasit v posvetovalnici, da me bodo umirili, ter se z mano tam pogovorili. 

ta vikend smo pa praznovali drug rojstni dan in sem nato poslušal pol ure, tako so me moja cela famlija obirali z taksnimi in drugačnimi zadevami( s kom se ne smem več družit, kam  več ne smem hodit, z kom sem se kdaj dobival itd... da meni morejo pomagat .... Jaz ne rabim ne psihologa ali koga drugega ne potrebujem niti tablet... saj z mano ni nič narobe... 

Bi pa rad peljal, koga od moje druzine tja na pogovor, da jim povem, da če oni želijo meni na taksen nacin pomagat, da mi bodo naredili več škode, kot koristi, saj jaz vem, kaj je bolje za mene ne pa moja druzina....

Kaj mislijo, da bodo z mano naredili na Psihijatriji, da bom ven prišel bolj zdrav, kot noter bedarija... Skratka neprestano me moti, ko me sprašujejo kam grem s kom grem, kdaj pridem itd... ko bi se jaz zelel z njimi pogovoriti glede moje homosexualnosti ni posluha, kot, da mi samo gnjavijo s temi puncami, kdaj bom katero domov pripeljal... razmisljal sem, da bom pobegnil kak za kak dan ali dva, da bom telefon pustil doma ali ga bom imel ugašnjenega... pa naj me išče policija...

Skratka ocitno res moja druzina ne ve kaj bi rad jaz dosegel  v zivljenju, kaj si jaz želim ne pa, da me neprestano sekirajo za xxy stvari, ki za mene nimajo nobene veze.

Jaz več ne vem kam naj grem, s kom se naj pogovorim bi se pa rad cimprej izselil od doma nekam na svoje....

Je imel kdaj, kdo podobno situacijo ali razmišljenje? 

Bom hvaležen za vsak odgovor, kajti pač ne vem več, kako pa kaj še naj naredim doma, da se naj zacnejo za sebe brigat doma in,da mi dajo neko mero zasebnosti in se jih ne tiče  s kom se druzim itd....

Lep pozdrav! George

#2 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 220 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2017 - 18:39

Dragi George, star si 20 let, zato vzemi kufre in si najdi poceni namestitev kjer boš lahko v miru pretuhtal kako in kaj. O svetosti družine al neki mislim da v tem svetu ni treba več razglabljat. Če te delajo nesrečnega, spokaj. Nekaj časa ti bo težko ampak na koncu boš pogruntal, da je razlika med sorodniki in družino in družina velikokrat nima veze s sorodstvom. Sama sem to naredila in to je z naskokom najboljša poteza v mojem življenju, veliko bolje mi je brez take 'družine'. Pa srečno.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#3 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 136 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2017 - 19:23

Se strinjam z idoru. Spokaj kuhre in pojdi. Mogoče na začetku ne bo ravno lahko, ampak se to s časoma popravi.
Jaz sem mnenja, da bi morali mladi že v času srednje šole iskati/najti način kako zaživeti samostojno življenje.
Jaz že tri leta ne živim več doma. Sicer zaradi študija, ampak ocenjujem to potezo, kot eno najboljših. Sem se o tem tudi spremenil, postal zelo samostojen in tudi samozavesten.
To, da bi oni vzeli tvojo kartico itd. Emmmm od kje jim ta glupa ideja? Niti nimajo pravice posegati po tvojih financah.

P.s. ko se odseliš in tvoja družina nima več vsakodnevnih stikov s tabo, te začnejo bolj spoštovati. Ko pridem jaz domov, je to za njih skoraj praznik hehehehhehe ;)

#4 Fireman96

Fireman96

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2017 - 19:31

Res hvala obema za odgovor, me veseli, da nas je bilo več v teh situacijah... hmm razmisljam kam bi sel ali kam v center Maribora si najti, kakšno sobo za zacetek bi bilo super... Bi bil tudi za taksno varjanto da bi spoznal lgbt osebe, ki bi bile pripravljene, da bi najeli kaj večje stanovanje in bi si delili stroške skupaj... drugače pa bom po vsej verjetnosti mogel pocakat, da dobim prvo  plačo ali dve.. ter da pičim čimprej nekam na samo... da zaživim samostojno naprej.... 

#5 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 136 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2017 - 21:56

Mislim, da nas je več takih tu gor.
Glede fleta ti mogoče še kdo lahko (če se opogumi in ti piše) poda kakšno informacijo glede iskanja stanovanja v Mb ;)
(No če bo videl post)

#6 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2017 - 15:37

Dovolj si star, da si najdeš službo in greš. Starši se bodo sčasoma že sprijaznili, ko bodo videli, da si OK. Ampak najprej moraš poskrbet zase. Seveda, ni simple, v glavi imaš tisoč in eno misel in življenje dandanes mlade odrasle podpira v tem, da ostajajo zmedeni, ker je to pač del potrošniške kulture. Ni pa nobenega razloga, da bi se uprl sistemu, se fokusiral na eno stvar - službo - in si ustvaril svoje lastno življenje! V Sloveniji je popularno, da mladi ostajajo doma, ker je država majhna, ampak v tujini tega ni. Ko se začne študij, grejo študirat v drugo mesto in se preselijo. Če te skrbi pomanjkanje izobrazbe, nikar ne skrbi - če bo želja, boš imel možnost izredno dokončat študij. Zdaj delovna mesta so, izkoristi, dokler je možnost. Ko bo enkrat spet prišla recesija, bo težje. Glavo gor in v akcijo - poišči poceni najemnino, cimre in se nauči življenja. Od tega boš največ odnesel sam. Pa ne preveč razmišljat. Z leti ugotoviš, da si kot mlad bil navaden bedak, samo zato ker si pustil butastim možganom da so preveč razmišljali o nepotrebnem. Samo en fokus rabiš in je. Vse ostalo se samo uredi.

my name is Reiner

#7 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2017 - 17:20

Jaz bi se malo umiril z a priori defenzivno reakcijo na tiranske starše, ki ubožčka z železnim škornjem tlačijo noč in dan. Dobili ste močno enostransko izpoved, v kateri se Fireman96 niti slučajno ni izkazal za zrelega. Grožnja s samomorom, kar tako, je strašansko neprimeren odziv na pretirano zaščitniške starše, ki kar naprej težijo kam greš, s kom greš,...

Ja, odhod na svoje je ena opcija, ampak ne prva, prej druga, tretja, če ne četrta. Oditi od doma, ker se ne razumeš s starši in ne ker si res sam želiš samostojnosti, je tudi nekoliko brezglavo. Mit da gre samo za slovensko posebnost, je že nekaj časa mrtev (For First Time In 130 Years, More Young Adults Live With Parents Than With Partners), ker pri taki ceni nepremičnin, najemnin in nizkih plačah vedno več in več mladih odraslih ostaja doma tudi drugod po Z svetu. Ne zato ker bi radi, ampak zato ker imajo strašansko slabše pogoje kot njihovi starši. Če si včasih odplačal kredit v 10. letih, ga danes v 40. - če ga dobiš...

Da ne bo pomote - ne pravim da ostani doma, pojdi, če želiš, še pred tem se pa dobro pogovorite, ker je glede na stil pisanja očitno, da šepa predvsem komunikacija. 

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#8 ametist

ametist

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2017 - 15:38

Oi, glede stanovanja vprasaj v dijaskem domu, zelo poceni sobo boš prej dobil v domu, kot pa najemniško stanovanje moj znanec je v taki sobi (primorska ).

Na svoje ja ,da pridobiš na samozavesti in samospoštvovanju.

Srečno :)

#9 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2017 - 19:15

@BBB statistika govori o doma prijavljenih mladih ja. To ne pomeni da so tudi fizično doma. Govor o dragih cenah in nizkih plačah je pa zlajnan in dolgočasen, recesije je že zdavnaj konec. Ja fant je res nedorasel ampak če si ne bo dal priložnosti, ne bo nikoli imel možnosti da odraste. Človek se največ nauči in odraste, ko gre za nekaj časa na tuje.

my name is Reiner

#10 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2017 - 19:19

Zdaj sem si pogledal zemljevid ki si ga priložil. Slovenijo daješ v isti koš kot Makedonijo. V razvitih EU državah mladi ne ostanejo doma.

my name is Reiner

#11 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 00:01

On topic (sort of):

Tudi sam sem mnenja, naj se mladi čim prej osamosvojijo, gredo na svoje, odrastejo.

Off topic (ko sva se že ravno našla dva tapametna :)):

Govor o dragih cenah in nizkih plačah je ravno tako zlajnan in dolgočasen, kot je zlajnano in dolgočasno jamranje pripadnikov LGBTIQ+-eeeMakarenaAAii skupnosti glede tega, kako jih nihče ne razume, še najmanj pa njihovi starši, hkrati se pa sami nič ne potrudijo, da bi ljudem prišli naproti in jim pomagali, da bi jih lažje razumeli. Naslov teme je družinske težave in ne stanovanjska problematika, in problem ne bo razrešen, če gre mulo na svoje, ker dokler se ne bo naučil pogovarjat, do tedaj si bodo drugi sami razlagali po svoje (kot najbolje znajo), kaj je zanj dobro in kaj ne.

Recesije je statistično konec, samo tega delodajalci očitno ne vedo, ker je število brezposelnih še vedno 2x večje kot pred letom 2008. Marsikateri statistični kazalec je prav tako še vedno precej slabši kot pred 10. leti, s svojim virom pa sem samo želel pokazati, da se tudi na zahodu delež mladih, ki živijo pri starših v zadnjih letih povečuje. Če je celo v ZDA, kjer nikakor nimajo kulture ujčkanja, opaziti močan porast mladih, ki živijo doma (v obdobju 2000-2014) in to za vse skupine prebivalstva, potem je očitno, da so v ozadju neki širši sistemski razlogi za tako neugodno statistiko.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#12 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 220 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 05:42

@BBB statistika govori o doma prijavljenih mladih ja. To ne pomeni da so tudi fizično doma. Govor o dragih cenah in nizkih plačah je pa zlajnan in dolgočasen, recesije je že zdavnaj konec. Ja fant je res nedorasel ampak če si ne bo dal priložnosti, ne bo nikoli imel možnosti da odraste. Človek se največ nauči in odraste, ko gre za nekaj časa na tuje.

Ja pajade. A gledaš kaj cene stanovanj in najemnin? In kolikšno plačo bi realno imel 20 letnik brez nekih delovnih izkušenj? In Slovenija niti približno ne spada v kako razvito EU državo, take, kot se počnejo pri nas že v sosednji avstriji ne bi nikoli dovolili, kaj šele na severu in zahodu. Primerjava z Makedonijo je še kako na mestu. Ne vem sicer kolk resno naj te jemljem, ker si kozle streljal že v temi za Eurosong, tako da not sure if serious or just... you know.

Prispevek uredil/a: idoru, 15 junij 2017 - 05:43.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#13 4242

4242

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 10:57

Evo da ne bosta dva pametna, bomo pa vseeno rajš trije. Ne sej ne. Fanta ne se kregat masta oba prav.

Strinjam se da se da živet na svojem če je res velika želja pa če si se zato pripraljen čemu odrekat da boš pokril stanovanje. Stanovanje v cimerstvu se da dobit za cca 250€ na mesec s stroški, oziromapoznam tudi ljudi ki plačujejo še manj. In to v Ljubljani.

Delo se da dobit, vprašanje je če si sprejet vsako delo in pripravljen delat za nizko plačo.

Strinjam se da je pomembo da se človek zna pogovarjat z ljudmi in predvsem s svojimi bližnjimi.

#14 Alix

Alix

piščan'c

• Člani
  • 191 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 14:04

Tipu so vzeli bančno kartico. To je raven kontrole (in čustvenega zanemarjanja), pri kateri si je težko predstavljati, kakšne psihične posledice pusti. Tvoje želje po samomoru zelo dobro razumem, ker vem kako je, da ti nekdo ne pusti biti TI in te to tako zelo razburja, da ne vidiš druge poti ven, sploh če se sekirancija ne neha in ne neha in ne neha. Čaka te dolga, mučna, trnova pot do samostojnosti. ne bom olepšavala. Če si dovolj močan. Če si se pripravljen borit kot ena zver za to. Drugače boš pristal ali v mrtvašnici ali pa njihova copata. Če imaš dovolj močan lastni jaz, boš mogoče celo prilezel ven iz tega. Ker trenutno si še premlad, da bi te stvari sploh dojel.

Iščeš potrditev, kjer je verjetno ne boš nikoli dobil. Sama sem imela zelo podobno situacijo in težko je opisat kako sem bila zgrožena, ko je mati pokazala tako ogabno plat sebe, da nisem mogla verjet, ko se je zavedla, da ni več pooblaščena na nobenem računu. Takšna kontrola je samo njihov ego, ki te ne vidi kot lastno, samostojno osebo, ampak podaljšek sebe, ki ga je treba nadzirat, da ne bo pokvaril slike njih samih, ki je ponavadi že tako ali tako "pokvarjena" in te imajo kot neko orodje za glajenje svojih napak.

Imaš pravico biti ti, ampak bodi pripravljen na določeno stopnjo žrtvovanja, da bo to mogoče, ker če se ne bodo pripravljeni spremeniti niti malo (moji naprimer so se unesli sčasoma, ampak to so bile takšne borbe, da ne znam opisat), potem odrez, dokler ne zakapirajo ali za vedno pač.

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam je, da prenehaj zahtevati stvari, ampak si jih preprosto vzemi. Te sprašujejo? Ne odgovarjaj. Te sekirajo? Mirno odkorakaj. Ti vzamejo bačno kartico? Faking prekliči račun in vzemi kontrolo v svoje roke. Ti ne uspe takoj? Še enkrat. Še enkrat. Še enkrat. Še enkrat. Dokler ne uspe. :) Vso srečo.

Prispevek uredil/a: glorious, 16 junij 2017 - 09:21.

Le diable est dans les détails.

#15 Dejandean

Dejandean

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2017 - 22:01

Fant , mislim da je čas da naložiš svoje stvari v kufre in odideš . Po možnosti brez slovesa, ko ne bo nikogar doma. Pusti jim sporočilo da greš na svoje in Čao .

Boš videl , sčasoma se bodo potem tudi vaši odnosi bolj umirili. Ti pa boš zadihal življenje takšnega kot si vsak od nas zasluži. Vsak začetek ni enostaven in vsaka pot ima veliko klancov - poskušaj gledati na svet pozitivno, predvsem pa imej samega sebe najbolj rad ;)

Srečno !

#16 Fireman96

Fireman96

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2017 - 00:07

Tipu so vzeli bančno kartico. To je raven kontrole (in čustvenega zanemarjanja), pri kateri si je težko predstavljati, kakšne psihične posledice pusti. Tvoje želje po samomoru zelo dobro razumem, ker vem kako je, da ti nekdo ne pusti biti TI in te to tako zelo razburja, da ne vidiš druge poti ven, sploh če se sekirancija ne neha in ne neha in ne neha. Čaka te dolga, mučna, trnova pot do samostojnosti. ne bom olepšavala. Če si dovolj močan. Če si se pripravljen borit kot ena zver za to. Drugače boš pristal ali v mrtvašnici ali pa njihova copata. Če imaš dovolj močan lastni jaz, boš mogoče celo prilezel ven iz tega. Ker trenutno si še premlad, da bi te stvari sploh dojel.

Iščeš potrditev, kjer je verjetno ne boš nikoli dobil. Sama sem imela zelo podobno situacijo in težko je opisat kako sem bila zgrožena, ko je mati pokazala tako ogabno plat sebe, da nisem mogla verjet, ko se je zavedla, da ni več pooblaščena na nobenem računu. Takšna kontrola je samo njihov ego, ki te ne vidi kot lastno, samostojno osebo, ampak podaljšek sebe, ki ga je treba nadzirat, da ne bo pokvaril slike njih samih, ki je ponavadi že tako ali tako "pokvarjena" in te imajo kot neko orodje za glajenje svojih napak.

Imaš pravico biti ti, ampak bodi pripravljen na določeno stopnjo žrtvovanja, da bo to mogoče, ker če se ne bodo pripravljeni spremeniti niti malo (moji naprimer so se unesli sčasoma, ampak to so bile takšne borbe, da ne znam opisat), potem odrez, dokler ne zakapirajo ali za vedno pač.

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam je, da prenehaj zahtevati stvari, ampak si jih preprosto vzemi. Te sprašujejo? Ne odgovarjaj. Te sekirajo? Mirno odkorakaj. Ti vzamejo bačno kartico? Faking prekliči račun in vzemi kontrolo v svoje roke. Ti ne uspe takoj? Še enkrat. Še enkrat. Še enkrat. Še enkrat. Dokler ne uspe. :) Vso srečo

hvala si lepo napisala se strinjam... no morem rečt kartico ze dobil nazaj sluzbo sem dobil v Mariboru v  swatycometu( upravljalec stroja) skratka so se začele pojavljati dobre stvari je pa res da ne rad govorim o mojem zasebnem lajfu z sodelavci.. skratka za mene noben ne ve in se mi zti tako tudi prav da je... vsaj zaenkrat

#17 Alix

Alix

piščan'c

• Člani
  • 191 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2017 - 10:16

V takšnih situacijah se ljudje takšnih staršev radi obnašajo/mo kot nebogljeni otroci, ker to je rezultat takšne vzgoje, kjer te namesto učenja samostojnosti kontrolirajo in naredijo vse namesto tebe. Ker tudi tvoji starši niso zreli. Zreli starši bi ponudili pomoč in svetovanje pri selitvi na svoje in pri morebitnih težavah upravljanja s financami. Tako pa znajo samo težit in iskat vse kar ni prav, ker so bili verjetno vzgojeni podobno, zato prekini začaran krog in poskrbi, da boš ti odrastel, če že oni niso. In ker nas vzgojijo starši in nam je vsem mar kaj si mislijo se pripravi na to, da te bo vedno bolelo, ker ne bodo sodelovali. Vedno. Neka bolečina s katero moraš pač živet. Eni imajo super starše in dobijo vsa orodja, da se lažje spoprimejo z življenjem, eni pa pač ne. Osredotoči se na tisto, kar si dobil pozitivnega v življenjski loteriji, ne porabljaj energije za boj z milini na veter.

Glede gejevstva in tega komu poveš, se pa sploh ne sekiraj. Živiš zase in ni treba vsem vega vedet o tebi. To je tudi tvoja pravica, boš že, ko boš. :)

Le diable est dans les détails.

#18 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2017 - 21:59

18-letniku ne moreš vzet bančne kartice. 18-letnik gre lahko od doma in po zakonu mu v času šolanja pripada preživnina s strani staršev. In ja, za vse to navedeno se bo seveda tud potrebno pogovarjat. Ampak to se reči, ki se jih bo naučil sproti. Vse je boljše kot doma čepet pa čakat, da ti grejo leta.

Sem bil pa na obeh straneh, mi je povsem jasno kaj pomeni pri 17-ih spakirat iz čiste trme in se ne več pogovarjat s starši. Narobe, otročje, ampak odlična šola. Kasneje sem se sicer vrnil, iz čisto tretjih razlogov, ampak pustimo podrobnosti.

Sem bil pa tudi v drugi situaciji, pozneje, pri 21-ih, ko sem dve leti prečepel doma in nisem čisto vedel, kaj sam s sabo, zdelo se mi je da bo ponovni odhod od doma finančno in kako drugače preveč naporen in nisem čisto nič delal dve leti.

Bolj mi je žal tistega časa, ki sem ga vrgel stran in ga preživel v stresu ko mi ni najbolj odgovarjalo doma. Če greš nekam, se vsaj nekaj dogaja, se naučiš živet nove vzorce, se družiš z ljudmi, ki ti dajejo pozitivno energijo. Doma imaš samo tisto negativo, ki te vsak dan bolj prepričuje, da nisi nič vreden in ti zbija samozavest, dokler se ne ujameš v krog nesamozavesti, nesigurnosti, dvomov in potem avtomatsko - it nikamor ne moreš ker ti leta zbijanja samozavesti naredijo ogromno škodo, tam pa tud praktično životariš. Ljudje smo si različni, vsekakor je logično da če osebe negativno vplivajo nate, enostavno ne moreš živet z njimi. Škoda lastnega zdravja, res. Teh uničenih let ti noben nikol več ne da nazaj, niso popravljivi. Pol ko si starejši se lažji nazaj v tisto vrneš, ker ti je vseen, ko si mlad se preveč sekiraš za besede in dejanja staršev. Tako to je v naši naravi, mlade se podpira da razmišljajo in da so pametni samo zato ker potem postanejo impulzivni potrošniki, medtem pa zapravljajo oziroma zapravljamo svoja najbolj produktivna leta za delo in ustvarjanja življenja - namesto tega razmišljamo.

my name is Reiner

#19 Smrekica

Smrekica

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2017 - 14:13

Če so ti vzeli kartico, te pošiljajo k psihiatru in ti groziš s samomorom, mogoče res potrebuješ pomoč. Zelo malo verjetno je, da so vsi brez razloga zaroteni proti tebi. Ta negativen odnos do psihičnih bolezni je čisto brezveze.

#20 rotterdam

rotterdam

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2017 - 17:11

Ma večina gejev ma psihične bolezni. Dokler ne dojameš da šport uredi ravnovesje hormonov in posledično tudi hormon sreče, ti noben psihiater al pa tablet ne bo pomagal.

my name is Reiner

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov