Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Cafe Kolaž

31 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 099 prispevkov

Objavljeno 05 april 2014 - 10:51

Cafe Kolaž - nova tema, nov lokal, nova zgodba. :eu:https://www.facebook...olaz?ref=stream

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 ekvastika

ekvastika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 05 april 2014 - 18:42

Super!

Kako je bilo na otvoritvi? :)

Soncu je vse jasno!

#3 Elisabeth

Elisabeth

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 05 april 2014 - 19:56

Otvoritev je bila fajn, nisem pričakovala toliko ljudi. Sam plac je na luštni lokaciji, interierja si nisem uspela dobro ogledat (sem šla samo noter po pivo), je pa tisti prehod pri šanku nenavadno ozek (ali pa se samo meni zdi, ne vem). Pa malo glasbe tako v ozadju sem pogrešala, ampak to so samo moje kaprice, tudi brez tega je bilo fino, seveda. Upam, da bodo zunaj postavljene kakšne mize in stoli za uživanje na sončku in kadilske razvade.

Sem vesela, da se je po dolgem čakanju zopet odprl lbgt lokal. Ima potencial in upam na čim širšo paleto raznih dogodkov.

#4 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 05 april 2014 - 20:03

Odlično! Nadvse domače, prijetno, welcome drink, sushi, kruhki z različnimi namazki, mesne kroglice, odlična družba, čeprav je bilo čedalje več ljudi zunaj "na čik pavzi" :D Stene krasijo slike, v zadnji sobi je poleg izjemno udobnih enosedov visoka knjižna omara in krvavo rdeča vrata za wc :mrgreen: Vizavi šanka pa fotografije ljudi, ki so pomagali postavit lokal na noge. Definitivno večje od Opna pa daljši odpiralni čas; 9.00 am - 1 am, v glavnem plac, kamor bomo večkrat zavedno ali nezavedno zavili. 

Čestitke za rojstvo  :spostovanje:

#5 amy

amy

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 05 april 2014 - 20:42

žal sem zamudila otvoritev, bom pa definitivno šla že v tem tednu kaj pogledat. :) Pogrešala sem kakšen lokal, kjer bi se zbirali, družili in spoznavali. Komaj čakam!:)

Straight? So is spaghetti before you heat it up.:)

#6 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 06 april 2014 - 00:38

Se strinjam z Amos. Izredno lušten plac, prostoren in odprt. Opremljeno meni všečno. Bom tam zagotovo več kot sem bila v Opnu. 

#7 ekvastika

ekvastika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 07 april 2014 - 11:34

A bo tako kot Cafe Open tudi Kolaž gostil razne okrogle mize, literarne večere ipd.?

Prispevek uredil/a: ekvastika, 07 april 2014 - 11:34.

Soncu je vse jasno!

#8 Lady_Oscar

Lady_Oscar

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 07 april 2014 - 19:29

Super lokalček, umirjen ambient. Odlična hrana, bravo Taeko. Na otvoritvi bilo veliko ljudi, ter upam da bo tudi v bodoče tako obiskan lokal :)

Kar se tiče prireditev v Kolažu, baje nekaj malega bo, ala literarni večeri ipd. Pogrešam pa malo več literature z lgbt tematiko v vitrini s knjigami.

No skratka  :)

#9 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 07 april 2014 - 19:38

No, upam da kljub določenim podobnostim ne bo to kopija Opena. Open je bil samo en, tud Kolaž (in vsi drugi, ki bodo prišli za njim) bodo unikatni na svoj način, ne zgolj po postavitvi prostorov in izbiri miz, if you get my point. Naj vsak nosi svojo dušo :)

#10 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 907 prispevkov

Objavljeno 07 april 2014 - 20:04

No, po vsem zapisanem pa res komaj čakam, da še mene noge tja ponesejo. Vsekakor sem vesela, da se je nekaj spet odprlo in da se bo dogajalo še kje drugje kot na Metelkovi. Pa da bo kam za it po Paradi ... ;)

:ponos:

Prispevek uredil/a: Eos23, 07 april 2014 - 20:04.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#11 Rosalie

Rosalie

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 07 april 2014 - 22:49

Men je isto ful prijeten lokalček. Pa še luštna lokacija :)

#12 CafeKolaz

CafeKolaz

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 08 april 2014 - 15:38

Vsem se zahvaljujemo za podporo in dobrosrčnost ;)

Na vsakem koraku se bomo trudili, da ustrežemo slehernemu obiskovalcu. Kakor je zasnovan koncept na domačnosti, upamo, da se boste pri nas počutili domače in boste zadovoljni ob vsakem obisku.

Vrt bo kmalu, hrano že pripravljamo za vas, načrtujemo različne dogodke (od razstav, družabnih večerov, čajank, literarnih dogodkov itd).

Pri nas lahko praznujete rojstne dneve, obletnice, imate seminarje...

Odprti smo za predloge in vam na vojo :)

Ekipa Cafe Kolaža

#13 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 463 prispevkov

Objavljeno 09 april 2014 - 01:07

:plosk:

Fino, bo treba it pogledat v ta novi Cafe Golaž :pst:

Why are they clapping?

#14 iam

iam

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 00:49

veselim se prve kave na novem placu:)

#15 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 789 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 11:11

Res tako hvalite ta Cafe Kolaž, da se morava tudi midve čim prej odpraviti tja :)

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#16 Ponyo

Ponyo

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 11:34

Cafe Kolaž je super! (y) Prostor, ki vodi naprej od "šanka" je domač in prijeten. Imajo tudi lepo število knjig, ki so iz različnih področji in priporočam, da jih počekirate. + hrana je zelooooo okusna :3

#17 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 208 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2014 - 09:18

ful lušen lokal, definitivno se še kdaj odpravim tja :)

#18 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2015 - 19:46

Dogodek naslednji četrtek v Kolažu: https://www.facebook...5808283816065/ 

Katarina Juvančič in Dejan Lapanja
14. maj, 20:00

Katarina Juvančič in Dejan Lapanja – kantavtorski dvojec antropologinje in glasbene publicistke ter magistra jazz kitare, ki se je kalil v odmevnih skupinah Olivija in Bast, trenutno pa nastopa z vse bolj popularnim jazz-etno-rock triom Vaska Atanasovskega, v eksperimentalni zasedbi Salamandra Salamandra (kot bobnar) ter s priznano pevko Severo Gjurin – sta se v javnosti pojavila konec leta 2009, ko sta se s folk-rock komadom Uej Uej (Magdalenca) uspešno predstavila na natečaju Vala 202: Val 09 in nastopila na zaključni prireditvi v Kinu Šiška. Junija 2010 sta bila nagrajena tudi na Kantfestu – slovenskem kantavtorskem festivalu, kasneje pa nastopila na večih festivalih (Kamfest, Sanje, Letni oder – Ruše, Lent itd.) in koncertnih prizoriščih po Sloveniji, v Sarajevu, Zagrebu in Novem Sadu in drugje po Evropi (Škotska, Anglija, Nemčija, Avstrija, Irska). Avgusta 2012 sta na Kantfestu dobila drugo nagrado oziroma srebrno kanto. V času množičnih protestov, konec leta 2012, sta prepesnila in priredila verzijo ameriške protestniške pesmi Which side are you on? iz leta 1931, in jo pod slovenskim naslovom Na kateri strani si?, prepevala na ulicah in trgih.

Dve leti po izidu prvega albuma Selivke (Stray Cat Tunes), po mnenju številnih kritikov in poznavalcev enega najboljših v slovenski kantavtorski krajini, je dvojec lani izdal novo ploščo Hope's Beautiful Daughters (Stray Cat Tunes). Obe plošči se tematsko naslanjata na zgodbe žensk, njihove nemalokrat trpke usode, vzete iz zgodovine, mitologije, folklore in družbene realnosti, ter predvsem na jezo, upanju, moč, pogum in modrost, s katerimi jih premagujejo.

Krajšemu nastopu Katarine Juvančič in Dejana Lapanja bo sledil pogovor, ki ga bo vodila Polona Černič.

Vljudno vabljene/i!

#19 ekvastika

ekvastika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2015 - 20:22

Sledil bo pogovor ... O čem bo šel pogovor? 

Ona dva sta pa zelo fajn. Kvalitetna slovenska glasba. Se splača pridet!

Soncu je vse jasno!

#20 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2015 - 21:38

O njuni glasbi, besedilih, ženskah, družbi, delu, protestih, aktivizmu in še čem. Vabljena! Onedva sta super. 

#21 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2016 - 13:42

Sem čisto šokirana nad nenadnim zaprtjem Kolaža. Edina kavarnica, kjer sem se res dobro počutila. Petkovi popoldnevi, ko sem čakala ženko, so bili zame sveti tukaj. Lušna ponudba, simpatično osebje, božanski nutelin čizkejk, dobra kavica in občasni gin tonic, nobenih trapastih pogledov, šepetanj, vsi te pustijo pri miru. Upam, da se zadeva uredi, ali pa, da se koncept preseli na kakšno drugo lokacijo.  :?

#22 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 220 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2016 - 16:46

V bistvu niti ni blo tako nenadno, da se bo Kolaž zaprl se je vedelo že vsaj pol leta. =)

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#23 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 667 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2016 - 18:35

No, pa se je zaprl, še preden sem uspela videti, kako je tam. :(  Je kakšen poseben razlog za zaprtje? Premalo obiska?

Ljubezen je večna, dokler traja.

#24 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 471 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2016 - 22:41

Wot?  :kaj:

Škoda. Res škoda. Pa tako domačno se je človek notri počutil :(

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#25 Fingersmith

Fingersmith

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2016 - 00:10

Sem čisto šokirana nad nenadnim zaprtjem Kolaža. Edina kavarnica, kjer sem se res dobro počutila. Petkovi popoldnevi, ko sem čakala ženko, so bili zame sveti tukaj. Lušna ponudba, simpatično osebje, božanski nutelin čizkejk, dobra kavica in občasni gin tonic, nobenih trapastih pogledov, šepetanj, vsi te pustijo pri miru. Upam, da se zadeva uredi, ali pa, da se koncept preseli na kakšno drugo lokacijo.  :?

Se popolnoma strinjam, težko bo najti kafič, kjer se bom počutila tako dobro kot sem se v Kolažu. Res škoda :(

I'm not sure what I'll do, but - well, I want to go places and see people. I want my mind to grow. I want to live where things happen on a big scale. - F. Scott Fitzgerald

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov