Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Anketa: Istospolna usmerjenost kot ovira v delovnem okolju

18 odgovorov v tej temi

#1 dreaming

dreaming

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 28 september 2016 - 15:28

Vljudno vabljeni k izpolnjevanju anketnega vprašalnika, vsi ki ste/ste bili zaposleni, torej se ali ste se nahajali v nekem delovnem okolju :)

Vsi pridobljeni podatki bodo uporabljeni samo za študijske namene - za dokončanje moje magistrske naloge. Vprašalnik vzame nekje največ 5 minut časa za reševanje, tudi manj, saj so odgovori že vnaprej podani. 

Tukaj pa je povezava do anketnega vprašalnika: https://www.1ka.si/a/104163 

Zelo bom hvaležna za vsak izpolnjen vprašalnik! Najlepša hvala :)

S prijaznimi pozdravi, Anja 

#2 atena

atena

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 28 september 2016 - 20:02

Anketa je izpolnjena. Želim uspešen zaključek magistrske naloge.

#3 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 136 prispevkov

Objavljeno 28 september 2016 - 20:08

Me2 :)

#4 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 214 prispevkov

Objavljeno 28 september 2016 - 20:16

Vstavi notri pogoje, kajti anketa v tej obliki ni smiselna. Zelo malomarno sestavljena anketa.

Ali vaši sodelavci/sodelavke vedo za vašo spolno usmerjenost? -> Zakaj ima to vprašanje več možnosti, kako si lahko "da" in "ne" hkrati oz. kaj to pomeni mora biti vsebinsko razvidno - že za namene interpetacije.

Kdaj ste v delovnem okolju razkrili svojo identiteto? -> Če odgovoriš NIKOLI ni smiselno, da odgovarjaš na vprašanja: Ali so se vaši odnosi s sodelavci po razkritju spremenili? in Ali ste bili zaradi (razkritja) spolne usmerjenosti kdaj odpuščeni z delovnega mesta? itd. ...

In to je magistrska? Sramota za FDV.

Prispevek uredil/a: Bem, 28 september 2016 - 20:17.

You can never be overdressed or overeducated. ― Oscar Wilde

#5 Nensi

Nensi

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 28 september 2016 - 23:54

Izpolnjeno :) srečno

#6 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 01 oktober 2016 - 22:24

In to je magistrska? Sramota za FDV.

Prej bi rekla, da je sramota za neko fakulteto ta, da ne znajo vzgojiti diplomantov/magistrov/doktorandov z osnovno mero tolerance in prijazne oz. vzpodbudne besede. 
Ankete in znanje se lahko izpili, vzpodbuda in prijaznost pa sta prirojeni vrlini, ki tebi več kot očitno primanjkujeta.

Srečno bodoči magistrici. ;)

#7 Alina

Alina

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2016 - 15:49

^
1+ :)

Izpolnjeno in srecno!

#8 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 220 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2016 - 18:01

Jaz se pa strinjam z Bem. Sem odprla anketo z namenom pomagat ampak iskreno rečeno bi tole meni zavrnili na maturitetnem tečaju pri predmetu psihologije v srednji šoli. Magistrska? Mind=Blown. Zelo zelo žalostno, da je danes bolj pomembno biti politično korekten kot produktiven.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#9 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2016 - 18:43

Šola - pa naj bo osnovna ali univerzitetna - ni dom! V šoli se poučuje, razvija kompetence, se sooča študente s problemi, ne pa ujčka. Biti konstruktivno kritičen ni netoleranca ali neprijaznost (kritika je bila vsebinska). Toleranco se lahko privzgaja v vrtcu, osnovni in srednji šoli, od mature naprej se gradi pa profesionalizem. Človek, ki bo nekoč magister, bo morda tudi na kakšni pomembnejši funkciji. Bog nam pomagaj, če bodo državo in podjetja vodili tako nespodobni kadri.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#10 Alina

Alina

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2016 - 19:11

Ne razumem kako lahko sodite po eni anketi kako je oseba sposobna v svojem delu? Nekaj je reci, da je anketa neustrezna drugo pa posplosevati in soditi celo osebo.

#11 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2016 - 19:32

Iz ankete bo izhajal celotni empirični del zaključne naloge. V redu, saj ji lahko zaželim(o) vso srečo, samo ko bo pa tudi profesor/ica zavrnil/a nalogo kot neustrezno, bomo pa kaj? Šli protestirat pred FDV, da profesor/ica žali čustva, posplošuje in sodi osebo po eni zaključni nalogi? Prepričan sem, da tudi Bem želi Anji vse dobro, zato je pa tudi podala vsebinsko kritiko. 

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#12 atena

atena

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2016 - 14:40

Jaz pa vsebinsko oceno raje prepuščam mentorici/mentorju ter komisiji. :D

#13 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 214 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2016 - 21:15

Jaz je ne, ker je mentor dolžan pregledat dispozicijo in instrumentarij pred izvedbo. Se pa lahko zgodi, da v komisiji sedi kakšen "jaz" in bo zadevo gladko zavrnil, pa ne, ker mi/mu primanjkuje "prijaznosti", ampak ker izdelek ne izpolnjuje minimalnih standardov. 

Prispevek uredil/a: Bem, 03 oktober 2016 - 21:17.

#14 atena

atena

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2016 - 20:38

Saj ne gre za znanstveni magisterij, ampak samo za zaključek visokošolskega izobraževanja.

#15 sense_sensibility

sense_sensibility

nov na sceni

• Člani
  • 298 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2016 - 20:43

In zato je dovoljeno za zaključna dela izdelovati empirična skrpucala? I don't think so. Tale bolonja  je navadna degradacija študija. Žal pa tudi akademsko izobraževanje ni več tisto, kar bi moralo biti, namreč krona neki s pozitivno selekcijo izbrušeni naravni inteligenci posameznika. Za dandanašnji študij je dovolj biti priden, ni pa več treba biti dober. Znanje  je žal obenem z akademskimi naslovi postalo tržna niša, ampak na tak način se vzgaja le nesposobne in nezaposljive diplomante. Ki so zgolj dobri - POTROŠNIKI. 

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#16 blaze

blaze

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2016 - 01:04

In zato je dovoljeno za zaključna dela izdelovati empirična skrpucala? I don't think so. Tale bolonja je navadna degradacija študija. Žal pa tudi akademsko izobraževanje ni več tisto, kar bi moralo biti, namreč krona neki s pozitivno selekcijo izbrušeni naravni inteligenci posameznika. Za dandanašnji študij je dovolj biti priden, ni pa več treba biti dober. Znanje je žal obenem z akademskimi naslovi postalo tržna niša, ampak na tak način se vzgaja le nesposobne in nezaposljive diplomante. Ki so zgolj dobri - POTROŠNIKI.

Vazno,da si ti sposobna

#17 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 220 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2016 - 18:40

Hvala, ker si dokazal njen point in hvala vsem sodelujočim v temi, ker ste zares postavili FDV na svoje mesto.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#18 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 214 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2016 - 19:40

Žal pa tudi akademsko izobraževanje ni več tisto, kar bi moralo biti, namreč krona neki s pozitivno selekcijo izbrušeni naravni inteligenci posameznika. Za dandanašnji študij je dovolj biti priden, ni pa več treba biti dober. 

Ne, ni potrebno biti niti priden. 

#19 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 907 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2016 - 10:39

No, pa je tudi nam polpismenim kmetavzom jasno kako je vam uspelo (z izjemo ene, ki se ji zaradi svoje enormne inteligence ni zdelo vredno niti vpisat, navkljub svojim bleščečim ocenam) priti tako daleč, glede na to, da se vam zdi izpod časti v primeru dejanske konstruktivne/vsebinske kritike in ne zgolj omalovaževanja konkurenčne fakultete, kontaktirati avtorico ter raje tukaj javno pljuvate po njej, FDV, drugače mislečih in končno še sistemu, ki, ne samo, da je vas spustil skozi, temveč nekatere celo zaposlil! Bravo, res ste zelo izobraženi! But an educated ass is still an ass.  :briga me:

Ne glede na vse, vam (kot je pred tem z lepšimi izrazi izpostavila že Zoja) tudi po mojem mnenju, več kot očitno primanjkuje tistih zelo osnovnih človeških lastnosti, ki so nujno potrebne, če želimo o(b)stati na vrhu prehranjevalne verige in se še nadalje razvijati kot vrsta.

Še najbolj grozljivo pa mi je, da je to dejansko prišlo od ljudi, katerih mnenje in razmišljanje sem nekoč celo sama cenila in spoštovala ter je vsaj ena aktivna akterka v ustvarjanju naše skupne prihodnosti.

Ali če povzamem v citatu:
“Educating the mind without educating the heart is no education at all.”

Hvala za pozornost. Že vnaprej povem, da na morebitne replike/provokacije ne odgovarjam. Grem raje bruhat.  :bruh: Je bolj produktivno.

Vi pa kar izvolite še naprej skupno trobiti v isti rog superiornosti. Na koncu bomo itak vsi, brez izjeme, končali isto - najverjetneje kot hrana črvom ali prah in pepel.

Prispevek uredil/a: Eos23, 25 oktober 2016 - 10:41.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov