Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

25 let lezbične sekcije LL

35 odgovorov v tej temi

#1 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 31 oktober 2012 - 20:02

FESTIVAL (3. - 10. november 2012) LEZBIČNA ČETRT, 25 let lezbične sekcije LL
Slika objavljena
Najbolj me utrudi človeški idiotizem,...

#2 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 04 november 2012 - 13:30

^ Kul! Hvala za info!

Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#3 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 10:58

Ja, res je kul :) dogodki se bodo vrstili skozi ves teden, v soboto pa bo v Monoklu zaključni žur festivala, women only ;)

#4 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 11:20

Zdej naj bo pa sam se muska v Monoklu kej druzga kot unc unc pa smo zmagal :)

#5 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 14:10

Bi bilo potrebno kdaj prirediti tudi kak žur za gospe. :) Unc unc meni paše samo še za kakšne delovne maratone ... ;) Na zaključni žur torej ne pridem (me tudi ni v Lj) - bom pa mogoče res prišla poslušat kakšno stvar med tednom.

#6 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 15:47

No samo toliko da veš, da je na otvoritvenem žuru bilo ogromno starejših, ki so se zabavale, plesale in pile, mogoče moraš probat, preden rečeš ne ;)

#7 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 16:58

:) Unc unc meni paše samo še za kakšne delovne maratone ... ;) Na zaključni žur torej ne pridem (me tudi ni v Lj) - bom pa mogoče res prišla poslušat kakšno stvar med tednom.

Ne vem, če je glasbeni okus neposredno povezan s starostjo posameznice/posameznika. Meni muzika, ki se večinoma rola v Monoklu pač ne paše, ne pomeni, da je slaba ali kaj podobnega ampak meni pač resnično ni po mojem okusu. S Tiffanyijem je zgodba vsaj nekoliko drugačna. Zaradi tega se gibljem večinoma na drugih koncih Metelkove in kolikor je časovno in finančno mogoče v tujini.

#8 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:20

No, podpišem se pod Kravatkin post o "damah na otvoritvenem žuru", pridajam pa, da jih je kar hitro odkapljalo, zdaj ne vem ali zaradi bedne muzike (kogarkoli sem vprašala, vsi so se pritoževali,kar je bil resnično edini minus) ali naraščajočih (in težaških) strejtov. :?:

#9 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:34

A ni malce nesmiselno in nesramno podajat ugotovitve o tem, kaj je "bedna" muska? Je klub, kjer ljudje ponavadi plešejo (mogoče se samo meni zdi, da je uncuncunc nujna sestavina ritma). Resno, kaki posti so včasih tako spisani, kot da si celo vesolje deli isti okus in mnenje. Včasih se je treba mal prilagodit, da še kdo drug 'zmaga'. Mislim, da je dovolj dogodkov in aktivnosti na voljo za vse okuse in starosti.

#10 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:44

chiara, kaj je torej zate nesramno? Podati svoje mnenje o nečem al pač se ne strinjat z vsem, kar ti je ponujeno? Pa saj glasbeni okus Monokla je že stara stvar. Če na plesišču pleše morda 5 zadetkov, ostalo vse visi na šanku in zunaj, moraš bit res jebiveter, da ne dojameš, da je morda glasben izbor napačen. Pa je lahko "po kvaliteti" muzka res top, ampak če ne pali, ne pali.

Sicer pa se ti resnično zdi, da ima slo lgbt scena dovolj veliko izbiro za plesat? Pa ne mi s tistim, pa sama ustvari.

#11 biskvitka

biskvitka

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:45

a je kje na voljo celoten program dogodkov v tem tednu?

#12 biskvitka

biskvitka

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:46

aja, pardon, malo sem morala poklikat pa sem vse našla! :)

#13 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 17:56

chiara, kaj je torej zate nesramno? Podati svoje mnenje o nečem al pač se ne strinjat z vsem, kar ti je ponujeno? Pa saj glasbeni okus Monokla je že stara stvar. Če na plesišču pleše morda 5 zadetkov, ostalo vse visi na šanku in zunaj, moraš bit res jebiveter, da ne dojameš, da je morda glasben izbor napačen. Pa je lahko "po kvaliteti" muzka res top, ampak če ne pali, ne pali.

Dvomim, da bova dosegli konsenz, ker sem ponavadi, ko grem ven jaz eden izmed tistih petih zadetkov, ki skače po plesišču in sem neskončno vesela, da se dj-kam je*e kaj pali in kaj ne. Čeprav bi morda lahko izbrale še bolj redek in kvalitetnejši material. Čeprav kaki večeri pritegnejo celo do 10 zadetkov, ko se vrti kvalitetnejši komercialni pop ala Moloko. So pa tudi večeri z bolj izbrano musko, ob sobotah, pa skoraj nikogar ni, kar je škoda. Zdi se mi, da je prav, da se ne prilagaja za vsako ceno, morda pa se trend skozi leta obrne in bo folk zahteval kaj več kot Rihanno in Gago vsakih 10 minut.

Nesramno mi je pa samo to, da nekaj označiš za bedno, če je tebi tako. Ker potem bi lahko drug drugega cel dan zmerjali z bedniki. :)

#14 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 18:25

Mislim, da je dovolj dogodkov in aktivnosti na voljo za vse okuse in starosti.

Sej o tem so že bile debate. Če katera meni, da nečesa ni naj sama poskusi organizirati. Zato se tudi ne mislim tukaj preveč oglašat.

Ampak se pa vseeno moram oglasiti na zgornji stavek. To pač ne drži. Žal. Na ženske rock izvajalke recimo, pa naj so queer ali pa ne (pa z rockom ne mislim Pink, kaj šele Gago in Rihanno), ne morem jaz v Sloveniji nikjer žurat.

To je pač posledica majhnosti scene. Za enkrat me pride še ceneje, da grem na vsake toliko časa ven, kot da si tukaj urihtam svoj lokal :).

#15 ovnica

ovnica

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 18:26

Jaz sem tudi ponavadi med tistimi zadetki v Monoklu, ki plešejo. Ta glasba mi najbolj sede, ker ni besdila in z njim ne vsiljuje misli ampak pusti domišljiji svojo pot. :)

V Tiffanyu pa ne morem plesati, ker je zmeraj prenapolnjeno in mi je bolj prijetno opazovati fante, ker res odlično plešejo in so nasploh zanimivi. In seveda tudi punce. :) Muzika tam pa ni po mojem okusu.

Razumem, da so okusi različni in je nekomu nekje bolj prijetno... in uživam, ko samo vidim, da drugi uživajo. Zame najlepši večer je, ko menjam lokale po Metelkovi in doživim pravo mavrico občutij. :)
Izkušnja ni tisto, kar se nam zgodi. Izkušnja je, kar storimo s tistim, kar se nam zgodi.
Potovanje vase - Shirley Maclaine

#16 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 20:14

Heh, leta gor ali dol, seveda to nima veze z okusom. Jaz govorim izključno o svojem in temu je zadnje čase majčkeno padla toleranca do vsega, kar mu ni tako zelo všeč. ;) Pa se nič ne pritožujem - pač ne grem. Saj sem že bila kdaj na kakšnem žuru in čisto uživala ob unc unc ... ;) Se mi pa zdi razpravljati o tem čisto odveč. Meni bo pač bolj sedel kakšen literarni večer ali okrogla miza, komu drugemu pa pač zaključni žur.

Čestitam za zanimiv program in upam, da mi rata prit kaj pogledat.

P.S.: Žur za gospe z "ne-unc-unc" okusom bomo pa že še kdaj organizirali, kajne? ;)

#17 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 21:24

Sej o tem so že bile debate. Če katera meni, da nečesa ni naj sama poskusi organizirati. Zato se tudi ne mislim tukaj preveč oglašat.

Ampak se pa vseeno moram oglasiti na zgornji stavek. To pač ne drži. Žal. Na ženske rock izvajalke recimo, pa naj so queer ali pa ne (pa z rockom ne mislim Pink, kaj šele Gago in Rihanno), ne morem jaz v Sloveniji nikjer žurat.

To ti dam pa prav, prehitro sem spisala post, na rock sploh pomislila nisem, da folk rad žura tudi na alternativnejše metode le-tega, ne samo kar se sliši drugje na Metelkovi in tudi v queer okolju.

Mogoče je pa prav, da se o tem začne debata, ker nam očitno manjka. Moja ideja nekaj časa nazaj je bila odpret neko klubsko zgradbo, kjer imaš musko namešano po žanrih in tematskih sklopih.

Ker ja, je nekam žalostno, da se v Tifli ne zamenja muska po pol leta skupaj, v Monoklu pa vse sameva - čeprav je to dobrodošla alternativa in niti ne sameva tako ZELO, za moje pojme. Včasih se tudi tam ne da premikat.

#18 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 22:13

To sem imela v mislih kar si Chiara v zadnjem postu omenila, namrec pogresam razlicen izbor glasbe. Sam po sebi "unc unc" ni slab (govorim v svojem imenu), ampak da 6h v disku poslusam sam to in to od RAZLICNIH dj-k, je pa mal glupo. A ni fino poslusat malo tega malo onega? Glede okusov naj se ne bi razpravljalo :) saj je vsakomur kej druzga vsec, zato mi je smiselneje met mesan izbor v istem veceru kot furat nek osebni alter repertoar, pol je bols ce ga kar v domaci tus kabini :)

#19 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 22:46

Ja, saj se popolnoma strinjava, samo način me je zmotil. Eni so grammar natziji, jaz sem pa prijaznost natzi. :D

Drugače sem pa prepričana, da se bo sčasoma vse, kar zdaj pogrešamo in bi imeli - prikradlo na sceno in pogovarjanje o tem sigurno ne škodi.

Prispevek uredil/a: Chiara`, 05 november 2012 - 22:46.

#20 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 05 november 2012 - 22:51

Mogoče je pa prav, da se o tem začne debata, ker nam očitno manjka. Moja ideja nekaj časa nazaj je bila odpret neko klubsko zgradbo, kjer imaš musko namešano po žanrih in tematskih sklopih.

Ker ja, je nekam žalostno, da se v Tifli ne zamenja muska po pol leta skupaj, v Monoklu pa vse sameva - čeprav je to dobrodošla alternativa in niti ne sameva tako ZELO, za moje pojme. Včasih se tudi tam ne da premikat.

Točno to. Da je pač raznolikost. Poznam L Tunes v Berlinskem Schwuz-u in tam imajo na voljo elektroniko, pop in rock. In pač plešeš tam kjer ti najbolj paše. Ni rečeno, da se sama ne znajdem tudi na elektroniki ampak samo zaradi nje pač tja ne grem.

Po moje je pri nas tako tudi zato, ker pač tiste, ki rolajo muziko večinoma preferirajo določeno zvrst in jo tudi najbolj poznajo.

Prispevek uredil/a: Lona, 05 november 2012 - 22:52.

#21 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 06 november 2012 - 00:52

Morda kdo ve, če bo še kdaj predvajan dokumentarec Razmerja? Na žalost sem res prepozno videla program in zamudila premiero ... :(

Prispevek uredil/a: svetnica, 06 november 2012 - 00:53.

#22 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 432 prispevkov

Objavljeno 06 november 2012 - 08:36

Včasih se je treba mal prilagodit, da še kdo drug 'zmaga'. Mislim, da je dovolj dogodkov in aktivnosti na voljo za vse okuse in starosti.

Včasih mora samo DJ pogledat na plesišče in lahko opazi, da v kolikor sploh je folk na plesišču, večina stoji pri miru. Vsaj kadar slučajno pridem v ali mimo Monokla je tako. Ali prazno ali pa vse stoji pri miru.

Right now, nothing can kill my vibe

#23 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 06 november 2012 - 08:55

@svetnica Razmerja se bodo odvrtela še na FGLFju, poglej program :)

#24 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 06 november 2012 - 09:03

Aha pa da ne pozabim ob 18.00, Cafe Open: Literarni večer lezbičnih avtoric

+ ne vem če veste, izšla je knjiga 25 let LL, Nataša Velikonja in Tatjana Greif: Lezbična sekcija LL: Kronologija 1987-2012 s predzgodovino, knjigo lahko prelistate ali kupite v Cafe Open po ceni 15 €, zanimivo branje.

#25 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 06 november 2012 - 09:38

@svetnica Razmerja se bodo odvrtela še na FGLFju, poglej program :)

Ne vem, če je program že zunaj (razen v Narobe in flajerju), zato prepisujem sreda, 28. 11., 18h, Kinoteka

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov